Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Volby do parlamentu EU

Vrchní signál dnes překvapil. Takovou sebekritiku bych od něj nečekal. Škoda, že nedodal, že na základě toho odstupuji z voleb

Tým, který jsme postavili do evropských voleb, je plný výrazných osobností v čele s Alexandrem Vondrou, se zkušenostmi z evropských institucí, ale i mladých lidí, kteří přinášejí novou energii a nové nápady.

Víme, kam má Evropa směřovat a v programu jasně pojmenováváme, jak toho docílit.

...

Naší ambicí je porazit ve volbách populisty a extremisty, protože nesmíme dopustit, aby Česko znovu zatáhli na periferii Evropy.

Pokud se nepletu, tak zatahnout nás na periferii se podařilo naší vládě dokonale. Pokles životní úrovně, zničení průmyslu, zničení diplomatických vztahů se zbytkem světa. Teď už jim zbývá jen plnit dál příkazy a doufat, že je jejich nadřízení pomohou.

Předmět Autor Datum
Ze ODS je hnuj, v tom bych s tebou docela i souhlasila. Ale fakt by me zajimalo, jak bys vladnul ty…
merlouska 06.04.2024 16:14
merlouska
Promin, ale diplomaticke vztahy s okolim demoluje soucasna vlada mnohem uspesneji nez ta minula. Co…
Jan Fiala 06.04.2024 16:42
Jan Fiala
Sebekritika vrchniho signala pokracuje Fiala: V dobrých časech vlády rozhazují, v dobách zlých je t…
Jan Fiala 13.04.2024 12:05
Jan Fiala
Přiznám se, že politiku sleduju jen pasivně. Když už jsme u voleb do parlamentu Evropské Utopie, je…
Pavel 14.04.2024 18:58
Pavel
Jo najde se tu strana co je proti všemu, ale problém je, že chce vše pro sebe.:-)
nerady 03.05.2024 23:52
nerady
Skús sa mrknúť na stranu, resp. koalíciu Prísaha a Motoristi. https://www.prisahamotoriste.cz/ Za mň…
Hastrman 21.05.2024 22:57
Hastrman
Šlachta mi teda absolutně nesedí. To opravdu nemáme v ČR pravicovou stranu, která by bojovala proti…
Pavel 23.05.2024 09:24
Pavel
Práve že je, len je v nej Šlachta... Ja by som ale Šlachtu kvôli Turkovi skúsol, nechcel by som, aby…
Hastrman 23.05.2024 22:38
Hastrman
Otazkou ovsem je, jestli v EP chce opravdu bojkotovat nesmysly, nebo jen chce korytko. Mne to spis p…
merlouska 27.05.2024 23:12
merlouska
A komu z tech, kdo se tam hlasi o korytko (mimo jine) nejde? V cele s mladou a pihlednou (bohuzel to…
Jan Fiala 28.05.2024 04:26
Jan Fiala
Bohužel takhle materialisticky to mají pravděpodobně mnozí. To ale bojkotu nesmyslů nakonec nebrání……
L-Core 28.05.2024 07:55
L-Core
Myslíš tu kauzu, kterou resuscituji vzdy pred volbami, protoze zadne jine tema nemaji? Ale muzes to…
Jan Fiala 28.05.2024 08:27
Jan Fiala
U Turka si teda zrovna nemyslím, že sa chce dostať ku korytu, ten má peňazí dosť. Pri Šľachte je to…
Hastrman 28.05.2024 21:06
Hastrman
Bojovat proti nesmyslům z Brusele musíme my, voliči. Máme to v rukou společně s volebními obálkami.…
Yarda 28.05.2024 10:07
Yarda
Omrkl jsem kandidující strany a hnutí a je to síla :-)https://www.mvcr.cz/clanek/politicke-strany-a-…
Pavel 28.05.2024 10:49
Pavel
Píšeš, že chceš pravicovú stranu vyhradzujúcu sa proti EU-nezmyslom. Odmietaš koalíciu Motoristi a p…
Hastrman 28.05.2024 21:04
Hastrman
Svobodní: Volil jsem je ve volbách v ČR v éře, kdy jim šéfoval Mach. Odvedli skvělou práci, ale měli…
Pavel 28.05.2024 21:40
Pavel
A toto si presne povie pár tisíc voličov a potom nebudú mať šancu sa tam nikdy dostať. Ak ti ide o p…
Hastrman 28.05.2024 22:14
Hastrman
A toto si presne povie pár tisíc voličov a potom nebudú mať šancu sa tam nikdy dostať. A přesně to…
L-Core 29.05.2024 07:30
L-Core
Už jsme tu měli i systém jedna strana, vítěz bere vše. Moc se mi nelíbil ...
gilhad 29.05.2024 09:48
gilhad
Pokud je to tak, že u vás v SR nemáte žádnou pravicovou stranu a nás v ČR jsou dvě (lépe řečeno usku…
Pavel 29.05.2024 17:53
Pavel
Jo, u nás takovej bilboard taky máme, jezdím kolem něj denně do práce. Někdo jim ho posprejoval - ob…
Prasak 30.05.2024 16:50
Prasak
Tak nám ODS rozjela předvolební kampaň, tedy spíš antikampaň, protože na nic jiného se nezmohou. Nab…
Jan Fiala 03.05.2024 10:16
Jan Fiala
Koukam, ze SPOLU je nevolitelne. Proc by mel nekdo volit spolek, ktery nema zadny program a ktery dr…
Jan Fiala 21.05.2024 05:19
Jan Fiala
Přemýšlel jsem nad tím, že není až tak velký problém volit úplně jinak do EP a do místního parlament…
L-Core 28.05.2024 08:03
L-Core
Pokud by se noty z Bruselu změnily, určitě by Spolu na green dealu a bezbřehém otevření hranic dokto…
Pavel 28.05.2024 08:16
Pavel
...Naší ambicí je porazit ve volbách populisty a extremisty, protože nesmíme dopustit, aby Česko zno…
Yarda 28.05.2024 22:35
Yarda
Vim, ze Vidlaka moc nemusite, ale tady je docela pekne neradostne shrnuti, koho volit: https://www.…
Jan Fiala 29.05.2024 04:47
Jan Fiala
Dnes mi přistál ve schránce tenhle letáček: [98654-volte21-jpg] Když čtu to volební heslo, napadl mn…
Yarda 30.05.2024 17:42
Yarda
Volby se blizi, tak je potreba prislusne upravit predvolebni pruzkumy a co nejvic to namazat vladnou…
Jan Fiala 02.06.2024 17:32
Jan Fiala
Blbe je, ze fakt neni koho volit Mám stejný názor a asi poprvé v životě k volbám nepůjdu. Vždy jsem…
nerady 02.06.2024 23:10
nerady
https://www.ifunny.eu/wp-content/uploads/2024/05/Screenshot_32-1-206x300.png Mne napadlo dát do vol…
Yarda 03.06.2024 10:21
Yarda
Tak nám Nerudová vstoupila do STAN. Doufám, že je mladá a pohledná pomůže poslat tam, kam patří.
Jan Fiala 03.06.2024 13:36
Jan Fiala
Sleduji debatu Nerudove s Turkem. Nerudova prohlasila: pokud nekdo nema politicky program a cely jeh…
Jan Fiala 04.06.2024 06:19
Jan Fiala
Ironické je, že celý čas v debate očierňuje Filipa Turka ona, pritom ho absolútne nepozná a zrejme v…
Hastrman 04.06.2024 21:58
Hastrman
Úterní superdebata, cituji Rakušana: Pracujeme na lex Ukrajina 7, jehož součástí jsou mnohá výrazná…
Jan Fiala 05.06.2024 04:04
Jan Fiala
K volbam...bolo by dobre, ked uz premyslate koho volit zistite si ulohu poslancov v EU, kedze poslan…
fleg 05.06.2024 09:15
fleg
Pokud v EP opet neprevladnou zelene mozky a podobní aktiviste, kterým je úplně jedno, co se doma děj…
Jan Fiala 05.06.2024 09:27
Jan Fiala
[08.png] pripadne https://www.pro-zdravi.net/produkt/mgr-eleni-turkova-paraziti-v-nas Jasne robil ma…
fleg 05.06.2024 10:08
fleg
A proto píšu, jestli víš, proč a z jakého důvodu to Turek vydal a ne jen papouškuješ Denik N a podob…
Jan Fiala 05.06.2024 11:04
Jan Fiala
Mne je jedno preco Filip vydal tu knihu, mne je jedno preco si zalozil a viedol firmu co predava nez…
fleg 05.06.2024 12:20
fleg
Vidíš, a kdyby to nevytáhly sračkomety před volbami, tak ti dobrý dojem zůstal. Já ho v podstatě poř…
Jan Fiala 05.06.2024 12:54
Jan Fiala
Nemal...ja som o nom zacal pochybova uz davnejsie, pretoze jeho vyhlasenie v style vsade som bol vse…
fleg 05.06.2024 14:19
fleg
Turka by som volil, ja si naopak myslím, že šancu dostať sa tam má, je okolo neho veľký hype, ale mo…
Hastrman 07.06.2024 11:32
Hastrman
Zaujimave je aj to, ze Filipove vydavatelstvo vydalo dementnu knihu Paraziti v nas, ktora propagauje…
Hastrman 07.06.2024 11:41
Hastrman
No, tak je to presne ako som si myslel. https://youtu.be/Ex1PZiXs-fY?si=nakDhYFtMPssrotB&t=5640
Hastrman 07.06.2024 11:59
Hastrman
Mladá a pohledná dostala kompro na Turka. Vzdyt v te debate nic jineho nedelala, nez tahala spinu. U…
Jan Fiala 07.06.2024 13:05
Jan Fiala
Další duvod, proc volit kohokoliv jineho nez nejakou stranu z vladniho slepence https://www.novinky…
Jan Fiala 06.06.2024 18:18
Jan Fiala
Kazdy volte podla svojho presvedčenia. Dalsie dolezite volby. 2 mame zasebou, este posledne :-p
BlackMetal 06.06.2024 21:36
BlackMetal
Flegu, vcerejsi superdebata pred volbami na CT je dalsi duvod, proc by CT zaslouzila neco podobneho,…
Jan Fiala 07.06.2024 11:50
Jan Fiala
Tak jsem to hodil Turkovi, Motoristé sobě, fakt dík za tip Hastrmanovi. Trhá mi srdce, že jsem to h…
Pavel 08.06.2024 11:43
Pavel
Tak to ma veľmi potešilo, že sa mi takto sprostredkovane podarilo Turka podporiť aspoň jedným hlasom…
Hastrman 08.06.2024 12:58
Hastrman
Slefujete, jak se zverejnuji vysledky a exit pooly ze vsech zemi okolo, jen ty nase ne? Tusim, ze to…
Jan Fiala 09.06.2024 21:09
Jan Fiala
Práve pozerám, čudujem sa, prečo ČR stále nič keď všetky okolité krajiny už majú výsledky... Inak d…
Hastrman 09.06.2024 21:18
Hastrman
Opat zbytocna konspiracia...a co by akoze ONI ziskali tym, ze nezverejnia vysledky/odhady a pockaju…
fleg 09.06.2024 21:53
fleg
Vida, vypada to, ze na konspirace se potvrdila. Dekuji STAN a Danusi za kvalitne odvedenou praci. L…
Jan Fiala 10.06.2024 04:25
Jan Fiala
Ja som to vravel, ja som to vravel... :-)
Hastrman 10.06.2024 10:18
Hastrman
Podcenujes Turkovo charizma, navyse on pouziva pomerne logicky a zrozumitelny jazyk a podava veci ta…
fleg 10.06.2024 10:35
fleg
Ono už to je pokrok, keď niekto z 80% vraví k veci, pragmaticky, racionálne a odborne a trebárs 20%…
Hastrman 10.06.2024 11:06
Hastrman
Takového kapra jsem včera ulovil. Na žížalu. https://1url.cz/y1Jt7 :-D:-D:-D:beer:
Yarda 10.06.2024 10:03
Yarda
Dnes jsem zachytil lidovou tvořivost a krásu češtiny: volebnímu bloku Přísaha + Motoristé se říká Fí…
Pavel 10.06.2024 12:21
Pavel
Cekal jsem (když podle vladnich stran se vzmahaji komunisté), jak se k volbam vyjadri nas nejvyssi k…
Jan Fiala 10.06.2024 12:32
Jan Fiala
...kdo nesouhlasi s jedinym spravnym nazorem a dokonce si dovolil volit nekoho jineho nez petikolku…
Yarda 10.06.2024 12:42
Yarda
Lenze v EU vo vela statoch naozaj zvitazila krajna pravica, takze preco spochybnujes fakt, ze narast…
fleg 10.06.2024 15:25
fleg
Pro soucasnou vladnouci garnituru je krajni pravice a antisystemovy kdokoliv, kdo nevoli vladnouci s…
Jan Fiala 10.06.2024 16:12
Jan Fiala
Bavi me sbirat nazory, jako treba: Senátor Hilšer: 20 % získala zhnědlá komunistka a heilující sňat…
Jan Fiala 10.06.2024 21:37
Jan Fiala
No vidis stacilo mu vidiet fotku so zdvihnutou pravicou a pocut nieco o Save a uz ma nazor...ale ako…
fleg 10.06.2024 22:13
fleg
To savo mimochodem stacilo i tobe ]:) Rozdil mezi mnou a Hilserem je v tom, ze ja mluvim za sebe. On…
Jan Fiala 11.06.2024 05:18
Jan Fiala
Nestacilo...ja som spravil chybu, ze som nenapisal "savo", ale savo...to uznavam. Ta kniha odporuca…
fleg 12.06.2024 12:12
fleg
Díval jsi se na video, které je tu ve vláknu? https://www.youtube.com/watch?v=Ex1PZiXs-fY&t=5640s M…
Jan Fiala 12.06.2024 13:44
Jan Fiala
Ano mnzostvo robi jed v tom sa zhodneme. V stredoveku uzivali panovnici male davky jedu, aby sa stal…
fleg 17.06.2024 14:54
fleg
spolieham sa na tvrdenia ludi, co tu knihu citali. Tak to se muzes spolehnout na to, ze ti, co tak… poslední
Jan Fiala 17.06.2024 19:34
Jan Fiala
Ozval se nas senator s falesnymi brylemi: Senátor Drahoš: Máme rok na to, abychom přesvědčili lidi,…
Jan Fiala 17.06.2024 14:36
Jan Fiala

Ze ODS je hnuj, v tom bych s tebou docela i souhlasila.

Ale fakt by me zajimalo, jak bys vladnul ty.
Nehlede na to, ze prumysl se tu nici uz od komunistu a diplomaticke vztahy se zbytkem sveta jsme meli nejhorsi za predchoziho prezidenta (pokud tedy tim "zbytkem sveta" nemyslis Rusko, coz by me asi ani neprekvapilo). A s tim poklesem zivotni urovne to taky tak zhave nebude, obchodaky jsou furt plne, do Thajska a Egypta na dovolene lidi jezdi taky...

Cimz nerikam, ze soucasna vlada je idealni - jenze idealni nebude zadna vlada. Nikdy. Bohuzel.

Promin, ale diplomaticke vztahy s okolim demoluje soucasna vlada mnohem uspesneji nez ta minula. Co vztahy s V4? Co vztahy s Cinou? Co vztahy se Slovenskem?
Babis EU poslouchal, ale soucasna vlada je EU zarazena tak hluboko v zadku, ze uz ani podpatky nekoukaji. Pripada mi to jak z filmu. Kdyz EU neco, tak my musime 2x tolik a jeste se tim vlada chlubi.

Srovnej si sve naklady na sluzby a potraviny pred 2 lety a ted. Srovnej si narust ceny energii v ostatnich stayech EU a u nas. Tohle je vladni politika a rozhodnuti vlady, ktera to ovlivnuji.

Sebekritika vrchniho signala pokracuje

Fiala: V dobrých časech vlády rozhazují, v dobách zlých je tu ODS

V prekladu: ve spatnych casech by ostatni setrili. Ale mame tu ODS, ktera na spatne casy nehledi a rozhazuje i tak

Nechybi ani sebechvala, protoze on pres svou bublinu nevidi.

„Máme splněno 60 procent našich úkolů a na zbytku intenzivně pracujeme. Není proč pochybovat o tom, že naše vláda do konce mandátu splní naprostou většinu toho, co si předsevzala,“ prohlásil Fiala ve své nominační řeči pro volbu předsedy ODS, ve které nemá protikandidáta.

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-fiala-v-dobrych-casech-vlady-rozhazuji-v-dobach-zlych-je-tu-ods-40467721

Přiznám se, že politiku sleduju jen pasivně.

Když už jsme u voleb do parlamentu Evropské Utopie, je v ČR reálně politická strana, která je striktně proti všem vylepšením života jako je Green Deal, zákaz spalovacích aut, zákaz používání plynu pro vytápění a podobných?

Bohužel takhle materialisticky to mají pravděpodobně mnozí. To ale bojkotu nesmyslů nakonec nebrání…

A jsem přesvědčen, že mnohým je úplně jedno, za kterou stranu se tam - nebo třeba i do našeho parlamentu - dostanou, důležité je se tam dostat, brát prachy, získávat konexe a zabezpečit se do budoucna, pokud by to příště už nevyšlo.

Když se dral do politiky A.B., také mě napadlo, že ostatní jej tam nechtějí hlavně kvůli tomu, že jako miliardáře jej nemá kdo jak uplatit, že mají strach, že to bude neřízená střela. No a vidíš, kvůli uprděným 50 mio na čapák, jak si to u většiny (vyjma jeho voličů) pohnojil.

Myslíš tu kauzu, kterou resuscituji vzdy pred volbami, protoze zadne jine tema nemaji?

Ale muzes to hodit treba Danuši:

Ekonomka Danuše Nerudová, jež je lídryní kandidátky STAN ve volbách do Evropského parlamentu, v předvolebním rozhovoru pro Českou televizi řekla, že doufá, že Česko brzy zahájí proceduru přijetí eura. Mluvila i o Green Dealu, v němž podle ní chybí dostatečné financování „zelené transformace“.

Bojovat proti nesmyslům z Brusele musíme my, voliči. Máme to v rukou společně s volebními obálkami.

Konečná, ... slíbila zrušení unijního Green Dealu (Zelené dohody) nebo alespoň to, že bude "co nejvíce okleštěn" kvůli dopadům na zemědělství a hospodářství. Chce zrušit zákaz výroby aut se spalovacími motory, stejně jako prosadit zákaz zbrojení nebo posílání zbraní na Ukrajinu a vyrovnání mezd a cen zboží v rámci EU.

Kdyby KSČM začaly růst volební preference, možná by to donutilo demogratycké strany začít se chovat oploceně.

Píšeš, že chceš pravicovú stranu vyhradzujúcu sa proti EU-nezmyslom. Odmietaš koalíciu Motoristi a prísaha kvôli šľachtovi. Čo takto Svobodní? Čo som zachytil, spoluprácu s Trikolórou rozviazali (bol to krok vedľa, o tom žiadna) a vracajú sa ku koreňom k libertarianskym princípom. Prečo ich nevoliť?

Svobodní: Volil jsem je ve volbách v ČR v éře, kdy jim šéfoval Mach. Odvedli skvělou práci, ale měli mizivou podporu obyvatel, neuvěřitelně málo hlasů. Mach mi přišel jako rovnej člověk, s konzistentními názory, nohama pevně na zemi, dobou argumentací.

Pak si přičuchl k penězům v Bruselu a jel už víc za sebe. Od Svobodných odešel, nevím proč a teď j v SPD. Proboha proč?

Svobodní jsou mi nejblíž (nebo já jim), ale: pořád je tu dilema propadnutýho hlasu. Nezískají-li min. 5 % všech platných hlasů, pak jsem volil zbytečně a tím pádem získá úměrně víc mandátů protistrana.

A teď babo raď.

A toto si presne povie pár tisíc voličov a potom nebudú mať šancu sa tam nikdy dostať. Ak ti ide o prepadnutie hlasu, tak potom voľ toho Turka, ten to tam pravdepodobne dá. Ale keď tam nevieš skúsnuť Šľachtu, tak ti zostávajú iba Svobodní, všetko ostatné je ľavičiarski socánsky humus, takže tam nemáš čo vyberať. Prial by som si, aby bol u nás na SR aspoň taký výber ako u vás, Partei ako Svobodní tu chýba úplne (trocha sa k ním blíži Sulík, lenže to je politicky prakticky mŕtva postava a hlavne v kľúčových otázkach mi príde málo vyhranený, je veľmi opatrní a navyše jeho pravicovosť dosť neguje politické spojenectvo s Progresívnym Slovenskom, čo sú ultra ľavičiari podobní českým Pirátom), alebo osobnosť ako F. Turek. U nás je to žiaľ len zmeska tupých nacionalistov typu SPD, strana ľavicových oportunistov typu Smer+Hlas aj so všetkými korupčnými kauzami a potom to spomínané Progresívne Slovensko, strana prounijných, promigračných a proklimatických globalistických poskokov financovaných zahraničnými mimovládkami, v podstate najnebezpečnejšia strana zo všetkých. Rozum sa na Slovensku žiaľ nenájde.

A toto si presne povie pár tisíc voličov a potom nebudú mať šancu sa tam nikdy dostať.

A přesně to se také děje a nic s tím nenaděláš. Kdo nad svou volbou přemýšlí a líbí se mu nějaká ministrana, bude zvažovat vysoké riziko, že jeho hlas stejně propadne a hodí to někomu většímu nebo volit nepůjde. Hodí jim to pár lidí z recese, legrace a pár lidí, kteří nerozumí volebním počtům.

Pokud by nebyl žádný limit (do parlamentu 5%), bylo by složení asi výrazně pestřejší, ale o to složitější domluva mezi nimi. Dostala by se tam řada exotů a výsledek politiky by byl spíše katastrofa než výhra, míněno z pokud možno objektivního pohledu správy státu - ne z pohledu konkrétních jedinců, obdivující některé šílenosti propagované některými subjekty.

Líbí se mi reálie v Británii a USA. Dvě strany, vítěz bere vše. Kdyby to tak bylo u nás, vůbec by to nebylo na škodu. Ať vítěz ukáže (jeho jednobarevná vláda), co umí. Ať se nemusí s kýmkoliv dohadovat. Pojistkou, aby se něco totálně nepotento, by pak byly ústavní zákony (i některé dnes "běžné" by mohly na "ústavní" povýšit), které by musely být schváleny výraznou většinou parlamentu.

Pokud je to tak, že u vás v SR nemáte žádnou pravicovou stranu a nás v ČR jsou dvě (lépe řečeno uskupení do voleb), pak chápu, že z toho pohledu je to u nás luxus.

Jenže, a to je fakt problém, nechci nechat propadnout svůj hlas. Pokud by tyhle dvě strany měly 4.5 % hlasů, pak se těch 9 % nijak nepromítne do mandátů a to výrazně nahrává protistraně.

Tohle rozhodování není jednoduchý.

PS: Jo a dnes jsem viděl Macha (kdysi šéf Svobodných) na jednom billboardu s Okamurou a s textem negativním vůči napadené a bránící se Ukrajině. Zklamal neskutečně.

Jo, u nás takovej bilboard taky máme, jezdím kolem něj denně do práce. Někdo jim ho posprejoval - oba borci na plagátu dostali přes xicht černej kosočtverec se svislicí. Tak to nechali znovu čistě vylepit, načež oba borci na plagátu dostali novou fazónu - vlasovou patku a krátkej knírek a´la Hitler a k tomu čertovský rohy.

Tak nám ODS rozjela předvolební kampaň, tedy spíš antikampaň, protože na nic jiného se nezmohou. Nabídnout voličům mimo prázdných frází už nemají co.
Rozeslali upravené obrázky z kampaně ANO, jen kluci zapomněli na metadata v obrázcích, takže si každý mohl přečíst, kdo je autorem. Dokonce i tu složku s obrázky mají nazvanou jako antikampaň:

file:///Users/michalkupilik/Pra%CC%81ce/SPOLU%20Eurovolby%202024/Antikampan%CC%8C/ANO_Logo.svg.png

Doména: https://ceskoprotebevsecko.cz je registrovaná na ODS.
Takže děkujeme ODS a SPOLU za to, že dělají opozici zdarma předvolební kampaň a posílají jim další a další voliče. Po tom, co předvedl starosta Řeporyjí je už asi nebudou volit ani rodinní příslušníci.

Koukam, ze SPOLU je nevolitelne. Proc by mel nekdo volit spolek, ktery nema zadny program a ktery drzi pohromade jen ziskana korytka? Jedinym programem je antibabis a nalepkovani.

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-dokazeme-porazit-uzitecne-idioty-putina-vymezilo-se-spolu-vuci-ano-a-zahajilo-horkou-fazi-eurokampane-40472609

Dokážeme porazit užitečné idioty Putina, vymezilo se Spolu vůči ANO a zahájilo horkou fázi eurokampaně

Přemýšlel jsem nad tím, že není až tak velký problém volit úplně jinak do EP a do místního parlamentu. Pokud někdo je proti green dealu a migraci, může volit do EU tohle odmítající subjekty. A to mu vůbec nebrání na místní úrovni volit nějakou pětikoaliční stranu (s lokálním programem), protože z případné vlády ANO a SPD se mu dělá šoufl.

Pokud by se noty z Bruselu změnily, určitě by Spolu na green dealu a bezbřehém otevření hranic doktorům a inženýrům netrvalo.

Pokud by se noty z Bruselu změnily, určitě by Spolu na green dealu a bezbřehém otevření hranic doktorům a inženýrům netrvalo.

Jenže on je rozdíl, zda politik prosazuje záměr z vlastního přesvědčení nebo na pokyn. A úplně stejně je to v případě odmítání. Nevšiml jsem si, že by slavná Spolu měla zásadový politiky.

Takže ano, když se to v Bruseli otočí, naši otočí taky, ale... Není to spíš k pláči?

...Naší ambicí je porazit ve volbách populisty a extremisty, protože nesmíme dopustit, aby Česko znovu zatáhli na periferii Evropy....

Vybavuje se mi pasáž z Knihy "Saturnin".

...Lidé jsou zlí a dědeček je tak nezkušený! Lehce by se dal oklamat a mohl by odkázat majetek někomu, kdo by jej přivedl, jak říká teta Kateřina, vniveč. Ostatní příbuzní jízlívě podotýkají, že z tety Kateřiny mluví zkušenost, protože ona už jeden majetek vniveč přivedla....

Ale hlavně že je sranda.
:beer:

Volby se blizi, tak je potreba prislusne upravit predvolebni pruzkumy a co nejvic to namazat vladnoucim stranam. To, ze pruzkumy pro europoslance jsou nejmin presne, protoze chodi malo lidi tem manipulacim jen nahrava. Uvidime po vikendu.

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-koalice-spolu-skoro-dohnala-ano-rozdil-je-16-procentniho-bodu-40474459

Koalice Spolu skoro dohnala ANO. Rozdíl je minimální

Blbe je, ze fakt neni koho volit. Nekoho, kdo kope za nas a ne za EU, kdo ma rozumny nazor na zeleny oudel a kdo v minulosti drzel slovo a ne jen neco rikal a jinak jednal.

Blbe je, ze fakt neni koho volit

Mám stejný názor a asi poprvé v životě k volbám nepůjdu. Vždy jsem měl názory mimo hlavní proud, ale myslel jsem si, že někoho vyberu. Nyní jsem si po prostudování lístků nikoho nevybral a tak přemýšlím, že budu volit jako můj děda před rokem 1945 a to prázdný lístek.:-)

Úterní superdebata, cituji Rakušana:

Pracujeme na lex Ukrajina 7, jehož součástí jsou mnohá výrazná zpřísnění. Pokud budou chtít Ukrajinci zažádat o dlouhodobý pobyt v Česku, musí prokázat bezdlužnost, bezúhonnost vzhledem k našim úřadům, jejich děti musí chodit do školy, musí mít vlastní bydlení a nesmějí být sociálně závislí na našem systému. Samotné navracení ale možné není,“ pokračoval Rakušan

Jen nerozumim, proč je to Lex Ukrsjina a neni yo Lex imigrační. Tohle by se melo tykat přece všech cizinců, kteří chtějí požádat o dlouhodobý pobyt bez ohledu na zami původu.

K volbam...bolo by dobre, ked uz premyslate koho volit zistite si ulohu poslancov v EU, kedze poslanci EU nepredkladaju navrhy zakonov ako sa to deje v lokalnych parlamentoch. Takze tie kecy o tom ako musia zastupovat zaujmy CR su trosku odveci, pretoze ich uloha je, ze hlasuju bud ano/nie. Su ovela dolezitejsie posty v EU ako poslanci a zaujimave, ze pri nich sa o potrebe hajit zaujmy statu nehovori. Ked vidim tie hesla o hajeni statnych zaujmov viem, ze utocia na prvu signalnu sustavu volica a su to populisti.
Cierny kon kampane Filip Turek.
Ku konci kampane ma pobavil Filip Turek, moj oblubenec, ktoreho sledujem od jeho uplnych zaciatkov, ked ho na svetlo vytiahol Mr. Kubelik, ci bol vo fantastickom podcaste (Pavlis a spol), kde prvykrat spominali jeho vtedy este teoreticke posobenie v politike.
Filip je sympatak s prijemnym vystupovanim a v tandeme s Gabinou sa naozaj dobre pocuvaju.
Ale cim viac som Filipa pocuval tym viac otazok som si zacal klast a jeho odpovede mi zacali pripadat coraz viac ako zmatocne, ci chybne, hlavne vo veciach, kde mam prehlad (euro vz cz napriklad).
Filip spravil chybu, ze chodil do vela diskusii, ale vsade bolo citit az nekriticky obdiv k jeho osobe a k jeho sarmu...ja sa tym ludom ani nedivim, pretoze sa naozaj dobre pocuva a je to sympatak.
Filip zacal mat pocit, ze vsetko zvlada az narazil a to dost tvrde. Odporucam pre neznalych jeho rozhovor s Jankou Boboooo, ktoru teda nemusim je to prekrucacka faktov a divna osoba, ale na Filipa sa pripravila a dostala ho. Ked mu pustila stare video od Xavera, kde je vedla neho pripity Macinka a urazaju tam kadekoho...no Filip sa viacmenej len bavi na opitom Macinkovi, ktory trepe. Dalej ho konfontovala s jeho bradatymi vyrokmi na FB, kde sa dokonca priznal k tuzbe si zastrielat (na niekoho), co mozno vtedy bolo neskodne, ale dnes po strelbach je to uz skor na basu.
Zaujimava bola reakcia Filipa. Pri Bobooo sa to snazil nepresvedcivo popriet, potom navela priznal, ze to asi mohol napisat, ale ze bol mlady, co mu neberiem, ale Bobooo ho jasne vyviedla z miery a on zneistel.
Zaujimave, ze o par dni na to s Gabinou (Po znich k Turkovi) to uz komentoval ako ho to strasne bavi, ked na neho taketo veci vytahuju a jemu nemoze nic ublizit....hahaha ja som videl na videu s Bobooo asi jeho dvojnika, ktory sa teda vobec, ale vobec nebavil.
Ale moze a ublizilo.
Zaujimave je aj to, ze Filipove vydavatelstvo vydalo dementnu knihu Paraziti v nas, ktora propagauje pitie Sava a roznych chemikalii na nasu vnutornu dezinfekciu. Nieco podobne ako odporucal kedysi mozgovy atlet Donald T. pri lieceni Covidu.
Aby toho nebolo malo Filip zalozil firmu Zapper Club, ktora sa venuje predaju roznych suviksov ako su liecive plazmove generatory a napravaci ludskych frekvencii a vedia vyliecit od AIDS, cez rakovinu, COvid, lupienku, proste vsetko. Koho nebavia biorezonancie moze si kupit generator molekularneho vodiku a pit ho, pretoze je to zdrave.
Fakt zabavna firma, ktoru v 2022 prenechal svojej sestre., ale zalozil ju este v roku 2017.

Je to skoda, Filipovi som venoval asi 2 roky zivota, pocuval ho v jeho mudrovani o svete, pretoze sa to pocuvalo dobre, ale ako vzdy, ked mate pocit, ze ste si nasli niekoho koho chcete uznavat ukaze sa po case, ze je to vlastne niekto uplne iny ako sa cely cas tvaril.
Bohuzial uz to viac nedokazem, chalan je celkom pomyleny,

Pokud v EP opet neprevladnou zelene mozky a podobní aktiviste, kterým je úplně jedno, co se doma děje, pak to smysl má. Pokud na ty zákony většina řekne NE, pak se ty zákony neschválí. A to, že musí hájit zájmy země, která je do EP vyslala nejsou kecy. To jen ty progresivní strany kopou proti vlastním zemím a když to jinak nejde, tak na ně u EK žalují.

Zaujimave je aj to, ze Filipove vydavatelstvo vydalo dementnu knihu Paraziti v nas, ktora propagauje pitie Sava a roznych chemikalii na nasu vnutornu dezinfekciu. Nieco podobne ako odporucal kedysi mozgovy atlet Donald T. pri lieceni Covidu.

Nevím, jestli to šíříš schválně nebo z nevědomosti. Zkus si zjistit, kdo tu knihu napsal a proč ji nakladatelství vydalo. Jinak podle mne nemá Turek moc velkou šanci se do EP dostat.

[08.png]
pripadne https://www.pro-zdravi.net/produkt/mgr-eleni-turkova-paraziti-v-nas
Jasne robil maminke radost a firmu vlastne asi riadi jeho sestra, ktora je uz teraz 100% vlastnikom....ok to beriem, ale keby je Filip ten za koho sa vydava tak sa od nich rodina/nerodina davno distancuje, pretoze ta kniha je cisty bullshit a ta firma predava dazdovu vodu a zneuziva zufalych ludi.
Na neprijemne otazky sa ho nikto (okrem Boboooo) nepytal, a preto z kazdeho rozhovoru vzdy vysiel ako ten spravnak.

Mne je jedno preco Filip vydal tu knihu, mne je jedno preco si zalozil a viedol firmu co predava nezmysly, mna zaujima, ze to spravil.
Pretoze to, ze to urobil mi kazi ten prijemny dojem, co vo mne budoval tie 2 roky, co chodil kade tade po YT a zrovna po kanaloch, ktore som pozeral ja, takze som vidaval skoro kazdy tyzden niekde.

Nemal...ja som o nom zacal pochybova uz davnejsie, pretoze jeho vyhlasenie v style vsade som bol vsetko som videl, ktore hovoril s bohorovnou istotou ma nutili pochybovat,
1x som si to uvedomil, ked hovoril o nevyhodnosti eura voci CZk a to je zrovna to tam, kde som doma.
Argumenty za CZ korunu existuju, ale on pouzil same populisticke zlozene z polopravd az blbosti.
Jeho vykadrenia k oteplovaniu su tiez dost za hranou zdraveho rozumu a casto si aj protirecia.
Tam som si zacal uvedovat, ze tu dokonalost len hra a ma aj svoje chyby.
Bobooo a spol to uz len dokoncili, u mna uz prestaval byt relevantny.

Turka by som volil, ja si naopak myslím, že šancu dostať sa tam má, je okolo neho veľký hype, ale možno je to iba moja bublina... Keby nie Turka, tak Svobodné, ale tí sa tam nedostanú skôr...

Postava Turka je niečo, čo tu už veľmi dlho nikde nebolo a čo som si už dlho prial. Samozrejme, nie je dokonalý, to je trochu pasca, keď sa okolo niekoho vytvorí aura dokonalosti, on ešte navyše má silný imidž pána dokonalého, o to viac to sklame, keď sa v niečom spletie alebo si zafabuluje alebo pod tým tlakom nie úplne ideálne reaguje... Kdežto u hocijakého kriváka sa toleruje toho zďaleka viac a pokrivení ľudia si ich veselo volia, lebo ich krivosti samozrejme nevidia, kdežto ľudia s vysokými morálnymi štandardmi a nárokmi na zdravý rozum vyčítajú svojemu potenciálnemu reprezentantovi každú chujovinu a nakoniec ho nepodporia, takže sa tam potom dostanú len tí kriváci.

Radšej nech je tam Turek, ktorý občas kecá, občas machruje a občas nevhodne žartuje, ale aspoň jeho celkový pohľad na kritické otázky je veľmi rozumný a verím, že to myslí seriózne, ako nejaká Nerudová, ktorá kecá stále, dezinformuje, zavádza, nemá náznak empatie a názory mení podľa jej PR tímu.

Zaujimave je aj to, ze Filipove vydavatelstvo vydalo dementnu knihu Paraziti v nas, ktora propagauje pitie Sava a roznych chemikalii na nasu vnutornu dezinfekciu. Nieco podobne ako odporucal kedysi mozgovy atlet Donald T. pri lieceni Covidu.

Tak toto je jedna z najväčších do neba volajúcich dezinformácii roznášanou mainstreamovými médiami. Trump nikomu neodporúčal piť Savo, len sa vo svojom výstupe odvolával na obskúrnu medicínsku štúdiu, podľa ktorej by sa dal covid zabíjať vnútrožilovo prostredníctvom nejakého medicínskeho sajrajtu. Samozrejme že to povedal blbo, lepšie by bolo, keby sa do toho nepúšťal, ale tvrdiť, že Trump propagoval pitie Sava, je proste dezinformácia a PIČOVINA.

A predpokladám, že ani Filipova matka nič také vo svojej knihe nepísala, iba sa to samozrejme mediálne pretočilo.

https://www.youtube.com/watch?v=zicGxU5MfwE

Další duvod, proc volit kohokoliv jineho nez nejakou stranu z vladniho slepence

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-stat-zkousi-co-lide-strpi-ministerstvo-resi-mytne-i-pro-osobni-auta-40475181

Ministerstvo dopravy řeší, zda nerozšířit systém mýtných poplatků z nákladních aut i na ta osobní, případně jestli je nevztáhnout i na motocykly. Resort se sice dušuje, že nic takového neplánuje, ale současně tyto náměty předložil k připomínkám Hospodářské komoře ČR. Podle odborníka stát oťukává odpor veřejnosti a hledá, kde vybrat peníze navíc.

Flegu, vcerejsi superdebata pred volbami na CT je dalsi duvod, proc by CT zaslouzila neco podobneho, co chteji s verejnopravni TV udelat u vas.
Predvolebni debata, kde nejsou kandidati, ale lidri parlamentnich stran a jeste tak, ze za Spolu tam byli 3, i kdyz kandiduji jako jeden subjekt? A vubec tam nebyly strany, ktere se tam podle pruzkumu maji sanci dostat.
A jeste ti zakonem zvednou koncesionarske poplatky a placeni si pojisti vlastnictvim mobilu nebo pocitace.

Tak jsem to hodil Turkovi, Motoristé sobě, fakt dík za tip Hastrmanovi.

Trhá mi srdce, že jsem to hlas nedal Svobodným, léta je volím a léta mívají kolem 3 procent, což je zatraceně málo. Teď jde o volby do Brusele a tam jsem potřeboval, aby tam přišli lidi, co přibrzdí ty nesmysly, co z nich v posledních letech lezlo. Už mi život vylepšili víc než snesu.

Tak to ma veľmi potešilo, že sa mi takto sprostredkovane podarilo Turka podporiť aspoň jedným hlasom, nakoľko ja sám hlasovacie právo u vás nemám. :-)

Dosť ma občas štve čakanie na bieleho koňa u mnohých pravičiarov. Konečne sa objaví niekto s kvalifikáciou k odborným témam (v porovnaní s ostatnými kandidátmi), uhladeným vystupovaním, elokventným prejavom a racionálnymi argumentmi (žiadne populistické žvásty a lá ani jedného migranta sem nepustíme, zastavíme vojnu na Ukrajine, vystúpime z EU...), ale napriek tomu si človek hľadá drobnosti, prečo práve nebudem tohto voliť a pasívne to prenechám Nerudám, Rakúšanom a Fialkám.... Ten Šľachta mi síce tiež nesedí, ale s veľkou pravdepodobnosťou tam ani nemusí preliezť, hoci radšej by som tam mal toho ako už to spomínané...

Prial by som si aj na SR nejakú postavu, ktorá by priniesla do tej politiku trochu slušnosti a racionálneho realizmu, a to si Filipa ja nijak neidealizujem a vlastne mi prišla jeho "dokonalosť" dosť nerealistická, čudoval by som sa, keby naňho von nevyliezlo vôbec nič, ale naopak som prekvapený, že bolo toho tak málo.

Vida, vypada to, ze na konspirace se potvrdila. Dekuji STAN a Danusi za kvalitne odvedenou praci.

Lídryně hnutí STAN Danuše Nerudová nevidí ve vymezování se vůči Turkovi chybu, naopak zalitovala , že s tím v hnutí STAN nezačali dříve.

Souhlasim, je to obrovska chyba. Kdyby s tim kydanim spiny mlada a pohledna zacala driv, mohli jsme se STAN zbavit uplne ]:)
Jinak Turek prekvapil, necekal jsem, ze se tam dostane.

Podcenujes Turkovo charizma, navyse on pouziva pomerne logicky a zrozumitelny jazyk a podava veci takym sposobom, ze mas velku tendenciu mu to vsetko verit.
Mna prekvapila len ta cifra, ja som cakal nejakych 7%, ze dostanu.

Nebyt toho, ze sa vyjadruje k veciam, ktorym rozumiem bol by som mozno dodnes jeho nekritickym obdivovatelom.
Problemom je, ze on tych jasne preukazatelnych blbosti netvrdi az tak vela a az tak casto, takze musis byt velmi pozorny, aby si mu to dokazal.
Vcera som ho zase hodinu pocuval ako sa obhajuje u Kubelika a vsetko to davalo zmysel...az som si musel pripomenut, ze inokedy keca pekne bulshity a nesmies mu zase naletiet;o).

Samozrejme Nerudova je pekna nana a tymi utokmi na jeho osobu sa dost znemoznila. Ale ona bola taka aj predtym len to nebolo tak vidiet a divim sa, ze v STANe nie je jediny clovek co by nevidel.

Ono už to je pokrok, keď niekto z 80% vraví k veci, pragmaticky, racionálne a odborne a trebárs 20% sú bullshity, oproti väčšine, kde je ten pomer opačný a 80% sú bullshity a ešte k tomu bezobsažné, bez myšlienky a často si odporujúce, resp. prispôsobujúce sa verejnej mienke podľa tipov od PR tímu.

Cekal jsem (když podle vladnich stran se vzmahaji komunisté), jak se k volbam vyjadri nas nejvyssi komunista a nezklamal.

Nemůžeme přehlížet nárůst podpory extremistů v Evropě, uvedl v pondělí k výsledkům voleb do Evropského parlamentu prezident Petr Pavel.

Antisystémové strany výrazně uspěly například ve Francii či v Německu, jejich vzestup je ale patrný i v ČR.

https://www.novinky.cz/clanek/volby-eurovolby-pavel-k-vysledkum-voleb-40475641

Opet nic jineho nez nalepkovani - kdo nesouhlasi s jedinym spravnym nazorem a dokonce si dovolil volit nekoho jineho nez petikolku je antisystemovy.

Oni si fakt nepripusti, ze za ten neuspech si mohou sami tou debilni politikou, kterou od voleb provozuji?

Lenze v EU vo vela statoch naozaj zvitazila krajna pravica, takze preco spochybnujes fakt, ze narastla podpora extremistov?
U nas Republika sa do parlamentu nedostala, pricom v tychto volbach do EU ziskala 12.6%...nie je to viac ako slusny narast?
A to, ze su to extremisti je tiez fakt.
V inych statoch je to podobne, len ty tam furt hladas nieco co tam nie je.

Pro soucasnou vladnouci garnituru je krajni pravice a antisystemovy kdokoliv, kdo nevoli vladnouci strany.

Nechapu lidi, kteri byli normalni - Sverak, Hrebejk... Pro ne je kdokoliv, kdo voli opozici v podstate nesvepravny debil nizkeho intelektu.

„Voliči Přísahy a Motoristů zvolili kandidáta, co nemá a nikdy nebude mít žádný program ani sebemenší vliv na cokoli, nic nikdy neudělal, kromě podvodů, je nastrčenou figurkou nevkusných veksláků, což bylo všechno vidět. Poslali hajlujícího hochštaplera pobírat plat v tričku ČR,“ uvedl Hřebejk.

Nevim, jestli jim slava stoupla do hlavy tak, ze uplne stratili soudnost.

Jeste, kdyz už jsi mluvil o te krajni pravici. Co je asi pricinou, ze lide nevoli skvele soucasne vladnouci strany? Asi jim vsichni zavidi uspechy... Nebude to tim, ze ti lide ocekavali neco jineho, nez co ty vlady provozuji? Podivej, jak u nas dopadli populiste v podobe SPD.

Fiala se rozplyval nad uspechem SPOLU ve volbach. Ma pravdu predseda. To, co dosáhli uspech je, mohli dopadnout mnohem hur. A to ze neobhajili ani minuly pocet mandatu? To se do uspechu nepocita

Bavi me sbirat nazory, jako treba:

Senátor Hilšer: 20 % získala zhnědlá komunistka a heilující sňatkový podvodník, který léčí savem

Prohlasil neuspesny kandidát o jakekoliv korytko, ktere se naskytne. Zhnedla komunistka? To je jako co? Turek nekoho léčí savem? Koukam, ze kydani spiny od politickych impotentu neustalo.

Nemeli by se radeji zamyslet nad tim, proc jejich strany ve volbach neuspely a co udelali spatne? Meli, ale to je ocividne mimo jejich mozkovou kapacitu.

To savo mimochodem stacilo i tobe ]:)
Rozdil mezi mnou a Hilserem je v tom, ze ja mluvim za sebe. On je senator, ktery reprezentuje sve volice.
A pokud sis vsiml, ja kritizuju vladu, nenalepkuju jeji volice. Nerozdeluju je na ty chytre, kteri voli vladni koalici a antisystemove polodementy, kteri voli opozici. Tuto vysadu nechavam vladnim politikum, kteri tim celou dobu bojuji proti rozdelovani spolecnosti.

Ano mnzostvo robi jed v tom sa zhodneme.
V stredoveku uzivali panovnici male davky jedu, aby sa stali imunny voci otrave tymto jedom.

Tvoje Savo sa musi najprv rozlozit a az potom je voda pitna, ak by si ho pil takto rozriedene ihned koledujes si minimalne o nejake krce, ci poskodenie sliznice pri pravidelnom uzivani.

Odporucat pit bielidlo, ci Savo v akomkolvek mnozstve, ci zieidenom pomere je sarlatanstvo.
Co je napisane v knihe naozaj neviem, spolieham sa na tvrdenia ludi, co tu knihu citali.

Na tom, ze Filip ak nie je priamo dezinformator, je minimalne misinformator vsak trvam, vyjadruje sa vyslovene amatersky k veciam, ktorym nerozumie, pricom jeho vyklad naopak posobi akoby bol v danom obore zbehly.
Naopak som na 100% presvedceny, ze nie je nacek, aj ked by sa skvele hodil do filmu za nejakeho esesaka.

spolieham sa na tvrdenia ludi, co tu knihu citali.

Tak to se muzes spolehnout na to, ze ti, co tak hlasite vykrikovali o piti Sava tu knihu nikdy necetli.

Nejsem zastáncem alternativní medicíny., sám bych to nepil. Ale prostě se mi nelíbí, když někdo lže o pití Sava. Látka, o které se bavíme je chloritan sodný, tady máš něco k četbě:
https://medcz.com/chloritan-sodny-lze-jej-pouzit-jako-lek
Savo je chlornan sodný, to jen pro info. To naši mladou a pohlednou samozřejmě nezajímá, v názvu je sodný, tak to jejímu omezenému mozečku stačí.

Ozval se nas senator s falesnymi brylemi:

Senátor Drahoš: Máme rok na to, abychom přesvědčili lidi, že rudá a hnědá není dobrý nápad

Nemelo by byt v jejich zajmu, aby presvedcili lidi, ze volit petikolku je lepsi a hlavne to dokazat? To fakt neumi nic jineho nez antikampane, nalepkovani a kydani spiny? S takovou to pane neuspesny kandidate v pristich volbach lepsi nebude...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru