Předmět Autor Datum
Nežijeme v demokracii.
Ale 07.02.2024 17:57
Ale
Mohu si myslet o T.Carlsonovi cokoliv, ale nechat jej vaporizovat mi připadá poněkud přehnané. IMHO…
L-Core 07.02.2024 19:54
L-Core
vzpomínám na začátek Války v Zálivu a amerického(?) komentátora na místě.. Iráčané ho nezamordovali,…
Wikan 08.02.2024 07:51
Wikan
Pro odhalování takových dezinformátorů vyhledáváme vlastní síly. Viz. https://www.bis.cz/studentske-…
IQ37 08.02.2024 13:14
IQ37
No - Carlson síce urobil rozhovor s ruSSkým diktátorom - na to má právo, mal právo ho aj zverejniť.…
yYy 08.02.2024 19:55
yYy
Čo je toto za znášku hován? Ty si nebodaj to interview už videl pred všetkými ostatnými, keď vieš po…
Hastrman 08.02.2024 20:08
Hastrman
Neni to treba i tim, ze Kyiva a ostatnich znicenych casti UA je plny mainstream?
Jan Fiala 08.02.2024 22:07
Jan Fiala
o Kijeve a ostatných zničených mestách Ukrajiny ako novinár nereferoval NIČ To snad neni potřeba, t…
ml1 09.02.2024 15:51
ml1
Už ste videli to interview? Ja teda ešte nie celé, ale zatiaľ v prvej polke iba Putin kňučí a nariek…
Hastrman 09.02.2024 20:42
Hastrman
Carlsom nevyuzil moznost co mal...sice dal niektore "spravne" otazky, ale nechal si Putina mlet svoj…
fleg 09.02.2024 21:36
fleg
Flegu, stezuj si na novinare, ne na mne. Ja jsem pouze citoval + copy/paste.
Jan Fiala 09.02.2024 21:58
Jan Fiala
Ano viem, ale nemozem sa zbavit pocitu, ze si ho sem dal umyselne napriek otmu, ze si ten clanok cit…
fleg 11.02.2024 00:42
fleg
Dal jsem to sem, protože už jen takový nápad je daleko za hranou. Čím se pak liší cenzura v Rusku od…
Jan Fiala 11.02.2024 07:47
Jan Fiala
Ano, čím se liší, když má jeden člověk blbý nápad a když je blbý nápad doopravdy zaveden a provozová…
gilhad 11.02.2024 11:02
gilhad
Video s českými titulky či kompletní český přepis toho rozhovoru je na aeronetu. poslední
L-Core 11.02.2024 11:15
L-Core

Mohu si myslet o T.Carlsonovi cokoliv, ale nechat jej vaporizovat mi připadá poněkud přehnané. IMHO to stejně dělá ne kvůli lásce k současnému Rusku ale kvůli (v terminologii www propagandy) "sbírání impresí". Na druhé stránce, toho pána neznám a je mi osobně naprosto jedno, co koná. Reportéra, který udělal rozhovor s Osamou ibn Ladenem (bin Ládinem), jsme také neukřižovali - stejně tak jsme neukřižovali Olivera Stoneho za "Svět podle Putina". A ještě si vzpomínám na začátek Války v Zálivu a amerického(?) komentátora na místě.. Iráčané ho nezamordovali, on si udělal velké jméno (tehdy, jak to bylo později, fakt nevím..)

Připustím, že takovou cenzuru vymýšlí kvůli "méně zdatnému publiku" (z pohledu právě vedoucí ideologie), ale IMHO je to kontraproduktivní.

vzpomínám na začátek Války v Zálivu a amerického(?) komentátora na místě.. Iráčané ho nezamordovali, on si udělal velké jméno

Byl tam celý tým CNN, která sice už 10 let fungovala, ale byl to spíš takový vedlejší kanál. Tyhle reportáže je vystřelily na vrchol.

No - Carlson síce urobil rozhovor s ruSSkým diktátorom - na to má právo, mal právo ho aj zverejniť. Lenže on (Carlson) to (ako Putinov podporovateľ) nezverejnil nestranne, ale ako jeho podporovateľ, pričom bol síce v Kijeve, potom v Moskve, ale o Kijeve a ostatných zničených mestách Ukrajiny ako novinár nereferoval NIČ, len vychvaľoval Putina.
Toto si všimli dokonca v USA - a Trumpoví podporovatelia sa radujú, ale ostatní sú sklamaní, že vyzdvihoval Putina, ale nepredložil ani slovo o zničenej Ukrajine, o zverstvách, o agresii. Preto je Carlson v EÚ NEŽIADÚCI (a teda ani nikto - okrem proruSSkých podporovateľov) s nim nebude rozhovory robiť (a ani ako novinára ho tiež niekde vôbec nepustia).

Čo je toto za znášku hován? Ty si nebodaj to interview už videl pred všetkými ostatnými, keď vieš posúdiť, že Putinovi v ňom pochleboval? Predlož prosím ťa dôkaz, že Carlson je Putinov podporovateľ. Prečo by mal povinnosť referovať o zničenej Ukrajine, keď sú beztak toho plné média? Čím by jeho reportáž vynikla?

o Kijeve a ostatných zničených mestách Ukrajiny ako novinár nereferoval NIČ

To snad neni potřeba, to každý ví, toho jsou plné zprávy, dokonce to i potlačilo řádění kovidu. Dřív se dělaly testy na kovid, za chvíli se budou dělat testy na rusko a ukrajinu (podobně jako za našich rodičů na "bratrskou pomoc" a chartu77).

Už ste videli to interview? Ja teda ešte nie celé, ale zatiaľ v prvej polke iba Putin kňučí a narieka o ukrajinskom otvorenom nacisme, čo je očividný nezmysel. A Carlson? Pokladá veľmi profesionálne formulované otázky, ktoré Putinovi nie sú nijak príjemné, jeho iritáciu nimi jasne vidieť. To isté sa nedá povedať o mainstreamových reportéroch, ktoré otázky buď obalujú cukrom (sugar-coatitng), pokiaľ spovedajú tých "správňákov", alebo drzo skáču do reči za predhadzovania naprostých lží, pokiaľ spovedajú záporňákov (Trump).

Irónia, že interview, ktoré by podľa EU nemalo vôbec vzniknúť, nakoniec ukáže Putina vo svojej plnej nahote.

Carlsom nevyuzil moznost co mal...sice dal niektore "spravne" otazky, ale nechal si Putina mlet svoje hovna, napriklad ta 30 min prednaska o historii Ruska, kde sa aj pokusal oponovat, ci je to relevantna odpoved, ale bol zahriaknuty Volodom a drzal hubu a krok po zvysok rozhovoru.
Co ma sere je ako vzdy zavadzajuce jafiho tvrdenie...pretoze zakaz cestovat po EU by chcel 1(slovom jeden) europoslanec.
Takze zakonodarci EU zvazuju zakaz....to vazne?
Nehovoriac o tom, ze europoslanci nemaju pravomoc predlozit takyto navrh.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru