Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Digitální měna se blíží

V Rusku dojde k zavedení digitální měny v dohledné době, v EU o tom mluvi a mají vlhké sny centrální banky již dlouho.
Je to další krok nástupu total control.
A aby nezůstali pozadu, začínají nás novináři masirovat podobnymi bláboly, jako třeba tohle:

https://www.novinky.cz/clanek/finance-digitalni-penezenka-konkuruje-hotovosti-pouziva-ji-uz-tretina-cechu-40425779

Autor zřejmě dostal úkol aniž by tušil o čem že to vlastně píše.

Kdo z vás používá nějakou "digitální peněženku" do které si nahrává penize a pak s ní platí? To je úplně neco jineho, než mít kartu v mobilu (ať už debetní nebo kreditní)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Novináři jsou debilové, naprostá většina má jako vzdělání žurnalistiku, takže nic, respektive se ve…
RedMaX 23.04.2023 12:12
RedMaX
No to s těma obchodama je tak, že třeba prodávají nějaký bazmek, kde si spočítali, že potřebujou za… nový
gilhad 27.04.2023 15:18
gilhad
Osobně mi přijde poplatek v % z platby jako zvěrstvo. Dostanou pár Kč ze stokoruny, ale pár stovek z… nový
Prasak 27.04.2023 18:37
Prasak
Co vím u klientů, poplatek karetní společnosti mají kolem 1% z platby. nový
L-Core 27.04.2023 20:17
L-Core
Myslim, že je navíc omezen nějakou maximální částkou? Aspoň tak jsem to někde slyšel, teda z nákupu… nový
RedMaX 27.04.2023 21:25
RedMaX
Před covidem jsem se snažil platit hotovými penězi, pak jsem se zvykl platit platební kartou. Tedy p…
Yarda 24.04.2023 09:59
Yarda
Taky se mi to stalo. Řešením (respektive varianta pro eliminaci problémů) je mít více platebních kar…
L-Core 24.04.2023 11:28
L-Core
Mně se to nestalo, ale stalo se mi něco jiného, nemohl jsem si u pokladny vzpomenout na PIN, hrozný.…
RedMaX 24.04.2023 17:18
RedMaX
nemohl jsem si u pokladny vzpomenout na PIN, hrozný To se mi stava taky. Ja uz PIN pouzivam tak mal… nový
merlouska 25.04.2023 02:58
merlouska
jaky mam PIN?? Jako člověk nepoužívající tyhle vymoženosti mám PIN zakomponovaný v hloupém mobilu… nový
čumil old 25.04.2023 19:54
čumil old
Koukám - stejný nápad. :i: Akorát já mám to falešné jméno jako poslední v seznamu. :-) nový
Zdenál 26.04.2023 07:40
Zdenál
Tiez som postihnuty stratou pamati a pravidelne, ked si to karta vyziada (co z casu na cas byva a je… nový
fleg 26.04.2023 16:03
fleg
PIN mám napsaný v Keepassu, ale v mým mobilu než bych se k němu dostal, tak mě inzultuje někdo z fro… nový
RedMaX 26.04.2023 18:18
RedMaX
Mobilní platba je to stejné co karta. Akorát teda nechápu, když to používám, tak najednou platím ban… nový
jezekhifi 01.05.2023 05:46
jezekhifi
...Pay pal a Alert pay jsou jen internetové banky... Citát z klasika: Lepší než vykrást banku je z… nový
Yarda 01.05.2023 07:10
Yarda
Platby mobilem nevedu, jsou tam dva problémy, šermovat v obchodě kartou je snažší než mobilem, který… nový
merlouska 02.05.2023 10:55
merlouska
Společnost Ticketmaster uvedla, že lístky do arény Panthers si budou moci koupit jen lidé s bydliště… nový
nerady 01.05.2023 19:28
nerady
Ach jo...zase raz niekto necita poriadne a robi halo okolo niecoho, co neexistuje defacto...respekti… nový
fleg 02.05.2023 13:03
fleg
To si to člověku neznalému angličtiny perfektně vysvětlil. Já jen překopíroval text z internetu. Pok… nový
nerady 02.05.2023 19:36
nerady
stačí ti překlad Googlem? Proč Florida Panthers omezuje prodej vstupenek? Panthers budou hrát proti… nový
jirka44 03.05.2023 07:36
jirka44
Ved som to vysvetlil. Na Floride sa bali, ze pride tlupa fanusikov z Toronta a obsadia polku haly. H… nový
fleg 03.05.2023 09:11
fleg
Něco jiného je půda, doména - to jsou dlouhodobé věci. Něco jiného je lístek na koncert nebo na zápa… nový
Jan Fiala 03.05.2023 10:21
Jan Fiala
Pokud fanoušci Toronta nedělají nějaké potíže či bordel, tak se na mě nezlob ale je to v rozporu s d… nový
nerady 03.05.2023 19:57
nerady
A co si vojin Kefalin predstavuje pod pojmom demokracia? Problem bude asi v tom, ze kazdy nieco ine.… nový
fleg 04.05.2023 15:47
fleg
Aby to bylo demokratické, musel by ses minimálně zeptat všech občanů Floridy, jestli s tím souhlasí.… nový
RedMaX 04.05.2023 20:26
RedMaX
Ty sa konecne douc pojmy s ktorymi operujes. Demokracia je podla teba spyta sa vsetkych obcanov Flor… nový
fleg 04.05.2023 20:52
fleg
Ona se nam ta demos kratos zvrhla na deimos kratos :-P nový
Jan Fiala 04.05.2023 21:35
Jan Fiala
Ok, tak si tam místo Floriďanů dosaď ty otroky nebo ženy. Ono je to vcelku jedno. Snažil jsem se ti… nový
RedMaX 04.05.2023 22:17
RedMaX
Když u nás hospodskej zakáže vstup děckám, tak ho tahaj úřady. A přitom máme demokracii a on si rozh… nový
Prasak 05.05.2023 21:21
Prasak
Hrusky s jablakmi su ovocie, ale nie je to to iste, uznas sam. Kanadanom, ci inym cudzincom nikto vs… nový
fleg 06.05.2023 13:23
fleg
Vstup ne, ale online nákup lístků ano. Ale uniká ti princip - je tu prostě selekce na základě možnos… nový
Prasak 06.05.2023 18:02
Prasak
Praveze v tomto problem nie...keby listky predavali na pokladni za hotovsot kludne by mohli pytat ID… nový
fleg 06.05.2023 18:49
fleg
Osobně si myslím, že to nechápeš ty. Já to omezení sem dal jen jako ukázku jak to bude možná v budou… nový
nerady 06.05.2023 19:48
nerady
Opat zdoraznujem, ze to nie je problem digitalnych penazi a ich moznost zneuzitia. Rovnako to mozu s… nový
fleg 06.05.2023 21:36
fleg
Tak když potřebuješ vysvětlení na to co se dělo dříve tak ti ho tady poskytnu. Většina klubů pro své… nový
nerady 07.05.2023 09:26
nerady
Mne nemusis vysvetlovat, preco si domaci klub/zvaz/stat ponechava vacsinu vstupeniek pre seba, obcas… poslední
fleg 07.05.2023 19:58
fleg

Novináři jsou debilové, naprostá většina má jako vzdělání žurnalistiku, takže nic, respektive se ve škole maximálně naučili psát romány. Ikdyž teda spíš ani to ne, protože dobrých románopisců i nás také moc není.

Digitální peněženku mám jen na Steamu a posílají mi tam peníze za prodané kartičky, prostě to samé jako L-Core. Dohromady bych řekl, že jsem v celkovém prodeji na jednotkách EUR. ;-)

Jinak ale všude platím platební kartou, akorát jak jsem teď renovoval byt, tak jsem chodil vybírat do bankomatu skoro denně a nosil to řemeslníkům v hotovosti. Vůbec nevím proč, ale chtěli to tak. :-)

Mě třeba vysloveně obchody, kde odmítají brát kartu nebo si za ní účtují poplatek, štvou a prostě do takového obchodu nejdu nebo sae prostě otočim a jdu pryč. Měly by obchodníci mít povinnost kart brát a nezvýhodňovat hotovost. Ale u nás se toho těžko dočkám.

No to s těma obchodama je tak, že třeba prodávají nějaký bazmek, kde si spočítali, že potřebujou za něj dostat 100, aby se jim to vyplatilo prodávat. (Že když se posčítá nákupní cena, platby na zaměstnance, budovy, skladování, daně, energie, zisk a tak, tak prostě vyjde, že aby to mělo smysl, tak při prodeji potřebujou dostat za kus rovnou stovku fufníků.)
Tak to dali na pult s cenovkou 100, lidi to nacpali do vozíků, u pokladny vyplázli 100 a fungovalo to.
Pak přišly karetní společnosti a že jako pomůžou obchodníkovi uspokojit širší klientelu a tak a pronajmou mu terminál. A z každé transakce si vezmou 5%.
Tak obchodník prostě změnil cedulku na 100 hotově, nebo 105 kartou a byl na tom furt stejně. Ale karetní společnosti začly řvát, že tak by to nešlo a že se nesmí uvádět, kolik z té transakce prožerou a nesmí se při platbě katrtou doúčtovávat vzniklé zvýšené náklady.
Takže obchodník holt udělal cedulku bazmek=105 pro všechny. Ale samozřejmě, pokud zákazník zaplatí kartou, tak má pořád jen svých 100 jako dřív, 5 sežere kartovní společnost. Pokud zákazník zaplatí hotově, tak má celých 105 a tedy o 5 víc, než od plátce kartou.

Nemluvě o tom, že některým obchodníkům dělají banky nesmyslné ofuky, takže platba hotovostí je pro ně jediným způsobem, když karetní terminál nedostanou.

----

No a pak je tu samozřejmě další možnost pro nepoctivce, kteří si chtějí peníze vydělané vlastní prací nechat pro sebe a neplatit nikomu výpalné ... ale to už je zase jiná pohádka ...

Před covidem jsem se snažil platit hotovými penězi, pak jsem se zvykl platit platební kartou. Tedy pokud to jde, někde platím furt penězi.
Jednou se mi stalo, že mi u pokladny v hyperqelbu terminál nevzal platební kartu (tedy stalo se mi to dvakrát, ale jednou jsem měl i manželčinu platební kartu, zaplatil jsem tou), nevím proč, v místním bankomatu mi to kartu normálně vzalo. Jednou jsem byl na benzínce, maník přede mnou chtěl platit platební kartou, kartu mu terminál nevzal. Peníze prý neměl. Nevím co dělal když už měl benzín v nádrži, raději jsem odešel (chtěl jsem asi žeton do myčky a to mohlo počkat) aby nezačal žebrat o "půjčku".
A do třetice všeho "dobrého": Kolega z kanclu si stěžoval, že byl pro někoho na LVHP, ve šrajtofli luft, chtěl něco vybrat z bankomatu, kartu mu to nevzalo, ani u druhého a tam mu to napsalo, že pokud se o to ještě pokusí, karta mu bude zabavena. Když u své banky zjišťoval, kde byl problém, tak prý zrovna v tu dobu měli výpadek počítačů.

Poučení z toho plyne, aspoň pro mne:
Pokud někde platím platební kartou a měl bych problém, kdyby nefungovala, raději se přesvědčím jestli mám dostatek hotovosti, abych mohl platit normálně. Tedy pokud nenakupuji v hyperqelbu, tam bych nechal plný vozík u kasy.
Tak doufám, že platba hotovostí ještě dlouho bude fungovat.
:beer:

Taky se mi to stalo. Řešením (respektive varianta pro eliminaci problémů) je mít více platebních karet, různých společností/bank, jinou to třeba vezme. Hotovost do rezervy nevozím a činit tak nemíním, vezmu si ji akorát tam, kde bych věděl, že kartou platit nelze, případně kdybych jel někam autobusem či vlakem - abych se při nějakém kartovém výpadku mohl dostat domů :)

Jednou u nás v Lidlu jim náhle přestaly fungovat všechny terminály, právě jsme byli u pokladny, vše na páse. Zaplatit kartami se nedalo, hotovost nemám, tak jsme odešli a oni to museli povracet do regálů… Kdyby se to stalo třeba v autoservisu (třeba platba servisní prohlídky auta), věřím, že by se to vyřešilo fakturou, kterou bych následně zaplatil z účtu.

Mně se to nestalo, ale stalo se mi něco jiného, nemohl jsem si u pokladny vzpomenout na PIN, hrozný. ]:) Kéž bych měl hotovost. :-)

Taky u sebe vůbec hotovost nenosim, jenom platební karty, mám ze 3 bank, ale všechny mastercard, nevim ani, jestli nějaká banka u nás jede vůbec VISA nebo něco dalšího. Myslím tim, aby platební karta byla zadarmo k účtu, abych neplatil žádný poplatek.

Spíš mě sere, že furt musim v poslední době nějakou hotovost vybírat řemeslníkům, ti by mě s platbou na účet hnali, hezky všechno cash, ale tak to prostě je, s tím nic neudělám a na výběr nemám.

nemohl jsem si u pokladny vzpomenout na PIN, hrozný

To se mi stava taky. Ja uz PIN pouzivam tak malo (platim mobilem, takze PIN nepotrebuju ani pro platby vyssich castek), ze zapominam, ze vubec existuje.
Takze to pak vede k situacim, ze si jednou za pul roku potrebuju vybrat nejakou hotovost, nakracim k bankomatu, pipnu si... sakra, ono to tady chce PIN, jaky mam PIN??
Nastesti mi ho umi zobrazit mobilni appka banky, takze ho tam vzdycky horecne lovim :-)

Ale ted asi budu trenovat pravidelne, stehuju se a pani majitelka noveho bytu chce platby v hotovosti. Nelibi se mi to ani za mak, radeji bych si nastavila trvaly prikaz, ale je to stejny jako s tvyma remeslnikama... proste to tak chce, tak to tak bude.

PIN mám napsaný v Keepassu, ale v mým mobilu než bych se k němu dostal, tak mě inzultuje někdo z fronty za mnou, takže hledat PIN si nemůžu dovolit. Obvykle požádám pokladní o zadání platby znovu a vytáhnu jinou kartu a doufám, že napíšu na podruhé PIN správně. Ještě se mi v obchodě nestalo, že bych odešel bez nákupu, ale u bankomatu se mi to stalo. Tak jsem se naschvál na PIN do Keepassu nepodíval a počkal do druhého dne a on mi naskočil sám. :-)

Platby mobilem nevedu, jsou tam dva problémy, šermovat v obchodě kartou je snažší než mobilem, který když upadne, tak je konec. Druhá věc je, že snad už žádná banka nevede vlastní platební řešení přes mobil a všichni se spoléhají na Google Pay a jestli jsem si něčím jistý, tak tím, že Google ze mě číslo mé platební karty nedostane!
(Ano, vím, že někteří tady používáte iPhone a asi jo, k Applu bych měl větší důvěru, ale iPhone mě neoslovuje, to už raději trpim na Androidu :-/.)

Platby mobilem nevedu, jsou tam dva problémy, šermovat v obchodě kartou je snažší než mobilem, který když upadne, tak je konec.

Pro me je treba mnohem jednodussi vytahnout mobil z kapsy nez kartu z penezenky, kterou musim vytahnout z batohu :-)
Nehlede na to, ze pri platbe mobilem vubec nemusim resit PIN, ani pri platbach na 500 Kc (coz tedy pak vede k tomu zapominani, no).

Společnost Ticketmaster uvedla, že lístky do arény Panthers si budou moci koupit jen lidé s bydlištěm ve Spojených státech, což se pozná podle adresy spojené s platební kartou.
To je jen začátek jak budou ti kdo mají moc ovlivňovat normální lidi. Tady si fanoušci Toronta nebudou moci koupit lístky na hokej s Floridou.

Ach jo...zase raz niekto necita poriadne a robi halo okolo niecoho, co neexistuje defacto...respektive vyrazne prekrutil realitu.
Kto sleduje hokej vie, ze Florida necaka vyradila suverenny Boston a momentalne idu proti Torontu, kde hrozi, Toronto bude hrat na Floride ako "doma".
Viac vysvetlenia tu.

Why are the Florida Panthers limiting ticket sales?
The Panthers will be playing against a team that broke a nearly 20-year playoff series losing streak, as Toronto won their first playoff series since 2004. One of the Original Six, the Maple Leafs have one of the most expansive fan bases, with fans in both Canada and the U.S.

The Panthers also had one of the lowest regular-season attendance numbers in the league, with an average of attendance of 16,682 of their 19,250-seat arena, according to Hockey Reference. The 86.7% filled arena was fourth-worst in the NHL, just ahead of the Chicago Blackhawks, Buffalo Sabres and San Jose Sharks. However, the team had the highest average attendance in the first round of any playoff team, with an average of 19,531 (101.5%) in the three first-round games.

To si to člověku neznalému angličtiny perfektně vysvětlil. Já jen překopíroval text z internetu. Pokud je to pravda, tak to jen ukazuje míru demokracie v USA. Pokud to tedy není pravda tak to tu vysvětli česky nebo slovensky, pak to pochopím.

stačí ti překlad Googlem?

Proč Florida Panthers omezuje prodej vstupenek?
Panthers budou hrát proti týmu, který přerušil téměř 20letou sérii porážek v play-off, protože Toronto vyhrálo svou první sérii play-off od roku 2004. Maple Leafs, jeden z původních šesti, mají jednu z nejrozsáhlejších fanouškovských základen s fanoušky v Kanadě i v USA

Panthers také měli jedno z nejnižších čísel návštěvnosti v základní části v lize, s průměrnou návštěvností 16 682 z jejich arény s 19 250 místy, podle Hockey Reference. Aréna zaplněná z 86,7 % byla čtvrtá nejhorší v NHL, těsně před Chicago Blackhawks, Buffalo Sabres a San Jose Sharks. Tým však měl nejvyšší průměrnou návštěvnost v prvním kole ze všech týmů play-off, s průměrem 19 531 (101,5 %) ve třech zápasech prvního kola.

Ved som to vysvetlil. Na Floride sa bali, ze pride tlupa fanusikov z Toronta a obsadia polku haly. Hokej v zasnezenej Kanade ma inu tradiciu ako na slnecnej Floride.
Navyse restrikcie na obcianstvo, ci citiizenship su tu uz dlhe roky. Naprikld ja, ci ty si nemozes kupit .us domenu a to je uz zavedene odkedy sa pamatam.
Nehladal by som tam nic konspirativne.
Kopec vlad nepredava podu cudzincom a pod.

Aby to bylo demokratické, musel by ses minimálně zeptat všech občanů Floridy, jestli s tím souhlasí.

Ty se ho ptáš na něco jiného: Jestli není na tvém svobodném rozhodnutí jakožto majitele toho prostoru, do něj pozvat koho chceš ty?

A v tomto případě určitě není. Je to tak proto, že svůj souhlas s tím musí dát minimálně majitel ligové soutěže, která se tam má hrát. Pokud by totiž protistrana odmítla v takovém prostoru zápas odehrát, co by nastalo? Kontumace zápasu ve prospěch jedné strany? A které?

Zjevně se teda jedná o protilehlé zájmy více stran, které jsou v určitých ohledech všichni zúčastnění vlastníci, minimálně teda majitel stadiónu a majitel ligové soutěže, ale v širším zde už můžeme použít ono slovo "demokratickém" kontextu, by právo se k tomu vyjádřit měl dostat i zástupce protistrany, která tam má hrát.

Alternativou by mohlo být to, že se v případě neshody zápas odehraje někde jinde na neutrálním území. A to jistě majitel stadiónu nechce.

Ty sa konecne douc pojmy s ktorymi operujes.
Demokracia je podla teba spyta sa vsetkych obcanov Floridy???
To je nejaky komousky sen?
Takto demokracia predsa nefunguje.
Porusuje predaj listkov len US citizens nejaky floridsky zakon? Ak ano aky? Pretoze ak porusuje tak potom je to nedemokraticke, inak nie.
V atenskej demokracii napriklad volit mohli len obcania Aten, nemohli volit otroci, ci zeny. Bolo to nedemokraticke? Vtedy urcite nie, pretoze oni si tu demokraciu vymysleli. 100-150 rokov dozadu bolo uplne normalne, ze zeny volit nemohli, takze z pohladu 19 storocia bolo demokraticke, ze zeny nemohli, ale dnes uz nie je. Demokracia sa vyvija nastastie nie smerom, ktory sa tebe prisnil a to je to, ze ked nieco neschvali lud tak je to nedemokraticke.

Ok, tak si tam místo Floriďanů dosaď ty otroky nebo ženy. Ono je to vcelku jedno.

Snažil jsem se ti vysvětlit, že demokracie je záležitost většiny a majitel stadiónu sice může být i absolutní většina, teda jen jeden, ale právě proto, že to je jen majitel, tak je to jen jedna strana a teda v této souvislosti se ohánět demokracií je nesmyslné.
Ještě jednou ti teda říkám, že to co jsi měl na mysli je svoboda. V tomto případě svoboda majitele stadiónu tam vpustit koho on chce. A zároveň ti vysvětluji, že v tomto případě to může narušovat jiné svobody, například svobodu hostujícího týmu přivést své fanoušky, případně jeho svobodu nehrát tam, kde nemohou přijít na tribunu jeho fanoušci bez ohledu na národnost.

Praveze v tomto problem nie...keby listky predavali na pokladni za hotovsot kludne by mohli pytat ID alebo pasy a selektovat to tiez.
To nema s bezhotovostnou menou nic spolocne.
Tu ide o to selekciu na us resident, co je uplne bezny postup aj u nas napriklad. Vy ste nikdy nezazili, ze listky na sportove podujatie sa predavali napriklad, ze pre hosti bolo vycleneych 20% listkov a pre domacich 80% listkov? To ste si fakt nikdy nevsimli, ze toto sa bezne deje aj v EU alebo v CR a SR?
Trosku nerozumiem tom povyku, vobec to nema nic spolocne s bezhotovostnym platenim, pretoze rovnaky pripad sa aplikuje aj pri platbe hotvovostu a to obmedzenie je uplne bezne a pozname ho aj v nasich koncinach (uplne bezne pri medzistatnych futbalovych stretnutiach).

Osobně si myslím, že to nechápeš ty. Já to omezení sem dal jen jako ukázku jak to bude možná v budoucnu vypadat. Bohužel tobě to vyhovuje tak si to do budoucna užij. Jinak příklad 20% a 80% není to co se tam děje. Tam jde o 100% pro domácí a 0% pro cizí a průšvih je v tom, že se to dělá na základě v jakém státě byla vydána platební karta, ne zda jsi fanoušek toho či onoho týmu, nebo zda jsi někde dělal na stadiónu bordel. Doufám, že si za pár let na tuto debatu vzpomeneš, až tě někde podobným způsobem omezí.

Opat zdoraznujem, ze to nie je problem digitalnych penazi a ich moznost zneuzitia. Rovnako to mozu spravit s hotovostnymi peniazmi, pretoze mozu pri platbe pytat ID, ci pass.
Ty si s tym zacal je to zaciatok ako budu ovplyvnovat normalnych ludi, ja ti tvrdim, ze sa to deje uz davno a je uplne jedno, ci je pomer 20 ku 80, 100 k 0, alebo 99 ku 1.
V minulosti bolo uz zopar afer s tym, usporiadatelia poskytli par stoviek vstupeniek na 40k stadion pre hosti a zvysok si mohli kupit len domaci. Suviselo to nejako s digitalnou menou? Nie. Riesil si to vtedy? Nie.
Preco?
Su to uplne identicke pripady, kde vo vysledku domaci mancaft vyrazne stazil pristup k listkom pre hostujucich fanusikov. Deje sa to uz roky a deje sa to bezne a dialo sa to davno pred digitalnou menou!!!

Nikto nezakazal prist kanadanom na zapas, listky si mozu kupit od americkych obcanov/priekupnikov a verim, ze par stoviek, mozno tisic fanusikov Toronta v hale bude...a co myslis ako sa dostali k listkom;o)?

Tak když potřebuješ vysvětlení na to co se dělo dříve tak ti ho tady poskytnu. Většina klubů pro své fanoušky prodává celoroční lístky na všechna utkání, které bude hrát jejich mužstvo na domácím stadiónu. Další věcí je, že kvůli chování fanoušků mají oddělené sektory pro hosty, tak aby co nejméně docházelo ke střetům mezi fanoušky domácích a hostů. Tím dochází k tvému poměru 20% a 80%. Pokud tedy má klub prodáno například
60 % celoročních lístků, k volnému prodeji zbývá 40% a tribuna pro hosty je pouze pro 20% návštěvníků jsou to pak jasné počty. Já se ti jen snažím vysvětlit, že tady dochází k segregaci jen na základě toho v jaké zemi byla vydána platební karta a že tu segregaci nařizuje vedení nějakého klubu. Jinak jsem jen rád, že tu má někdo jiný názor, jelikož by pak nešlo o čem diskutovat.:-)

Mne nemusis vysvetlovat, preco si domaci klub/zvaz/stat ponechava vacsinu vstupeniek pre seba, obcas za hranicou fair, pretoze posktynut par stoviek listkov na medzistatny zapas na stadione pre 20k divakov fer nie je.
Preto si dobre tieto afery pamatam, pretoze som si povedal svine su to;o).
Takze opakujem...k segregacii dochadzalo uz v minulosti, dochadza k nej bezne a nema nic poslocne s digitalnymi peniazmi. Puziva sa aj vo vnutri krajiny, ked klub zavedie kupovanie listkov na ID kartu, ci obmedzi pocet predanych vstupeniek na osobu a pod. Dovody su rozne, od dovodu, aby hostia v hladisku neprevysili domacich, cez minimalizovanie poctu konfliktnych skupin hosti/domacich az po zabranenie kseftovanie s listkami na dolezite zapasy.
Takze to skusim zhrnut...ja tento krok neschvalujem, ale nevidim dovod robit okolo toho halo a hlasat to ako zaciatok konca demokracie lebo zle digitalne peniaze...lebo je to bezny sposob a da sa vyuzit/zneuzit bez ohladu na povod penazi papierove/digitalne.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru