Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Máme nejlepší zdravotnictví na světě (jen zabíjí lidi)

Přečtěte si článek o tom, jak to reálně chodí v nemocnici na pohotovosti. Je to fakt síla! Jo a napsal to lékař, je to info z první ruky.

Máme nejlepší zdravotnictví na světě (jen zabíjí lidi)

Přijde mi hodně smutný, že pro některý typy problémů (popsaných v článku) nemáme vlastně systémový řešení. Chudáci pacienti v takové situaci. Netušil jsem, že je to u nás tak zlý.

Předmět Autor Datum
Když vidím jméno Šichtařová, tak končím. Nevěřím jí ani slovo, je to vychcaná prospěchářka. A její ú… nový
IQ37 30.10.2021 22:38
IQ37
Není takový bulvární nadpis pod tvoji úroveň? A dělat na základě jednoho článku nějaké závěry? To s… nový
host 31.10.2021 10:28
host
Pavel v poslední době rád vyhledává katastrofický zprávy. Měl by nakoupit konzervy, suchary, svíčky… nový
Prasak 31.10.2021 11:00
Prasak
Souhlasím s tebou. Taky si ty zásoby půjdu pořídit (přidám ještě baterky do holícího strojku), proto… nový
IQ37 31.10.2021 13:17
IQ37
Tak pokial koli zime, to skor naopak sa nechaj cely zarast, prirodzena izolacia :) nový
Michal2 31.10.2021 13:27
Michal2
Tak pokial koli zime, to skor naopak sa nechaj cely zarast, prirodzena izolacia To ne, já musím být… nový
IQ37 31.10.2021 18:30
IQ37
Vlastně jo, všiml sis dobře. On taky ten svět kolem mě se po roce 2019 jaksi podělal a přibývá těch… nový
Pavel 31.10.2021 16:25
Pavel
Já taky vidím, že se to řítí do řiti. Ale nedělám si z toho hlavu, já s tím těžko něco udělám, na to… nový
Prasak 31.10.2021 16:50
Prasak
Já ti za tu poznámku děkuju; uvědomil jsem si to, ažs to takhle napsal. Nu, já si hlavu dělám, ale… nový
Pavel 31.10.2021 17:07
Pavel
Kupoval jsi někdy v poslední době petrolej? Asi se budeš divit co stojí jeden litr. :-) nový
nerady 31.10.2021 18:09
nerady
V bunkru nemají peníze hodnotu, ale ten petrolej jo. nový
Prasak 31.10.2021 18:59
Prasak
Petrolejkou jsem svítil v mládí u babičky, která neměla zavedenu elektřinu, jelikož na samoty stát e… nový
nerady 31.10.2021 20:58
nerady
Je to zkopírovanej název článku z blogu. Inu, to co doktor popisuje není jen situace z jednoho víken… nový
Pavel 31.10.2021 16:23
Pavel
jedná se o systematickou a systémovou záležitost Systémová možná je. Ale nějak si tam nedokážu před… nový
Wikan 31.10.2021 21:06
Wikan
Význam slova systematický Neboli "furt". nový
Pavel 31.10.2021 21:16
Pavel
Mam za posledni rok s nemocnicema vlastni zkusenosti, vazne nemocny v rodine, takze bych mohl vyprav… nový
RedMaX 31.10.2021 21:34
RedMaX
Je to chirurg a občas bere směny na pohotovosti. Skoro nikdo z doktorů to nechce dělat; ten dotyčnej… nový
Pavel 31.10.2021 21:40
Pavel
na pohotovost dovezou pacienta se zlomenou páteří a on se snaží mu zajistit patřičnou péči, volá kam… nový
IQ37 31.10.2021 21:51
IQ37
Dají ho na pokoj a uspí ho morfiem, pokud si teda dobře z článku pamatuju. nový
Pavel 31.10.2021 21:58
Pavel
Morfium davali tomu s rakovinou, ne? nový
merlouska 31.10.2021 23:37
merlouska
Fascinuje mě taky to, že pacienta s polámanou páteří dovezou na pohotovost. To je teda pěkná blbost.… nový
IQ37 01.11.2021 01:29
IQ37
IQ37, 30.10.2021 22:38#1 Když vidím jméno Šichtařová, tak končím. Nevěřím jí ani slovo, je to vychca… nový
Yarda 01.11.2021 08:53
Yarda
Na tuhle osobu jsem už několikrát narazil (na internetu), takže vím, o koho jde. Proto ji posuzuji p… nový
IQ37 01.11.2021 11:59
IQ37
Já jel na pohotovost v neděli večer - spadl jsem rukou do tašky se sklem, asi 5cm dlouhý řez na dlan… nový
Jan Fiala 01.11.2021 12:17
Jan Fiala
Přečtěte si článek o tom, jak to reálně chodí v nemocnici na pohotovosti Akorat to neni reportaz al… nový
Dwane Dibbley 03.11.2021 16:00
Dwane Dibbley
o zdravotni peci v americe Občas kouknu na tuhle osobu přímo z úsa a tohle je díl o zdravonictví.… nový
čumil old 03.11.2021 19:42
čumil old
Když si člověk trošku vygooglí tu kliniku, tak zjistí, že to je one-man-show. A když si vygooglí toh… nový
Moas 04.11.2021 07:35
Moas
No hlavne tam o sobe pise, za az do roku 2020 se flakal po cizine, tak netusim, odkud ma to co se ve… nový
Dwane Dibbley 04.11.2021 15:28
Dwane Dibbley
Problem vidim jinde. V clanku i jinde zmineny, presto tomu nikdo nevenuje pozornost. Doktori slouzi… nový
bahno 04.11.2021 09:52
bahno
To je v poradku, nemocnice preci z povahy veci nemuze byt tim zlym kapitalistou, ktereho by Malacova… nový
RedMaX 04.11.2021 19:35
RedMaX
Ještě jsem neviděl doktora, který nemá co do huby. A to i přesto, že stále brečí, že mají málo. Takž… nový
IQ37 05.11.2021 01:22
IQ37
Co tím chtěl básník říci? Pan doktor si nestěžoval, že má málo peněz. Ty by ses nechal v pondělí ope… nový
Yarda 05.11.2021 07:51
Yarda
Este som nevidel tazko choreho cloveka coby neskemral o to, aby dostal co najlepsiu lekarsku starost… nový
fleg 05.11.2021 08:55
fleg
A víš proč? Protože praxi dělají tak od sedmi do jedné (navíc případy nepřípady - důchodci, co si ch… nový
mif 06.11.2021 12:17
mif
Jj. Doktoři nejsou špatně placený, když se člověk kouká jen na konečnou částku. Na skutečně odpracov… poslední
bahno 06.11.2021 18:53
bahno

Petrolejkou jsem svítil v mládí u babičky, která neměla zavedenu elektřinu, jelikož na samoty stát elektřinu netahal. Petrolej jsem chodil kupovat do 3 km vzdálené obce s 3 litrovou konvičkou. Pokud si pamatuji tak jsme petrolejku v létě vůbec nezapalovali, jelikož se žilo od slunka do slunka. V zimě nebylo vyhnutí. Většina lidí ji ani neumí seřídit aby nečadila, natož čistit cilindr. :-)

Je to zkopírovanej název článku z blogu. Inu, to co doktor popisuje není jen situace z jednoho víkendu, jedná se o systematickou a systémovou záležitost.

I kdyby to bylo jen v jedné nemocnici - jako že určitě není - ukazuje to naši společnost ve špatným světle. Doktor dostane pacienta s poraněním páteře a nemá ho kam poslat, nikde ho nechtějí.

Je to fakt smutný.

Mam za posledni rok s nemocnicema vlastni zkusenosti, vazne nemocny v rodine, takze bych mohl vypravet. Nicmene ten clanek je tak zmateny, ze jsem ho nedocetl, jen rychle preletl ocima.
Dela ten doktor na chirurgii nebo na pohotovosti? Z clanku to jasne neni.

Jiste, to ze spousta lidi leze na pohotovost bez duvodu, je znama pravda uz hodne dlouho a rozhodne se nejedna o novinku. Pokud se to lekarovi nelibi, at jde delat jinde. Jako osobne bych byl pro, aby sestra na pohotovosti mela v ruce bouchacku a kdo tam prijde s pohmozdenym prstickem ci podobnou blbosti, tak strelit do nohy, aby dotycny mel duvod tam byt. Jenze takhle to bohuzel uznejte sami resit nelze a tudiz vzdycky se na pohotovost budou srat tuny hypochondru, kterym nic neni. Takze bud to lekar da nebo holt muze jit delat jinam.

Jinak normalni nemocnice ma prijem, kde prave je lekar od toho, aby pacienta vysetril a poslal na spravne oddeleni v nemocnici nebo ho vratil k jeho praktickemu lekari.

Ze maji v nemocnicich bordel, je jina vec. Napriklad znamy tam byl se zlomenou rukou a na kontrolu a prevaz ho nevzali, protoze meli zrovna nejakou nouzovku, prisel dalsi den, ale nedorazil lekar z neznamych duvodu. Tak mu to nakonec prevazala manzelka. Nasledne se v nemocnici divili, jak to ma pekne zavazane, tak jim hned rekl, ze od manzelky, ne od nich. Vubec tam pritom dotycny nechtel. Proc ho teda kdyz toho maji tolik, jen nedali v nemocnici do kupy a na prevaz ho neposlali na mistni chirurgii v miste bydliste? Az kdyz jim to sam navrhl, tak rekli, ze ma vlastne pravdu, at si na posledni kontrolu zajde na polikliniku v miste bydliste.
Takze takhle by se v nemocnici mohli zbavit nadbytecnych pacientu, akorat by jim to muselo v hlave trochu palit, aby jim to doslo. Jasny, ze tohle je na vedeni nemocnice, ktere bude hodne neschopne, coz je jen synonymum i pro neschopne vedeni statu. Nebo-li, jestlize si do vedeni statu volime debily, neocekavejme, ze ve vedeni statnich organizaci vcetne nemocnic to bude lepsi.

Co bavilo me, ze prijedeme s tezce nemocnym clovekem na prijem do nemocnice a je zajima ockovani pripadne test na covid, misto aby je zajimalo, proc tam ten clovek jede v prvni rade, taky dost uchylny. K tomu mam takovou historku, ze me tam s tim nemocnym nepustili z duvodu covidu, cekal jsem venku na jeho nadbytecne veci, ktere mi meli prinest. Nacez po chvili prisli, ze doktor ani sestra dotycneho neuzvednou, jestli bych jim tam s nim nesel pomoct na lehatko. Pravda, pan doktor i sestra byli strizlici, ale pobavilo. Nicmene zase to ma logiku, nemaji pracovni sily, kdo by tam nejakeho sanitare za ty prachy delal? Nikdo. A kdyz se prachy vyhazujou panubohu z okna, treba za nesmyslne proticovidove opatreni, ale samozrejme i za spoustu dalsich picovin, nelze se divit tomu, ze to vypada, jak vypada.

Je to chirurg a občas bere směny na pohotovosti. Skoro nikdo z doktorů to nechce dělat; ten dotyčnej doktor se na pohotovosti doslova obětuje.

V tom článku je nejen dost info o případech, co si na pohotovosti vyřvávají péči, protože mají bolístku. Ale je tam i zoufání si nad tím, že mu na pohotovost dovezou pacienta se zlomenou páteří a on se snaží mu zajistit patřičnou péči, volá kam může, ale všichni mu odmítnou pomoct.

IQ37, 30.10.2021 22:38#1
Když vidím jméno Šichtařová, tak končím.
Nevěřím jí ani slovo, je to vychcaná prospěchářka. A její úmysly jsou nečisté
.

Mám v rodině lékaře, ten článek bych chápal spíš jako SOS. Ale asi volá do prázdna. Ten doktor co to psal zase nastoupí na víkendovou službu. A nic se nezmění. Kolik MUDrů máme ve vysoké politice? Proč raději neléčí?
Dnešní mladí, jak sleduji různé poradny, diskuse a tak, chtějí vystudovat nějakou VŠ, aby měli nějaký titul a moc se nenadřeli jak při "studiu", tak potom, až se zašijí někam do kanclu a nikdo je nebude otravovat.

Zkus si najít článek "Piloti nebo strojníci". Sice se pak psalo, že je to nesmysl, ale když sleduji pořad "Vteřiny před katastrofou" nebo podobný, tak si myslím, že na něm bude něco pravdy.

Jednou jsem pomáhal manželce v kuchyni a říznul jsem se do zápěstí, krve jako z vola. Bylo to už k večeru, šli jsme na chirurgickou pohotovost (nemocnici máme celkem blízko, tak jsme to ušli pěšky). Pár lidí tam před námi bylo, ale šlo to celkem svižně. Byl tam taky nějaký ci...tedy spíš Rom. Asi jako doprovod dcery, nevím, co jí bylo, krev z ní nekapala. Začal remcat, že ví, že si doktor určitě dává se sestrou kafíčko a on tam musí čekat. Napadlo mne, kdyby se ve škole dobře učil a vystudoval medicínu, tak si tam mohl to kafíčko se sestrou dávat on. Ale nic jsem neříkal, nechtěl jsem, aby mi kromě pořezané ruky museli ošetřovat i rozbitou hubu.

BTW: Sice se píše, že by lidi co jim toho moc není neměli zbytečně otravovat naše zdravotnictví, ale na druhé straně se doporučuje, aby při srdeční nebo mozkové příhodě vyhledali lékařskou pomoc co nejrychleji. A jak mám jako laik rozpoznat začínající infarkt od zaraženého prdu?

Mimochodem: Ty jsi lékař? A chtěl bys být?

Já jel na pohotovost v neděli večer - spadl jsem rukou do tašky se sklem, asi 5cm dlouhý řez na dlani, docela hluboký.
Zavázal jsem si to, odřídil 20km do nemocnice a posadil se v čekárně. Krev už začala prosakovat.
Když se sestra ptala, jestli vydržím, protože tam měla nějaké lidi na kontrolu (převaz apod.), tak jsem jí řekl, že já počkám, ale že pak bude vytírat krev z podlahy...
Ti lidi byli na pohotovosti v neděli večer kvůli věcem jako převaz, apod?

Měl jsem štěstí, byl tam schopný doktor a přišel se tam zrovna kouknout šéf chirurgie. 2 vrstvy stehů a jel jsem domů.
Chvíli po tom se podle zpráv chirurgický tým v nemocnici rozpadl a schopní lidé odešli.

Přečtěte si článek o tom, jak to reálně chodí v nemocnici na pohotovosti

Akorat to neni reportaz ale povidka z druhe ruky, navic od udajneho "reditele privatni kliniky", coz s tim clankem nejak moc nekoresponduje. A i ty poznamky o zdravotni peci v americe jsou hodne mimo.
Ale fajn, berte blog jakesi "ekonomky" za vypovidajici.

Když si člověk trošku vygooglí tu kliniku, tak zjistí, že to je one-man-show.
A když si vygooglí toho one-mana, tak zjistí, že zřejmě nemá čas, protože bloguje jak o život a snaží se být mediálně známý, zřejmě mu to přitáhne klienty jinak nevim, proč to dělá.

Problem vidim jinde. V clanku i jinde zmineny, presto tomu nikdo nevenuje pozornost. Doktori slouzi 24h sluzby. Nic takovyho jako 24h smena zakonik prace nezna, dokonce ani v pripade katastrof, kdy je maximum 16h. Jak je to mozny? Zakonik prace zna pohotovost na pracovisti - a to je prave ta sluzba, o ktery doktori mluvi. Jenze u toho se pocita s tim, ze ten clovek tam vicemene nic nedela, jenom je pripraven pracovat, kdyby to bylo nutny. Tohle je koser napriklad u doktora v laznich, kterej tam pres noc jenom tak zevluje, spi, ale je tam pripraven, kdyz se vyjimecne neco stane. Ale neni mozny takhle resit prijem velky nemocnice! Coz se ale deje. A prave tady vidim ten problem, to systematicky pretizeni (nekterych) doktoru.

A víš proč? Protože praxi dělají tak od sedmi do jedné (navíc případy nepřípady - důchodci, co si chtějí pokecat), zbytek dne (do deseti i jedenácti večer) jim zabere administrativa a cifršpionství. Vím to, protože bejvalka obvoďačka. No nevysral by ses na to? Já jo.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru