Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kuskus jako domácí strava

Pojďme nahodit neutrální téma: kuskus jako domácí strava.

Na kuskus jsem narazil (verbálně) už před léty; poslední dobou jsem o něm slyšel nejen od veganů a netradičně se stravujících, ale i od chlapů typu: obědvám v levé ruce řízek a v pravé přikusuju řízek.

Vyzkoušel jsem ho, zatím se s ním sžívám. Co mne fascinuje: jeho žádná chuť. Kuskus nechutná slabě, mdle, nevýrazně, on žádnou chuť nemá. To je u potraviny dost zásadní věc. :-)

Co jsem tak pochopil z receptů, video návodů a blogů: neexistuje správnej postup, jak si udělat jídlo s kuskusem; prostě se udělá tak, aby to dotyčnýmu chutnalo.

Pokud si chcete kuskus poprvé vyzkoušet a zásadně nečtete návody: nevaří se; kápne se do něj trochu oleje, důkladně se promíchá, osolí se, pak se jen zalije vařící vodou (lépe vývarem) v poměru 1:1.6 (kuskus : voda) a nechá se odstát pod pokličkou.

Jo a pro ranaře: udělejte si tak půl hrníčku (syrový, nezalitý kuskus), protože hodně nabude.

Balení kuskusu o váze 500 g se dá koupit do třiceti korun (jak kde, někde je podstatně dražší).

No a co vy a kuskus?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Kuskus nebrat. Bulgur nebrat. Vypadá to a chutná to jak už jednou sežrané. Manželka mě to nutí konzu…
mif 15.10.2021 20:01
mif
kuskus je příloha, v podstatě jsou to těstoviny - pšeničný těsto usušené v nějakém tvaru. To je jako… poslední
Ahoj1 19.10.2021 06:47
Ahoj1
Kuskus mi veľmi nechutí, je na mňa až príliš jemný. Radšej mám už spomínaný bulgur - takisto z neho…
haseimpfeffer 16.10.2021 22:59
haseimpfeffer
Cpát do papriky rýži je zoufalá náhražka masa. Proč, když k tomu jsou ještě těstoviny, nebo knedlík?…
Prasak 16.10.2021 23:41
Prasak
zoufalá náhražka masa Ona rejže trochu vezme šťávu a tuk z masa a podrží to uvnitř a když se přidá…
čumil old 17.10.2021 19:16
čumil old
Presne tak, do plneny papriky je nejlepsi mix mletyho a ryze, i babicka to tak delala, boze jak ja t…
RedMaX 17.10.2021 20:35
RedMaX
Souhlas, mama to dela taky tak a je to nejlepsi. Mne to samotny maso prijde pak takovy hrozne hutny… nový
merlouska 18.10.2021 00:30
merlouska

Kuskus mi veľmi nechutí, je na mňa až príliš jemný. Radšej mám už spomínaný bulgur - takisto z neho existuje viac druhov, kupujem výlučne ten väčší. Často sa využíva aj v tureckej alebo arabskej kuchyni.

Vždy jedine naslano, ako sa už spomínalo, všade kde sa používa ryža/krúpy... Osobne mám bulgur radšej ako ryžu (táto veta je však skôr hejt na ryžu než óda na bulgur). Jedol som aj v plnenej paprike namiesto ryže a v pohode...

Technicky je kuskus cestovina, bulgur naklíčená pšenica (viem, neznie to chutne).

Ešte som si spomenul na vizuálne podobnú quinou, ale tú nemusím (lepšia ako ryža, ale horšia ako bulgur). Nevyhovuje mi ani štruktúra (je dosť "kuskusová"), ani chuť (buď je horkastá alebo úplne bez akejkoľvek chuti). Pekných pár rokov som ju nemal a nechýba mi.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru