Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
A končí i X Energy. Dneska mi došla SMS. Zkoumám, kde jsou levné liščí ocasy a ebonitové tyče.
mif 16.10.2021 20:31
mif
Ty ebonitove tyce se daji trit i ocasem z vlcaka, v tom problem neni, spis jestli budes mit doma tak…
RedMaX 16.10.2021 23:29
RedMaX
Ty ebonitove tyce se daji trit i ocasem z vlcaka, v tom problem neni -Nojo, ale kde seženeš ocas z…
Karel04 17.10.2021 22:56
Karel04
Zkusím toho vlčáka. Vláda uplatnila nové restrikce, venčit ho můžu i bez chvostu. Až restrikce pomin… nový
mif 24.10.2021 09:28
mif
Asi tomu přestávám rozumět https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/fiala-odmita-snizovat-dph-na-ene…
Jan Fiala 17.10.2021 18:39
Jan Fiala
Pokud by to chtěl dávat k příspěvku na bydlení tak to už asi nedostane nikdo. Mám kamaráda, který př… nový
nerady 19.10.2021 19:41
nerady
Hmmm. Vláda v pondělí současně schválila, že domácnostem s průměrnou spotřebou do tří megawatthodin…
L-Core 18.10.2021 18:13
L-Core
Je to trochu jinak, to odpuštění je do částky 1500,- Teď platíš asi 495/MWh za obnovitelné zdroje. K…
Jan Fiala 18.10.2021 19:13
Jan Fiala
Stejně to není dlouhodobý řešení. Kdyby se německy mluvící idioti nevzdali jádra, mohlo být všechno…
Prasak 18.10.2021 19:40
Prasak
Nejde jen o vzdaní se jádra. Jde o CO2 odpustky, jde o celý Green deal. Vezměme si třeba Norsko. Všu…
Jan Fiala 18.10.2021 20:09
Jan Fiala
Je to všechno zvrácený. Prostý člověk vidí, že to prostě nefunguje a je to celý blbost, ale tam naho… nový
Prasak 18.10.2021 20:35
Prasak
Pokud je to tak, tak to ale napsali logicky blbě.. nový
L-Core 18.10.2021 20:24
L-Core
A co čekáš od těch současných "novinářů", kteří zvladnou copy/paste z tiskovych agentur (v tomto pří… nový
Jan Fiala 18.10.2021 20:54
Jan Fiala
No tak opravdu nevím. Stejné info, že nárok na tu úlevu (podpora obnov. energie, až 1500 Kč) budou m… nový
L-Core 19.10.2021 09:01
L-Core
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3387490-vlada-chce-firmam-odpustit-poplatky-za-obnovitelne-zdro… nový
Jan Fiala 19.10.2021 09:32
Jan Fiala
Dnes mi přišla SMS od ČEZu, že se stal mým dodavatelem poslední instance (DPI), že nemám volat na je… nový
host 19.10.2021 18:51
host
(... s tureckými titulky) nový
gilhad 19.10.2021 19:31
gilhad
Já teď hledám dodavatele plynu i elektřiny. Zatím jsem ve fázi, kdy si nechávám posílat nabídky. Vzh… nový
Jan Fiala 19.10.2021 20:28
Jan Fiala
U nás moc na výběr z dodavatelů není (nebo o nich nevím), ani nehodlám experimentovat, takže ČEZ je… nový
host 20.10.2021 08:41
host
Dodávat ti může kdokoliv, klidně Pražská energetika. Teď máš dost času, aby ses mohl rozhodnout. nový
Jan Fiala 20.10.2021 09:35
Jan Fiala
PRE je ale nejdražší. :-) nový
RedMaX 20.10.2021 18:30
RedMaX
To byl příklad. Chtěl jsem s elektrinou i plynem k jednomu, ale když to vidím... Ale pomalu začínají… nový
Jan Fiala 20.10.2021 19:01
Jan Fiala
Už jsem to dal k ČEZu. Mám u nich i ostatní elektroměry, tak to můžu ovládat přes jednu webovou apli… nový
host 20.10.2021 18:34
host
Innogy mi už taky poslalo líbesbríf, že je prej super, že jsem pořád s nimi, ale i tak mi to osolí.… nový
Prasak 19.10.2021 20:51
Prasak
CEZ už taky posílal zdražení lidem, co u něj mají dobu neurčitou, od nového roku - vím to od táty. S… nový
RedMaX 19.10.2021 21:49
RedMaX
Stále doufám, že to Evropě otevře oči, až začnou zelený mozky mrznout. Ono se to dobře plká o Grýndý… nový
Prasak 19.10.2021 22:38
Prasak
Klienti Bohemia Energy jsou v šoku. Miliardář Jiří Písařík dál prodává jejich elektřinu a plyn, zavá… nový
Pavel 21.10.2021 19:03
Pavel
Ještě větší šméčko na lidi udělala spořka: Česká spořitelna mne prostě nalákala na svoje jméno a ná… nový
RedMaX 21.10.2021 19:37
RedMaX
Všichni jsme pro ně jen dojný krávy, jen pytle peněz, který je třeba vysypat. Za hezkými slovíčky a… nový
Prasak 21.10.2021 20:52
Prasak
Česká spořitelna přiznala, že věděla o špatné reputaci Bohemia Energy. Přesto k ní převedla své klie… nový
Pavel 24.10.2021 08:58
Pavel
Nedá se věřit ničemu, kde na prvním místě jsou peníze. Možná je lepší (jak psal SharkJD) prostě nečí… nový
Jan Fiala 24.10.2021 09:05
Jan Fiala
Ceska sporitelna jsou proste smejdi. Tady totiz nejde o prevedeni klientu, ale o neinformovani! Me t… nový
RedMaX 24.10.2021 10:07
RedMaX
Taky su v řiti. Jak to mám řešit? X-En. mi vypověděla, dostal jsem dopis od ČEZu, že mě blahoslaveně… nový
mif 24.10.2021 10:23
mif
Na sipo se vykasli, to nemáš pod kontrolou. Povol si v bance inkaso pro EON, nastav si tam limit. On… nový
Jan Fiala 24.10.2021 12:13
Jan Fiala
SIPO je produkt posty ne, tak zajdes na postu a predelas to. Jinak zajdes do CEZu pripadne jinam, a… nový
RedMaX 24.10.2021 12:50
RedMaX
SIPO je produkt posty ne, tak zajdes na postu a predelas to. Není to tak jednoduché. Pokud chceš zr… nový
Jan Fiala 24.10.2021 13:55
Jan Fiala
Vlastní čerstvá zkušenost: byl jsem na poště rušit platbu pro Bohemia Energy ze SIPO. Není to tak je… nový
host 24.10.2021 19:51
host
Další ukázka zoufalé neschopnosti ČP. Někdy lituji toho, že to SIPO taky mám. Zbytečně za to platím… nový
Prasak 24.10.2021 22:28
Prasak
Platím SIPO hotovostně na poště. Před časem mi skončila životní pojistka a tak jsem chtěl platbu poj… nový
nerady 24.10.2021 23:14
nerady
Koncesionářský poplatek (za TV a rádio) je asi pohodlnější platit pomocí SIPO, jinak by ses musel za… nový
host 25.10.2021 08:17
host
Nedávno po mě chtěli důkazy, že platím, takže jsem se stejně musel zaregistrovat a dodat jim číslo S… nový
Jan Fiala 25.10.2021 10:06
Jan Fiala
Bývalí zákazníci Bohemia Energy musí hradit nesmyslně vysoké ceny i zálohy Bacha mife a další. Pro… nový
Pavel 24.10.2021 14:14
Pavel
Volal kolega - dorazil dopis od Inogy. Puvodne platil zalohu 1000, Inogy mu napocitalo zalohu pres 6… nový
Jan Fiala 24.10.2021 14:19
Jan Fiala
Tak DPI vychází z cen stanovovaných ERÚ a hlavně není zamýšlen jako trvalý dodavatel, ale jako někdo… nový
Moas 24.10.2021 20:13
Moas
Já rozumím, ale kromě cen, stanovených ERU si může DPI napočítat nějakou marži a ceny, které jsou sk… nový
Jan Fiala 24.10.2021 21:15
Jan Fiala
Většina zákazníků to bohužel vnímá přesně takto - nic vám dlouhodobě neplatíme ale jakmile vás budem… nový
Moas 25.10.2021 05:51
Moas
Další problém na obzoru: Bohemia měla duchy v údajích. Dopis od náhradního dodavatele nemusí přijít… nový
Pavel 25.10.2021 15:01
Pavel
Tohle bych ale viděl jako chybu zákazníků, že neaktualizují své údaje. nový
Wikan 25.10.2021 15:26
Wikan
To ale mohlo vzniknout i tak, že brigádník to blbě/nečitelně napsal do papírů. Na to zákazník nemá v… nový
Pavel 25.10.2021 15:31
Pavel
To jistě v určitých případech mohlo. Ale většina bude ten mnou uvedený případ. Sám s tím mám čerstvo… nový
Wikan 25.10.2021 15:34
Wikan
A prislo uz nekomu neco? Mne nic, na CEZu mi poradit nedokazali, takze furt nevim, jestli u CEZu za… nový
RedMaX 25.10.2021 19:32
RedMaX
Peklo teprve začíná. Zastavení ruského plynovodu může položit další dodavatele energií Dosud nevysv… nový
Pavel 30.10.2021 20:23
Pavel
Jsem u CEZu, ale teda hrozny. Poslali mi rozpis zaloh a ted mi napsali, ze jsem neuhradil celou zal… nový
RedMaX 10.12.2021 21:36
RedMaX
Od Bohemia Energy mi přišlo konečné vyúčtování minulou neděli (5. 12.). Měl jsem u nich přeplatek, t… nový
host 10.12.2021 21:46
host
Tak snad mi to taky brzo prijde, dik za info. Zkusil jsem jim napsat mail, tak uvidim, jestli odpovi… nový
RedMaX 10.12.2021 21:49
RedMaX
Napis na reklamace@bohemiaenergy.cz Ja jsem porad cekal na vyuctovani plynu, odecet zadany, byl vide… nový
Jan Fiala 10.12.2021 21:54
Jan Fiala
Takže i přeplatek za plyn už je na účtě. Přišel včera, i když měli nastavenu splatnost na 31.1.2022 nový
Jan Fiala 17.12.2021 07:31
Jan Fiala
Co se tyka BE respektive jejich dcerinky 3-E, tak mi volali, ze do konce roku mi faktura prijde a to… nový
RedMaX 17.12.2021 18:17
RedMaX
Jakou ti dali cenu? A na jakou dobu fixaci? nový
L-Core 17.12.2021 18:33
L-Core
U CEZu mam fix na 3 roky, cenikove ceny z ceniku "Elektrina na 3 roky" (oblast PRE) před 8.10.2021,… nový
RedMaX 17.12.2021 20:25
RedMaX
Na jedno místo mi faktura už přišla a i jsem ji úspěšně reklamoval - to už je pár týdnů. Ale na druh… nový
Wikan 10.12.2021 21:58
Wikan
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mil-babisova-vlada-mohla-rust-cen-energii-zastavit-40383037 Vy… poslední
RedMaX 09.01.2022 09:02
RedMaX

Ty ebonitove tyce se daji trit i ocasem z vlcaka, v tom problem neni

-Nojo, ale kde seženeš ocas z vlčáka? Psi teď celkově dost podražili, takže pořízení se moc nevyplatí, nákup a provoz elektrocentrály bude levnější. Můžeš sice zkusit sehnat vlčáka z útulku zadarmo, ale zpátky ho bez ocasu asi nevezmou, takže ti zůstane doma a budeš ho muset 10 let krmit a venčit.:-D

Pokud by to chtěl dávat k příspěvku na bydlení tak to už asi nedostane nikdo. Mám kamaráda, který příspěvek na bydlení dostává již pět let (v exekucích, starobní důchodce po mozkové mrtvici, diabetik to jen na okraj). Nyní jako každý čtvrt rok si šel vyřídit další trvání příspěvku. Dostal stránku A4 v které má zaškrtnuto co vše si má přinést a jeden z dokumentů je rozhodnutí soudu o rozvodu (ten proběhl v 80 letech minulého století a dítě dostal do vlastní péče a bývalá manželka několik let po rozvodu zemřela). Tak to vzdává jelikož počítá s tím, že příště na něm ještě budou chtít její úmrtní list a ten nemá.

Hmmm.

Vláda v pondělí současně schválila, že domácnostem s průměrnou spotřebou do tří megawatthodin bude (m.j.) odpuštěn poplatek za obnovitelné zdroje, jde o částku maximálně 1500 korun za rok.

(zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/stat-odpusti-dph-u-energii-na-listopad-a-prosinec-schvalila/r~9ee2f720302011ecb02dac1f6b220ee8/)
Takže drobným odběratelům (třeba v bytech) či chalupářům se uleví, kdo má trochu větší spotřebu, má smůlu, nedostane nic? Možná ale je v tom nějaký informační šum.

Naše spotřeba kWh za posledních 29 let je taková,že neplníme tu podmínku ani jednou. Spotřeba se výrazně liší podle toho, zda jsme v topné sezóně ohřívali vodu v kombinovaném bojleru plynem či elektřinou, podle toho, co bylo výhodnější. Minulý rok jsme spotřebovali něco přes 6MWh (jo, klimatizace dokáže roztočit "kolečko v hodinách" jako cédéčko…)

A ano, těch 1500 mě osobně nepochybně nezruinuje, spíše se pozastavuji nad tou podivnou konstrukcí úlevy.

Nejde jen o vzdaní se jádra. Jde o CO2 odpustky, jde o celý Green deal.
Vezměme si třeba Norsko. Všude se dočteme, že Norsko vyrábí 99% energie z vodních elektráren. Wow. To je super, ne?
Ale už se nikde nedočteme, že spotřebují víc energie, než vyrobí. Sice o nějakou desítku TWh ročně, ale přesto musí elektřinu dovážet. Navíc je tam elektřina levná, takže se používá na všechno. A podíl elektroaut tam díky tomu stále roste. Takže severní Německo kabelem dodává elektřinu do Norska.

A co čekáš od těch současných "novinářů", kteří zvladnou copy/paste z tiskovych agentur (v tomto případě tupě a bezmozkově) a nebo když mají dát opravdu něco dohromady, tak to dopadne jako odpověď na Pandora papers před volbami, proč nepsali o dalších českých podnikatelich a politicich, kteří tam byli uvedeni. Meli úkol Babiš a měli deadline, takže o nikom jiném to před volbami nestihli.
Tak jsem zvědavý, když už je po volbách, o kom nám ještě napíšou.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3387490-vlada-chce-firmam-odpustit-poplatky-za-obnovitelne-zdroje-v-cene-elektriny

Druha cast clanku
Jak by to chteli delat v prubeznych zalohach, pokud by se to tykalo jen nekoho?
I kdyby to bylo podle minule spotreby, tak co bude, pokud nekdo prekroci 3MWh?To mu to pak nauctuji zpetne?
Podle mne to jako vzdy nemaji domyslene. Jestli zaplatis za energie trojnasobek, tak te stejne nejakych 1500 nevytrhne.

Jestli je uhelna elektrarna schopna vyrabet za 11 haleru/kWh, tak proc bys mel platit za vykup ze solarni elekrarny 10Kc (a vic) a jeste nechat vsechny, aby to dotovali? Ale je to zelena energie na tozfil od te spinave, ktera zvysuje globalni teploty o nekolik stupnu tocne.

Dnes mi přišla SMS od ČEZu, že se stal mým dodavatelem poslední instance (DPI), že nemám volat na jejich infolinku (je přetížená), a že můžu přes web nahlásit samoodečet.

Takže jsem nelenil a nahlásil samoodečet a zároveň online vyplnil novou smlouvu pro přechod z režimu DPI na standardní smlouvu.

Tak uvidíme (...řekl slepý a šel do kina na němý film).

U nás moc na výběr z dodavatelů není (nebo o nich nevím), ani nehodlám experimentovat, takže ČEZ je pro mě jasná volba.

Samozřejmě mohou existovat levnější nabídky, ale abych trávil "mládí" jejich porovnáváním a furt přepisoval smlouvu od jednoho k druhému, na to se můžu -píp-. To bych stejně tak mohl každý rok měnit banku, zdravotní pojišťovnu, atd...

Innogy mi už taky poslalo líbesbríf, že je prej super, že jsem pořád s nimi, ale i tak mi to osolí. Slibují zdražení zhruba o 10 %, takže to co mi letos vrátili, příští rok doplatím. No možná víc, protože mi v září ještě stihli snížit zálohy, což se ukázalo jako krátkozraké. Ale jen o 90 Kč, to přežiju.

Stále doufám, že to Evropě otevře oči, až začnou zelený mozky mrznout. Ono se to dobře plká o Grýndýlu z pohodlí tepla domova za počítačem. Až budou zabaleni v dekách při svíčkách, možná jim to dojde.
Bohužel, východní část Evropy na tom bude hůř, protože němčour si na tu elektriku vydělá víc prachů a co hůř, koupí si ji od nás.

Klienti Bohemia Energy jsou v šoku. Miliardář Jiří Písařík dál prodává jejich elektřinu a plyn, zavání to podvodem

Avšak majitel společnosti, miliardář Jiří Písařík, to vyřešil razantní formou. Firmu rovnou zavřel a své klienty hodil přes palubu. Klientům se formálně omluvil, že toto rozhodnutí činil s těžkým srdcem a po dlouhém zvažování.

Zase tak těžké to srdce ale zřejmě nebylo. Ukazuje se totiž, že to s Bohemia Energy bylo možná trochu jinak, než se zprvu zdálo. Poté, co firma zavřela, se mělo za to, že jednoduše včas nenakoupila energie pro své klienty, a když tak už musela učinit, byly ceny elektřinu a plynu tak horentní, že by si to již nemohla dovolit. A tak raději skončila.

Vypadá to, že Jiří Písařík rozehrál skutečně velkou hru. Namísto toho, aby svým klientům dodal energie za nasmlouvané ceny, rozhodl se využít jejich nárůstu a objemy určené původně pro domácnosti chce za vyšší ceny prodat velkoodběratelům. Jednoduše tak využívá vyšších cen na trhu. Na tom by nebylo nic nelegitimního, jen kdyby předtím neposlal ke dnu smluvní vztahy se stovkami tisíc domácností, pro které byly tyto komodity původně určeny.

Fíha, tak to je silný kafe i na naši republiku, nemyslíte?

Všichni jsme pro ně jen dojný krávy, jen pytle peněz, který je třeba vysypat. Za hezkými slovíčky a školeným chováním jde jen a jen o naše prachy. A je jedno, jak se firma jmenuje, jakou má tradici a v čem podniká. Úsměvy rozdávají jen do doby, dokud máš prachy.

To přesně vystihuje citát, co má Honza Fiala jako podpis.
Všichni chtějí vaše dobro. Nenechte si ho vzít!

Česká spořitelna přiznala, že věděla o špatné reputaci Bohemia Energy. Přesto k ní převedla své klienty, kteří se teď nedoplatí

Desítky tisíc klientů společnosti Energie České spořitelny v minulých dnech zjistily, že jejich dodavatel elektřiny a plynu, podle názvu patřící pod největší bankovní dům v České republice, ve skutečnosti patří nechvalně proslulé společnosti Bohemia Energy. Dotyční to zjistili až ve chvíli, kdy je tento dodavatel informoval o tom, že jim přestává dodávat energie, ať se tedy poohlédnou po jiném.

Česká spořitelna teď přiznala určité pochybení. “Byli jsme si vědomi negativní reputace, kterou měla v minulosti Bohemia Energy, ale zároveň jsme vnímali výrazné zlepšení klientského přístupu v posledních letech,” uvedla banka ve svém tiskovém prohlášení.

Řada klientů Energie ČS teď po České spořitelně žádá, aby jejich nelichotivou situaci vyřešila. Reálně jim totiž hrozí, že budou za svou elektřinu a plyn platit několikanásobně více než dosud. A to přesto, že měli zafixované ceny.

Jestlipak v dnešní době může člověk věřit aspoň něčemu?

Nedá se věřit ničemu, kde na prvním místě jsou peníze.
Možná je lepší (jak psal SharkJD) prostě nečíst a nesledovat nic, stát se členem tupého stáda a nechat se vláčet davem.

Ale třeba se ČS pochlapí a bude klientům doplácet rozdíl mezi zafixovanými cenami a současným stavem. Ale tomu nevěří nikdo. To by byla "ztráta" a to je v bankovnictví sprosté slovo.

Ceska sporitelna jsou proste smejdi. Tady totiz nejde o prevedeni klientu, ale o neinformovani! Me ta firma 3-E, u ktere jsem byl, informovala, ze se stavaji soucasti Bohemia Energy, o tom, ze BE ma spatnou reputaci, vedeli oni i ja, a moje blbost, ze jsem to neresil okamzite. U Sporky si ale klienti stezuji na to, ze vubec nevedeli, ze Energie CS byla prodana do rukou BE, ze jim CS nerekla ani slovo a to je to hlavni na cele kauze!

Taky su v řiti. Jak to mám řešit? X-En. mi vypověděla, dostal jsem dopis od ČEZu, že mě blahoslaveně přijmou zpět. Platím SIPem, jak mám předělat příkazy? Kristova svatá noho, nevím co s tím. Jestli manželce nepojede lednica a televiza, su mrtvý muž :x:

SIPO je produkt posty ne, tak zajdes na postu a predelas to.

Jinak zajdes do CEZu pripadne jinam, ale klidne muzes CEZ a dohodnes novou smlouvu, fixace se uz nevyplati, takze klasiku na dobu neurcitou. Budou po tobe chtit obcanku a posledni vyuctovani, jde jim hlavne o cislo odberneho mista.
Taky povazuju za rozumny platit inkasem nebo si proste nastavit opakovane prikazy k platbe v bankovnictvi, rozhodne jednodussi oboje nez SIPO.

Vlastní čerstvá zkušenost: byl jsem na poště rušit platbu pro Bohemia Energy ze SIPO. Není to tak jednoduché, jak jsem si představoval.

Bylo mi řečeno, ať zruším bance povolení k inkasu pro SIPO (Českou poštu), příští měsíc mi přijde složenka SIPO (neuhrazená) a s tou mám přijít na poštu a pak to teprve můžou zrušit. Jestli k tomu je potřeba souhlas Bohemia Energy, jak se píše na internetu, netuším.

Další ukázka zoufalé neschopnosti ČP. Někdy lituji toho, že to SIPO taky mám. Zbytečně za to platím pár korun za provedení plateb, ale mám v tom i poplatky za TV a rádio, nevím, jak je platit jinak (ale asi to taky jde). Ale takto mám pocit, že přes SIPO by si mohl cílový adresát brát kdykoliv kolik chce a já se to dozvím až z vyúčtování.

Platím SIPO hotovostně na poště. Před časem mi skončila životní pojistka a tak jsem chtěl platbu pojišťovně zrušit. Bohužel platbu může nechat zrušit jen pojišťovna. No prostě logika tam není. Jediné co můžeš svobodně zrušit je poplatek za televizi a rozhlas. Platím ještě SIPem noviny tak až dojde bída i na moji osobu a budu rušit i tisk tak nevím jak to budu rušit.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy musí hradit nesmyslně vysoké ceny i zálohy

Bacha mife a další.

Pro zákazníky Bohemia Energy špatné zprávy nemají konce. Po týdnu, kdy vláda a ERÚ a dodavatelé poslední instance (DPI) uklidňovali téměř milion domácností, že jim nic nehrozí a dodávka energií bude zajištěna, zažívají tyto domácnosti opět šok, protože se teprve nyní dovídají, kolik navíc zaplatí. Nyní jsou pro změnu v šoku ze skutečnosti, že nejspíš nebudou schopni ceny DPI uhradit. Dodavatelé DPI jim totiž stanovují až pětinásobné zálohy, což je pro řadu domácností doslova likvidační.

Další info je v článku. Je to zoufalá situace.

Volal kolega - dorazil dopis od Inogy. Puvodne platil zalohu 1000, Inogy mu napocitalo zalohu pres 6000 a do konce DPI by to vyslo na asi 35 000. A k tomu si Inogy pocita 900 za sepsani smlouvy.
Takze jestli nekdo nadava na smejdy z BE, mozna je na case se podivat i na jine (oficialni) smejdy.

Tak DPI vychází z cen stanovovaných ERÚ a hlavně není zamýšlen jako trvalý dodavatel, ale jako někdo, kdo překlene co možná nejkratší období, než si odběrné místo najde dodavatele.
Vzhledem k tomu, že je jejich zákonnou povinností pokrýt potřeby VŠECH, kteří NÁHLE ztratí dodavatele, dává mi smysl, že připravenost na tuto situaci rozhodně není nákladově levná. To říkám jako klient bývalé blue-gas, která s tím taky sekla.

Většina zákazníků to bohužel vnímá přesně takto - nic vám dlouhodobě neplatíme ale jakmile vás budeme potřebovat, tak musíte být ze dne na den k ruce za symbolický příplatek. Což nefunguje a kdo říká, že takto fungovat může, tak krachne.

Když jsem v minulosti přecházel od innogy k blue-gas, byl jsem si toho vědom - budu dlouhodobě šetřit tisíce ale je tu riziko, že malý dodavatel krachne a já pak musím fofrem jinam, protože u DPI se dobře mít nebudu.

I tak jsem furt významně v plusu než kdybych dlouhodobě zůstával u innogy. Naopak mám pocit, že vysoké ceny u DPI jsou žádoucí, aby lidi tento institut nezneužívali dlouhodobě a trochu přemýšleli, než zase bezmyšlenkovitě podepíšou nejlevnějšího dodavatele Vencu Housku z Kolomazníkova.

Další problém na obzoru: Bohemia měla duchy v údajích. Dopis od náhradního dodavatele nemusí přijít

Dopis od dodavatele poslední instance nemusí bývalým zákazníkům Bohemia Energy přijít hned. Končící firma totiž neměla aktualizované kontakty na své odběratele. Náhradní dodavatelé tak vyzývají lidi, aby se jim ozvali sami.

Ach jo, jako by ti lidi už neměli těch problémů dost, teď ještě problém s evidencí kontaktů.

Peklo teprve začíná. Zastavení ruského plynovodu může položit další dodavatele energií

Dosud nevysvětlené zastavení dodávek ruského plynu přes plynovod Jamal směrem na západ může českým domácnostem přinést spoustu vážných problémů. Podle ekonoma Lukáše Kovandy hrozí, že cena plynu vylétne minimálně o vyšší desítky procent a v Česku zkrachuje několik dalších dodavatelů energií.

Jsem u CEZu, ale teda hrozny.

Poslali mi rozpis zaloh a ted mi napsali, ze jsem neuhradil celou zalohu a jeste se spatnym variabilnim cislem, pritom jsem to mel vsechno spravne. Tak ted nevim, jestli mi poslali spatne rozpis zaloh nebo je spatne ta jejich vyzva, ze nemam uhrazeno. Takove amaterske jednani jsem u "bohemky" nezazil.

Jinak ale s predchozim dodavatelem Europe Easy Energy (dcerinka bohemky) jsem taky stale nevyrovnan, dodnes neposlali konecnou fakturu. Posledni 3 roky jsem mel preplatky, tak asi proto. :-/
K tomu dotaz, je tu nekdo, kdo byl u Bohemia Energy nebo dcerinek a uz konecnou fakturu dostal?

Tak snad mi to taky brzo prijde, dik za info. Zkusil jsem jim napsat mail, tak uvidim, jestli odpovi. Ten CEZ me ale teda nakrknul vic, pak napisu, jak to dopadlo, jestli mi idioti poslali spatny rozuctovani zaloh a variabilni symbol nebo jestli tam maji jiny bordel.

Co se tyka BE respektive jejich dcerinky 3-E, tak mi volali, ze do konce roku mi faktura prijde a to vcetne vraceni pripadneho preplatku.

Co se tyka CEZu, tak jsem musel na pobocku. Byla tam zase hromada lidi, tak se to tam jal securitak organizovat a malem z toho tam byla mela. Nejhorsi je, kdyz clovek narazi na snaziveho blbce. Nicmene spatny rozpis zaloh jsme poresili. Urednik byl navic docela vtipnej, kdyz konstatoval, ze neco takoveho se mi jiste u Bohemia Energy nestalo. :-) Jinak se za chybu CEZu omluvil, takze v pohode, snad uz to bude u nich ted vse ok.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mil-babisova-vlada-mohla-rust-cen-energii-zastavit-40383037

Vypada to, ze volby byly v tomto smeru neuspesne. Soucasna vlada dela stejne hovno jako ta Babisova, aspon podle cloveka jehoz odbornost v energetice jde tezko zpochybnit.

---

Jinak furt mi 3E alias BE neposlali tu konecnou fakturu. Dal jsem jim tyden nad to co slibili, tak tam zase napisu. Ma cenu si jit nekde (ERU) stezovat?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru