Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jak dlouho by jste přežili ?

Jak dlouho myslíte že by jste přežili kupříkladu v lese, zcela sami ?
Dival jsem se přes mapy na okolí kde jsou Švýcarské Alpy a našel jsem místo s pitnou vodu, skály kde by se dalo určitě nějakou dobu přespat v suchu a 20Km od toho místa je i malé jezero.
Mohli by jste si sebou vzít co by jste chtěli, ale berte v úvahu, ze s nějakým 60Kg 40L batohem by jste daleko nedošli. Myslím že výhoda by byla mít sebou i psa, přece nenecháte 20 letého slepého předkusáka Honzíka samotného doma.

Jak myslíte že by jste dlouho vydrželi a jaké hlavní 4 předměty nebo nářadí by jste sebou vzali ?
Osobně si myslím, ze bych nějakou dobu vydržel kdybych vzal sebou psa, a nejhorší by byla spíš samota. Další překážkou by pro mne bylo zabít třeba uloveného králíka, nebo srnku oni mají takové hodné oči, ale hlad je prej sviňa.

Předmět Autor Datum
Myslíš přežít v nouzi, když se ztratíš, nebo jít někam cíleně a tam zůstat žít v divočině?
Prasak 08.07.2021 19:06
Prasak
Dejme tomu to druhé, cíleně s tím že si vše můžeš naplánovat a připravit, ale samozřejmě to může byt…
HPET 08.07.2021 19:07
HPET
Nekam jit cilene znamena zajistit si dost potravy, protoze lovit nesmis a krast z poli/sadu taky ne…
gilhad 08.07.2021 19:28
gilhad
Nekam jit na cerno - zase jsme u te potravy, Ryby chytat můžeš, tak jak můžeš sbírat houby, plody n…
HPET 08.07.2021 19:30
HPET
K plánovanýmu tripu bych určitě přibalil nějakej kotlík a možná flašku na vodu. Pro případ nouze s…
Prasak 08.07.2021 21:19
Prasak
Co se týká přežití v nouzi, dobře se o tom čte v téhle knize: https://www.databazeknih.cz/knihy/trif…
Yarda 08.07.2021 21:49
Yarda
Jak dlouho myslíte že byste přežili kupříkladu v lese, zcela sami? Mohli byste si sebou vzít co byst…
IQ37 08.07.2021 22:17
IQ37
V lese je sice dost zdrojů vody, ale nevíš, co leží v potůčku o pár metrů výš - chcíplá srnka případ…
Jan Fiala 09.07.2021 07:24
Jan Fiala
Zálesák se neptá, zálesák začichá a pije. Jak by asi lidi přežili ta tisíciletí bez filtrů?
IQ37 09.07.2021 13:57
IQ37
U mně bylo zabití králíka nejhorší u toho prvního. Pak už mi to bylo jedno. Už to nepočítám, už jich…
Moas 09.07.2021 06:21
Moas
Na prvního si nepamatuji, celkem jich už možná bude i nad tisíc.. mňam!
L-Core 09.07.2021 08:55
L-Core
Na prvního si nepamatuji, celkem jich už možná bude i nad tisíc.. To už je pořádná hromádka kostí…
HPET 09.07.2021 09:01
HPET
A spousta vypasených psů...
IQ37 09.07.2021 14:05
IQ37
Králíky jsem doma mastil po uších už jako děcko školou povinné. Žádný nepřežil a žádný si nikde nikd…
IQ37 09.07.2021 14:00
IQ37
"Keby sme sa vratili naspat k loveckej spolocnosti, bol by som v riti, ja ani netusim, kde taky send…
Michal2 09.07.2021 14:05
Michal2
A pizza rastie kde ?
audax 09.07.2021 16:13
audax
Hned vedle zemiakov, proto má takovou zemitou chuť.
Jan Fiala 09.07.2021 16:47
Jan Fiala
Otázka je hypotetická a tím i odpověď bude hypotetická. Pokud jdeš někam cíleně a chceš tam tábořit…
nerady 09.07.2021 20:09
nerady
V jižním SP směrem na Adalusia jsou tito divící psi docela známým jevem a opravdu operují ve smečkác…
HPET 10.07.2021 09:37
HPET
Vykašli se na cizinu, přečti si knihu Raději zešílet v divočině od Aleše Paláta. Jinak aby si tak ži… poslední
nerady 10.07.2021 21:52
nerady

Dejme tomu to druhé, cíleně s tím že si vše můžeš naplánovat a připravit, ale samozřejmě to může byt zajímavé i jak píšeš přežití , ale myslim že přežití v nouzi má jiné motivace a přípravu když más na nic čas:)
Pak jo, je mi jasné ze hodně lidí ti přilepenci k židli co sem chodí by nepřežila asi ani cestu.

Nekam jit cilene znamena zajistit si dost potravy, protoze lovit nesmis a krast z poli/sadu taky ne (a navic "zcela sami" v soucasnych lesich je skoro vylouceno, lidi vlezou vsude ...)

Nekam jit na cerno - zase jsme u te potravy, jak zajistit, aby te nezacali po nejake chvili nahanet ... takze krome stanu, celty, noze a sekery (a samozrejme kresadla) asi hlavne drat, lano a kusi s puskohledem a spoustou sipu

V nouzi? Spis se dostat co nejrychleji do civilizace - zase kde bych tam vzal batoh s vybavenim, pokud by to byla nouze?

V zombie apokalypse ... no s puskou, retezovkou, spoooustou naboju a benzinu ...

Kdyby vypukla valka? No, asi bych se spis skryval ve meste, vrtulnik s termokamerou ma taky uz kde kdo a tam by byl clovek prvni na rane ...

Kdyby zmizeli vsichni lidi az na me? Pak bych se zaridil nekde na pokraji mesta a vesnice, kvuli zdrojum jak technickym, tak jidla a pitne vody - a zacal bych se zemedelstvim tak nejpozdeji vcera ...

Nekam jit na cerno - zase jsme u te potravy,

Ryby chytat můžeš, tak jak můžeš sbírat houby, plody nebo cokoliv jiného jako vajíčka ptáků (nechranenych), brát si vodu.
Kuš nebo luk je zajímavá volba, ale myslím že když s tím neumíš, tak by ti to bylo k ničemu, jestli si chceš brát hodně šípu znamená že si je neumíš vyrobit, a pro efektivní ránu by ses musel umět ke zvěři připlížit.

vrtulnik s termokamerou ma taky uz kde kdo

Umíš aspoň pouštet draka že chceš lítat vrtulníkem ? :)

Jak dlouho myslíte že byste přežili kupříkladu v lese, zcela sami?
Mohli byste si sebou vzít co byste chtěli...

Voda by asi nebyla problém, v lesích je kupodivu hodně všelijakých potůčků.
Horší by to bylo s jídlem. Nevím za jak dlouho bych se přemluvil, abych okusoval kůru a kořínky.
Žrádlo pro psa bych sebou tahal sotva, takže psa nee. Výlet by skončil, až by mi došlo jídlo v batohu.
Pak bych si asi zavolal mobilem o odvoz. :-)

V lese je sice dost zdrojů vody, ale nevíš, co leží v potůčku o pár metrů výš - chcíplá srnka případně další kontaminace. Navíc v létě, když pár dnů neprší je voda v potůčcích spíš stojatá. Takže potřebuješ filtr nebo minimálně převařovat. Jakákoliv infekce je v takovém případě fatální, týká se i případných zranění.

Otázka je hypotetická a tím i odpověď bude hypotetická. Pokud jdeš někam cíleně a chceš tam tábořit musíš dodržovat místní zákony a ty ti určitě nedovolí lov spíš jen sběr a ten tě neuživí. Pokud se dostaneš do divočiny a jedná se o přežití tak je to o něčem jiném a i v televizi běží nějaké pořady jak přežít. Ve většině příruček se při přežití uvažuje lov zvěře do ok (nelegální), lov ryb na háček. Osobně mám zkušenost z 60 let minulého století chytání ryb do oka. Lískový prut cca 2- 3 délky, na konci oko z měděného drátu a jak ryby "stojí" v proudu potoka či říčky navlékneš oko ze zadu ryby, když seš v polovině trhneš a rybu vyhodíš na břeh. Batoh o váze 60 kg je utopie. Ve svém mládí jsem chodil s batohem nejvýše 35 kg kdy jsem měl vybavení ( cepín, mačky, lano, vařič, potraviny, foťák atd.) tak na 20 dní. V nynější době dehydrovaných potravin se asi dá přežít s tím co si přineseš tak kolem 40 - 60 dní. Pokud tě tato problematika zajímá (co se týká přežití), tak mimo různých příruček a odkazů na internetu je dobré si přečíst knihu "Ruka noci podaná" od Václava Cílka a Ferdinanda Šmikmátora. Určitě nebrat sebou psa, jedině kdy by byl vycvičen k lovu zvěře ale to jeden pes nestačí musí být smečka, ve Španělsku jsem to viděl na vlastní oči ale těch psů bylo cca 15 a asi bych je neuživil. Nejdelší přežití v extrémních podmínkách na moři bez lodě je při ztroskotání se samozásobením asi kolem 4 měsíců.

V jižním SP směrem na Adalusia jsou tito divící psi docela známým jevem a opravdu operují ve smečkách, v severní italii jsem narazil na divokou smečku už snad páté generace divokých psů co přežívala v lese "cani di boske' jim říkali.

Když tedy 'hypoteticky' bych měl jistotu že budu mit přístup k rybaření bych psa vzal, o přežití vím hovno, ale myslím že jen z ryb by se dalo přežít i měsíce nebo i roky, tuk z ryb jde použit také na hodně věcí. Nemám moc silnej spánek, ale mít psa co tě včas vzbudí nebo upozorní by mola byt IMHO výhoda, nemusí být vylozene na lov, a jak pisu vyse, nejhorsi by pro mne byla spis samota, se psem bych se citil lip takze spis psychologicka podpora :)
Jednou jsem spal kousek za barcelonou (Baixador de Vallvidrera) v jednomístném a diskrétnim stanu a druhý den kdyz jsem se vratil, stan roztrhala zvěř, možná kdyby vycítili psa tak ..
Rád bych dodal, ze se k přirodě chovám vždy s respektem a co mne vytáčí jsou ty zasraté odpadky co se všude valí, to je kurva tak těžký tu pet lahev zmáčknout a strčit do batohu, mi připadne ze logika některých lidí je "sak on už to nekdo uklidi a prece nepujdu 20m až k tomu kosi".

K tomu pytlačení, myslím že je to tak půl na půl, když jsem opravdu mimo civilizaci (v Evropě je hodně lesů, hor, oblastí plných jeskyň), Švýcarské Alpy, francouzský Orealns, v Norsku jsou brutální lesy, Vysoké Tatry na slovensku musi byt taktéz mazec, kde když si "JEDNA" osoba sem tam chytne králíka by nebyl konec světa.
Jo a díky za tip na tu knihu.

Vykašli se na cizinu, přečti si knihu Raději zešílet v divočině od Aleše Paláta. Jinak aby si tak žil musíš to mít v genech. Pokud musíš mít při práci např. puštěné rádio tak to v genech nemáš. Můj otec se narodil na samotě, babička byla od roku 1947 vdova a bydlela sama ve mlýně až do roku 1975. Jediné spojení s okolním světem rádio (vysílání Praha) a pošťačka jelikož odebírala noviny. Jelikož byla poslední štace pošťačky a ta věděla že babča nikde nic nevykecá tak byla nejlépe informovaný člověk v celém okolí. Můj otec, který se na té samotě narodil při příchodu pošťačky odcházel. Pokud budeš mít podobnou náturu tak budeš mít výhodu. Tatry jsou Václavák a pokud by si chtěl zůstat opravdu skryt před zraky občanů tak se musíš ukrývat ve svahu okolo 70 stupňů, jinak tě najdou turisti nebo houbaři. Pokud chceš žít sám v souladu se zákony tak nejlépe jako pasák ovcí či dobytka. Také je možné se domluvit s nějakým vlastníkem malé vodní elektrárny z bývalého mlýna. Budeš čistit česla, hlídat náhon a budovu a budeš sám.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru