Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jak dlouho by jste přežili ?

Otázka je hypotetická a tím i odpověď bude hypotetická. Pokud jdeš někam cíleně a chceš tam tábořit musíš dodržovat místní zákony a ty ti určitě nedovolí lov spíš jen sběr a ten tě neuživí. Pokud se dostaneš do divočiny a jedná se o přežití tak je to o něčem jiném a i v televizi běží nějaké pořady jak přežít. Ve většině příruček se při přežití uvažuje lov zvěře do ok (nelegální), lov ryb na háček. Osobně mám zkušenost z 60 let minulého století chytání ryb do oka. Lískový prut cca 2- 3 délky, na konci oko z měděného drátu a jak ryby "stojí" v proudu potoka či říčky navlékneš oko ze zadu ryby, když seš v polovině trhneš a rybu vyhodíš na břeh. Batoh o váze 60 kg je utopie. Ve svém mládí jsem chodil s batohem nejvýše 35 kg kdy jsem měl vybavení ( cepín, mačky, lano, vařič, potraviny, foťák atd.) tak na 20 dní. V nynější době dehydrovaných potravin se asi dá přežít s tím co si přineseš tak kolem 40 - 60 dní. Pokud tě tato problematika zajímá (co se týká přežití), tak mimo různých příruček a odkazů na internetu je dobré si přečíst knihu "Ruka noci podaná" od Václava Cílka a Ferdinanda Šmikmátora. Určitě nebrat sebou psa, jedině kdy by byl vycvičen k lovu zvěře ale to jeden pes nestačí musí být smečka, ve Španělsku jsem to viděl na vlastní oči ale těch psů bylo cca 15 a asi bych je neuživil. Nejdelší přežití v extrémních podmínkách na moři bez lodě je při ztroskotání se samozásobením asi kolem 4 měsíců.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat