Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Už jsou tady zas?

https://youtu.be/Lo4S9iOClqQ

Teď jsem zhlédl - nevím jestli se s tím komunita zde ztotožní. Plno "velký bratr like" topiců probíraných ve videu se týká díky bohu zatím jen sociálních sítí, ale začínají se i projevovat zejména na západě například ve školách - presumpce viny, preventivní diskriminace většiny, kvóty, cenzura "fake news" a "hate speech"(co je a není hate speech určí soudružka na ministerstvu pravdy) a tak dále. Až teď mi dochází, že se náš národ alespoň trochu ponaučil z minulého režimu narozdíl od západu, který tuto neblahou skutečnost mít nemohl a tak z přebytečného blahobytu začal degenerovat do současné podoby.

Pokud máte 10 minut času se na to podívat, rád bych znal váš názor, bude podle vás v blízké době opravdu na západě, ale hlavně možná i zde méně svobody než za socíků?

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tady se nejspíš dozvíš, že je to tak v pořádku. Pochopitelně je to čím dál horší, bolševik byl proti…
karel 27.07.2019 16:00
karel
Tohle je prostě věc, kterou jsem si musel vyzkoušet. Visí mi to na FB furt. Já k tomu jinak žádný ko… nový
Zarniwúp 03.08.2019 11:22
Zarniwúp
On hlavne chybi kontext, ktery stal za smaznutim (pokud to vubec bylo smaznuto). Zkus si najit nejak… nový
Dwane Dibbley 03.08.2019 11:29
Dwane Dibbley
Už o tom píšou i presstituti toho pokrokového deníku a Echo24 taky. https://denikn.cz/174459/rekni-r… nový
karel 03.08.2019 12:11
karel
Takove straseni ala Vokamura. Prakticky s nicim, cim to video strasi, jsem se nesetkal, navic je to…
Dwane Dibbley 27.07.2019 16:38
Dwane Dibbley
Jak jsem psal - nedivím se, že to tak nebereš. Tohle se teď děje na západě a sociálních sítích. Prob…
GTS 27.07.2019 23:43
GTS
Nejake fakticke podklady k tomu mas? Ze se to deje na zapade a socialnich sitich, ze je to tam na de…
Dwane Dibbley 28.07.2019 08:36
Dwane Dibbley
Ty nesleduješ žádná media? ::) Teď fakt nemyslím typu Sputnik, ale třeba iDnes a Novinky považuju za…
GTS 28.07.2019 08:44
GTS
Preco generalizujes? Toto je jeden pripad, kde nejaka sukromna osoba(?) alebo clovek rozhodol ako ro… nový
fleg 28.07.2019 10:44
fleg
Jasně, od lidí co tam žijí se dá dozvědět hodně a když mají ty správné názory, může si to i přečíst… nový
karel 28.07.2019 11:14
karel
Kto je Mr Robinson netusim, nieco som vygooglil, ale inak ho nepoznam...asi preto, ze necitam spravn… nový
fleg 29.07.2019 22:32
fleg
Kto je Mr Robinson netusim, nieco som vygooglil, ale inak ho nepoznam...asi preto, ze necitam spravn… nový
merlouska 30.07.2019 11:10
merlouska
https://echo24.cz/a/StxwH/kdyz-bbc-mlci-a-britska-justice-kona-jak-za-komunistu?fbclid=IwAR3sHllTJQS… nový
POW 30.07.2019 13:50
POW
Pekny clanok, aspon mne sa dobre cital a necitil som v nom nejaku manipulaciu na prvy pohlad...ale c… nový
fleg 30.07.2019 14:04
fleg
Ten článek byl jenom to první co jsem našel na titulce iDnesu a četl ten den, protože se mě tu někdo… nový
GTS 30.07.2019 19:06
GTS
Nemáš šanci, tady jsou ideově pevní a neuhnou. nový
karel 30.07.2019 19:12
karel
Nerozumies mi spravne, bavili sme sa povodne o nejakej misske a skoncili sme zrazu u britskeho "äkti… nový
fleg 30.07.2019 22:20
fleg
Prosím? :-D Mně přijde, že o tom nikdo krom tebe nikdy nediskutoval. Můžu ti sem házet takhle 5 člán… nový
GTS 31.07.2019 18:05
GTS
Clanok si vytiahol ty, ja som na to reagoval, pretoze ma to zaujalo. Precital som si par clankov o t… nový
fleg 01.08.2019 20:01
fleg
Jo to bylo tohle? https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Poblity-Tommy-Robinson-Zakulisni-info… nový
Dwane Dibbley 30.07.2019 21:38
Dwane Dibbley
Nieco taketo som ocakaval. Proste dalsi blbecek co sa vezie na vlne zaujmu medii. Aj ked ten islam m… nový
fleg 01.08.2019 20:01
fleg
Vy dva byste při nástupu do transportu uklidňovali ostatní, že se vlastně nic neděje. nový
karel 01.08.2019 21:07
karel
Keby si videl aj mimo svojho tunela vedel by si ziadne hromadne vitanie utecencov v EU neschvalujem.… nový
fleg 01.08.2019 21:47
fleg
Zatím to ale s tím hromadným vražděním v Evropě vypadá posledních pár let spíše opačně. nový
L-Core 01.08.2019 23:17
L-Core
Vraždit se může, zobrazovat násilí ne. Na Facebooku už neprojde ani Robinson Crusoe, Hitler je v poř… nový
karel 02.08.2019 00:33
karel
To je to Hamackovo predsudecne nasili... Kdyby to bylo video, zobrazujici nasili zpusobene majoritni… nový
Jan Fiala 02.08.2019 05:24
Jan Fiala
Ano, vrazdit se muze. Ty tvoje vykriky jsou tu uz trochu smesne. nový
Dwane Dibbley 02.08.2019 08:13
Dwane Dibbley
Někteří sem s klidem Angličana vpustí deseti/sta/tisíce muslimů a ostatní mají jenom doufat, že mezi… nový
IQ37 02.08.2019 08:16
IQ37
Si tu na tohle vyplakavani radsi zalozte zvlastni debatu. Nejen ze to neni absolutne k tematu, ale u… nový
Dwane Dibbley 02.08.2019 08:51
Dwane Dibbley
Děkuji za doporučení, ale NE. :-) nový
IQ37 02.08.2019 09:16
IQ37
Ale no...ono sa staci pozriet na vlakno na debatach, kde sme riesili imigraciu asi 3-4 roky dozadu.… nový
fleg 02.08.2019 10:38
fleg
Společná armáda a společná policie třeba taky bude. Pak si už nikdo nedovolí zpochybnit tu myšlenku… nový
karel 02.08.2019 10:55
karel
Mozes zit sam na ostrove a lovit ryby. Nemusis sa s nikym spajat. Evidentne si nepochopil, ze v dnes… nový
fleg 02.08.2019 13:52
fleg
Ještě je naděje, že se Němcům podaří EU zlikvidovat dřív, než sestaví tu euroarmádu proti vlastním l… nový
karel 03.08.2019 00:56
karel
Já o migraci nic nepíšu, jen reaguji na to tvé hromadné vraždění kvůli barvě pleti či náboženství. nový
L-Core 02.08.2019 15:42
L-Core
A nas tu niekto hromadne vyvrazduje? Ano zapadne staty si pustili na svoje uzemie statisice podivnyc… nový
fleg 02.08.2019 21:06
fleg
To je síla, jak čteš, co nikdo nepsal :-p Ty: Blbe je, ze ja sa necitim dobre ani v spolocnosti vi… nový
L-Core 03.08.2019 15:13
L-Core
A čistě na to jsem napsal, že hromadné vraždění v eu se v posledních letech odehrávalo ne ze strany… nový
fleg 03.08.2019 23:06
fleg
Já souhlasím, byť to zní drasticky, že tyhle počáteční události jsou tím vedlejším problémem migrace… nový
GTS 04.08.2019 14:22
GTS
Aha, tak 191 lidí hromadné vraždění je, 131 nikoliv. https://cs.wikipedia.org/wiki/Teroristick%C3%A9… nový
L-Core 04.08.2019 15:19
L-Core
Musíme se na to dívat dialekticky, jak nám kdysi říkali. nový
karel 04.08.2019 15:42
karel
Citaj s pochopenim. Pisal som, ze hromadne vrazdenie sa stavalo vo vacsej miere pred migracnou krizo… nový
fleg 05.08.2019 11:14
fleg
Nie raz sa stalo, ze pribeh podany v mediach sa stal nakoniec celkom inak To máš pravdu, ale bohuže… nový
GTS 28.07.2019 11:23
GTS
Na video jsem se nedíval, ani mě to neláká. Ale domnívám se, že opravdu nastane doba, kdy ti, kteří…
L-Core 27.07.2019 21:16
L-Core
Akorát se mi poněkud ekluje vysvětlovat vnučce, že doma si myslíme o xy něco zcela jiného, než uslyš…
GTS 27.07.2019 23:30
GTS
Ale ono to tak bylo vzdycky, na verejnosti a v soukromi se 99,9% lidi chova jinak. Jinak mluvis v ho…
Dwane Dibbley 28.07.2019 08:45
Dwane Dibbley
Pochopitelně, nedělám si iluze, že by mi ve škole říkali pravdu, ale bojím se chvíle, kdy mě z ní vy…
GTS 28.07.2019 08:48
GTS
Ja kdyz dnes kouknu na Ceskou sodu, tak me to prijde jak lacina decka kravina. Snad az na Alles Gute…
Dwane Dibbley 28.07.2019 10:14
Dwane Dibbley
Suhlasim a podepisuju se v plnem rozsahu(Pupendo) az na jednu vec...SP milujem a prirovnanie k Ceske… nový
fleg 28.07.2019 10:50
fleg
V SP snad jen jeden dil (201). Bylo to rozhodnuti stanice CC, ne autoru, nebo zasah vlady/systemu. N… nový
Dwane Dibbley 28.07.2019 11:41
Dwane Dibbley
Ja teda Ceskou sodu nikdy poradne nevidela, jen tusim, o co jde, takze to nedokazu zhodnotit uplne p… nový
merlouska 28.07.2019 21:51
merlouska
RedDwarf momentálně opět sjíždím a všimnul jsem si, že si dělají legraci z kdečeho a kdekoho, až na… nový
Prasak 28.07.2019 22:22
Prasak
Asi jinej trpajzlik. nový
Dwane Dibbley 28.07.2019 22:32
Dwane Dibbley
Asi to bude tím, že aktuální filmovou/televizní tvorbu téměř nesleduji. Most jsem zaznamenal jen dík… nový
Prasak 29.07.2019 08:31
Prasak
Asi jim o to v Red Dwarf nešlo, nepotřebovali to do děje. Zato v Black Adder to to schytala jak šlec… nový
Zarniwúp 28.07.2019 22:51
Zarniwúp
Black Adder ma mit novou serii. nový
Dwane Dibbley 28.07.2019 23:22
Dwane Dibbley
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-verejnost-debata-migrace-islam-multikulturalismus-str… nový
GTS 03.08.2019 16:27
GTS
https://pctuning.tyden.cz/hardware/site-a-internet/57643-o-neosobach-kultech-a-dalsich-novych-jevech… nový
GTS 04.08.2019 14:09
GTS
Robinson i Stalin jsou mi ukradení, ale dávat na jednu stránku obě ty zmíněné fotky Stalina asi neby… nový
IQ37 04.08.2019 14:34
IQ37
Nevím.. Sice o to vůbec nejde - ale v první fotce je za zmizelým voda, takže třeba proto ta svatozář… nový
GTS 04.08.2019 14:51
GTS
Navrhuji pravidlo, aby se debata ukončila (zamknutím) po pěti příspěvcích od hlavních diskutujících.… nový
IQ37 04.08.2019 17:00
IQ37
Proto je to debata.Zamkne to jistě někdo,až se začnou sprostě urážet.A když Tě ty dohady nebaví,tak… nový
Karel04 05.08.2019 12:09
Karel04
Ještě máš čtyři příspěvky... Tvojí radou se zařídím. :-) nový
IQ37 05.08.2019 18:39
IQ37
Ty jsi jich napsal šest!! Koleduješ si o ban!!!! nový
Moas 06.08.2019 08:11
Moas
Cenzuraaaaaa! Cenzuuuuuraaaaa! nový
Dwane Dibbley 06.08.2019 15:19
Dwane Dibbley
To ji přivoláváš, nebo odsuzuješ? nový
Prasak 06.08.2019 19:56
Prasak
Nevim, jen takova preventivni hysterie. Dnes jak se ma nekde neco mazat, tak je to vzdycky nekym ozn… poslední
Dwane Dibbley 06.08.2019 20:29
Dwane Dibbley

Tady se nejspíš dozvíš, že je to tak v pořádku. Pochopitelně je to čím dál horší, bolševik byl proti těmhle přesvědčený demokrat. Tihle šmejdi se snaží indoktrinovat děti od školy, vypouští na ně Člověky v tísni, Skauty, pochybné presstituty, nevzdělaného gaye Kovyho a podobné. Facebook blokuje jako zběsilý, Google to samé. Už neprojde ani Robinson Crusoe.

Takove straseni ala Vokamura. Prakticky s nicim, cim to video strasi, jsem se nesetkal, navic je to prezentovano velmi manipulativnim zpusobem. Jsem bily muz, po rasismu ci sexismu nikde ani stopa. Cenzura na socialnich mediich (ci debatach) taky nikde (obcas mi nekdo neco smazne, ale jsou to jak "spravne" tak "spatne" prispevky, takze jakasi konspirace o globalnim prosazovani "toho spravneho nazoru" to bude tezko). Mam sbirku nozu, i par mecu a nikdo mi nic nebere, ani vzuchovku. Vyhazovani deti ze skoly kvuli "spatnemu nazoru" taky nepozoruji. Co se pohlavi tyce, jsou dve, neni zadne a je jich nekonecno, coz je ale na jinou debatu a nikdy jsem za to postihovan nebyl...

Samozrejme, najdou se excesy, a to na obou stranach barikady, ktere jsou diky dnesnim moznostem (media+socialni site) rozmaznuty do extremnich rozmeru, ale strasit jako v tom videu je kravina. Pokud se o danou oblast zajimas, spis bych se zameril na KLDR, nebo radeji Cinu (kde je dostupnost a verohodnost informaci precijen vetsi).

Jak jsem psal - nedivím se, že to tak nebereš. Tohle se teď děje na západě a sociálních sítích. Problém je to, že je to jen zatím. Já taky nepozoruju, že by mě chtěl někdo vyhodit ze školy kvůli vtipu nebo názoru, ale když vím, že je to na denním pořádku ve státech, které se buší do prsou a prohlašují o sobě, jak jsou demokratičtí a etický, tak začínám mít trochu strach.
To že je Čína a KLDR průser to vím, ale o tom ví každý a nikdo si tam na demokracii ani nehraje.

Ty nesleduješ žádná media? ::) Teď fakt nemyslím typu Sputnik, ale třeba iDnes a Novinky považuju za zatím docela relevantní. Třeba se něco mihne i na ČT, těžko říct, televizi nesleduju.
Jinak na sociálních sítích jsem už byl párkrát zablokován jen proto, že se prostě někomu můj názor nelíbil a nahlásil mě, a to jsem nesdílel žádný svastiky ani sprostě nenadával.
třeba nedávno jsem četl o tomhle https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-miss-rasismus-islam-trump-hidzab-cernosi.A190723_114052_zahranicni_luka
a to mi příjde jako ještě jedna z těch light věcí, protože Miss je pro mě stejně stupidní. jen jde o princip..

Preco generalizujes? Toto je jeden pripad, kde nejaka sukromna osoba(?) alebo clovek rozhodol ako rozhodol tak ako rozhodol. Navyse ten clanok mi pride trosku sugestivny, od ulozenia ich prispevkov az po ten pribeh s hidzabom. Mne to pride lehce konsipirativne.
Co tak sa spytat skor ludi, co na zapade ziju ako verit novinkam a spol, ktorym ide o senzaciu za kazdu cenu?
Nie raz sa stalo, ze pribeh podany v mediach sa stal nakoniec celkom inak.

Kto je Mr Robinson netusim, nieco som vygooglil, ale inak ho nepoznam...asi preto, ze necitam spravne media.
Ale vratme sa k clanku...k faktom, ktore podava.
Takze...studentky sa pohadaju na den Hidzabu, neskor si vypindaju na FB.
A zrazu po rokoch tuto hadku na FB vytiahnu na nu a zoberu jej titul? To ako myslite vazne? Ze kvoli tomuto?
Co tak si precitat povodne clanky?
Dievca vyhralo miss Michigan a organizator jej neskor titul odnal, pretoze..."social media accounts contain offensive, insensitive and inappropriate content that violate the organisation’s rules and conditions".
Kde vidite nieco o hidzabe a cernochoch, co sa spomina v clanku? Dievca ma na svojom profile tisice tweetov, akurat Orlando Sentinel dostal prinscreeny tychto dvoch a na zaklade toho usudili, ze organizator sa rozhodol kvoli nim?
Btw nie je zvlastne, ze organizator tak konal zrovna v case, ked sa Zhu zjavila v oficialnej kampani za znovuzvolenie Trumpa za prezidenta a celu vec vytiahol na setlo lokalny platok? Vam tam nesmrdi nieco politicke a nevidite snahu lokalneho media vykreslit ju ako rasistku, ktora nema rada islam a cernochov? Nie je to len reklama pre nu a Trumpa?

Kto je Mr Robinson netusim, nieco som vygooglil, ale inak ho nepoznam...asi preto, ze necitam spravne media.

Nebo mozna na Slovensku neni tak slavnej.
Ja to jmeno zachytila v dobe, kdy mel prijet k nam a mel diskutovat o necem v poslanecke snemovne, proti cemuz se zvedla docela slusna vlna nevole a nakonec to bylo cele zruseno. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/tommy-robinson-krajne-pravicovy-extremista-poslanecka-snemovna-milan-pour-ano_1904042053_ako

Ten článek byl jenom to první co jsem našel na titulce iDnesu a četl ten den, protože se mě tu někdo ptal, kde to jako vidím. Byl to jeden příklad, nevím proč se na něj pořád odvoláváš, když ostatní hovoří úplně o něčem jiném.
Takže pokud ti správně rozumím a nic se tedy neděje, tak všechny tyhle články mají na starosti konzervativci a Trump, kteří se snaží všechno nafukovat a házejí nám pod nohy tyhle "agitky"? :-)

Nerozumies mi spravne, bavili sme sa povodne o nejakej misske a skoncili sme zrazu u britskeho "äktivistu" a ked som sa nad tym zacudoval dozvedel som sa, ze som ideovo pevny.
Vacsinou Karla zerem, ale diskutovat s oponentami, co maju iny nazor ako on moc nevie.
Takze spat k misske. Prisla o titul, odnal jej o organizator, co zdovodnil jej statusmi na socialnych mediach. Lokalny platok si vybral 2, ktore im poslal anonym a okolo toho sa toci cela afera.
Kde beries istotu, ze organizatorovi sutaze vadili prave tieto dva statusy?

Clanok si vytiahol ty, ja som na to reagoval, pretoze ma to zaujalo.
Precital som si par clankov o tejto afere v EN a dosiel k zaveru, ktory som tu odprezentoval.
A zrazu sme boli u nejakeho UK borceka, ktoremu chuti pit.
Kto produkuje taketo clanky?
Netusim, ale tipujem, ze minimalne polovica z nech vznika neumyselne len v honbe za senzaciou. Tu vidiet hlupost ludi...niekto (umyselne) hodil navnadu a uz sa to rozbehlo. Stacilo tomu lokalnemu platku podhodit tie tweety a konspiracna teoria bola na svete. Potom to prebrali vacsie servre a uz mame "temu".
Mne tam napriklad chyba oslovenie organizatora co presne mu vadilo na jej statusoch, ze jej odnal titul a nerozumiem preco sa tam vsade spomina jej podpora Trumpa.

Keby si videl aj mimo svojho tunela vedel by si ziadne hromadne vitanie utecencov v EU neschvalujem.
Ale nahradit jeden extremizmus inym je to iste ako ist z blata do kaluze.
Napriklad som dnes uvital novy zakon v NL, ktory zakazuje na istych miestach zahalovanie tvare, takze tzv ortodoxny moslimovia (resp skor zeny) maju utrum.
Blbe je, ze ja sa necitim dobre ani v spolocnosti vitacov za kazdu cenu, ani vo vasej, kde schvalujete pomaly hromadne vrazdenie len kvoli nabozenstvu alebo farbe pleti.

Někteří sem s klidem Angličana vpustí deseti/sta/tisíce muslimů a ostatní mají jenom doufat, že mezi nimi nejsou teroristé. A to proto, že se někomu příčí jim říct jasné NE! To je pseudohumanita. Navíc se - snad už úmyslně - nikde nepíše, že jsou to v drtivé většivě migranti nelegální.

Ale no...ono sa staci pozriet na vlakno na debatach, kde sme riesili imigraciu asi 3-4 roky dozadu.
Bola tu skupina co strasila, ze sa vsetko stane.
Ja som naopak tvrdil, ze CZ/SK sa migracia nijako nedotkne, pretoze migranti o nase krajiny nemaju zaujem a ze problem budu mat len cielove krajiny, pretoze nie je dobre vpustat si velku masu ludi na svoje uzemie s nulovou vzdelanostou, pracovnymi navykmi a pochadzajucich z inych kultur. Zapadne krajiny sa uz mohli poucit z navaziek zo svojich byvalych kolonii (FR, UK), kde aj pri 2-3 generacii este asimilacia neprebehla podla predstav.
A preco nezostat doma, nam (asi ani nikomu inemu) sa nepodarilo uplne domestikovat nasu ciernu naplavku co mame doma, takze podme si zametat pred vlastnym prahom najprv.
Takze kto lepsie predpovedal vyvoj? Strasiaci o vrazdiacich hordach poulujucich sa Europou a nasim uzemim, alebo triezvy pohlad na vec a chladny predpoklad ako sa asi veci vyvinu?
Btw ziadne hord nam nehrozia, zapadne staty sa skor ci neskor spamataju, pretoze inak by sa k moci dostali radikali, takze nas asi caka (ja v to dufam) spolocna ochrana hranic EU, spolocna armada a policia s pravami na celom uzemi EU.
Samozrejme problem s naplavkami, ktore tu mame budu, ale urcite nie v hromadnom rozsahu a postupne sa ich bude darit eliminovat...aj ked mozno som trosku optimistal;o).
Ja osobne sa skor obavam ekonomickej krizy spojenou s potravinovou, pretoze pocasie nic moc a staci ako v Biblii zopar horsich rokov a ceny vyletia zavratne hore a socialne nepokoje mas napriec celou Europou zrazu.

Mozes zit sam na ostrove a lovit ryby. Nemusis sa s nikym spajat.
Evidentne si nepochopil, ze v dnesom globalizovanom svete ziaden stat ekonomicky neprezije svoje soliterstvo a to dokonca ani mogucij Sojuz, vsemozne USA alebo obrovska Cina.
Sny o nezavilosti Svajciarska a sebestacnosti Norska su len vlhkymi snami ludi odtrhnutych od reality.
Buducost EU je len v spolocnych projektoch a armada ci policia je nevyhnutnym krokom ako zachovat vyhody clenstva v EU.
To, ze v sucasnosti su/boli vo vedeni EU blbci sa vsak zhodneme.

A nas tu niekto hromadne vyvrazduje?
Ano zapadne staty si pustili na svoje uzemie statisice podivnych ludi a teraz nesu nasledky. Znasilnenia, vrazdy a pod. Samozrejme niezeby sa to predtym nedialo aj bez naplaviek, ale o tych sa lepsie pise v novinach, ze?
Mna by zaujimalo o kolko % im stupli nasilne trestne ciny a potom sa podme bavit o "hromadnom vyvrazdovani" v opacnom garde.
To, ze budu taketo problemy som pisal uz pred 3-4 rokmi, to sa dalo ocakavat.

To je síla, jak čteš, co nikdo nepsal :-p

Ty:

Blbe je, ze ja sa necitim dobre ani v spolocnosti vitacov za kazdu cenu, ani vo vasej, kde schvalujete pomaly hromadne vrazdenie len kvoli nabozenstvu alebo farbe pleti.

A čistě na to jsem napsal, že hromadné vraždění v eu se v posledních letech odehrávalo ne ze strany těch, kteří imigraci nevítají, ale ze strany těch, které tu tahle skupina nechce. Nice, Bataclan, Brusel, atd. - tam přece nevraždil nějaký nepřející xenofob.

Škoda, že Nový Zeland není v eu, měl bys hned protiargument s tím pošahancem z Christchurche, co?

A čistě na to jsem napsal, že hromadné vraždění v eu se v posledních letech odehrávalo ne ze strany těch, kteří imigraci nevítají, ale ze strany těch, které tu tahle skupina nechce. Nice, Bataclan, Brusel, atd. - tam přece nevraždil nějaký nepřející xenofob.

Lenze toto nie je ziadne hromadne vrazdenie...aspon nie z mojho pohladu, hlavne v kontexte udalosti s minulosti...napriklad v 2004 v Spanielsku, kde zomrelo 191 ludi.
Ked si pozries chronologiu hromadnych vrazd v Europe, tak tie najvacsie sa suverenne stali pre migracnou krizou a nech sa utecenci snazia ako snazi fiurt su to len ojedinele utoky s radovo jednotkami mrtvych...ziadne hromadne sa nekona.
Navyse ak si pozrieme napriklad bombove utoky z poslednych rokov tak opat su v tom utecenci vacsinou nevinne...utoky v drivvej vacsine spachali potomkovia migrantov zijuci na uzemi EU desiatky rokov, takze opat to nijako nesuvisi s novodobou krizou.
Chapes, co tym chcem povedat?

Já souhlasím, byť to zní drasticky, že tyhle počáteční události jsou tím vedlejším problémem migrace. Mnohem větší problém bude, až se tu začnou množit a ještě více seskupovat a k tomu ždímat o to více sociální systém, vůbec bych se nedivil, kdyby to v postižených státech vyvolalo něco jako občanskou válku.
Byť se to nezdá, původní téma tohohle příspěvku s migrací docela souvisí.

Jinak vůbec se mi nelíbí, co naznačuješ ty a Dibbley, že jsme snad nějaký hnědý mozky, co to hází SPD. Já tohle strašení typu volte nás, nebo dají vaše děcka muslimákům taky nesnáším. Problém je, že problémy, na které lidi tipu Okamura poukazují jsou z části opravdu reálné, ale protože si do toho přidávají plno svých senzací a výmyslů, tak nikdo ani tu jejich reálnou část nebere vážně a všechny s byť jen trochu průnikovým názorem škatulkuje do stejné kategorie (fašoun a vylízaná hlava).
Proto se mi dělá na zvracení z takových těch rádoby liberálů (když bych chtěl škatulkovat, jako oni, řekl bych fanoušci TOP09 a spol), kteří mají demokracie plnou hubu, ale když řeknete cokoliv, co se jim nelíbí, začnou hned vřískat, že jsi nácek a že tě má ideálně cukrberg smazat.
Neříkám,že vy jste tenhle typ, ale cítil jsem to trochu v tom.

Citaj s pochopenim.
Pisal som, ze hromadne vrazdenie sa stavalo vo vacsej miere pred migracnou krizou a suvisi s vojnami v Iraku a Afganistane, neskor so Syriou.
V ziadnom pripade nesuvisi narast hromadneho vrazdenia s utecencami, ktori sa tu momentalne nachadzaju.
Ti pachaju jednotlive trestne ciny (znasilnenia, vrazdy, kradeze), pretoze nemaju prostriedky na to, aby sa zmohli na nieco vacsie.
Ono totizto teroristi nie su blbi. Naco by najimali blbeho cernoska zo Somalska, ktory nic nevie, ked si pekne odchytia tinedzera v mesite vo FR alebo EN a maju bojovnika vychovaneho v Europe a s europskym pasom, ktory ak sa pohybuje, je nenapadny, dohovori sa a pozna miestne zvyky.
Takze este raz...porovnaj pocet obeti a velkosti utokov spachanych pred krizou, pripadne obcanmi EU a porovnaj pocet vrazd, pripadne obeti, ktore boli spachane migrantami, ktori sem prisli za posledne 3-4 roky a bezcielne sa tu potuluju.
Takze kto to vlastne hromadne vrazdi v Europe? Fakt ti migranti, co su tu chvilku, ale niekto iny?

Nie raz sa stalo, ze pribeh podany v mediach sa stal nakoniec celkom inak

To máš pravdu, ale bohužel mi většinou příjde, že je to v tom opačném slova smyslu - bagatelizace vážností a nebo naopak propagování těchto věcí - teď namátkou mě napadá loutka "zelených levičáků" Greta Thumberg - autistické dítě, co dostává v médiích tolik prostoru. Nejhorší na tom je, že když nesouhlasíš, tak jsi hned ten nejhorší.

Nemám tolik zkušenosti se životem na západě, jen jsem se o tom bavil s pár lidmi, co tu čest měli. Taky jsem četl pár rozhovorů z lidmi pocházejících ze západních zemí, kteří tvrdí, že u nás je mnohem větší svoboda, než tam u nich.

Na video jsem se nedíval, ani mě to neláká.

Ale domnívám se, že opravdu nastane doba, kdy ti, kteří pamatují minulý režim a dožijí se, budou (v duchu, aby je nikdo neslyšel!) volat "zlatí komunisti". Ano, jinak to bylo v roce 1952, jinak v roce 1986 (s tím rokem taky to srovnání uvažuji). Kritikům tohoto mého názoru samozřejmě zůstává trumf, že se svobodně nemohlo jezdit na Západ.

Nemám z toho ani trochu radost. Ale nějak už to doklepu. Do školy/práce nechodím, na podporu/dávky nečekám, do hlavy mi nikdo nevidí a že se jinak mluví doma a na veřejnosti, dobře znám z minulého režimu. Akorát se mi poněkud ekluje vysvětlovat vnučce, že doma si myslíme o xy něco zcela jiného, než uslyší ve škole, a že je dobré kvůli nesvobodě projevu účelově lhát.

Akorát se mi poněkud ekluje vysvětlovat vnučce, že doma si myslíme o xy něco zcela jiného, než uslyší ve škole, a že je dobré kvůli nesvobodě projevu účelově lhát.

Přesně tak, já mám zatím většinu života před sebou a fakt začínám mít z tohohle trochu strach.
Dnešní situace mi trochu připomíná starověký Řím, lidi prostě z blahobytu zdegenerovali, čekám na období úpadku a bojím se, že se ho stihnu dožít.

Ale ono to tak bylo vzdycky, na verejnosti a v soukromi se 99,9% lidi chova jinak. Jinak mluvis v hospode a jinak v praci (teda pokud nejses zrovna prezident CR). Akorat dnes je modni na to nadavat. Ze ve skole slysis neco jineho nez doma? Co je na tom divneho? Chces rict tajemstvi? Tvi rodice lzou. Tvi ucitele taky lzou. Pokud mas pocit, ze te ve skole "indoktrinujou temi spravnymi nazory" pak vez, ze rodice delaji to same (a s mnohem vetsim durazem a efektivitou).

Pochopitelně, nedělám si iluze, že by mi ve škole říkali pravdu, ale bojím se chvíle, kdy mě z ní vyhodí jen za to, že s tou jejich pravdou já prostě nebudu souhlasit.
Viděl jsi třeba, co běželo v devadesátkách na ČT? Umíš si představit teď, že si na ní zapneš večer Českou sodu? Já fakt ne.

Ja kdyz dnes kouknu na Ceskou sodu, tak me to prijde jak lacina decka kravina. Snad az na Alles Gute. A nikdo ti nebrani si to stahnout a koukat se na to, ja se radeji kouknu na South Park ktery jde mnohem dal nez Ceska soda a ejhle, nikdo ho nejak nezakazuje. A rekl bych, ze Ceska soda by v TV dnes klidne prosla, ikdyz by se samozrejme nejaci aktivni blbci, kteri by breceli, nasli.
Problem Ceske sody je, ze ten rasismus, fasismus, nacismus (proste vsechno to "spatne") je tam vyuzivano naprosto samoucelove a chybi tomu nejaka "umelecka" hloubka. Kdyz se kouknes na South Park, tam je to vse pouzito k uzasne satire a ma to uspech.
Borat/Bruno/Diktator s Cohenem je taky brutalne "nekorektni" a nikomu "normalnimu" to problem nedela. Chutovkou je ale Four Lions (Ctyri lvi), jez pojednava o islamisticke teroristicke bunce chystajici atentat a jde o britsko-FRANCOUZKY film u ktereho jsem si take nevsiml nejakeho zabanovani ci cenzury.

Nakonec nejde ani tak o to co reknes, ale jak to reknes. Kdyz ti tu napisu ze jsi debilni kokot, nekdo mi to "zcenzuruje", kdyz napisu ze nejsi nejostrejsi tuzka v penale, tak s tim nikdo nic nenadela, ackoli jsem rekl to same.

Suhlasim a podepisuju se v plnem rozsahu(Pupendo) az na jednu vec...SP milujem a prirovnanie k Ceskej Sode sa snad asi neda, SP je na rozdiel od CS naozaj vtipny, ale...fuuuu a teraz neviem, ci netrepem, pretoze mi skocili do hlavy Simpsonovci...proste ide o to, ze tvorcovia SP (alebo Simpsonovcov) stiahli z behu 3 casti, ktore si utahovali z proroka Mohameda, co mi pride nefer voci vsetkym ostatnym, z ktorych si utahovali tiez.
Ale to len taka mala vsuvka.
A inak zacinas mi byt podorzivy, co som cital zopar poslednych prispevkov od teba tak sa nebezpecne nazorov kryjes so mnou az mi je to divne....doteraz som mal take prekrytie len s tw.
To je zaujimave...na tej hernej poradni sme sa nezhodli skoro v nicom;o).

V SP snad jen jeden dil (201). Bylo to rozhodnuti stanice CC, ne autoru, nebo zasah vlady/systemu. Nekde by se jeste dala sehnat necenzurovana verze, ale ta cenzurovana je imho lepsi, ten cernej obdelnik s napisem "censored" a vypipavani dialogu je jako pest na oko a celkove to pusobi zcela opacnym dojmem, nez bylo zamysleno.
Fox zase stahl jeden dil Family Guy, ktery byl o potratech. Ale to nejak nezapada do teorii o "prosazovani jedineho spravneho nazoru", tak to neni tolik popularni jako cenzura mohameda.

RedDwarf momentálně opět sjíždím a všimnul jsem si, že si dělají legraci z kdečeho a kdekoho, až na jednu osobu - královnu. V tom díle s voskovýma figurínama si ze všech utahovali, ale jen Viktorii přešli bez jakékoliv poznámky. Stejně tak ji nenechali ani zabít, navíc kulometem postřílela nepřátelské vedení. Ani nikde jinde jsem neviděl narážku na královskou rodinu, či jinýho anglickýho panovníka. Zato Bulhaři to tam dost odskákali :-) A myslím, že i Albánie.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-verejnost-debata-migrace-islam-multikulturalismus-strach.A190802_113602_zahranicni_luka

Ty blaho, nečekal bych že iDnes publikuje až takhle otevřeny komentář.
Co mě zaujalo nejvíce:

Ve všech odpovědích se k postupné ztrátě svobody slova výrazně kritičtěji vyjadřují „východní“ Němci z bývalé komunistické NDR. Neboť, jak stojí v průzkumu, „jejich vzpomínky na totalitní šikanování a omezování svobody projevu jsou stále živé“.

Docela potvrzuje moji původní úvahu o našem národu, který toto vycítí mnohem dříve.

Robinson i Stalin jsou mi ukradení, ale dávat na jednu stránku obě ty zmíněné fotky Stalina asi nebylo moc chytré. Protože kolem "zmizelého" se na fotce zjevuje jakási "svatozář" (možná vodozář), včetně "vyleštěného zábradlí" zatímco na tom druhém (prý upraveném) snímku, se na pozadí nic takového nejeví. Takže se vnucuje pochybnost, která z těch fotek je původní a která je upravený padělek.

Navrhuji pravidlo, aby se debata ukončila (zamknutím) po pěti příspěvcích od hlavních diskutujících. Proč? V pěti příspěvcích (max.) do diskuse přece musí člověk být schopný zformulovat svůj názor na věc. V dalších se už jenom hádá a napadá s ostatními hádajícími se.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...