Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Babis mimo realitu

Kto sleduje debaty vie, ze som pred urcitym casom Babisa dost obhajoval. Bohuzial ako siel cas ukazalo sa, ze jeho kritici mali asi pravdu a Babis sklzava mimo realitu coraz viac.
Ja dufam, ze ked pride parkrat cez 100k ludi na namestia pochopi, aj ked mam pocit, ze je odtrhnuty od reality asi viac ako nas byvaly premier.
Vidiet vsade nepriatela, za vsetko moze Soros, Brusel a neviem kto...to je nejaka diagnoza co sa siri nasim priestorom?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Mimo realitu jsou od roku 2014 všichni, kteří podporovali, volili a připustili, aby majitel, kapitán…
hynajs 05.06.2019 23:37
hynajs
Mimo realitu jsou hlavně ti, kteří svojí nenažraností přehlížením "lopat, rychlých holích ...." Babi…
M-Pol 06.06.2019 06:05
M-Pol
Já mám taky občas ten pocit, že Babiše lidi volili z toho důvodu, že vůči němu není jiná vhodná alte…
Prasak 06.06.2019 07:36
Prasak
Asi tak....ja to volam volebne zufalstvo a v podstate ma to caka u parlamentnych volieb...fakt netus…
fleg 06.06.2019 08:55
fleg
ja to volam volebne zufalstvo Jak píšeš. Spousta lidí volí tak, co mu výhra jeho tipu přinese. Nedi…
L-Core 06.06.2019 11:30
L-Core
K volbám přišlo nějakých 60% voličů. Troufám si tvrdit, že to nebylo 100% důchodců, takže kdo byli t…
IQ37 06.06.2019 14:41
IQ37
takže kdo byli ti zbývající voliči ANO2011 Krome lidi 55+ jeste lide s nizkym vzdelanim a lide z ve…
merlouska 07.06.2019 01:56
merlouska
Ti lidi ho voli proste proto, ze ma dobry marketing a PR, asi nejlepsi ze vsech politickych stran u…
Jan Fiala 07.06.2019 07:37
Jan Fiala
Ti lidi volí babiše, protože když vidí ten zbytek naší politické žumpy, tak v podstatě nemají altern…
fleg 07.06.2019 08:28
fleg
... som chcel par rokov dozadu pomaly volit Kotlebu ako protest voci zavedenym stranam... Já ze ste…
Yarda 07.06.2019 09:36
Yarda
Babiš by udělal to stejný, kdyby byl v opozici. Taky by šel po krku vládní straně. Dělali to tak vžd…
Prasak 07.06.2019 09:51
Prasak
Dělali to tak vždycky všichni. Ale to by neměl být cíl výsledku voleb, kdy občané dávají hlas lidem…
IQ37 07.06.2019 10:11
IQ37
To je prostě politika, stará jak lidstvo samo. Každej chce především to svoje, bez ohledu na to, zda…
Prasak 07.06.2019 11:00
Prasak
Přece jen je to o trochu lepší, než před pár stovkama let, kdy se neštítili oponenty odstranit nejen…
IQ37 07.06.2019 13:43
IQ37
Znáš pojem "chléb a hry"? Pochází ze Starého Říma. Lidi jsou stále stejní, mění se jen doba. nový
touchwood 04.07.2019 07:55
touchwood
Znám, platilo to v "té době". Jenže dneska je to už neaktuální v tom, že jenom "chléb a hry" už lide… nový
IQ37 04.07.2019 11:30
IQ37
Platí to pořád. V jádru je lidstvo furt stejný, jen se trochu mění životní podmínky. nový
Prasak 04.07.2019 12:23
Prasak
Teď budu psát výjimečně vážně - 900 od Babiše (+ příslib dalších 900) chápu, že důchodci jsou zouf…
MadMike 06.06.2019 14:43
MadMike
Ber to z opačné strany - důchodci mají zdarma zdravotní péči, nebo alespoň drtivou většinu z ní. Neb… nový
touchwood 04.07.2019 08:03
touchwood
- důchodci mají zdarma zdravotní péči, nebo alespoň drtivou většinu z ní - do důchodu by měl jít člo… nový
IQ37 04.07.2019 11:46
IQ37
Takže když celý život sázíš Sportku, tak máš právo na výhru? :-) A ano, každý člověk je povinen mys… nový
touchwood 12.07.2019 06:21
touchwood
Tohle je jeden z dlouhodobých reliktů minlýho režimu - spousta lidí prakticky jen vegetovala a jela… nový
Prasak 12.07.2019 08:46
Prasak
Takže ty ochotně platíš daně, ale nečekáš, že za ně cokoliv dostaneš. Taky názor. nový
IQ37 12.07.2019 11:24
IQ37
Neplet si dane s odvodmi. Princip dochodkove systemu u nas aj u vas je ten, ze ked pracujes tak z tv… nový
fleg 12.07.2019 11:57
fleg
Já už si do banky ponožky ukládat začal. Až uhodí mrazy, budou se hodit ]:) nový
Jan Fiala 12.07.2019 12:37
Jan Fiala
Tak to já dělám tu chybu, že ponožky vyhazuju! :-D nový
IQ37 12.07.2019 15:42
IQ37
Tady se IMHO pleteš. Pokud bude mít stát problém financovat tzv. průběžný systém, tak prakticky urči… nový
touchwood 13.07.2019 06:38
touchwood
Mne stacili 2 vety...my nie sme Slovensko, aby ulica zosadila vladu = arogancia moci, ja som bol zvo…
fleg 13.06.2019 17:27
fleg
Promiň, ale když někdo, financovaný zvenku (pardon, já zapomněl na ten transparentní účet), sveze do…
Jan Fiala 14.06.2019 08:29
Jan Fiala
A co včera, už se ti ten počet lidí na Letné zdá býti reprezentativnějším vzorkem?
vlk56 24.06.2019 08:48
vlk56
Vzorkem čeho? Že je spousta lidí, kteří nesouhlasí s Babišem? Já taky nejsem jeho zastánce, ani jsem…
Jan Fiala 24.06.2019 09:23
Jan Fiala
Jednak by měl podat demisi, k tomu by se měl zbavit médií a ještě by se měly zastavit dotace a daňov…
hynajs 30.06.2019 12:36
hynajs
Nevím proč mě stále cpeš do hnutí Ano. Ja jen nemám rád, když se do dění u nás cpou síly zvenku a po…
Jan Fiala 30.06.2019 15:26
Jan Fiala
Po ovoci jejich poznáte je (evangelium sv. Matouše, 7.16) Nikdy jsem tě nikam necpal, jen se vyjadř…
hynajs 30.06.2019 16:12
hynajs
U nas se v posledni dobe objevuje spousta zájmů, kterým Babiš vadi. Benešovy dekrety, jaderná elektr…
Jan Fiala 30.06.2019 19:10
Jan Fiala
Na technické zabezpečení za Letnou šla záloha 500K 22.6.2019
Zarniwúp 01.07.2019 02:48
Zarniwúp
Takže číslo účtu a jeho majitel je taky transparentní? Sotva. Možná se to ke skutečnému majiteli dos…
IQ37 01.07.2019 13:51
IQ37
Tak to už nepomůžu. Ale můžu ti sdělit, že je to u transparentních účtů běžné. Můžeš se prošťárat ta…
Zarniwúp 01.07.2019 14:48
Zarniwúp
Takže asi tolik k "transparentnosti".
IQ37 01.07.2019 16:05
IQ37
Transparetny ucet znamena, ze vidis vsetky pohyby na ucte, cize vies kolko, prislo, kolko odislo a a…
fleg 01.07.2019 16:14
fleg
Taková "transparentnost" asi nikoho nevytrhne (kromě miliónu chvilek). A ohánět se takovou "transpar…
IQ37 01.07.2019 16:36
IQ37
Můžu tě uklidnit. Veškeré transakce existují. Pokud ne, je to na trestní oznámení na Fio banku. Poku…
Zarniwúp 01.07.2019 17:50
Zarniwúp
Já přece nezpochybňuju existenci těch transakcí, ale tu jejich tzv. "transparentnost".
IQ37 01.07.2019 21:19
IQ37
Ok, co je na tom netransparentního, co konkrétně ti vadí?
Zarniwúp 01.07.2019 21:50
Zarniwúp
Není průhledný ani "dárce" (ta jména můžou být klidně vymyšlená, včetně těch pindů kolem), a pak ani…
IQ37 01.07.2019 22:21
IQ37
Ty si fakt pako, furt proti niecomu argumentujes a pritom hovno vies....ved si aspon nieco o tom nas… nový
fleg 01.07.2019 22:35
fleg
Chování, pane kolego, chování... Takze ake vymyslene mena? Co mi brání "darovat" na ten účet nějak… nový
IQ37 01.07.2019 22:56
IQ37
Co mi brání "darovat" na ten účet nějaké peníze a napsat k tomu, že jsem Mařenka z Kojetína? Běž to… nový
Zarniwúp 01.07.2019 23:22
Zarniwúp
Tak tos mě dostal. Já jsem si toho "názvu protiúčtu" nevšimnul. Ale i tak jsou ty "dary" anonymní (m… nový
IQ37 01.07.2019 23:47
IQ37
No jo, ale další identifikátory by byly číslo účtu, nebo rodné číslo (případně asi IČO) (všechno v k… nový
Zarniwúp 02.07.2019 00:15
Zarniwúp
Stačilo by jméno, příjmení a bydliště. Aby se to dalo jednoduše ověřit kýmkoliv. Pak by ten "transpa… nový
IQ37 02.07.2019 11:20
IQ37
Problemom ludi ako si ty je, ze musia mat na vsetko nejaky nazor. V tvojom pripade takmer vzdy iny a… nový
fleg 02.07.2019 19:37
fleg
Tak tohle už je vyložená lež. Pokud tohle tvrdíš vážně, tak mazej na policii s trestním oznámením na… nový
Zarniwúp 01.07.2019 22:51
Zarniwúp
Odkaz na ten FIO účet znáš, tak mi identifikuj jediného člověka, včetně jeho účtu. Pak si tady můžem… nový
IQ37 01.07.2019 23:00
IQ37
Ty tvrdíš, že jsou to fejkové platby, ty máš co dokazovat. Balonek je na tvý straně. nový
Zarniwúp 01.07.2019 23:07
Zarniwúp
Já nemám co dokazovat. Já si uvědomuju, že jsem na Debatách. nový
IQ37 01.07.2019 23:48
IQ37
Babis je koko.t ale to nic nemění na tom ze EU je mnohem horší.
Vavq 15.06.2019 21:11
Vavq
By som ta chcel vidiet bez tej EU, dnes by si bol u nas (mysleim Slovensko) a skemral by si s Ukraji…
fleg 24.06.2019 16:26
fleg
EU zabezpecuje vsetkym clenom ekonomicku prosperitu Sorry jako, ale na čí úkor? Pohádky o tom, jak…
IQ37 24.06.2019 18:48
IQ37
A ty si snáď myslis, že vaša proexportné zameraná ekonomika by bola konkurencieschopna v EÚ priestor…
fleg-sk 24.06.2019 20:39
fleg-sk
Já jsem reagoval na to, co jsi sám napsal, ale ty reaguješ na to, co jsem nenapsal.
IQ37 24.06.2019 20:45
IQ37
Tak vysvetli ten svoj vyrok o pohadke o EU, ked som to zle pochopil.
fleg 24.06.2019 21:27
fleg
EU zabezpečuje všem členům prosperitu... Stejně? Na čí úkor? Číny a Ruska? Nebo zemí třetího světa?…
IQ37 24.06.2019 22:17
IQ37
Preco riesis na ci ukor? Prosperita nemusi byt na niecij ukor. V obchode plati, ze existuju obchody,…
fleg 24.06.2019 23:22
fleg
existuju obchody, kde su spokojne obe strany Tomu nevěřím. To, že někdo zaplatí cenu, kterou obchod…
IQ37 25.06.2019 00:06
IQ37
To je, ale fakt blba uvaha, chudoba vs bohatstvo je zalozene na uplne inom principe. Si predstav, ze…
fleg 25.06.2019 10:00
fleg
kedysi boli bohate a chudobne kmene, ktore spolu vobec neobchodovali To už hodně odbočujeme. A dost…
IQ37 25.06.2019 16:33
IQ37
O tom jsem naprosto přesvědčen. Je to něco jako zákon o zachování hmoty či energie. A to je prave p…
fleg 25.06.2019 17:09
fleg
ekonomika statky tvori, cize nie je v nej obmedzene mnozstvo prostriedkov Tomu opradu věříš? Moje ú…
IQ37 25.06.2019 17:24
IQ37
Moje úvaha je správná a ty mi ji nevyvrátíš. Takhle my si tu žijeme. Diskuze s těmi, kteří chtějí p…
Kurt 26.06.2019 09:52
Kurt
Proto se do některých diskusí už ani nezapojuji. nový
touchwood 12.07.2019 06:36
touchwood
Proboha! Dost Babiša! Mantá kraviny a vypadá jak kaloň ušatý. Možná mě za tento příspěvek zatknou, n… nový
mif 12.07.2019 11:55
mif
Dlouho jsem hledal tvora, který tohoto politikonenažranca vystihuje. Není to kaloň, je to potkan. Vý… nový
mif 25.07.2019 12:21
mif
Potkan ne. Krysa. A i tak je mi lito tech krys, ze je srovnavam s necim takovym. nový
merlouska 25.07.2019 16:39
merlouska
Nechtěl bys být na jeho místě. Pan prezident jej má naprosto pevně v hrsti (má pravomoc udělovat mil… poslední
L-Core 25.07.2019 19:31
L-Core

Mimo realitu jsou od roku 2014 všichni, kteří podporovali, volili a připustili, aby majitel, kapitán a zároveň trenér nejbohatšího klubu, který nikdy nehrál dle pravidel, byl zároveň ředitelem a rozhodčím celého mistrovství.
Teď už se tohoto playera tak snadno nezbavíme - naučili jsme jej, že si může dělat a žvanit, co chce.

Mimo realitu jsou hlavně ti, kteří svojí nenažraností přehlížením "lopat, rychlých holích ...." Babiše "zplodili" a najednou zjistili, že jim jaksi přerostl přes hlavu.
(je mi zcela fuk, zda Babiš padne, ale otázka zní, kdo tomu dotačnímu zkorumpovanému cirkusu potom bude vlastně velet, ulísanej politolog, zběhlý student teologie nebo snad opět nejlepší ministr financí ........?)

ja to volam volebne zufalstvo

Jak píšeš.
Spousta lidí volí tak, co mu výhra jeho tipu přinese. Nedivím se, že důchodci masivně volí Babiše; když si srovnají 40Kč od Kalouska a 900 od Babiše (+ příslib dalších 900).

Já nikdy nečekal, že by mi někdo měl nějak pomoci. Spíše zvažuji, kdo mi nejmíň uškodí.

K volbám přišlo nějakých 60% voličů. Troufám si tvrdit, že to nebylo 100% důchodců, takže kdo byli ti zbývající voliči ANO2011? On se volební výsledek rád připisuje důchodcům, ale podrobnějším rozborem bychom možná došli k jinému výsledku (je to jenom můj dohad).

V podstatě jde o to, že když vyhrála volby ODS, tak to bylo díky důchodcům! Když vyhrála ČSSD, tak to bylo taky díky důchodcům! Proč by tomu mělo být jinak u ANO 2011? :-D

takže kdo byli ti zbývající voliči ANO2011

Krome lidi 55+ jeste lide s nizkym vzdelanim a lide z vesnic. Takovi ti, kterym se libi to zvysovani duchodu, minimalni mzdy, kteri veri Babisove PR, ze vsechno zaridi a ze bude lip...

No, tak ono bude lip, asi jako v tom vtipu:

Přijde Andrej Babiš na vládu se dvěma složkami v ruce a říká: „Tady je seznam zákonů, které jsou potřeba upravit, aby lidem bylo líp.“
Pak ukáže na druhou a podstatně tenčí složku a dodá: „A tady je seznam těch lidí.“

Jako treba ty chybejici penize na socialni sluzby, zejo. Holt je lip, ocividne socialni sluzby nepotrebujem, vsak zvysili duchody a zlevnili jizdne.

Ti lidi ho voli proste proto, ze ma dobry marketing a PR, asi nejlepsi ze vsech politickych stran u nas. Tvari se jako ze ho problemy lidi fakt zajimaji, obcas udela nejake pekne populisticke opatreni, aby jim pak mohl argumentovat (treba zrovna to zvyseni duchodu) a lidi jsou z toho v sedmem nebi, protoze maji pocit, ze jim konecne nekdo nasloucha. Ale uz jim nedochazi, ze to jsou kolikrat jen sliby, ktere se nikdy nesplni, nebo ze treba ty penize budou pak chybet nekde jinde, nebo ze Babis je vlastne lump, ktery maze lidem med kolem huby, ale pro sebe si krade ve velkem.

Jako.. ja o politice nemam moc velky iluze, je mi jasny, ze se snazi z tech korytek urvat, co se da, a je mi jasny, ze tohle tu bylo, je a bude. Ale u toho Babise uz to je docela extrem... pritom jeho predchudcum kolikrat zlomily vaz mnohem mensi problemy, v porovnani s tim, co se deje ted, uplne prkotiny...

Ti lidi volí babiše, protože když vidí ten zbytek naší politické žumpy, tak v podstatě nemají alternativu.

Takto to vidim aj ja. tiez som chcel par rokov dozadu pomaly volit Kotlebu ako protest voci zavedenym stranam.

Problém je, že Praha jako celek ztrácí kontakt s realitou, podobně jako politici.

Tak toto neviem, u nas je Bratislava praveze vzdy protipolom populistom, SMER nikdy Bratislavu neovladol a vzdy tam mal najsilnejsiu opoziciu. U vas sa Babisovi v Prahe volebne dari?

Přece jen je to o trochu lepší, než před pár stovkama let, kdy se neštítili oponenty odstranit nejen ze scény, ale i ze světa.

Ale tehdy přece jen nezneužívali hlasy voličů a neschovávali se přitom za demokracii.
Dneska zneužívají oboje (a nejenom to). Politici jsou loupeživí rytíři dnešní doby a nikdo jim v tom nebrání.

Teď budu psát výjimečně vážně -

900 od Babiše (+ příslib dalších 900)

chápu, že důchodci jsou zoufalí lidé, kteří za svojí celoživotní práci dostávají v podstatě almužnu (nebo velká část z nich určitě - dělal jsem před lety brigádu na poště a důchody jsem roznášel), ale volit někoho kvůli 900 stovkám, to se mi zdá až nemorální. To je obnos, kterej utratím, když si zajdu s dětma na levnej oběd.
Podle mého názoru, co se týče zvyšování důchodů, + 5000kč mesíčně by mělo být to nejmíň co se jim přidá (nejsem naivní, vím že není kde brát a je to utopie).

Nevím no, přijde mi, že z materiálního hlediska, který samozřejmě neznamená všechno, ale v době "kapitalismu" to kvalitu života ovlivňuje, jsme na tom fakt bídně. Samozřejmě míněno relativně k tomu kde a jak žijeme. A nemluvím jen o důchodech, ale i o platech. Každopádně uznávám, že tato situace se neustále mění k lepšímu - určitě ale ne zásluhou těch šašků co si volíme, ale zásluhou pracovitosti lidí...

Ber to z opačné strany - důchodci mají zdarma zdravotní péči, nebo alespoň drtivou většinu z ní. Nebýt jí, museli by platit při každé návštěvě u lékaře těžké tisíce, nebo si podobné částky dávat na komerční pojištění, jako je to v USA. Je třeba si taky uvědomit, že do důchodu by měl jít člověk materiálně zajištěný - tj. mít nemovitost, nebo účet v bance, nebo dobře vychované děti, které se o něj postarají. To ale bohužel není pravda pro mnoho lidí, které "vychoval" minulý systém - ten neučil člověka myslet na zadní kolečka, šetřit, mít finanční gramotnost. Co si myslet o dnešních padesátnících, kteří bydlí v nájmu, nemají až na ojeté auto z třetí ruky nic, ale nakupují spotřební zboží (TV, mobily, ...) jako zběsilí a jezdí na dovolenou na dluh? Další věc je, že senioři fungují jako kasička pro své děti a vnoučata, to taky není správně.

- důchodci mají zdarma zdravotní péči, nebo alespoň drtivou většinu z ní
- do důchodu by měl jít člověk materiálně zajištěný

Proč by ji neměli mít, když si celý pracovní život platili zdravotní a sociální pojištění v daních?
A byt? Dostali většinou od zaměstnavatele. Nebo chceš tvrdit, že lidi měli šetřit pro případ, že "se to zvrtne" v jejich neprospěch a většina nedosáhne ani na "průměrný výdělek"?

Tohle je jeden z dlouhodobých reliktů minlýho režimu - spousta lidí prakticky jen vegetovala a jela v kolejích, který byly dány tehdejším zřízením, tedy měli život nalajnovaný někým jiným. A tak to v nich zůstalo, čekají, že se o ně postará "někdo tam nahoře", stejně jako kdysi - po škole dostali umístěnku do fabriky, na byt se zapsali do pořadníku a čekali, až něco dostanou. Se svobodou po plyši však přišla i zodpovědnost za sebe sama, což pro spoustu jedinců je problém, protože v každé společnosti jsou bačové a ovce, jenže bačovat je těžší.

Neplet si dane s odvodmi.
Princip dochodkove systemu u nas aj u vas je ten, ze ked pracujes tak z tvojich odvodov sa platia dochodky sucasnych dochodcov. Ked budes dochodca ty tak na tvoje dochodky sa budu skladat ekonomicky aktivni ludia v tom case. Tento system je vzhladom na pomer ekonomicky cinnych ludi vs pocet dochodcov dlhodobo neudrzatelny, pretoze pocita s inym pomerom ako mame v sucasnosti a budeme mat v buducnosti.
Bohuzial ziaden politik sa neodvazi(l) robit nepopularne opatrenia, u nas je naznak v druhom, tretom a v poslednej dobe vo stvrtom pilieri.
Z dani sa platia ine veci v statnom rozpocte.
Na zaver specialne pre teba...ked budem dochodca nemozem ocakavat, ze stat sa o mna postara, peniaze, ktore som mu pocas mojho zivota odovzdal uz minul a musim sa spoliehat na to, ze stat bude mat dostatocne vela prostriedkov od mladsich rocnikov, co je pomerne riskantne vzhladom na safarenie roznych vlad, demograficky vyvoj, ekonomicku stabilitu a pod. Nehovoriac o tom, ze v pripade akychkolvek problemov hodi stat cez palubu ako prych dochodcov, ktori su mu len na pritaz.
Preto rozumny clovek riesi 2. a 3. pilier uz pocas ekonomicky aktivneho zivote, nemusi to byt zrovna cez spravcovsku spolocnost, staci ak si odklada do banky/ponozky..atd.

Mne stacili 2 vety...my nie sme Slovensko, aby ulica zosadila vladu = arogancia moci, ja som bol zvoleny a ja tu budem vladnu.
Druha veta...toto je utok na Cesku republiku...totalne mu uz drblo, on sam seba a svoju firmu povazuje za stat...typicke zmyslanie cloveka, ktory stratil kontakt s realitou.
Babis u mna uz definitivne skoncil, co je smutne...fakt som este 2-3 roky dozadu daval do neho nadeje, staci si pozriet moje starsie prispevky.

Promiň, ale když někdo, financovaný zvenku (pardon, já zapomněl na ten transparentní účet), sveze do Prahy pár desítek tisíc lidí, rozdá transparenty, tak to rozhodně nereprezentuje většinu lidí v republice.
Pokud by protestovaly stovky tisíc lidí, pak můžeš mluvit o vážných protestech.

Navíc, když máš ty protesty mediálně propagované naší "nezávislou" státní televizí, která prohlásila, při třetí demostraci žlutých vest, že už je to nezajímavé. Zato zve lidi na protesty proti Babišovi a skoro dělá živé vstupy z demonstrací...

Jsem zvědavý, jestli budeš demonstrovat proti vaší sličné prezidentce, až zjistíš, že jí nejde o Slovensko.

Co se týká lidí jako Babiš, Zeman - je to výsledek toho, že při volbách lidi volí to nejmenší zlo.

Vzorkem čeho? Že je spousta lidí, kteří nesouhlasí s Babišem?
Já taky nejsem jeho zastánce, ani jsem ho nevolil. Ale nevidím (zatím) alternativu, která by ho nahradila.

Požadavky Mega chvilek pro demokracii:
1/ Přijetí pojistek nezávislosti justice + Demisi Marie Benešové!
2/ Agrofert vrátí všechny neprávem obdržené dotace.
3/ Konec dotací, daňových úlev, investičních pobídek a státních zakázek pro Agrofert.
4/ Andrej Babiš se zbaví médií.
5/ Demise Andreje Babiše.

Jednak by měl podat demisi, k tomu by se měl zbavit médií a ještě by se měly zastavit dotace a daňové úlevy pro Agrofert? Nějak tomu přestávám rozumět. Pokud by podal demisi a přestal fungovat jako premiér, proč by se měl zbavovat médií? Proč by měly končit dotace jen pro Agrofert a ne pro všechny ostatní velké podniky? Proč neprosadit úplné globální ukončení všech dotací v celé EU?
Ty dotace pro Agrofert schvaloval Babiš? Neměli by být současně potrestáni a odvoláni všichni, kteří ty dotace (podle hnutí neoprávněné) schválili?

Jednak by měl podat demisi, k tomu by se měl zbavit médií a ještě by se měly zastavit dotace a daňové úlevy pro Agrofert? Nějak tomu přestávám rozumět. Pokud by podal demisi a přestal fungovat jako premiér, proč by se měl zbavovat médií?

Skvělá logika.
Pokud by Soudruh nebyl premiérem a byl jím někdo z ANO (třeba zcela nezávislá Schillerová :-D) , pak by jistě k Agrofertu přistupoval jako ke všem ostatním.
Ostatně předpokládám, že by Dokonalý Soudruh dál vedl ANO.
Opravdu si nevzpomínám (zase moje slabá paměť), že by předseda kterékoli vládní (i nevládní) strany v letech 1990-2014, na které se tady kyde špína, vlastnil média (okamžitě by skončil) či přiděloval dotace do svých podniků (okamžitě by skončil).
Jistě, k neoprávněným výhodám pro podporovatele docházelo, Topolánek jim dal jméno kmotři a snažil se jich se střídavým úspěchem zbavit (demokracie má vždy chyby, zato diktatury jsou dokonalé).
Nyní by tedy byl Superkmotr náhle (od roku 2014) přijatelný.

Nějak tomu přestávám rozumět.

Zato já Ti zcela rozumím dle starého dobrého Orwella:
All animals are equal, but some animals are more equal than others.
To that should be added now: some animals = the members of the ANO movement

Po ovoci jejich poznáte je (evangelium sv. Matouše, 7.16)

Nikdy jsem tě nikam necpal, jen se vyjadřuji k Tvým příspěvkům.
Mimochodem: jaké síly zvenku? Jaká manipulace? Kým? Čím?
Těžká debata.
Ještě jsem se ani nedozvěděl, kdo zvenku financuje demonstrace.

Asi západní diverzní centrály. Na to jsem si zvykl už před rokem 1989. Ok. :-D

U nas se v posledni dobe objevuje spousta zájmů, kterým Babiš vadi. Benešovy dekrety, jaderná elektrárna, církevní restituce, slabá podpora liberalizmu,... Tohle jsou všechno zájmové skupiny, kterým Babiš vadí. Takže máš pravdu - západní diverzni centrály :-p
Když jsem se koukal na transparentní účet Milionu chvilek, jsou tam zatím výdaje jen za 700k. Ale je to jen chvíli po Letné, faktury ještě nejsou splatné...

Takže číslo účtu a jeho majitel je taky transparentní? Sotva.
Možná se to ke skutečnému majiteli dostane přes několik účtů. Ale třeba se mýlím.
Tohle mi moc transparentní nepřipadá:

22.06.2019 	-500 000,00 CZK 	Platba převodem uvnitř banky 		
Záloha - technická realizace demonstrace na Letenské pláni 23. 6. 2019 - Milion chvilek

Tak to už nepomůžu. Ale můžu ti sdělit, že je to u transparentních účtů běžné. Můžeš se prošťárat tady: https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/bankovni-ucty/transparentni-ucet/vypis-transparentnich-uctu?offset=30
prakticky nikde se u plateb neuvádí příjemci (čísla účtů). Max. VS, v případě platby kartou je tam příjemce. Jinak ne. Převodem uvnitř banky (příjemce má stejnou banku) tam nebývá vůbec nic.

Můžu tě uklidnit. Veškeré transakce existují. Pokud ne, je to na trestní oznámení na Fio banku. Pokud tě zajímají příjemci plateb, můžeš banku kontaktovat. Je možné, že je nějak přesvědčíš a vydají osobní údaje třetích osob. Ale pochybuji o tom. Ty čísla účtů nejsou součástí transparentního účtu.

Ty si fakt pako, furt proti niecomu argumentujes a pritom hovno vies....ved si aspon nieco o tom nastuduj a potom bud proti, ked ta to tak bavi.
Mohol by si vediet, ze aj v CR mate uz dlhsiu dobu zakon proti praniu spinavych penazi a anonymne vklady nie su mozne. Nie su mozne v cele EU, dokonca par rokov dozadu aj slavne svajciarske banky pri vysetrovani danovych podvodov ustupili tlaku USA a EU a vydali mena majitelov uctov.
U nas aj u vas pri vklade do banky musi ist vsetko cez ucet, ucet musi byt zalozeny na zaklade dokladu totoznosti alebo sa pri vklade v hotovosti preukazes rovnakym dokladom a banka peniaze prijme. V opacnom pripade nie.
Takze ake vymyslene mena?
Bol si vobec v banke za posledne roky?
Len mi prosim ta nehovor, ze vkladatelia male falosne obciank lebo ma vystrie;o).

Chování, pane kolego, chování...

Takze ake vymyslene mena?

Co mi brání "darovat" na ten účet nějaké peníze a napsat k tomu, že jsem Mařenka z Kojetína?
K tomu, kdo peníze poslal se dostane jenom banka (a možná policajti), ale nikdo jiný.
Pro tebe je to transparentní? Asi ano, ale pro mě to tedy transparentní není.

No jo, ale další identifikátory by byly číslo účtu, nebo rodné číslo (případně asi IČO) (všechno v kombinaci s názvem účtu už jsou citlivé údaje). Co s tím? Budou stejně spárované se jménem účtu a stejně jedinečné a ve vyhledávání čehokoli dojdeš ke stejným výsledkům...

Problemom ludi ako si ty je, ze musia mat na vsetko nejaky nazor. V tvojom pripade takmer vzdy iny ako ma majorita. Take husitske proti vsem.
Mna sa otec parkrat pytal na nazor na iste veci, vacsinou politicke. Kedze som mal malo informacii nevedel som zaujat stanovisko, takze som povedal, ze nemam na vec ziadny nazor a nic mu k tomu viac nepoviem. Strasne ho to rozculilo lebo tvrdil, ze musim mat na to nazor.
Ty budes asi rovnaky, mas nazor na vsetko, aj na veci, o ktorych prd vies a siris do sveta svoje mudrosti.
Nebolo by lepsie vyjadrovat sa k veciam, ktorym rozumies, zaujimaju ta, nieco si si o nich dopredu zistil?
Mozno by si ma potom nemusel upozornovat na moje chovanie.

EU zabezpečuje všem členům prosperitu... Stejně? Na čí úkor? Číny a Ruska? Nebo zemí třetího světa? To by vypadalo, jako když Spojené státy "prosperovaly" na černošských otrocích a kolonialisté na africkém zlatě. Hyenismus.

A dále: Není možné, aby všichni "prosperovali". Zákon "o zachování prosperity" říká, že když někdo prosperuje, tak existuje taky někdo, kdo na to doplácí. Takže pokud tvrdíš, že "EU zabezpečuje všem členům prosperitu", tak je to pohádka.

Preco riesis na ci ukor? Prosperita nemusi byt na niecij ukor. V obchode plati, ze existuju obchody, kde su spokojne obe strany, nie je o tom, ze vzdy niekto straca, aby iny mohol ziskat.
Takze ten zakon , o ktory sa oopieras neexistuje.
Ano tvrdim, ze Eu zabezpecuje vsetkych statom vacsiu prosperitu a stabilitu (hospodarsku) oproti tomu, keby sa tieto staty snazili o to iste ako solitery.

existuju obchody, kde su spokojne obe strany

Tomu nevěřím. To, že někdo zaplatí cenu, kterou obchodník vyžaduje neznamená, že je ten kupující spokojený. Prodávající vždycky vydělá. Platí to i na orientální tržnici, kde je cena výsledkem tzv. "smlouvání". Kdyby byly spokojené obě strany, tak by neexistovala chudoba a boháči.

To je, ale fakt blba uvaha, chudoba vs bohatstvo je zalozene na uplne inom principe.
Si predstav, ze kedysi boli bohate a chudobne kmene, ktore spolu vobec neobchodovali, oni neobchodovali s nikym a predsa bol medzi nimi velky rozdiel. Preco asi, ked podla teba triedny rozdiel vznika obchodom?
Ty si predstavujes ekonomiku ako uzavrety system s obmedzenou kvantitou, kde ked niekomu davame musime automaticky niekomu brat, cize ak niekto ziskava ten druhy automaticky straca.
Ale takto ekonomika nefunguje.

kedysi boli bohate a chudobne kmene, ktore spolu vobec neobchodovali

To už hodně odbočujeme. A dostali jsme se k relativitě. Ti "bohatí" přestali být bohatými, když se setkali s ještě bohatšími. Pak se stali "chudobnými", přestože měli stále stejné "bohatství".

Ti "chudobní" ale byli bohatí do doby, než se setkali s těmi bohatými. Pak se stali "chudobnými", přestože byli stále stejně "bohatí". Takhle se chudoba a bohatství nedá posuzovat.

ked niekomu davame musime automaticky niekomu brat

O tom jsem naprosto přesvědčen. Je to něco jako zákon o zachování hmoty či energie.

O tom jsem naprosto přesvědčen. Je to něco jako zákon o zachování hmoty či energie.

A to je prave problem tvojej uvahy, pretoze ekonomika statky tvori, cize nie je v nej obmedzene mnozstvo prostriedkov. Ekonomia proste nie je uzatvoreny ekosystem.
Ze ty ani nevies aky je medzi nim rozdiel:-)?

ekonomika statky tvori, cize nie je v nej obmedzene mnozstvo prostriedkov

Tomu opradu věříš? Moje úvaha je správná a ty mi ji nevyvrátíš.

Bohatství se tvoří tak, že levně nakoupím materiál (nejlépe ze zemí třetího světa) a pak ho nějak opracuji (pokud vůbec) a nakonec prodám (vždy dráže, než je cena nákladů za zdroje + práce atd.).

Kdybych to prodal za stejnou cenu, jako byly náklady + moje práce, tak by to byl výměnný obchod (bohatý = chudobný). To se ovšem už dnes (dlouho) neděje, takže na jedné straně lidi bohatnou a adekvátně na druhé straně chudnou (ti, co prodají pod cenou surovinu + kupující, který zaplatí různě přemrštěnou cenu).

Proboha! Dost Babiša! Mantá kraviny a vypadá jak kaloň ušatý. Možná mě za tento příspěvek zatknou, neb nynější státní policie (nebo jak si teď říkají) je několikanásobně horší, než za bolševika. Je to stejné, jako bych "poškodil" hlavu státu některé arabské republiky. Takže salve.

Nechtěl bys být na jeho místě. Pan prezident jej má naprosto pevně v hrsti (má pravomoc udělovat milost a zastavit stíhání), pan premiér musí skákat tak, jak pan prezident pískne. Nikdy totiž neví, jak se ta jeho všeliká obvinění budou vyvíjet.

Akorát se už opravdu divím, že socani ze sebe nechají dělat takové onuce. Jasně, korýtka pro pár ministrů a lidi na ministerstvech jsou fajn, ale pokud budou jako prodejné děvky ještě nějakou dobu pokračovat, v dalších volbách se ani náhodou nedostanou do parlamentu. Kecy, že není dobré odcházet od nedodělané práce, přesvědčí snad jen jejich nekritické příznivce chudé duchem.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru