Předmět Autor Datum
som
kingdomcome1 18.01.2015 18:19
kingdomcome1
Tak nějak jsem nepobral, co to znamená být čárlí.
Prasak 18.01.2015 18:25
Prasak
[charlie.jpg] Vyjadřuje se tím solidarita s redakcí levicových humoristických novin Charlie Hebdo,…
Dale Cooper 18.01.2015 18:36
Dale Cooper
chceš říct jak jim dali kousek ze své tolerance?
icepower32 18.01.2015 19:18
icepower32
Takže tím vyjadřuju, že se taky nechám picnout do kokosa?
Prasak 18.01.2015 20:44
Prasak
Chápu a nejsem. Jsem cyklista ]:).
mif 18.01.2015 18:29
mif
Vytvořil jsem k tomu obrázek. :-) [412-bourricot-jpg]
Araneus84 18.01.2015 18:52
Araneus84
Něco s UFO bys neměl?
mif 18.01.2015 19:00
mif
Nejsem.
cejna 18.01.2015 19:40
cejna
Nevím. Do toho útoku jsem o nich ani jednou neslyšel. A jak se zdá, s tím Mohamedem provokovali dlou…
Niko Bellic 18.01.2015 21:01
Niko Bellic
Oni ale neprovokovali jen s Mohamedem, ryli do vseho a vsech vcetne krestanu, politiku atd. Nicmene…
merlouska 18.01.2015 22:11
merlouska
vcetne krestanu Na těch v tomto směru můžeš dříví štípat, beze strachu že ti vystřílí redakci...
Dale Cooper 18.01.2015 22:13
Dale Cooper
ne vzdy je ustup resenim Tady by to imho prospělo. Muslimů se nezastávám, ale když to berou tak váž…
Niko Bellic 18.01.2015 22:26
Niko Bellic
Podepisuji. Jejich humor (co jsem měl možnost vidět) je v tomhle směru hodně přes čáru. Tím samozřej…
Dale Cooper 18.01.2015 22:12
Dale Cooper
Jejich humor (co jsem měl možnost vidět) je v tomhle směru hodně přes čáru. Ale i takovyhle humor m…
merlouska 18.01.2015 22:20
merlouska
Právo na existenci jim neberu. Ale ať po mně nikdo nechce je považovat za hrdiny padlé za svobodu sl…
Dale Cooper 18.01.2015 22:23
Dale Cooper
Martyho frky Jo ty jsou dobré. Ten člověk dělá i hudbu, takový zvláštní styl, jmenuje se to horrorc…
Niko Bellic 18.01.2015 22:35
Niko Bellic
A co třeba MPFC? (Monty Python's Flying Circus) Ten je extrémně přes čáru, přesto se mu dodnes všich…
touchwood 19.01.2015 22:54
touchwood
Monty Python's Flying Circus Asi budu za exota, ale nekoukal jsem na to, neznám to; maximálně název…
Dale Cooper 19.01.2015 22:57
Dale Cooper
pár ukázek: https://www.youtube.com/watch?v=XCnK3B7Ftow a moje oblíbené elitní sebevražedné komando…
touchwood 20.01.2015 19:55
touchwood
Život Brianův? To si pouštím na Velikonoce. Jinak Radeček má aspoň někdy i kus pravdy. Mohamedáni ma…
ms 21.01.2015 00:41
ms
Ovšem názor: "Spalte všechno, jediná kniha je Korán!" byl praktikován současně a často. Mno, nech b…
merlouska 21.01.2015 02:54
merlouska
jak chces definovat "odkud prisli" u tech, kteri se treba uz v Evrope narodili a vyrostli? Tak naro…
cejna 21.01.2015 10:19
cejna
Nico, Dale, oni rejpali i do jiných a spousty jiných. Žádný politik je nepobodal, ani křestani, ani…
Redsnake 21.01.2015 08:00
Redsnake
Masová demonstrace s hlavami států v čele. Ještě někdo věří mainstreamovým médiím? Když není problém…
Dale Cooper 18.01.2015 22:43
Dale Cooper
Provokatéři dostali na kokos. Je mi to ukradené. Spíš mi vadí, že velice podobné (akorát masovější)…
Moas 19.01.2015 05:24
Moas
Spíš mi vadí, že velice podobné (akorát masovější) situace islamistické organizace Boko Haram v Nigé…
merlouska 19.01.2015 12:29
merlouska
Zomreli aj nevinný ľudia
kingdomcome1 19.01.2015 16:22
kingdomcome1
Kecy. Křesťanství si tímhle - šíření své slávy ohněm a mečem - prošlo o pár staletí dříve. Teď je n…
Radek 19.01.2015 19:09
Radek
podobně jako křesťanské vraždění nemá to islámské nic společného s tím, co se píše v Koránu. Korán j…
Mnauik 20.01.2015 11:58
Mnauik
Nečetl, nedal jsem to. Přijde mi to hodně abstraktní čtení, které se dá vykládat mnoha způsoby v záv…
Moas 20.01.2015 12:23
Moas
Clanek na Technetu. Zajimavej. http://technet.idnes.cz/jak-porozumet-arabskemu-svetu-dz0-/veda.aspx?…
merlouska 20.01.2015 15:33
merlouska
Štveš mě:) Ten článek se na mě z internetu valí ze všech stran, chvíli jsem mu uhíbal, protože je hr…
Redsnake 20.01.2015 16:15
Redsnake
Ze je dlouhy by az tak nevadilo. Predevsim ten clanek nic neresi, je jiste zajimavy, ale zaroven i b…
RedMaX 20.01.2015 17:12
RedMaX
Já z toho mám hlavně pocit, že se autor snaží navodit pocit, že kmenové války a různé vyvražďování j…
Redsnake 20.01.2015 17:15
Redsnake
Tak ono to tak v minulosti ale bylo, je fakt, ze uroven ruznych lidi ruzne po svete je ruzna. (Cerna…
RedMaX 20.01.2015 17:43
RedMaX
Vynález arabských číslic je dílo arabských učenců, nikoliv islámské víry. Mícháš hrušky s jabkama.
Prasak 20.01.2015 18:48
Prasak
Jiste je to primitivni priklad, ale chtel jsem tim rict, ze i v dobe, kdy Arabove jiz plne presli na…
RedMaX 20.01.2015 20:20
RedMaX
Ale přeci za arabské číslice a učence obecně nemůže islám. Nebo jo? To špatný islám neni, to dobrý j…
Redsnake 20.01.2015 20:22
Redsnake
Tady ale vubec nejde o to spatny nebo o to dobry, ja nakonec rikam, ze vsechna nabozenstvi (ted mysl…
RedMaX 20.01.2015 22:07
RedMaX
No, kdyby se "oni blázni" necítili muslimy, tak by nešli vystřílet ausgerechnet Charlie Hebdo a jedn…
Zarniwúp 20.01.2015 22:23
Zarniwúp
Vzdyt ti to pisu, Breivik o sobe taky prohlasoval, ze je pravicak. Presto si troufam tvrdit, ze jeho…
RedMaX 20.01.2015 22:25
RedMaX
Motiv? Nic? edit: Proklamovaný motiv?
Zarniwúp 20.01.2015 22:37
Zarniwúp
Souvislost s islámem a islamisty skutečně není náhodná. To urcite neni, ale stale plati, ze to jsou…
merlouska 20.01.2015 22:32
merlouska
lepšie povedané,písomnému prejavu arabov naučili turci,takže tie "arabské číslice",ktoré sa akože po…
audax 22.01.2015 08:58
audax
A proč? Jaký je v tom jiný zájem, pokud to není ten, o kterém se autor zmiňuje?
Kurt 20.01.2015 17:44
Kurt
Takže většina lidské populace se dokáže kvůli zdrojům stěhovat (případně obsazovat jiná území) ale v…
Redsnake 20.01.2015 17:50
Redsnake
V Evropě si "kmeny prostě snižovaly množství členů" taky. ;-)
Kurt 20.01.2015 17:53
Kurt
To já nepopírám, jen mám jistou pochybnost o tom, že se jedná o samoregulační mechanismus, tak jak j…
Redsnake 20.01.2015 17:54
Redsnake
Samozřejmě můžeme vymyslet sto důvodů, proč vůdce Německa (zmítaného hospodářskou krizí) zabral okol…
Kurt 20.01.2015 18:15
Kurt
Já ten myšlenkový konstrukt chápu, i tvoje přirovnání. Ale jestli se od zvířat lišíme abstraktním my…
Redsnake 20.01.2015 19:12
Redsnake
Já se jen obávám, že je to vždy bitva o zdroje. U lidí i u zvířat. Jen my máme dojem, že jsme něco v…
Kurt 20.01.2015 19:20
Kurt
zatím. nastane to taky.
kmochna 20.01.2015 19:54
kmochna
To je nesmysl. I kdybychom prijali za "pravdu", ze se lidi v Tescu "mlati" o akcni zbozi, tak to ma…
Radek 20.01.2015 19:54
Radek
My, pokud se tedy v tom Tescu "rveme", tak to neni z nabozenskych duvodu, ani kvuli zadne ideologii…
Kurt 20.01.2015 20:21
Kurt
(který, pokud se nepletu, byl nahrazen Novým zákonem) Neni pravda. Bible se porad sklada ze Stareho…
merlouska 20.01.2015 20:17
merlouska
No, já mám za to, že Nový zákon nahrazuje Starý zákon, takže je to jako se odvolávat na zákoník z ro…
Redsnake 22.01.2015 09:30
Redsnake
V zadnem pripade. Mimochodem ta kampan "Charlie", ja nesleduju zpravy a tudiz jsem se jen z hovoru…
RedMaX 20.01.2015 17:34
RedMaX
co je to: "sprym" z vety: Podpora nevkusnych sprymu
Qet 20.01.2015 22:39
Qet
šprým
Niko Bellic 20.01.2015 22:45
Niko Bellic
get it...
Qet 20.01.2015 22:53
Qet
Mna skor zaujal vyrok papeza: "ked niekto slovami zneucti vasu matku, musi ocakavat ranu"...som si b…
Qet 20.01.2015 22:58
Qet
Ježíšova věta: „Když tě někdo udeří na pravou tvář, nastav mu i druhou; a tomu, kdo se chce s tebou…
Henessy 22.01.2015 11:41
Henessy
• Je suis Charlie = Jsem za svobodu projevu, tak ANO, oui je suis pour la liberté d'expression
CoCoChanel 21.01.2015 00:07
CoCoChanel
Títo moslimovia nás jedného dňa vyhubia, ja sa len toho bojím
kingdomcome1 21.01.2015 11:55
kingdomcome1
nesmíš jen fňukat, ale poctivě se množit! ;-)
touchwood 21.01.2015 19:59
touchwood
Bude treba viac rakiev
kingdomcome1 25.01.2015 15:04
kingdomcome1
1. Nejsem Charlie 2. Uznávám pouze invektivy, které jsem schopen říci chlapovi o hlavu většímu než j…
Henessy 21.01.2015 23:50
Henessy
Ve "stanovách" každého náboženství najdete úkol šířit víru a dodržovat tyto "stanovy". Téměř v každé…
Henessy 22.01.2015 11:55
Henessy
Nemám rád jejich kulturu, nechci aby se v Evropě rozšiřovala, ale proč je zbytečně provokovat když v…
Al Capone 12.02.2015 17:35
Al Capone
Johny machete není charlie https://www.youtube.com/watch?v=E5dJJettKOE#t=1m48s (seek 1m 48s) poslední
Líčko 28.02.2015 15:31
Líčko

Nevím. Do toho útoku jsem o nich ani jednou neslyšel. A jak se zdá, s tím Mohamedem provokovali dlouhodobě. Přijde mi to zbytečné. Někteří se ohání svobodou projevu, ale to imho není to samé, jako ustavičná provokace. A teď v tom ještě pokračují jejich nástupci. Chtějí další mrtvé?

Oni ale neprovokovali jen s Mohamedem, ryli do vseho a vsech vcetne krestanu, politiku atd. Nicmene je pravda, ze to odnesli prave za toho Mohameda. Navic nejsou jedini, uz pred par lety nejake karikatury Mohameda zverejnily jakesi danske noviny.

Znamena ta "svoboda projevu", ze nektere karikatury se delat smi a nektere se delat nesmi, abychom se nahodou nekoho nedotkli? Principem satiry je ryt do vseho a vsech, neni zadne tabu.

A pak je tu samozrejme otazka - co by se stalo, kdybychom jim zacali ustupovat? Aby to nedopadlo stylem: "Nelibi se vam nase karikatury? Oukej, sorry, my uz to nebudem delat." Za par let: "Nelibi se vam nase zeny bez satku? Oukej, sorry, my jim reknem, at je nosej." Za dalsich par let: "Nelibi se vam, ze pes je nejoblibenejsim domacim mazlickem a ze zerem veprovy? Oukej, sorry, my ty psy teda pozabijime a prasata uz taky zrat nebudem." A nakonec: "Nelibi se vam, ze nasi virou neni islam? Oukej, sorry, my se hned polepsime, jak to muzem udelat, abychom se stali muslimy?"

Jo, je to trosku prehnane .. ale chtela jsem tim naznacit, ze ne vzdy je ustup resenim. Kdyby to nebyl Charlie Hebdo, obavam se, ze by si nasli nejakej jinej duvod. Fanatici si ho najdou vzdycky.

ne vzdy je ustup resenim

Tady by to imho prospělo. Muslimů se nezastávám, ale když to berou tak vážně a jsou ochotní kvůli tomu zabíjet, tak proč rýt do hovna za každou cenu? Je to zbytečně ofenzivní ze strany ne-muslimů. Snad to není taková hrůza a ztráta svobody, když si prostě nebudeme z určité skupiny dělat srandu.

Podepisuji. Jejich humor (co jsem měl možnost vidět) je v tomhle směru hodně přes čáru. Tím samozřejmě neobhajuji ono obohacení muslimskou tolerancí... Nějak se mi příčí je mít za hrdiny položivší život za svobodu slova a reprezentanty našich hodnot. Lidsky ano, těch mrtvých je jistě škoda. Jenže - jinde pokládají lidé životy za jiné věci, skutečné hodnoty a pes po nich neštěkne.

Jejich humor (co jsem měl možnost vidět) je v tomhle směru hodně přes čáru.

Ale i takovyhle humor ma "pravo na existenci" - nekteri lidi to proste maji radi. Znate nekdo treba Martyho frky? Ty jsou obcas taky hodne pres caru. Pokud nekoho bavi to vyrabet a nekoho bavi to cist - proc ne? Zakon nabidky a poptavky. Civilizovani lidi si pomysli svoje a budou to ignorovat (co oci nevidi, srdce neboli). Magori pujdou vystrilet redakci a tim to jeste vic zpopularizuji...

Co jsem cetla, Charlie Hebdo byl na pokraji krachu. Ted jsou z nich novy medialni hvezdy...

Martyho frky

Jo ty jsou dobré. Ten člověk dělá i hudbu, takový zvláštní styl, jmenuje se to horrorcore. Pokud ho neznáš, hledej na youtube řezníka. Ale bacha, je to potřeba brát s velkou rezervou. Ten člověk byl nominovaný na slavíka a kvůli tomu ho z tama vyškrtli kterýsi rok. Byla kolem toho trochu aféra. Jo a jednu dobu prodával tričko s Breivikem, nějaký školák v tom přišel do školy a učitelku málem kleplo. Řešili to i policajti :-D

Život Brianův? To si pouštím na Velikonoce.
Jinak Radeček má aspoň někdy i kus pravdy. Mohamedáni mají cca 500 let zpoždění, které si za "emerické" (USA dotuje a politicky podporuje Saudskou Arábii, kolébku ideologie extrémní verze) peníze "užívají". Od počátku je Islám spojen s násilím a a násilným obracením na tu pravou ideologii. Světlé okamžiky "islámského osvícenectví", kdy došlo k pokračování a rozvíjení helenistické vzdělanosti v oblasti třeba matematiky. Ovšem cílem bylo, jak jinak, podpora ideologie. Ovšem názor: "Spalte všechno, jediná kniha je Korán!" byl praktikován současně a často.
Asi tak, dost bylo "multikulti"! Chtějí tu žít a využívat všechny požitky evropské civilizace? Tak ať se přizpůsobují oni, nikoliv my jim! A když se jim to nelíbí, nechť táhnou zpět odkud přišli.
Udělal bych to jako v Austrálii, ohradit a hlídat, aby nic neprolezlo ven.

Ovšem názor: "Spalte všechno, jediná kniha je Korán!" byl praktikován současně a často.

Mno, nech bejt.. :-D

http://cs.wikipedia.org/wiki/Anton%C3%ADn_Koni%C3%A1%C5%A1

Jeho boj proti protestantské literatuře vedl k zabavení značného množství knih (30 000 podle pečlivě vedených záznamů)

V kontextu jeho doby, kdy byla na českém území oficiálně uznávaná jen katolická církev, Koniáš jako její zastánce bojoval proti „nekatolickým bludům“.

****(proc ty debaty kurnik neumi vic prazdnych radku?!)****

Chtějí tu žít a využívat všechny požitky evropské civilizace? Tak ať se přizpůsobují oni, nikoliv my jim! A když se jim to nelíbí, nechť táhnou zpět odkud přišli.

Jo, to souhlasim.. ale oni se jaksi vyhnat nenechaji, misto toho budou radsi delat bordel. Si urcite moc dobre uvedomujou, ze kdyby se vratili tam, odkud prisli, tak se tam budou mit jeste hur :-)
Btw .. jak chces definovat "odkud prisli" u tech, kteri se treba uz v Evrope narodili a vyrostli?

jak chces definovat "odkud prisli" u tech, kteri se treba uz v Evrope narodili a vyrostli?

Tak narodili se nějakejm rodičům, kteří zcela jistě měli také nějaké rodiče a ti od někud museli přijít...
Takže metoda 1. je vylifrovat je všechny do zemí jejich předků, nebo metoda 2. (demokratičtější) říct jim, že Evropa na žádný islámský móresy není zvědavá, tudíž tady pro ně není místo a nechat je vybrat si nějaký muslimský stát, do kterého by následně byli odejiti. Pak je ještě metoda 3. bezkonkurenčně nejspolehlivější, nicméně není moc demokratická a ani moc humánní, takže zatím neproveditelná....

Provokatéři dostali na kokos. Je mi to ukradené. Spíš mi vadí, že velice podobné (akorát masovější) situace islamistické organizace Boko Haram v Nigérii nechávají média bez povšimnutí.
Křesťanství si tímhle - šíření své slávy ohněm a mečem - prošlo o pár staletí dříve. Teď je na řadě "islám" - ty uvozovky jsou tam záměrné, podobně jako křesťanské vraždění nemá to islámské nic společného s tím, co se píše v Koránu. Korán jsem nečetl, stačilo na toto téma debatovat s kamarádem - muslimem.

Spíš mi vadí, že velice podobné (akorát masovější) situace islamistické organizace Boko Haram v Nigérii nechávají média bez povšimnutí.

Protoze media jdou po tom, co lidi zerou nejvic - a lidi maji pristup stylu "koho zajima naka Afrika?" Afrika je pro nas vzdalene a nezajimave misto, zatimco Pariz je "za rohem" a navic je soucasti nasi (evropske) kultury.

(a tak uplne bez povsimnuti to neni.. par clanku na tohle tema uz jsem videla, jinak bych ani nevedela, o cem to mluvis)

Kecy.

Křesťanství si tímhle - šíření své slávy ohněm a mečem - prošlo o pár staletí dříve. Teď je na řadě "islám"

Islam valci skoro 1500 let, do dneska. Takze neni na rade, ale pokracuje - nezmenil se a ani se zmenit nesmi - je dokonaly (opet ti chybi jeho cetba). To je rozdil. Islam "vznikl z vykoristovani, teroru, valek, kradezi, loupezi, valceni" a jen v tom usilovne pokracuje.

podobně jako křesťanské vraždění nemá to islámské nic společného s tím, co se píše v Koránu.

Nejenom kec, ale taky lez. V koranu je presne to, co udelali ti zmrdi v Parizi a co delaji jinde. A predchazim kecum o krizackych vypravach. Staci si zjistit, proc a kde je jejich puvod.

Korán jsem nečetl

To je prave ta chyba a prihod k tomu hadisy a siru - nedilne soucasti islamu. To, co se nazyva islamskym extremismem je ten nejcistsi islam - presne podle kozomrda a pedofila mohameda a koranu. Takze zadny extrem, pouze dodrzovani islamu dle koranu.

stačilo na toto téma debatovat s kamarádem - muslimem.

Dalsi chyba, pokud je kamarad opravdovy muslim, maji povoleno kafirum lhat. Kafir - zjednodusene ty - neverici. Nebo je tvuj kamos muslim na baterky a z koranu cetl akorat nadpis.

Jinak k islamu uz jen toto. Staci se podivat po svete, co dnes kazou islamsti a krestansti duchovni. Tam je zcela jasne videt ten nejvetsi rozdil. Kdo ten rozdil nevidi nebo i po jeho spatreni bude kecat, ze islam je jen nabozenstvi, navic mirumilovne, tak je dozajista trotl s iq ropuchy a to si myslim, ze bych jeste ropuchu urazil.

podobně jako křesťanské vraždění nemá to islámské nic společného s tím, co se píše v Koránu. Korán jsem nečetl, stačilo na toto téma debatovat s kamarádem - muslimem.

Ty jsi dobrý tragéd, Korán jsi nečetl, ale říkáš, že se v Koránu nepíše. Já Korán četl a přesně tohle, co se stalo v Paříži, se tam píše.

A muslimovi nemůžeš věřit, říká ti něco Takíja? Praktikují ji už i sunnité ;)

Jinak křesťanství je stejně hnusná ideologie, která snad jednou zanikne ;)

Nečetl, nedal jsem to. Přijde mi to hodně abstraktní čtení, které se dá vykládat mnoha způsoby v závislosti na tom, jak moc chceš nebo nechceš řezat hlavy. Kamarád - muslim - jej má vcelku načtený.
Netušil jsem, že se v Koránu píše, že je potřeba vystřílet Charlie Hebdo, to je dobré vědět.

Štveš mě:) Ten článek se na mě z internetu valí ze všech stran, chvíli jsem mu uhíbal, protože je hrozně dlouhý a za druhé ani arabskému světu porozumět nemám zájem.

Nicméně mě fascinuje, že ani tady nechybí zaštitování Starým zákonem (který, pokud se nepletu, byl nahrazen Novým zákonem). To je nějaká mantra islamofobů kterou mají v argumentační příručce?

Ze je dlouhy by az tak nevadilo. Predevsim ten clanek nic neresi, je jiste zajimavy, ale zaroven i blby. Nejprve popisuje historii nomadu a posleze situaci v Ugande, sice nenasilne ale presto ve ctenarovi zanechava pocit, ze to same co v Ugande plati i na Arabskem poloostrove, ale to je najivni.

Já z toho mám hlavně pocit, že se autor snaží navodit pocit, že kmenové války a různé vyvražďování jsou v podstatě jen ekologické mechanismy jak udržet populaci na úrovni. Teorii, kterou je možné aplikovat na nějaký zvířecí druh odmítám přijmout v kombinaci s lidmi.

Tak ono to tak v minulosti ale bylo, je fakt, ze uroven ruznych lidi ruzne po svete je ruzna. (Cerna) Afrika je opravdu v evoluci pozadu, takze je mozne, ze je to tak, jak autor pise. Jenze uz nepise, ze kdyby se jednotlivym valcicim kmenum nedodavali z moderniho sveta moderni zbrane, tak by nikdy dusledky techto lokalnich valek nebyly tak tragicke, takze je otazka, zda ten eko efekt byl v minulosti opravdu takovy, jaky se autor snazi naznacit. Proc ale ctenari napovida, ze by to snad mel aplikovat i na Arabii je mi zahadou, vyvoj tam byl preci uplne odlisny od nejakych stredoafrickych republik.

Jak ja rikam, bez Arabu by nebyli arabske cislice, takze to v minulosti asi zase takovy blbci nebyli.

Jiste je to primitivni priklad, ale chtel jsem tim rict, ze i v dobe, kdy Arabove jiz plne presli na islam, tak stale produkovali ucence a vedatory. A to uz se hodne blizime dobe, kdy v Evrope se vedci upalovali za kacirstvi. Takze to vypada, ze ta otazka nebude polozena tak, ze v cem je lepsi krestanstvi v podpore vedy nez islam, ale kdy a proc se pokrokove ideje v islamu zvrtly.

Tady ale vubec nejde o to spatny nebo o to dobry, ja nakonec rikam, ze vsechna nabozenstvi (ted myslim ty klasicke - judaismus, krestanstvi a islam) jsou z principu spatna, uz jen proto, ze na otazky, nad kterymi je treba premyslet, odpovidaji "to buh". Jde ale o to, ze kdyz Breivik postrilel ty deti, tak vubec nikoho nenapadlo rikat: "no jo tohle muze udelat jen pravicak". Proste to byl blazen. Kdyz nejaky blazni postrili ve Francii novinare a nahodou to jsou taky muslimove, tak misto aby se o nich mluvilo jako o blaznech nebo pripadne o kriminalnich zivlech (nebot al-kajda a tzv. islamsky stat nic jineho nejsou), tak se vyzdvihuje to, ze nahodou byli zaroven i muslimove.

No, kdyby se "oni blázni" necítili muslimy, tak by nešli vystřílet ausgerechnet Charlie Hebdo a jednotlivé redaktory jmenovitě, že. Souvislost s islámem a islamisty skutečně není náhodná.
Ale je příznačné, že se pokoušíš z toho islám vyvinit prohlášením, že to byli blázni. Ono to jinak totiž ani nejde. ;-)

Souvislost s islámem a islamisty skutečně není náhodná.

To urcite neni, ale stale plati, ze to jsou magori. Obecne vsechny tyhle "teroristicke" utoky maji na svedomi posuci, at uz jsou to muslimove nebo ne.. coz je vlastne taky zajimave - kdyz banda islamistu vystrili redakci novin, je to teroristicky utok, kdyz nejakej vysinutej Amik vystrili skolu, tak to teroristicky utok neni :-D

Ale jako jo, ti islamisti se tim islamem zastitujou (cimz dost skodej tem normalnim muslimum), coz ostatni "teroriste" nedelaji, ti maji vetsinou nejake jine duvody, budto nejake prastene ideologicke (Breivik) nebo jsou proste jen nas*ani a k tomu psychopati (ti jednotlivci co chodej strilet do skol).

lepšie povedané,písomnému prejavu arabov naučili turci,takže tie "arabské číslice",ktoré sa akože používajú, by bez arabov vznikli tiež,islam ako taký na tom nemá ani minimálnu zásluhu,snáď len v tom,že tých pár šikovných a múdrych,ktorí to počítanie a zápis vytvorili neboli vyvraždení v mene správnej viery skôr,než to stihli vytvoriť.....

Samozřejmě můžeme vymyslet sto důvodů, proč vůdce Německa (zmítaného hospodářskou krizí) zabral okolní státy a proč jedním z jeho klíčových cílů bylo vyvražďovat židy a zabírat jejich majetek (a majetek to nebyl malý). Možná ale je ten odmítaný "nedostatek zdrojů" tím důvodem hlavním. ;-)

Já ten myšlenkový konstrukt chápu, i tvoje přirovnání. Ale jestli se od zvířat lišíme abstraktním myšlením, tak bychom jej měli používat. Snažím se vymyslet nějaký zvířecí druh, který by sám reguloval při přemnožení svou populaci. Možná mám jen výpadek, ale nic mě nenapadá, možná tak švábi. A i tam funguje při přemnožení spíš nějaká bakterie či plíseň, která přemnoženou komunitu zlikviduje.

Spousta válek je o zdrojích, nejspíš všechny, byť jsou zaobaleny náboženskými důvody či jiným. Ale určitě bych o tom netvrdil, že jde o samoregulační mechanismus druhu. Na druhou stranu, je otázka jestli tyhle zástupné důvodu třeba v případě židů byli skutečně klíčové pro přežití Německa.

Asi to je lehce zmatené. V podstatě se jen snažím říct to, že nesouhlasím s tím názorem. Protože podle mě je to všechno o zodpovědnosti a činech jednotlivců, nikoliv druhu.

EDIT: Vlastně by podle té myšlenky v krajinách kde je lehce dostupná potrava a jiné zdroje války nebyly. Tomu ale tak podle mě není. Pokud za zdroje nepovažujem zlato, drahé kamení a jiné. Jsem přesvědčený, že by se muslimské země řezaly hlava nehlava i kdyby jejich země oplévala mlékem a strdím.

Já se jen obávám, že je to vždy bitva o zdroje. U lidí i u zvířat. Jen my máme dojem, že jsme něco víc. Zčásti je to díky tomu, na jaké jsme úrovni. Zajedno intelektuální (v tom se shodneme) a zadruhé materiální (v tom se lišíme). Zatímco my se přetahujeme o kus akčního zboží v Tescu (přeháním) tak oni se třískají po hlavě kvůli zdroji pitné vody. My se zkrátka jen díky souhře šťastných náhod nemusíme mlátit kvůli vodě. Zatím.

To je nesmysl. I kdybychom prijali za "pravdu", ze se lidi v Tescu "mlati" o akcni zbozi, tak to ma hranice a nikdo tam nikomu za nic nereze hlavy, neseka ruce a treba nikoho nekamenuje. Kozomrdi hranice nemaji. Alespon v porovnani s nama. A kvuli vode se oni urcite nemlati, oni se mlati pro koran, jeho vyklad a vlastne pro kozomrda - to jsou hlavni duvody.

My, pokud se tedy v tom Tescu "rveme", tak to neni z nabozenskych duvodu, ani kvuli zadne ideologii - je to z ruznych duvodu, nekdo je chamtivy, nekdo setrivy,... ale nema to nic spolecny s nabozenstvim ani s jinou ideologii apod. V tom je mezi nama ten zasadni rozdil.

Voda je zdroj nutny k preziti, tak kdyz se to zacne fakt nekdy rezat, tak nebudes mit cas na to zjistovat, jestli jsi verici nebo ne. Boj o vodu nekdy v budoucnu prijit muze. Kozomrdi nebo oslomrdi, abych porad neurazel kozy, nezabiji z duvodu preziti... A nesnaz se to treba omlouvat treba preskokovym chovanim, kdyz uz srovnavas se zviraty. To by se stejne jako oslomrdi musela chovat i dalsi nabozenstvi, a ta se tak nechovaji.

My, pokud se tedy v tom Tescu "rveme", tak to neni z nabozenskych duvodu, ani kvuli zadne ideologii - je to z ruznych duvodu, nekdo je chamtivy, nekdo setrivy,... ale nema to nic spolecny s nabozenstvim ani s jinou ideologii apod. V tom je mezi nama ten zasadni rozdil.

Takže se shodneme.
Já přece od začátku píšu, že je to bitva o zdroje.

(který, pokud se nepletu, byl nahrazen Novým zákonem)

Neni pravda. Bible se porad sklada ze Stareho i Noveho zakona. SZ byl prejat od zidu, NZ je jen "dalsi dil".
No a krome toho ze SZ porad vychazi judaismus, zejo.

A jinak ta tvoje hlaska, ze te fascinuje zastitovani Starym zakonem, je docela vtipna: ze vsichni argumentujou tim, ze Koran rika "vyvrazdete je" a tudiz je to zle nabozenstvi, to je v poradku, ale kdyz se nekdo odvazi rict, ze Bible ale prece rika to same, tak je to uz spatne? :D

(btw, nesedi mi do kontextu tve vety uplne ti islamofobove .. logictejsi by mi tam prisli islamofilove)

No, já mám za to, že Nový zákon nahrazuje Starý zákon, takže je to jako se odvolávat na zákoník z roku 1800. Ale to je jen můj laický dojem, ač pokřtěn, za křesťana se nepovažuju. Na to by asi mohli reagovat povolanější.

Jinak podle Bible už se nějakou dobu nevraždí, podle Koránu pořád jo, že.. Navíc kde je nějakej průser je iSlamák, pardon, individuální blázen, viď?

EDIT: Jo, islamofilů. Používají to samozřejmě obhajovači.

V zadnem pripade.

Mimochodem ta kampan "Charlie", ja nesleduju zpravy a tudiz jsem se jen z hovoru kolegu dozvedel, ze se ve Francii strilelo, proto jsem si to nespojil a nejdriv jsem myslel, ze se jedna o nejakou viralni kampan na novy film. Nevim, proc ve mne slovo Charlie evokovalo zrovna film.

K samotne situaci: Tak samozrejme kazdy normalni clovek je otresen tim, co nejaci blazni ve Francii provedli, o tom nemuze byt pochyb a s pozustalymi samozrejme soucitim.
Nicmene ti novinari pochybneho satirickeho platku zamerne provokovali cleny mezinarodni zlocinecke organizace a ta si to s nima vyridila. Neni to preci nic az tak zvlastniho, kdyz udate nejakeho mafiana (clena organizovaneho zlocinu) policii, tak vam take hrozi, ze si to s vami jiny clen stejneho zlocinneho spolku vyridi. Proto existuje i moznost zmeny totoznosti pro lidi, kteri u soudu vypovidaji proti organizovanemu zlocinu a tem lidem se poskytuji ruzne stupne ochrany. Zde je to stejne az na to, ze si ti najivkove snad vubec neuvedomovali, ze drazdi hada bosou nohou. Je mozne se tedy k takovym blaznivym hazarderum hlasit? Urcite ne.

Naopak jsem presvedcen, ze podobna verejna podpora je uplne nesmyslna, k cemu je to podpora? Podpora nevkusnych sprymu, opravdu to neni muj salek kavy. Kdyby se jednalo o vyjadreni soucitu s pozustalymi je to o necem jinem. Ale nikoliv, akorat se lidem vstepuje posledni dobou neustale myslenka nejakych zlych Arabaku, kteri nekde mezi ropnymi poli spradaji plany na vrazdeni Evropanu, coz je nesmysl, kdyz pachatele byli naturalizovani Evropani, kteri ve Francii dlouhodobe zili. Zadny stret Evropa x Arabie (krestanstvi x islam) nebude, pokud ho euroamerika nebude neustale vyvolavat.

Ježíšova věta: „Když tě někdo udeří na pravou tvář, nastav mu i druhou; a tomu, kdo se chce s tebou soudit a vzít tvé šaty, tomu nech i plášť.“ (Mt 5,39 – 40).
Papež hovoří o matce....V daném případě, uraz mne, máš li odvahu nést následky (co když nejsem katolík :-) ) , ale jsou věci, přes které nejede vlak např. matka,otec,
Jeříš, Budha, Bůh, Jehova, Mohamed, Krišna.....

1. Nejsem Charlie
2. Uznávám pouze invektivy, které jsem schopen říci chlapovi o hlavu většímu než jsem já
3. Zesměšňování sebe jsem schopen skousnout, ale rodinných příslušníků v přímé linii trestám.
4. Byl jsem často v muslimských zemích a vždy jsem byl sice slušně (asi tím, že jsem byl v doprovodu obchodních partnerů) , ale nekompromisně donucen tolerovat jejich zvyklosti v pití, jídle, chování a oblékání.
5. Tvrdím, že pokud kdokoliv chce žít v zemi, musí se tamním mravům přizpůsobit a ne vynucovat po domorodcích , aby se mi podřizovali a to v jakékoli formě.
6. Je mnoho krásných arabských zemí s totožnou kulturou, takže když už nechci dělat pořádky ve své zemi, abych zajistil život svým dětem, jdu tam, kde se budu cítit doma.
7. Bránit se tužkou proti zbraním a terorizmu není odvaha, ale , slušně řečeno sousto pro Chocholouška.
8. Actioni contrariam semper et aequalem esse reactionem; sive: corporum duorum actiones in se mutuo semper esse aequales et in partes contrarias dirigi. Parafrázováno - Síla působící na těleso vyvolává sílu reakční, která má stejnou velikost, ale opačný směr. - Isaac Newton. Takže čemu se Čárlíci diví?
9. Islámská Saudská Arábie staví opevnění proti islámskému státu - Arab proti Arabovi a my si je tu dovážíme jako banány.
10. Nejsem EU ovce!!

Ve "stanovách" každého náboženství najdete úkol šířit víru a dodržovat tyto "stanovy". Téměř v každém velkém náboženství s výjimkou muslimů je v této moderní době k tomu přistupováno vlažně a dodržování je ponecháno na jednotlivci, přičemž trest může přijít až po smrti. U muslimů musíš Korán dodržovat a kontrolují tě všichni. Neexistuje nepraktikující muslim, jako neexistuje "trochu těhotná". Co tedy ti umírnění z Koránu nedodržují? Nechtějí se přizpůsobit hostiteli, ale nutí hostitele přizpůsobit se jim.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru