Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jaký máte rádi víno?

Jaký víno preferujete? Nemám na mysli červený, nebo bílý, nebo žádný, bo glgám pivo, ale opravdu jaký víno.
Já už jsem postupně ustálil na Rulandským, je jedno, jestli modrý, bílý, nebo šedý, všechny tři mám rád.

Předmět Autor Datum
Ja vinu prd rozumim, takze bych ti nejradsi odpovedela "bile polosladke" :-D Ale tak co si pamatuju…
merlouska 21.12.2014 20:29
merlouska
Charvata jsem letos ochutnal ve Valticích - zajímavá chuť, ale dávám obecně přednost červenejm. Při…
Zdenál 22.12.2014 17:39
Zdenál
Bohuzel nemam, kamoska to dostala jako darek k narozkam a taky se nas o jednu lahev podelilo asi 7 :…
merlouska 22.12.2014 18:53
merlouska
No nic, neva :-)
Zdenál 22.12.2014 19:12
Zdenál
Polosuchý kaboš savoš (Cabernet Sauvignon) z červených, z bílých mné hubě nejvíc jede Pálava (Veneri…
mif 21.12.2014 20:31
mif
Pálava? To jsem měl nedávno, sladký to bylo jak cumel, rozhodně bych to nenazval polosuchým, ale spí…
Prasak 21.12.2014 20:40
Prasak
Pálava je jak od koho. Je taková voňavá, ale určitě ne sladká - zbytkovým cukrem je spíš suché víno…
mif 21.12.2014 20:48
mif
Nejraději bílé - konkrétně Tramín červený.
Kurt 21.12.2014 21:05
Kurt
- Vino mam rad, ale zalezi k cemu. Bilé (Jura) : vetsinou k nakému zakusku (dortiku) pri pauze v pr…
CoCoChanel 21.12.2014 21:15
CoCoChanel
pri pauze v praci Tak na tohle my tady můžeme zapomenout.
Prasak 21.12.2014 21:18
Prasak
Na pauzu nebo na chlast?
karel 21.12.2014 21:20
karel
Nebo na práci.
IQ37 21.12.2014 21:44
IQ37
- A tak to je jenom dvojka ne flaska proboha.....:-p Jinak ARGILE bilé je dobré (JURA), jestli mas…
CoCoChanel 21.12.2014 21:20
CoCoChanel
clovek se ozral za dva dny byl ve forme Slabší kusy! Dneska už nepiju nic s alkoholem, ale byly dob…
IQ37 21.12.2014 21:47
IQ37
byly doby, kdy jsem vypil 15 12° piv a druhý den tradá do práce. A opakovalo se to denně... Tak pr…
Radek 22.12.2014 08:20
Radek
Vidíš, ty k tomu ani to pivo nepotřebuješ.
Dale Cooper 22.12.2014 09:03
Dale Cooper
Mas pravdu, protoze nesu ubozak, co chlasta ja duha a nevylivam si hlavu chlastem. Ani nehulim, jak…
Radek 22.12.2014 09:36
Radek
A myslís Radeku Klimeši ze by to neslo vyresit trosku jemnēji.,? - Viz víse, chodí sem lidi jen kvul…
CoCoChanel 22.12.2014 09:57
CoCoChanel
Coco jmeno znaji vsichni. Tos neobjevil nic novyho, pokud jsi tim chtel rict, zes prisel na neco no…
Radek 05.01.2015 05:56
Radek
ze ses celkem zmenil Nazdar Radku - Nevim v jakém slova smyslu to myslis, ale nikde nedrzim s naku…
CoCoChanel 05.01.2015 13:13
CoCoChanel
:-D
Dale Cooper 22.12.2014 09:58
Dale Cooper
+ jejich nohsledi a psici To by ma zaujimalo - ja som nohsled alebo pes?
blue5 22.12.2014 10:20
blue5
Ty budeš nohsled. Zeleného psa jsem ještě neviděl. :-)
IQ37 22.12.2014 11:24
IQ37
Necekal jsem, ze budu mit dnes tolik prace na debatach. Ty neses ani ten psik, ani nohsled. Do obou…
Radek 05.01.2015 06:00
Radek
Furt si tady masirujete ega, jak nebudete reagovat na lidi jako jsem ja. Nic take som nikdy netvrdi…
blue5 05.01.2015 09:56
blue5
Není nad to si pořádně ulevit. Je ti teď líp? Nezapomeň se poplácat po zádech.
Prasak 22.12.2014 10:58
Prasak
- Kdyz jsme u toho, jaké víno budes popíjet na vánoce? (Tady sou stejnė vánoce az 25tého) - Ja jdu z…
CoCoChanel 22.12.2014 11:16
CoCoChanel
Mám na balkoně dva litry portugalu, takže tohle. Rulandu jsem včera dorazil a další kupovat zatím ne…
Prasak 22.12.2014 11:26
Prasak
- Co je to zač ten RULAND vubec? (Redeji se zeptám nez hlópē prikivovat, jako by jsem vēdēl :-D ) Pa…
CoCoChanel 22.12.2014 11:35
CoCoChanel
Rulandský šedý / bílý / modrý
Prasak 22.12.2014 11:48
Prasak
Modrý portugal (neboli "přidušenej cizinec" - jak mu říká jeden známej) je taky moje oblíbená značka…
Zdenál 22.12.2014 17:34
Zdenál
Na portugalu jsem začínal, když jsem začal rozlišovat něco víc, než jen barvu vína. Je to takový uni…
Prasak 22.12.2014 20:03
Prasak
Ty ses ten psik. Nepotrebuju si ulevit. Mne staci videt, jak ani jeden nejste schopni nereagovat. To…
Radek 05.01.2015 06:01
Radek
Je to stejný, jako když ty tvrdíš, že se tu bavíš a přitom z tebe padají jen nenávistný hovna. Jestl…
Prasak 05.01.2015 17:49
Prasak
To musi byt programator nejmin vod microsoftu. Bohužel, certifikaci mám pouze vod Oracle...:-(
MaSo 22.12.2014 14:32
MaSo
Oracle ? To uz je spis na profesionalni vyuziti, ketre pouzivaji, kuprikladu banky a podobne, uziva…
CoCoChanel 22.12.2014 15:03
CoCoChanel
Nejde od databázi, ale o certifikaci na Javu...;-)
MaSo 22.12.2014 15:07
MaSo
V pohode. Vim to o tobe. Ja to napsal schvalne. Tebe mezi ty tupany nezarazuju a zamichal jsem te ta…
Radek 05.01.2015 06:03
Radek
kočka štěká. :))
kmochna 23.12.2014 23:07
kmochna
Vždy štěkala. Mňoukání je pouze symptom rozvrácené reality naslouchatele tohoto akustického projevu…
mif 24.12.2014 10:31
mif
mi nejde na mysl chlap s celoročníma krámama s ochranitelsko userským komplexem. jen všichni jsou id…
kmochna 24.12.2014 15:45
kmochna
O stekani u kocek jsem nic nepsal, nemas nahodou kramy a nezapomnel sis vymenit vlozky? Ale odpovim…
Radek 05.01.2015 06:28
Radek
"Žer maso!" Uklidňuje to mysl. Ani bych se nedivil, kdyby byl vegan jako Vachler. Flák z prasete k z…
ms 24.12.2014 16:52
ms
Tak proto ses tak vymletej. Jo, to mám z toho. A ty to máš z čeho? Od narození? Defektní máma nebo…
IQ37 22.12.2014 11:19
IQ37
Oba tátové?
karel 22.12.2014 11:24
karel
To bude ta hlavička na kladívko.
IQ37 22.12.2014 11:26
IQ37
Karle, uz i prvnak vi, ze dva tatove tohle fakt nesplodi.
Radek 05.01.2015 06:04
Radek
Taky jsem měl určitou životní etapu, kdy jsem jel "ve velkým". Ne tedy denně a ne před pracovním dne…
Zarniwúp 22.12.2014 10:21
Zarniwúp
Ono mě to časem taky přešlo - až k abstinenci (skoro). A taky to leze podstatně víc do peněz, než kd…
IQ37 22.12.2014 11:29
IQ37
Do peněz leze chlast vždycky. ;-)
Zarniwúp 22.12.2014 19:33
Zarniwúp
Víno piju zřídka. Ale když, tak moldavský Kagor. Sice je to sladké jak cecek, ale i toho je někdy tř…
Dale Cooper 21.12.2014 22:03
Dale Cooper
Já piji všechno co teče. Akorát asfalt nepiji, ten teče pomalu.
Yarda 21.12.2014 23:09
Yarda
..a med. Ten taky teče pomalu.
sHpy00n 04.01.2015 19:06
sHpy00n
Vínu nerozumím, když mě na to někdo přesvědčí (přítelkyně třeba...), dám si to, co ona. Řekněme tedy…
Mayhem 22.12.2014 00:48
Mayhem
Rulandske sede vie pokazit malokto. Takze ak si mozem vybrat Rulandske sede.
fleg 22.12.2014 13:49
fleg
Když víno, tak jedině Hibernal...8-)
MaSo 22.12.2014 14:31
MaSo
Kvalitní víno se pozná podle procentuálního obsahu Coca Coly :-P
Redsnake 22.12.2014 15:07
Redsnake
Pravda 8-) ikdyž po pár locích už piju i to s 0% procentním obsahem Coly
icepower32 22.12.2014 19:34
icepower32
Dávám přednost červeným vínům - Frankovka, Vavřinec, Rulandské modré, Dornfelder, Zweigeltrebe ale p…
Zdenál 22.12.2014 17:46
Zdenál
Červené. ;-) Svatovavřinecké. Ale nejsem žádný sommelier. Dobré je víno od Mádla.
Zarniwúp 22.12.2014 19:35
Zarniwúp
To já taky ne - ale dobrý víno od špatnýho (snad) poznám. A hlavně - už jsem se naučil, co mám kupov…
Zdenál 22.12.2014 19:51
Zdenál
Svatovavřinecký je naopak to, co mi nejede. Možná tomu dám ještě někdy šancu, pokud mi někdo vnutí f…
Prasak 22.12.2014 19:59
Prasak
Este raz v zivote som pil Portske a bol to taky silny, sladky, ale inak lahodny napoj.
fleg 23.12.2014 10:07
fleg
Při pití vína jsem silně spjat se vzpomínkami: můj strýc vymačkal hrozny Vavřince do veliké třistali…
hynajs 23.12.2014 13:28
hynajs
Čichám, čichám, hynajs bydlí nedaleko... ;-) K vínu, momentálně asi růžového Cfajgla. Dobré je, kdy…
L-Core 04.01.2015 20:59
L-Core
Moravská s přívlastkem a především červená a růžová suchá. Ke kávě Portské, ale ne to za stovku, ale…
ms 24.12.2014 15:31
ms
Suchy. Jak je v tom zbytovej cukr, tak mi to nejede. Teda az na takovy ty sladky tecky na zaver, ze…
bahno 24.12.2014 23:30
bahno
jj. Taky už jsem se propil do suchých.
sHpy00n 04.01.2015 19:13
sHpy00n
"da se prazakum" Jen ať si ty octy na Moravě vypijí sami :))
Dale Cooper 04.01.2015 20:49
Dale Cooper
Víno skoro nepiji, po vínu a podobných nápojích se mé tělo chová nekontrolovatelně a dělá si, co chc…
Mnauik 04.01.2015 20:57
Mnauik
Dobré víno se dá udělat také z hroznů.
Moas 06.01.2015 21:33
Moas
Zdravím všechny "vinaře" , no nechci tady zakládat novej trejd, tak to písnu sem. Prostě a jasně - s…
Alfi 09.01.2015 07:15
Alfi
No ono by to ten thread asi chtělo protože nic ve zlém, ale tohle je debata o víně a ne o "kozím chc… poslední
sHpy00n 09.01.2015 12:50
sHpy00n

Ja vinu prd rozumim, takze bych ti nejradsi odpovedela "bile polosladke" :-D Ale tak co si pamatuju ze mi obvykle chutna.. rulandske sede, tramin cerveny (fakt to jmeno nechapu), pak jeste Chorvat/Charvat (nevim, ktera varianta je vlastne spravne, nebo jestli obe?).. no a taky mi chutnalo tokajske, ale to asi taky neni moc konkretni urceni :-)

Charvata jsem letos ochutnal ve Valticích - zajímavá chuť, ale dávám obecně přednost červenejm.
Při tý ochutnávce nám sklepmistr tvrdil, že Charvat má ve větším množstvím téměř halucinogenní účinky, ale dal nám opravdu jen ochutnat, jedna sedmička asi na 12 lidí, takže jsme to neměli možnost vyzkoušet :-(
Takže se dovolím zeptat, jestli nemáš v tomhle ohledu nějaký zkušenosti (případně se může ozvat i někdo jiný)? :))

- Vino mam rad, ale zalezi k cemu.

Bilé (Jura) : vetsinou k nakému zakusku (dortiku) pri pauze v praci, nebo rybe, dle druhu i k vecernimu piti.

Cervené (Bordeaux, Merlot) : Piju hodne k syrum, mistnim klobaskam, tak se z toho vetsinou vyklube, ze ho piju nejcasteji, ale rad ho doprovazim nakou bublinkovou vodou.

Ruzove (rosé) u taboraku a opikacek, tam na zapiti naké pecinky je asi tak nejlepsi.

- A tak to je jenom dvojka ne flaska proboha.....:-p

Jinak ARGILE bilé je dobré (JURA), jestli mas rad cervené tak VERMEIL, pomer cana/vykon :-D

Ono uz to neni co to byvalo, kdyz mi bylo tech 16-20 let, clovek se ozral za dva dny byl ve forme, ale dnes, po té tricitce, se ozeru a jeste tak 4-5 dni skurham.
Na kocovinu mi staci voda z vymackanym citronem, ktery pomuze vycistit jatra a naké ten vyvar.
.

Mas pravdu, protoze nesu ubozak, co chlasta ja duha a nevylivam si hlavu chlastem. Ani nehulim, jak smradlava fabrika. Takze srovnani s tebou se bat nemusim v zadnym ohledu. No a co se tyce nejake prirozene inteligence - obavam se, ze tvuj vyvoj ustrnul nekde u obojzivelniku a kdyz privru oci, tak u ditete 3. tridy ZS. Uzivej volna postaku a pripravuj se na razitkovani obalek. Na Novej rok to bude urcite masakr.

Nebyt obcas me a pravidelne chocholouska, tak tady mate na celym "portalu" debaty.net asi 10 navstevniku - vsechno clenove "poradnateamu" + jejich nohsledi a psici. Trosku smutny, na tak ambiciozni projekt, kterym jste to oznacovali. Takze i podle toho je videt, jaci jste frajeri a jak to umite s lidma.

Nebyt nas, tak si ani nepokecate. Takhle mate aspon na koho nadavat. Poradim ti Vanocni darek jak byt co nejvic cool. Hod si me do toho super hyper mega ultra cool short skriptu, kterej napsal Maso. To musi byt programator nejmin vod microsoftu.

A myslís Radeku Klimeši ze by to neslo vyresit trosku jemnēji.,?
- Viz víse, chodí sem lidi jen kvuli lidem jako chocholouskovy etc, no vidís, ja jsem sem kvuli takovym právē naopak prestal hodit.
PS: Pokračuj v té WEB stránce Afrika, nevypadá to spatnē (jestli jsi to delal sám)(Tos udēlal jak tu packu, ze de pres ten <border> ?)

Coco

jmeno znaji vsichni. Tos neobjevil nic novyho, pokud jsi tim chtel rict, zes prisel na neco novy.

Mas pravdu. Jemnej jsem to mohl napsat, s tim souhlasim - problem je, ze po tech letech vim, ze by to stejne bylo jedno. Takze proc se pretvarovat... To je jediny, co bych na tom zmenil. Obsah by zustal, ale stejnej.

Mne je jedno, proc sem chodis nebo ne. Jinak jsem si na poradne (tusim vcera), kdyz jsem se tam zas po delsi dobe dival co lzou o antivirech, ze ses celkem zmenil - od pocatku, kdy jsem se te tusim zastaval.

Ad PS: Ten web je uz starej 10 let, nepokracuje se v nem - netusim, jak jsi tu "radu" v pokracovani myslel, ale nech na mne, cemu se budu venovat. Dnes existuji jiny. Jak se delala packa nevim, delal to docela dost sikovnej borec a prej se s tim dost napremyslel - ja si to jen vymyslel. On ten web je vnitrnostma docela dost slozitej, ale nerozumim tomu cim. Nejak to ale ten borec vyresil.

ze ses celkem zmenil

Nazdar Radku
- Nevim v jakém slova smyslu to myslis, ale nikde nedrzim s naku smeckou a presvedcuju lidi, ze pouzivat Antivirus je blbost, prave naopak, antivirus jim doporucuji, i presto ze pak musim cist blbé narazky k mému doporuceni. Nekteri ten Anivirus proste potrebuji, jelikoz se samy neubrani. At antivirus, nebo Antispam, Firewall je a muze byt moznost.
- Ze zbytkem, co pises dole, no, bohuzel je v tom neco pravdy, ale nekteri lidi to urazeni proste neprkousnou, sam s tim mam problémy.
- Co se poradny tyce, v mém pripade, nemohu citit jen "3LIDI" které nechci a nebudu jmenovat, jsou to takovy chytracci, co neco vyctou a hadaji se dokrve ze maji pravdu a hadaji se s tebou a nebo zacnou poucovat vyctenyma hovezinama, ze ty ses debil a ani maji pravdu, to je jak napsat, ty se menujes TOMAS a ne RADEK, pritom moc dobre vis ze je to naopak rozumis? :-D

No nic, i kdyz je to debata vic psat nebudu, protoze psat muj nazor o nekom na nekoho, kazdy by si mel zamést pred svym prahem...

Necekal jsem, ze budu mit dnes tolik prace na debatach. Ty neses ani ten psik, ani nohsled. Do obou mas daleko. Ty ses pro me obycejna nula, nic, a nechapu proc reagujes na me, kdyz ja si te ani nevsiml... a od ted uz zas nevsimnu.

Kluci, je videt, ze jste celkem hloupi. Furt si tady masirujete ega, jak nebudete reagovat na lidi jako jsem ja. Furt vam to radi fleg a furt dokola to delate. Je to prdel sledovat, jak ani neodkazete udrzet slovo. Nekteri lidi neudrzi moc a nekteri slovo, nekteri oboje...

Furt si tady masirujete ega, jak nebudete reagovat na lidi jako jsem ja.

Nic take som nikdy netvrdil.

ze budu mit dnes tolik prace na debatach

Toto je podla teba praca? Asi si fakt iny (ale zasral si to tu dnes statocne, to ti musim uznat :beer:)...

- Kdyz jsme u toho, jaké víno budes popíjet na vánoce? (Tady sou stejnė vánoce az 25tého)
- Ja jdu zakoupit BORDEUX SUPERIORE, červné, jelikoz budu mít na stole hodnē syrú.
Ono aji na té moravē, jsou stejnē nejlepsí takové ty domací, hlavnē okolí, Hustopeč, Pavlovic, v Mutēnicích sem se také kvalitnē navál.

Na portugalu jsem začínal, když jsem začal rozlišovat něco víc, než jen barvu vína. Je to takový univerzální červený víno (po frankovce), který zná každej a neurazí. Já ho ve vinotéce koupil hlavně kvůli tomu, že aktuálně měli na výběr jen dva druhy červenýho a portugal byl to lepší, co bych si dal, to druhý bylo tuším svatovavřinecký a to já nerad. Je to malá vinotéka, bejvalej novinovej stánek, ale je to hned přes silnicu před barákem, takže jsem se s tím nemusel tahat z kdovíkama.

O stekani u kocek jsem nic nepsal, nemas nahodou kramy a nezapomnel sis vymenit vlozky? Ale odpovim na ten tvuj nesmysl, cos sem napsal.

Mne zas nejde na mysl banda zakomplexovanejch hnupu, co travi zivot na poradne tim, ze urazi, ponizuji a zesmesnuji obycejny lidi. Urazite lidi o kterych nic nevite, urazite lidi, kteri jsou v beznym zivote treba skutecny spicky svych oboru a lestite si u toho ego a mozna i klacky. Proti tomu jsem, to priznam. Copak ja muzu za to, ze je vas tady tolik? Vazne se nekdy podivej, kolik casu tady travite. Podivej se i na casy apod. Tak jako maji duchodci teritorium v Kauflandu, tak teritorium techto lidi je poradna a debaty.
Nemuzou mit ani poradny kamose, protoze lezi celej den u PC. Prolezi u nej Vanoce, Silvestr atd. Jasne, je to jejich vec. Mne by nevadilo, kdyby u PC i spali, ale co mne opravdu vadi je urazeni, zesmesnovani, blablabla obycejnych, slusnych lidi. Staci zajit na poradnu a pocist si ty kydy od karla, brtnika, obcas tacuda apod. No a aby ostatni (ti psici a poskoci) zapadli do koleji, tak prebiraji nazory tech jejich "guru", kteri jsou ve skutecnosti zapskli nerdi. A tak lzou a kydaji naprosto stejne - a jo, mluvim napriklad o anivirech, apod. Takze o tech kramech bych pomlcel. Ma je nekdo jinej, ja urcite ne.

Nikde netvrdim, ze jsou vsichni idioti. Par normalnich lidi tady urcite je, napriklad JaFi (proti kterymu jsem nikdy nerekl ani ň), kterej vi mnohem vic, nez nejmin polovina z vas tady dohromady, ale presto je normalni a v pohode, uplne v pohode byl Azor, kterej sice ujizdi na Marte, ale kterej Vam taky nesedel, protoze ho mimo jine sralo jak se navazite do lidi. Jen tech normalnich je tady z toho "poradnateamu" mensina. Pak los, host (i kdyz je nekdy na BFU tvrdej, ale neurazi) a i tys byl kdysi normalni. Pak se z teba asi stal ten psik nebo poskok nebo´s nekde chytl kramy a docela se nekdy rovnas tem, kterym nadavam. Takze asi tak. A ted jestli po dnesku nechytim ban, tak sem radsi mesic nepachnu. Zabavy bylo dost.

Taky jsem měl určitou životní etapu, kdy jsem jel "ve velkým". Ne tedy denně a ne před pracovním dnem. Určitě tedy ne patnáct kousků před šichtou.
Ovšem stavy, kdy jsem se divil, že se mnou ráno není v posteli dopravní kužel a kdo to tam vlastně leží a kdy mě také na ulici zdravili naprosto neznámí lidé - to ano, to jsem si užil. :-)
Teď už jsem dloooouho hodnej.

Vínu nerozumím, když mě na to někdo přesvědčí (přítelkyně třeba...), dám si to, co ona.
Řekněme tedy, že od sebe poznám krabičák, červené, bílé a šumivé. :-D Pokud si mám vybrat, tak šumivé. Jinak vyjma té první kategorie je mi to buřt.
Kvalitní víno je pro mě ale jak se říká "házení perel sviním".

Jó kdyby se řešilo pivo...

Dávám přednost červeným vínům - Frankovka, Vavřinec, Rulandské modré, Dornfelder, Zweigeltrebe ale především Modrý Portugal, to je moje oblíbená značka.
Pokud někdy šáhnu po bílých, tak většinou Rulandské šedé nebo Ryzlink vlašský, občas i Pálava - ale nesmí být moc sladká.

Při pití vína jsem silně spjat se vzpomínkami: můj strýc vymačkal hrozny Vavřince do veliké třistalitrové kádě a v mých náctinách jsem byl fascinován čepicí, která se utvořila během zhruba desetidenního kvašení na šupkách. Jak ji strýc dřevěným šťouchadlem rozrážel a ponořoval.
Takže mám rád Vavřinca. Taky André nejen z mojí zahrádky, André umí být chuťově nepřívětivé a trpké, což zbožňuji. Můj tatínek říkával, že víno, které má chuť jenom dobrou, je podezřelé.
Občas se říká, že červené je víno starců. Však mi sestra nadávávala, že už ve dvaceti jsem dědáček.
S přibývajícimi lety se mi taky zdá, že červené je přívětivější k mému žaludku, zvlášť druhý den.

Z bílých mám také rád drsnější a trpčí vína. Zvlášť zmiňuji Frašták, který každý nezná. Ten je teda hodně drsný. Doma jej nemám, ale na koště vždy běžím k němu jako prvnímu, aby se na mě dostalo. Nebývá ho moc.

Moravská s přívlastkem a především červená a růžová suchá. Ke kávě Portské, ale ne to za stovku, ale aspoň "Tawny", co si chvilku odpočinulo v dubových sudech.
Teď chlemtám nějaký Merlot (spíše stolní víno) a na Silvestra čeká Rulandské modré, výběr z hroznů 2011...

Suchy. Jak je v tom zbytovej cukr, tak mi to nejede. Teda az na takovy ty sladky tecky na zaver, ze slamy ci ledu, budiz.
Tramin. Ten me bavi - bohata chut.
Ale jinak, piju kde co. A kdyz je to z kategorie "da se prazakum" - klidne i druhak - furt se to da prohnat palirnou.

Zdravím všechny "vinaře" , no nechci tady zakládat novej trejd, tak to písnu sem. Prostě a jasně - scháním dodavatele, velkododavatele vína Cheers 2L v pet flašce do 25,-Kč. Hodně s mladou jedeme na víně, navíc tu na rekonstrukci areálu mám nějaké zedníky,co také "doplňují tekutiny", a kupujeme u číňanců (čína/vietna - nec), ale za draho. Vloni nám zachutnalo Sklepní Tajemství, tak se mi podařilo vygooglit velkoobchod a tam objednat paletu (po25,-/2L pet) s dopravou zdrama - směšná cena, kdybych to nalil do odparky(destiláku) a chtělo se mi tím zabývat, tak z toho vyprodukuju hóóódně moc dobrý pálenky za hubičku..., jenže než na to došlo, tak jsme to přes léto zkalili... Napodzim nám zachutnalo Cheers - 2L pet, za 39 - 48,-Kč, cena podle číňance - v Praze, Žatci, Chrudimi. Je mi jasný, že to kupujou někde v českým velkoobchodu taky do 25,- , ale nemůžu ten velkoobchod nijakým způsobem (Net, Z.Stránky,reklamy...) najít.
Přeci nebudu stát s dodávkou celej den před jejich krámkem (co má navíc "nad sebou nukleární zář" - rockeři vědí...) a čekat až pojedou někam pro zboží.... To mě dost nebaví... Nevíte prosím někdo o velkoobchodu s tímto vínem Cheers 2 L pet , kde by se to dalo objednat? Mám ŽL, sice na výrobu speciální elektroniky, ale dosud to žádnému dodavateli masa nebo vína nevadilo. Děkuji za každý typ, Alfi.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru