Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Posmrtný život

Veríte v posmrtný život? ja osobne si myslím, že keď zomrieme, tak po smrti bude to isté čo pred narodením, proste nič, žiadna reinkarnácia vyplývajúca z amerických žvástov i keď netvrdím, že to nie je možné.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Buh neni, je to jen odvolavani se a svalovani viny na nekoho za neco, je to jen berlicka pro ty co n…
Schizo 14.04.2014 19:49
Schizo
je to sadista a zvrhlej sráč Ano.
mif 14.04.2014 20:39
mif
Třeba nás jen zkouší a ty, co zůstanou věřit odmění...
GTS 14.04.2014 21:04
GTS
Pokládám se za hluboce věřícího tvora. Já nevěřím, já vím. Nemůžu proto pochopit, proč mi to ten pam…
mif 14.04.2014 21:11
mif
Není tedy důvod přestat věřit ? Řekl bych, že máš více důvodů k tomu nevěřit.
jvdc 14.04.2014 21:16
jvdc
Přestat věřit? To je něco jako zavřít oči a zapomenout :-)? Mně nejde o víru v něco, ztrácím víru če…
mif 14.04.2014 21:24
mif
Bastian Balthazar Bux nový
kmochna 20.04.2014 06:30
kmochna
Býval jsem celkem protivnej a furt nasranej,tak před 8 lety mi řekla jedna taková čarodejnica,že v m…
tuta 14.04.2014 22:06
tuta
několikrát do roka říkám s pohledem vzhůru bohu-už by ses na nás mohl vysrat,už stačí.3-[ Nestačí,v… nový
tuta 18.05.2014 12:17
tuta
Hlavu vzhůru. Znám to a je to hodně blbý pocit. Vidět ten shluk buněk narůstat, těšit se a najednou… nový
Jack 20.05.2014 14:55
Jack
Představa, že se budu někde motat mezi 90 - 120 miliardami lidí, kteří už na zemi žili je hrůzostraš…
M-Pol 15.04.2014 07:13
M-Pol
To je pro mě taky hrůznostrašná představa, že moje duše nebo "duch" mého těla bude s tolika miliarda…
jvdc 15.04.2014 07:48
jvdc
Víra v bohy atd. dle mě vznikla v dobu kdy lidé byli ještě naprosto negramotní a nevěděli jak si sam…
L-Core 15.04.2014 09:43
L-Core
Prostě se to tzv. zažilo a vrylo některým lidem do vědomí. Předávalo se to z generace na generaci a…
jvdc 15.04.2014 10:05
jvdc
Ale nepleteš si víru s náboženstvím, že?
mif 15.04.2014 10:09
mif
Dle mě to spolu úzce souvisí. Popsal jsem to tak nějak globálně. Jestli to čte někdo koho to zvedá z…
jvdc 15.04.2014 10:13
jvdc
Jestli to čte někdo koho to zvedá ze židle, tak by mě určitě viděl rád hořet jako J. Husa To si my…
Dale Cooper 15.04.2014 10:16
Dale Cooper
Jednou nedávno jsem něco podobného říkal v hospodě u stolu. Následky se projevili ihned od vedlejšíh…
jvdc 15.04.2014 10:27
jvdc
Hm, kecy v hospodě. Tak to jo.
Dale Cooper 15.04.2014 10:47
Dale Cooper
Neodsuzuj kecy v hospodě jen kvůli tomu, že jsem napsal "v hospodě". Nebyly to žádný opilecký kecy,… nový
jvdc 15.04.2014 20:19
jvdc
Češi byli tou nejrozumnější, nejinteligentnější, nejpoučenější, nejkdovíco elitou Světa, se mi moc n…
RedMaX 15.04.2014 18:59
RedMaX
Náhodou Češi jsou docela chytrej národ. Vem si třeba Rusáky...
GTS 15.04.2014 19:00
GTS
Vem si třeba Rusáky... To myslíš na tu fintu s odpálením jaderných střel na cíle, i po smrti obsluh… nový
lesov 15.04.2014 19:21
lesov
Náhodou Češi jsou docela chytrej národ. Vem si třeba Rusáky... To se mi líbí! :-D Tím myslíš ty Kar… nový
IQ37 20.04.2014 09:19
IQ37
Problém je ,že to "nic" nejde nijak zaznamenat nebo zažít, takže dgXova břitva říká, že je zbytečné… nový
Rašín 21.04.2014 01:39
Rašín
- Nez jsem se narodil nic si nepamatuji, nic me nebolelo či netrápilo a ze zivot jsem neznal, po smr… nový
CoCoChanel 20.05.2014 20:21
CoCoChanel
...az ta chvíle prijde a budu muset opustit svúj dosavadní zivot, tak budu umírat s úsmevem, protoze… nový
Jack 20.05.2014 21:49
Jack
ta paní s kosou - Tak alespon je to zena :-D - Kdyz na to príjde, človek si múze zvolit jak zivot… nový
CoCoChanel 20.05.2014 22:20
CoCoChanel
Ani tou ženou bych si nebyl tak jistý. 15:10 nový
karel 20.05.2014 22:25
karel
Smrti se nebojím, smrt není zlá, smrt je jen kus života těžkého, nad smrt těžší však umírání je, Um… nový
Prasak 22.05.2014 20:36
Prasak
Hm.. ja si proste nedokazem pripustit ze raz zomriem ked dlhsie nad tym rozmyslam. Zivot berem ako s… nový
kingdomcome1 21.05.2014 00:39
kingdomcome1
Lepší je zkušenost. Optám se známých. poslední
bzufo 24.05.2014 23:18
bzufo

Buh neni, je to jen odvolavani se a svalovani viny na nekoho za neco, je to jen berlicka pro ty co nechteji prijmout realitu a odpovednost .

Pokud by totiz byl, podle tech panbičkářskejch kecu, pak je to sadista a zvrhlej sráč. Kdo jinej by nechaval zivorit a umirat deti na leukemii, mentalni ci fyzicky retardace.... A kecy typu Buh to tak chtel, jsou naprosto neakceptovatelny blaboly.

Pokládám se za hluboce věřícího tvora. Já nevěřím, já vím. Nemůžu proto pochopit, proč mi to ten pamrd dělá. Něco jako Job? Proč já? Kdybys zažil jen desetinu odjebaností (jak já), vyhledáš nejbližší kočku (jeřáb).

Býval jsem celkem protivnej a furt nasranej,tak před 8 lety mi řekla jedna taková čarodejnica,že v minulém životě jsem byl hroznej hajzl učitel.Od té doby jsem se začal měnit a snažím se nacházet ve věcech to pozitivní ,abych se měl v dalším životě lépe.Každopádně několikrát do roka říkám s pohledem vzhůru bohu-už by ses na nás mohl vysrat,už stačí.3-[

Hlavu vzhůru. Znám to a je to hodně blbý pocit. Vidět ten shluk buněk narůstat, těšit se a najednou ze dne na den nic, prázdnota.
Ber to z tý lepší stránky, prostě zafungoval přirozený ochranný reflex přírody, žádný vousatý páprda na obláčku. Něco v zárodku skočilo na špatnou kolej a tak, než aby se narodil poškozený, dopadlo to takhle. Až se otřepete, čas potomka ještě přijde.
Ten náš už tu 11 let běhá.

Představa, že se budu někde motat mezi 90 - 120 miliardami lidí, kteří už na zemi žili je hrůzostrašná.
Takže jakýsi posmrtný život je nesmysl, kterým krmí všeliké církve "trubky" aby byli povolnější, snáze se ovládali a okrádali k větší slávě (dřevěného) Boží.

To je pro mě taky hrůznostrašná představa, že moje duše nebo "duch" mého těla bude s tolika miliardami lidí, kteří se třeba v životě nesnášeli, to by byl boj vedle boje, ale třeba je tam vše odpuštěno a všichni jsou na sebe hodní. Ale na posmrtný život nevěřím a doufám, že to tak nebude.
Víra v bohy atd. dle mě vznikla v dobu kdy lidé byli ještě naprosto negramotní a nevěděli jak si sami pomoct, tak věřili v boha a modlili se k němu a prosili o pomoc, odpuštění atd. A hle několik tisíc let to vydrželo.

Víra v bohy atd. dle mě vznikla v dobu kdy lidé byli ještě naprosto negramotní a nevěděli jak si sami pomoct, tak věřili v boha a modlili se k němu a prosili o pomoc, odpuštění atd.

Pokud je tomu tak, proč tomu tak zůstává i dnes? Neber Česko, nejateističtější stát na světě, ale celé lidstvo. Troufám si tipovat, že většina lidí, možná výrazná většina, jsou (jistě, různě silní) věřící, jedno jakou víru vyznávají. Nejsou to jen národy divochů někde v pralesích.

Že by právě Češi byli tou nejrozumnější, nejinteligentnější, nejpoučenější, nejkdovíco elitou Světa, se mi moc nezdá.

Prostě se to tzv. zažilo a vrylo některým lidem do vědomí. Předávalo se to z generace na generaci a vyvíjelo se to tím, že se o tom psali knihy, malovali obrazy atd. Ale všechno to jsou jen představy a domněnky lidí a neberu to tak, že to jsou jen národy v pralesích.
Víra v bohy mi prostě připadá nereálná, která není podležena nějakými důkazy, ale zase jen těmi výmysly, domněnkami atd. Věřící lidé si prostě co potřebují vysvětlí po svém jak si myslí, že je to dle víry správné nebo jak je psáno v náboženksých knihách atd.

Už jen jen to se učí v dějepisu na základní škole -odpustky. Balamutitli lidi tím, že jim odpuštěli za nějaký materiální dar "bohu". Něco prostě dali a bylo jim odpuštěno... Bylo to, aby ten fáterník měl z čeho žít avšechno to schrabal on. Protože jinak by hlady chcípnul... na práci nešáhl.

Češi byli tou nejrozumnější, nejinteligentnější, nejpoučenější, nejkdovíco elitou Světa, se mi moc nezdá.

To si vzdycky rikam, kdyz tu ctu kolik je v CR tak prudce inteligentnich lidi, ze uz konecne neveri na pohadky. Ale vylozene sami v tom elitnim klubu nejsme, treba ve Svedsku na bozstva taky moc neveri.

Vem si třeba Rusáky...

To myslíš na tu fintu s odpálením jaderných střel na cíle, i po smrti obsluhy nebo něco jinýho?
Amíci na to potřebujou nějaký kódy a svolení presidenta.
My bohužel atomovku nemáme, tak jsme blbí. :beer:
PS. Já vím, že ji mít nemůžeme, někdo by jí stejně ukradl.

- Nez jsem se narodil nic si nepamatuji, nic me nebolelo či netrápilo a ze zivot jsem neznal, po smrti to bude to samé, proto se smrti nebojím(tím nechci ríct ze chci zemrít).
- Dle mého názoru, by se lidi báli smrti ménē kdyby ten zivot zily jinak. Bohuzel lidé mají zvlástní hodnoty jako peníze, bohatsví majetek, touhu po moci a zapomínají co to zivot je.
- Jednou se mi stala taková hodnē zajímavá vēc, bylo to kdyz jsem mel 8 let.
Sel jsem po chodníku smerem k mé babičce do mírného kopečku, projeli 3 auta a kdyz jsem byl skoro nahorē, coz mohlo jít o nákych 200m jsem se objevil zase dole pod tím mírnym kepečkem a vse se stalo znovu, jeli presnē ty samé auta a já sel znovu nahoru. Dodnes jsem to nepochopil samozrejmē jsem to rekl své matce, ale ta to nebrala váznē.
- Od svych 15 let jsem si začal ve snech uvedomovat ze jde o sen, zpočátku to trvalo jen pár vterin ale dnes dokázu ve snu zústat 10tky minut s tím, ze vím ze jde jen o sen. Ve snech se dá i relativnē zít. Ono spusta lidí si uvēdomí ze slo o sen az se vzbudí, jak je to teda ze zivotem? Videt abychom verili, nebo verit abychom videli?
- Na zivot a na smrt, mám vlastní nazor, v 18 jsem opustil (emigroval) Čr a nákou dobu jsem cestoval a poznával(do budoucna mám v plánu se odstēhovat na Korsiku nabo odjed do Montreálu) alespon az ta chvíle prijde a budu muset opustit svúj dosavadní zivot, tak budu umírat s úsmevem, protoze vím ze jsem ten zivot nepromarnil zbytečnē. :)
PS: poravdē si nedokázu predstavit zít večne a ani bych nechtēl.

...az ta chvíle prijde a budu muset opustit svúj dosavadní zivot, tak budu umírat s úsmevem, protoze vím ze jsem ten zivot nepromarnil zbytečnē.

Ono jde o to, jaká ta smrt bude. Může být milosrdná a zemřeš ve spánku. Může být ale ta paní s kosou svině a pěkně a dlouho tě potrápit. A té druhé varianty se bojím.

ta paní s kosou 

- Tak alespon je to zena :-D
- Kdyz na to príjde, človek si múze zvolit jak zivot opustí, pak uz jen zálezí kdo bude rychlejsí.
(Ale mám pro tebe i dobrou zprávu, pred 5 roky mi chybēlo opravdu kousek a není to tak hrozné ;-) )

Hm.. ja si proste nedokazem pripustit ze raz zomriem ked dlhsie nad tym rozmyslam. Zivot berem ako samozrejmost vecer idem spat, rano sa zobudim a zijem proste... pocujem, vidim, citim... a tak to ide cely a kazdy den, pomyslenie na smrt... no nedokazem si to pripustit pretoze zivot uz beriem ako samozrejmost.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru