Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Pocit bez moci a méněcennosti

Ahoj, ani nevím proč jsem založil tohle téma, ale možná potřebuji vypustit trochu páry. Jde o to že si tady připadám úplně zbytečný, podle starších příspěvků jste mohli vidět že jsem na vozíku už nějakých 18 let a tento stav je trvalý, a ke všemu jsem 4% (ano netajím se tím) což je pro kluka na káře těžké, ať už s hledáním vztahu a tak různě, dokonce jsem vydal na jednom webu článek, který měl docela ohlas, ale čekal jsem trošku více už jenom podle komentářů, kterých bych čekal mnohem více, i jsem čekal že někdo napíše a na něco se zeptá a nebo bude mít nějaké připomínky.
A tohle na mě nějak dolehlo, připadám si že tady prostě nemam co dělat, připadám si hrozně osamělý, prostě něco v mém životě chybí, a tím nemyslím kamarády, těch mam dost, ale oni mě nedokáží poradit, vyslechnou mě, ale to je tak všechno buď pokrčí rameny a nebo mlčí, prostě neví co říct. Jsem tip člověka, který je velký introvert a hodně poslouchám a naslouchám a právě já dokáži druhému člověku pomoct, psychicky ho podržet a poradit mu, ale sobě nedokáži, prostě si připadám méněcenný, někdy jsem šťastný, furt se směji a jindy jsem smutný, brečím, vzpomínám na hezké věci, které jsem prožil, jindy zase myslím na to že bych nejraději skončil se vším, začal jsem i kvůli tomu chodit do fitka, které mi pomůže zapomenout a přijít na jiné myšlenky, ale po pár dnech mam zase stavy, hrozně se bojím samoty, bojím se prostě toho co mě čeká v budoucnosti. Na konci května mi bude čtyřiadvacet let a mam pocit že mam nějakou krizi, ale zároveň mam pocit že jsem na ní ještě mladý, přemýšlím i to tom že bych zašel k psychologovi, jenomže co když mě bude chtít ládovat prášky a nebo mě někam zavřít?

Předmět Autor Datum
No nevim v cem bych ti mohla byt napomocna, ale alespon minimalni utechou ti muze byt ze i pres to z…
kacislavka 07.04.2014 07:03
kacislavka
Tak trošku prohledej internet, možná najdeš pár informací o životě a o tom, jak to vlastně všechno f…
lesov 07.04.2014 09:10
lesov
www.ifclub.cz fitcentrum pro handicapované, podívej se na videa
Gumboy19 07.04.2014 09:31
Gumboy19
No jo ale těch videí je tam hafo, na kterém tě uvidím, jak jdeš do fitka, simulante?! :-) Ach, to sl…
lesov 07.04.2014 09:37
lesov
Na žádném z videí nejsem vidět, ale pokud jsi se díval, tak jsi určitě viděl toho chlapa na káře maj…
Gumboy19 07.04.2014 12:45
Gumboy19
Sakra, vážně tě nenaseru, že by to s tebou nebylo tak špatný, jak píšeš?! :puff: Ale stejně, tak už…
lesov 07.04.2014 13:30
lesov
Dobře nechodím, ale jezdím
Gumboy19 07.04.2014 14:55
Gumboy19
A první krok máme za sebou. Důležité je, si přiznat nedostatky a postavit se jim čelem. (To "postavi…
lesov 07.04.2014 19:03
lesov
S důchodem opravdu spokojený nejsem, nejde ani tak o jeho výši spíše jde o to, že nemám tolik placen…
Gumboy19 07.04.2014 19:10
Gumboy19
Ech, zato já jich znám až příliš. Často se maskují manažerskou funkcí. Rozhovor s takovým ti neprosp…
Prasak 07.04.2014 20:18
Prasak
Chod (pardon jezdi) na slunicko, je ho letos (jdu to zaklepat) zatim dost a jak znamo ze slunicka ce…
RedMaX 07.04.2014 19:41
RedMaX
Čtu o tom prvně, zkusím
Gumboy19 07.04.2014 22:06
Gumboy19
jenomže co když mě bude chtít ládovat prášky a nebo mě někam zavřít? proč? nesvéprávný nejsi. prášk…
lední brtník 07.04.2014 21:47
lední brtník
Navíc psycholog prášky (nijak moc) nedává, s tím si chodíš především pokecat. Prášky dává obvykle až…
Prasak 07.04.2014 22:05
Prasak
Asi se budu muset po nějakém psychologovi podívat, jen sebrat odvahu a vzít za kliku
Gumboy19 07.04.2014 22:07
Gumboy19
Pokud jej samozřejmě nevyhledáš z vlastních pohnutek. S AD to je bohužel dnes jinak, předepsat je mů…
Kurt 07.04.2014 22:49
Kurt
S alkoholem problémy nemam, ale když je mi opravdu nejhůře tak mi pomůže
Gumboy19 07.04.2014 23:13
Gumboy19
psycholog prášky (nijak moc) nedává On je nedává vůbec, resp. nemá oprávnění předepisovat psychofar…
Moas 08.04.2014 06:30
Moas
Občas tady na Debatách kromě všeho toho plevele vyroste příspěvek, který mne nutí k zamyšlení - tenh…
Kurt 08.04.2014 09:09
Kurt
Jde o psychologa ne o psychiatra, k němu bych už vůbec nešel
Gumboy19 08.04.2014 10:16
Gumboy19
Nestavěj si a priori hráze. Nepředstavuj si psychiatra jako šílence nebo chápavého blahosklonného čl…
Moas 08.04.2014 11:16
Moas
Já myslím, že jen nemáš pořádného koníčka. :-) Upni se na něco, co tě baví a rozvíjej se v tom. Peně…
Niko Bellic 08.04.2014 10:30
Niko Bellic
Člověk když má moc času přemýšlet většinou ho přepadnou deprese nebo něco podobného. Taky bych dopor…
jvdc 08.04.2014 10:40
jvdc
Je pravda ze nějaké koníčky by to chtělo, ale pár se jich najde, ale řekl bych ze jsou to obyčejné,…
Gumboy19 08.04.2014 12:10
Gumboy19
Je pravda ze nějaké koníčky by to chtělo, ale pár se jich najde, ale řekl bych ze jsou to obyčejné,…
jvdc 08.04.2014 12:16
jvdc
Koníčků jsou mraky. Vždyť to nemusí být vyloženě na "plný úvazek". Jednu dobu mě bavilo tohle: http:…
Zarniwúp 08.04.2014 12:34
Zarniwúp
Článek jsem psal protože mi tady něco chyběla taková osvěta a tak jsem začal psát, ale je to jeden č…
Gumboy19 08.04.2014 17:48
Gumboy19
Pro hračičky je koníčkem třeba programování. Člověk vidí velmi rychle výsledky, má ohromnou radost,…
JR_Ewing 08.04.2014 17:53
JR_Ewing
Tohle jsem zkoušel, opravdu je to zajímavé, ale moc nerozumím tomu jazyku, ale momentálně si dělám g…
Gumboy19 08.04.2014 17:57
Gumboy19
Pro hračičky je koníčkem třeba programování. jj, až přestanu chodit do práce, hodlám se vrhnout na…
jirka44 08.04.2014 18:02
jirka44
Spíše mě zajímají nové technologie
Gumboy19 08.04.2014 18:10
Gumboy19
Spíše mě zajímají nové technologie to mě taky, ale s tím si v obýváku hrát nemůžu. poslední
jirka44 08.04.2014 18:18
jirka44

No nevim v cem bych ti mohla byt napomocna, ale alespon minimalni utechou ti muze byt ze i pres to ze mam zazemi, praci, fungujici vztah atd i na me dolehne depka a proste jeden den je v poho a druhy den je naprd a premyslim o tom ze kdybych se na vsecko vykaslala a odjela nekam daaaaleko tak bude lip ale problem je ten ze nebude. je to proste zivot a ani vecni optimiste nejsou vzdycky happy. proste nasadi masku a jede se dal...nekdy nemusis mit ani duvod byt smutny, brecet a trapit se ale proste se sejde blbe pocasi, gumovy rohliky v obchode,smutnej film v tv, nekdo se na tebe utrhne a uz to jede...a pak to zas odjede a je fajn :-)

Tak trošku prohledej internet, možná najdeš pár informací o životě a o tom, jak to vlastně všechno funguje a nefunguje.
Jedna taková úvaha říká, že na život, jak ho prožíváš, máš vliv jenom Ty, nikdo jiný a nic jiného.
Jiná říká, že na světě nemá nikdo, nikoho rád. Každej má doopravdy rád jenom sám sebe. Dá se to snadno dokázat.
Otázka je, jestli to pochopíš a zařídíš se podle toho. ;-)
PS. A neříkej, že chodíš do fitka, když si na vozíku, vtipálku! A mysli na druhé, cizí neštěstí, když nepotěší alespoň ti dá sílu jít dál. A pamatuj, že naším údělem na Zemi je utrpení a cílem Smrt a ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata, gumový chlapče. :-p

Na žádném z videí nejsem vidět, ale pokud jsi se díval, tak jsi určitě viděl toho chlapa na káře majitele fitka. Jinak simulant nejsem, ale doufám že to bereš jako srandu, a kdyby ne, tak urážet se nebudu, nebudu si dnes kazit celkem příjemný den, jinak by se dalo říct že to je jediné fitness centrum v Pardubickém a Královehradeckém kraji. Taková Praha fitness centrum nemá, pokud nebudu brát organizaci Paraple

A první krok máme za sebou. Důležité je, si přiznat nedostatky a postavit se jim čelem. (To "postavit", neber doslova). Já patřím také k 4% menšině, jak jsem se dočetl. Stačí mi totiž jedna ženská na celej život....., v mrazáku. A krizi středního věku už mám od 25 a kdyby nepřišla ta podělaná "svoboda", tak jsem šel už za tři roky do důchodu. Ty už nejspíš důchod máš a spokojenej nejspíš nejsi. To jsou dneska lidi, pořád by chtěli něco, co nemají a když to dostanou, tak stejně nejsou spokojený.
Přeci nebudeš chodit k psychoušovi a žrát prášky, tohle máš lepší. Stačí si pokecat s debilem (nebo voslem) a hned ti to zvedne náladu a sebevědomí, ne?!
To já to mám horší, blbějšího introverta, než jsem já, už těžko najdu... :-D

psycholog prášky (nijak moc) nedává

On je nedává vůbec, resp. nemá oprávnění předepisovat psychofarmaka. Maximálně tak může podat acylpyrin a tvrdit, že je to rozemletá stehenní kost Gándhího a že to pomáhá. Psychologem totiž může být kdokoliv a není k tomu potřeba mít lékařského vzdělání.

K psychiatrovi vůbec nemusíš jen v okamžiku, když ti kape na karbid. Je celá řada nemocí způsobených nedostatečnou hladinou nějakých látek, zejména tedy serotoninu, v mozku. Tak jako může být nemocná slinivka nebo játra nebo plíce, tak může být nemocný mozek. To přece není ostuda.

Když se podíváte do čekárny u psychiatrické ordinace, budete možná překvapeni, že tam nesedí samí schizofrenici, paranoici atp., ale jsou tam úplně normální lidi, stejně jako o očaře nebo zubaře, akorát nemají na nose brýle nebo opuchlé tlamy.

Píšu to sice v reakci na Prasaka, ale myslím to všeobecně. Stačí se rozhlídnout kolem sebe. Na pohled je kolem nás plno spokojených a úspěšnějších lidí, než jsme my. A pak si stačí uvědomit, že zhruba třetina populace (!) už musela někdy v životě psychiatra navštívit a nebo k němu dochází pravidelně. Je strašně důležité si to uvědomit: člověk není debil, jen mu část jeho mozku trochu onemocněla a je potřeba jí pomoct. To je nejtěžší fáze - uvědomění si, že moje deprese či jakákoliv jiná psychická nemoc JE odstranitelná, ale nepůjde to chlastem (ten to spíš zhoršuje), ale pouze tím, že svůj stav zkonzultuju s odborníkem. Jakmile toto člověk pochopí a vezme za své, má zpola vyhráno. Obvykle totiž lidé s depresí zaujmou postoj "mně už nic nepomůže" a dál se utápí v marastu. Nelze je za to vinit (jsou nemocní), pouze lze do nich stále dout a nejlépe ve světlé chvilce dohlédnout na to, ať se k psychiatrovi objednají.

Prášků od psychiatra se neboj. Dnešní moderní (a zároveň běžné) léky už dávno nejsou to, co se dočteš na Internetu. Důležité je léčit příčinu a ne důsledek. Takže se neládovat Lexaurinem, to pomůže jen krátkodobě, byť i ten se hodí jako záchrana pro první dny a týdny, než začne léčba příčin zabírat.

Nestavěj si a priori hráze. Nepředstavuj si psychiatra jako šílence nebo chápavého blahosklonného člověka, co si myslí svoje.
Jsou to normální lidi, kteří narozdíl od nás vědí, jak funguje mozek.
Oprosti se od psychiatrických léčeben, šílených vědátorů z filmů... Nepoznáš rozdíl v tom, že se bavíš s psychologem nebo psychiatrem. Osobně bych psychiatra upřednostnil - studoval to roky. Ale samozřejmě pokud chceš začít u psychologa, je to také správný krok.

Je pravda ze nějaké koníčky by to chtělo, ale pár se jich najde, ale řekl bych ze jsou to obyčejné, které má spoustu lidí, co se týče sportu, tak jediný, který by mě bavil, a který jsem hrál i ve škole byl florbal, ten mě opravdu bavil, ale to bych musel najít nějaký klub, aby to nebylo jenom pro zábavu, jenže tyto kluby jsou jenom v Praze a to už je trošku z ruky, já žiji v takovém menším městě, kde totálně chcipl pes, ale dříve nebo později budu muset odejít

Je pravda ze nějaké koníčky by to chtělo, ale pár se jich najde, ale řekl bych ze jsou to obyčejné, které má spoustu lidí

však to vůbec nevadí, na obyčejných "věcech" člověk většinou najde největší zalíbení a potká fain lidi.

Pokud jsi opravdu z malého města kde jak říkáš chcípl pes, tak to je vždycky s tou zábavou složitější. Ale věřím, že něco najdeš.

Koníčků jsou mraky. Vždyť to nemusí být vyloženě na "plný úvazek". Jednu dobu mě bavilo tohle: http://www.ymjr.cz/downloads.php?cat_id=3 , ne že bych ty modely lepil, konstruoval jsem je. Pak mě to bavit přestalo, teď začínám mít pomaličku chuť se k tomu vrátit. Ještě si nejsem jistý, ale mám to "v záloze".
(K tomu bych podotknul, že přímá odezva, ačkoli modely pilně stahují, staví, upravují a já nevím co, se limitně blížila a blíží nule. Přímo mi za těch skoro deset let napsalo tak deset lidí reakci, která by mě přiměla pokračovat. Stejně jak u toho tvého článku. To ale nesmíš brát vážně.)
V mezidobí (vyjímám jen to, u čeho nepotřebuji mobilitu) jsem jezdil na PC online GT Legends a rFactor. Někdo to může brát za "zabíjení času", ale poznal jsem hromadu lidí, kteří to brali velmi vážně. Skoro šest let mi trvalo, než jsem vyhrál první "mistrák"...
Modelaření - mnoho oborů k realizaci, v současnosti mi učarovaly RC letadla, takže už mám rozestavěný Pitts Special... Ani u toho není imobilita překážkou. Zrovna u RC létání jsou většinou kolem lidi, kteří pomůžou kde můžou, povzbudí, poradí....
Psát články je zábava, když má člověk o čem. Taky jsem to zkusil. Taky si to možná někdy zopakuji. :-)
Ani teď nevím, co mě napadne příště...

Pro hračičky je koníčkem třeba programování. Člověk vidí velmi rychle výsledky, má ohromnou radost, když se mu po dvou laborování něco podaří a výsledek je jednoduše sdílitelný. Mohou ho velmi rychle využívat i jiní lidé. No a jako třešnička, když si člověk vypracuje slušnou úroveň, může se tím i živit.

Pro hračičky je koníčkem třeba programování.

jj, až přestanu chodit do práce, hodlám se vrhnout na Arduino. Vřele doporučuji každému. Pokud má tazatel blíže k humanitním oborům, co třeba cizí jazyky a případně překladatelská činnost? Oboje (tím myslím programování a překládání) skýtá téměř nekonečné možnosti.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru