Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Veřejná sbírka: sanitky pro Ukrajinu

Sanitky pro Ukrajinu II

Vážení dárci, dobří lidé, již osm měsíců intenzivně jezdíme na Ukrajinu pomáhat ozbrojeným složkám i obyčejným
občanům zvládat válku a bránit se proti tyranii kterou tam tento rok Rusko rozpoutalo. Stejně jako na začátku, i nyní naše schopnost pomáhat stojí a padá se solidaritou a pomocí českého národa- tedy vás všech.

Jsme malá nezisková organizace či spíše parta nadšenců pomáhající Ukrajině bránit se ruské agresi již od roku 2014. Na Ukrajinu vozíme materiální i poradenskou a analytickou pomoc od samého začátku nyní probíhající války. V září 2022 jsme pro polní nemocnice u frontové linie na východě Ukrajiny zajistili a bezprostředně do zóny bojů osobně doručili tři sanitky, zdravotnické přístroje, nosítka a mnoho zdravotnického vybavení. Během zářijového výjezdu do Doněcké oblasti jsme mohli přímo na místě zjistit aktuální potřeby obránců Ukrajiny. Proto nyní spouštíme další sbírku a připravujeme tým na další větší akci. Aktuálně jsou pro pomoc zraněným vojákům i civilistům na Ukrajině vysoce potřebné a zároveň velmi nedostatkové sanitní vozy v terénní úpravě 4×4 s opravdu slušnou průchodností v těžkém terénu a kapacitou minimálně pro dva ležící zraněné či kombinaci ležícího a několika sedících.

My tady na debatách často nadáváme na situaci ve státě, na ekonomickou situaci, na politiky, na problémy obecně. A přitom se tu máme oproti lidem na Ukrajině naprosto komfortně. Máme teplo, jídlo, zdravotní péči, práci; nejsme v bezprostředním ohrožení života. A přitom pár stovek km od nás je v Evropě krutá válka.

Máme šanci udělat něco smysluplnýho, třeba prostřednictvím této sbírky. Jde o záchranu zdraví a životů hrdinů, kteří brání svůj domov.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Sbírek probíhá víc, tady se řeší obrněný sanitky. A koukněte na výši jednoho příspěvku: https://twit…
Pavel 22.12.2022 08:56
Pavel
paní není bohatá, chce pomoct Nějaká Rejlová prý není bohatá, ale ráda dala 1 000 000,- Kč. Napadlo…
IQ37 22.12.2022 13:25
IQ37
Po tom ti nic není.
Kurt 22.12.2022 14:35
Kurt
Ale je. Ta Rejlová je nejspíše jenom nějaká skromná Ukrajinka...
IQ37 22.12.2022 22:33
IQ37
A i kdyby byla, co máš za problém? Dala milion asi ze svého, její věc. Nebo závidíš, že ty ho nemáš,…
Karel04 22.12.2022 22:39
Karel04
Samozřejmě - závidí, je lakomej, ale ostatní chce kádrovat.
Kurt 22.12.2022 22:43
Kurt
Ale - tvými slovy - po tom ti nic není.
IQ37 22.12.2022 22:46
IQ37
Já se tě taky na nic neptal. :-p
Kurt 22.12.2022 22:54
Kurt
A lakomý taky nejsem. Jenom šetrný. Šetřím ten milión, abych ho pak mohl poslat na Ukrajinu!
IQ37 22.12.2022 23:23
IQ37
Lžeš a myslíš si, že to někoho zajímá. Vždyť si za ten svůj důchod kup co chceš, nikdo tě nenutí nik…
Kurt 22.12.2022 23:27
Kurt
Jako bych se tě na něco ptal. nový
IQ37 22.12.2022 23:32
IQ37
Originální příspěvek, jen jsem tu něco podobného už četl a snad dokonce i psal. nový
Kurt 22.12.2022 23:42
Kurt
Další info o pomoci: Student z Olomouce zásobuje ukrajinské jednotky. Přímo na frontě „Boty, unifor… nový
Pavel 25.12.2022 14:55
Pavel
Davové šílenství, jinak se to nazvat nedá. :-/ nový
RedMaX 25.12.2022 15:58
RedMaX
Lidé cítí, že je to válka Ruska proti Evropě Já to cítím naopak. A chybí tam ještě USA. :-D nový
IQ37 25.12.2022 19:29
IQ37
Válka Evropy to nebude, každým dnem odhalují nové a nové kolaboranty, kteří kopou za Rusko. Naposled… poslední
RedMaX 25.12.2022 21:35
RedMaX

Další info o pomoci: Student z Olomouce zásobuje ukrajinské jednotky. Přímo na frontě

„Boty, uniformy, neprůstřelné vesty, rukavice, jídlo,“ vyjmenovává Kapustej, co se učil v Česku nakupovat. Dnes už dostává oficiální seznamy s hlavičkou ukrajinské armády, aby se nedubloval se zásobovači ukrajinské vlády. Pořizuje jenom to, co na frontě opravdu potřebují. Nakupuje třeba stany, ale i motorové pily potřebné ke kácení stromů při zpevňování zákopů. Nebo detektory kovu.

„Původně jsem si myslel, že bude skvělé, když se povede vybrat několik desítek tisíc korun. Po prvním milionu jsme byli v šoku,“ vypráví. „Pán mi třeba poslal sto tisíc. Psal jsem mu, zda se třeba o nulu nepřepsal. On mi potvrdil, že ne, že stejnou částku poslal ještě třem dalším sbírkám. Lidé cítí, že je to válka Ruska proti Evropě, a když Ukrajina padne, budou na řadě další státy,“ shrnuje student motivaci dárců.

Válka Evropy to nebude, každým dnem odhalují nové a nové kolaboranty, kteří kopou za Rusko. Naposledy už prý odhalili i bývalou kancléřku z Německa Merkelovou! Nic o tom nevim, ale mám pocit, že Evropa je samej kolaborant obou stran konfliktu Ruska i USA. ;-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru