Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Byly demošky i jinde než v Praze?

Když se svolávaly demošky, údajně měly být i jinde než v Praze. Ve zpravodajstvích z demošky se o tom nikdo nezmiňoval, aspoň já jsem nic takového nepostřehl. U nás určitě nic takového nebylo.
Víte někdo, jestli se konaly a jestli tam přišel větší než malý počet demonstrujících?
:beer:

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ale, ale...ktoze nam to bol v zakulis nafoteny? Zeby Fiala s tym ruskym pozadim zase reaz nekecal? h…
fleg 05.09.2022 10:49
fleg
Trošku pozadu. To už se tu probíralo před několika dny - dohledej si to. To, že ze na akci ukázal (n…
Jan Fiala 05.09.2022 11:57
Jan Fiala
Tak to mi asi uniklo. Inak ano, ten ruak si tam bol tocit len video pre svoju TV, aj takto sa mozeme…
fleg 05.09.2022 20:07
fleg
Hele, asi takhle, ze by Rusko dokazalo zorganizovat v soucasne situaci v Praze proruskou demonstraci…
RMX 05.09.2022 21:57
RMX
Ja nehovorim, ze to zorganizovali, ale minimalne (spolu)financovali. Naklady na logistiku sli do mil…
fleg 06.09.2022 08:42
fleg
Jak jsem psal, rozhodne to neorganizovali bezni lide. Kazdopadne to organizovala nejaka organizovana…
RedMaX 06.09.2022 09:30
RedMaX
Tady si můžete přečíst, co za elitu národa to organizovalo, ti už roky protestují proti všemu. https…
Karel04 06.09.2022 13:00
Karel04
Este vacsi blbec ako som dufal. nový
fleg 06.09.2022 14:58
fleg
Bez ohledu na to, kdo to organizoval nebo kdo tam recnil. Myslis, ze ti lide se tam sesli, protoze p… nový
Jan Fiala 06.09.2022 16:28
Jan Fiala
Stoprocentne souhlas, lidi se tam sesli kvuli silene situaci s energiema. Jestlize ma kolegyne bara… nový
RedMaX 06.09.2022 17:10
RedMaX
Netřeba být paranoidní a brát si do huby Rusko. Lidi se tam sešli proto, že nesouhlasí s vládou. Tha… nový
mif 06.09.2022 20:05
mif
Lidi se tam sešli proto, že nesouhlasí s vládou. Tak o tom asi nikdo nepochybuje. Ale tak nějak mám… nový
Wikan 07.09.2022 09:24
Wikan
Článek od "analytika" Mácy, který dělá pro manipulační plátek manipulatori.cz a píše pro Bakalovy no… nový
Jan Fiala 07.09.2022 08:46
Jan Fiala
Janecek je mozno kandidat na prezidenta, ale inak je to bizar zapadajuci do celkove pohladu na organ… nový
fleg 07.09.2022 09:04
fleg
Je to bizár, ale bohatý bizár, který nemá problém podobnou akci zafinancovat. A opět opakuji, že je… nový
Jan Fiala 07.09.2022 09:56
Jan Fiala
Když jsem pak ve zprávách viděl video z demošky, napadlo mne, kdo asi tam nechal instalovat (a zapla… poslední
Yarda 07.09.2022 11:22
Yarda
K té pražské demonstraci: většinově tam byli úplně obyčejní lidi, co už mají téhle situace plný zuby… nový
Pavel 06.09.2022 20:08
Pavel

Trošku pozadu. To už se tu probíralo před několika dny - dohledej si to.
To, že ze na akci ukázal (nevystupoval) nějaký týpek automaticky znamená, že je to proruská demonstrace? Ale Flegu...
A to, že forum24 napíše okamžitě věci jako "ruský vliv potvrzen" znamená vůbec nic.

Proč nepíší třeba "vliv organizovaného zločinu na vládu ČR potvrzen", když jsou jasně prokázané styky nejvyšších představitelů STAN?

Tak to mi asi uniklo.
Inak ano, ten ruak si tam bol tocit len video pre svoju TV, aj takto sa mozeme na to pozerat.
Ale mna hned napadlo...tych 50-70k co bolo na demostracii asi neboli vsetci prazaci? Podla vysledkov volieb tam bolo dokonca prazakov podla mna minimum.
Takze to boli pozvazani ludia z celej republiky, ze?
Kto ich pozvazal? Kto to cele zorganizoval a hlavne kto to cele zaplatil? mas predstavu, co stoji logistika takejto organizovanej demonstracie?
Ja nejaky odhad mam a nie su to male peniaze.
Odkial prisli?
A zrazu rusak v pozadi, co si tam toci video pre TV zacina davat trosku zmysel.

Hele, asi takhle, ze by Rusko dokazalo zorganizovat v soucasne situaci v Praze proruskou demonstraci s ucasti 70.000 lidi, to snad nemuzes myslet vazne. Rusaci maji jiny problemy a z CR jich pred tou vojenskou akci na Ukrajine spousta zmizelo a zbytek je zalezlej a nevychazi.

Proste mysli, jestli to dokazes.

Na druhou stranu, kdyz se podivas na ty recniky na ty demonstraci, tak to byly ruzny podivny existence i treba napojeny na nektery kauzy z minulosti (napr. Strahov).

V CR je nekolik mocenskych skupin s jasnym kriminalnim zakladem s organizovanym zlocinem ve svem pozadi. Je ale tezke se orientovat v tom, ktera zlocinecka skupina zrovna bojuje s jinou a navic ty lidi podle toho, jak je to pro ne financne vyhodne, delaji ruzne koalice a antikoalice. Take nejsou vsechny odhaleny a mnozi to i jisti na vice frontach.
Ted naposledy se provalila zlocinecka skupina STAN, z minulosti vime o zlocinecke skupine kolem dalsich lidi spjatych s politikou, urcite se neco tocilo okolo soucasneho prezidenta a to uz treba 20 let zpet, do jake miry jednu z tech skupin vedl byvaly predseda vlady presne nevime.

Kazdopadne zlocinecka skupina okolo soucasne vlady je zrejma a vypada vcelku i jednotne. Kdyby tomu tak nebylo, nemohla by kauza STAN vysumet. Je zjevne, ze minimalne dva dalsi zlocinecke spolky chteji ovladnout ceskou politiku. Verim, ze prave jeden z nich usporadal tu demonstraci. Jestli to byli lidi okolo Babise nebo stoji v pozadi ta druha skupina (spekuluje se o vymazane socdem), tezko muzeme vedet, ale casem si myslim, ze se to dozvime.

Trochu jsem se rozepsal, ale chtel jsem vysvetlit, ze SOUHLASIM s tim, ze ta organizace byla narocna a to i financne. Fialovo hloupe zjednoduseni na proruske trolly, je ale zcela mimo a spise zatim vidim opozici a to ne nutne tu politickou ale tu kriminalni.

Tolik muj nazor na tu demonstraci, ktere jsem se puvodne chtel zucastnit, ale kdyz jsem videl recniky, tak jsem sel delat neco rozumejsiho.

Jak jsem psal, rozhodne to neorganizovali bezni lide. Kazdopadne to organizovala nejaka organizovana skupina a je jen otazka ktera. Neverim na ruskou pomoc, mnohem spis mi prijde logicke, ze to zafinancovala jina mocenska skupina, ktera ma zajem na svrzeni soucasne vlady a konkretne jen muj osobni nazor, ze to jsou bud lide okolo Babise nebo pozustatky rozprasene socdem.

Stoprocentne souhlas, lidi se tam sesli kvuli silene situaci s energiema.

Jestlize ma kolegyne barak na elektriku - vytapeni a vodu a doted platila rocne 40.000 Kč a ted ji nastavili odpovidajici zalohy na 110.000 Kč za rok, tak se nelze divit, ze jde demonstrovat proti vlade!

---

Na druhou stranu plati to, co psal fleg, ze to nekdo zafinancoval. Pokud Karel04 pise, ze demonstrovali uz za vselico, tak je nutne si uvedomit, ze se jim tam schazelo 500 lidi a najednou jim tam prislo 70.000 lidi. To neni jen nastvanosti lidi, ale i stupnem te organizace a predevsim financema. Akorat se s flegem neshodnu na tom, ze bych byl ochoten verit, ze za financema stali Rusaci, podle me to je za domaci penize, o koho by mohlo jit, uz jsem psal.

Lidi se tam sešli proto, že nesouhlasí s vládou.

Tak o tom asi nikdo nepochybuje. Ale tak nějak mám pocit, že důvodů toho nesouhlasu tak bude celkem hodně. Takže se tam sice sešli lidé, kteří mají společného "nepřítele", ale nikoliv společný cíl. A pokud by se jim toho "nepřítele" povedlo odstranit, jejich odlišné cíle bych z nich velmi rychle udělaly nové "nepřátele".

Článek od "analytika" Mácy, který dělá pro manipulační plátek manipulatori.cz a píše pro Bakalovy noviny? Ber to tak, že pravda je někde uprostřed, rozhodně nejde tento Mácův výplach brát doslova.
Na demonstraci byl i Janeček (kandidát na prezidenta) a ten má taky dost peněz, aby na organizaci přispěl. Pro něj jsou to body do kampaně.

Je to bizár, ale bohatý bizár, který nemá problém podobnou akci zafinancovat.
A opět opakuji, že je třeba rozlišovat organizátory vs vystupující vs lidi, kteří na demonstraci přišli.
Někdo to zorganizoval - bizár dle tebe
Někdo vystupoval - částečně bizár, částečně rozumní lidé
Někdo na demonstraci přišel - lidé zoufalí ze současné situace

Počítej s tím, že podobný "bizár" se objeví i u vás, jakmile vláda ohlásí, že ceny elektřiny neplatí a zvednou se 2-4 násobně

Když jsem pak ve zprávách viděl video z demošky, napadlo mne, kdo asi tam nechal instalovat (a zaplatil) pódium a velkoplošnou obrazovku?
Nedivím se, že tam přišli i obyčejní lidi (já jsem tam, aspoň v duchu, byl taky).
Ale co chybělo, aby někdo, stačilo by v davu, třeba "student Růžička", vykřikl: "Pojďme na to, vymlátíme výlohu Aeroflotu"?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-hrib-vypnul-kamery-ct-to-nevysila-madarsko-vzkveta-nepravdy-z-vaclavaku-213426

https://pc.poradna.net/questions/3155300-webkamera-na-vaclavaku

Já jsem nějakou webkameru co by fungovala a ukazovala, jak se tam lidi scházejí, nenašel. Možná jsem jen špatně hledal.

K té pražské demonstraci: většinově tam byli úplně obyčejní lidi, co už mají téhle situace plný zuby. A výzvy k demonstraci byly v diskuzích pod článkama po celý léto, včetně data, času a místa konání.

Nepolemizuju vůbec s tím, že organizátoři nejsou zrovna běžní občané, ale demonstrující ano.

I v Evropě se už něco děje:
Itálie: https://www.youtube.com/watch?v=T12NLBEZPsk
Británie: https://www.youtube.com/watch?v=KPWxpG7Gpns
Německo: https://www.youtube.com/watch?v=lq6NiP33m84

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru