Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Australia ide na to po vzore Ciny. Ide spustit 5 dnovy lockdown v state Viktoria kvoli 1000 pripadom…
fleg 15.07.2021 14:24
fleg
V podstate uz se tu nijak diskuze nevyviji, kazdy jsme zakopan na sve pozici a tezko uz nekdo zmeni…
RedMaX 15.07.2021 15:07
RedMaX
Ufff,... protože u chřipky nikdy nebyly plné nemocnice a kvůli chřipce se nemusela přerušit standard…
Zdenál 15.07.2021 15:14
Zdenál
No prave, donekonecna. Jak jsem tu psal, opatreni tu byly, zkuste mifovi nekdo rict do oci, ze zadn…
RedMaX 15.07.2021 15:31
RedMaX
Ok, az budes mit covidovy oboustranny zanet plic, tak prosim slusne chcipni sam doma. A nechtej aby…
lucifer 15.07.2021 16:28
lucifer
Jsem proti covidu imunni, ale jinak souhlasim, kdo se nenechal ockovat, at se stara sam, coz prave t…
RedMaX 15.07.2021 16:31
RedMaX
Jsem proti covidu imunni, Okamzite do laborataria, izolovat tvoju uzasnu protilatku a distribuovat…
fleg 15.07.2021 17:28
fleg
My, teda já podobně jako Peková, jsme introverti, tak do TV s podobnyma vecma nechodime. Asi dalo, a…
RedMaX 15.07.2021 17:42
RedMaX
Pekova je introvert, a preto je s nou uz milion videi...si ma pobavil;o).
fleg 15.07.2021 20:06
fleg
Vzdyt to rikala ona a ja jsem uplne stejny introvert taky!
RedMaX 15.07.2021 22:14
RedMaX
Rozumiem, co povie Pekova je zakon, je introvert, a preto rozdala uz desiatky interview. To dava log…
fleg 15.07.2021 22:16
fleg
To je častá chyba při stanovování introverze vs extraverze. Taky jsem ji dělal, psychiatr mi nicméně…
Moas 16.07.2021 09:39
Moas
Potvrzuji. Jsem typický introvert a přesto je mojí nedílnou prací přednášení před desítkami i stovka…
Sharkjd 16.07.2021 12:02
Sharkjd
Ale to sa nevylucuje. Ty prednasat musis, je to tvoja praca. Ale nerobis to "dobrovolne", pretoe by… nový
fleg 17.07.2021 23:23
fleg
Načtete cizí QR kód a můžete do hospody. Aplikaci ke covidu lze jednoduše zneužít V nástroji pro pr…
Pavel 16.07.2021 20:28
Pavel
Stát třeba i umí, respektive se snaží. Jenže… musí počítat se svým lidem a jeho kladným vztahem k od…
L-Core 16.07.2021 22:25
L-Core
Dovolim si nesouhlasit. Pri navrhu s tim musis pocitat. To je zaklad analýzy.
Jan Fiala 17.07.2021 05:34
Jan Fiala
Máš pravdu, v Česku ano :-|
L-Core 17.07.2021 09:26
L-Core
Ano, a přesně kvůli lidem jako redmarx. :) Ono obecně většina těch restrikci je kvůli mainstreamu, k…
Sharkjd 17.07.2021 12:21
Sharkjd
Az na to, ze imunni lide bezne existuji. Jiste ne vsichni, kteri se doted nenakazili jsou imunni, je…
RedMaX 17.07.2021 12:29
RedMaX
To, že jsi vůči covid-19 imunní máš nějak ověřeno? Když se budeš bez jakékoliv ochrany potloukat po…
L-Core 17.07.2021 13:18
L-Core
znamená to i to, že nejen že se u tebe neprojevují příznaky, ale že se nemůžeš ani nakazit a zůstat…
RedMaX 17.07.2021 13:28
RedMaX
Švédi od té své cesty (stejně jako Británie) ale rychle ustoupili. Navíc nevíš, jak dlouho ta imunit…
L-Core 17.07.2021 13:37
L-Core
. Nechat covidu opravdu volný průběh by IMHO skončilo naprostou katastrofou, mnohem horšími ekonomic… nový
Hastrman 17.07.2021 14:17
Hastrman
Presne tak, stacilo par narizeni, kde vis, ze je velka sance na setkani se s neprizbusobivyma, kteri… nový
RedMaX 17.07.2021 15:04
RedMaX
Ja jsem jeste nikdy nemela chripku. Nemela jsem ani covid (respektive - nevim o tom, ze bych ho mela… nový
merlouska 17.07.2021 21:39
merlouska
Tak o tom, ze nektera "ockovani" jsou spise genovou terapii uz tu psal JaFi. Hlavne je to ale neozko… nový
RedMaX 17.07.2021 22:49
RedMaX
To ockovani je furt levnejsi nez lockdowny, zahlcene spitaly, zavrene obchody a skoly apod. A ockov… nový
merlouska 17.07.2021 23:17
merlouska
A ockovany clovek to take bude sirit mene nez neockovany. Ve skutecnosti to nevis, ze to rika nejak… nový
RedMaX 18.07.2021 08:10
RedMaX
Podle vyzkumu v Izraeli ma očkovaný asi 6.72x vyšší pravděpodobnost, že covid znovu dostane než člov… poslední
Jan Fiala 18.07.2021 09:06
Jan Fiala
JaFiho teoriu o genovej terapii som vyvratil, pretoze nedochadza k ziadnej zmene DNA, co nakoniec uz… nový
fleg 17.07.2021 23:19
fleg
Flegu, genova terapie zalozena na mRNA je genova terapie (viz odkaz na clanek, ktery jsem daval). Já… nový
Jan Fiala 18.07.2021 07:03
Jan Fiala
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/odpurci-vakcinace-deti-proti-koronaviru-demonstrovali-v-praze-4… nový
Yarda 17.07.2021 23:12
Yarda

Australia ide na to po vzore Ciny. Ide spustit 5 dnovy lockdown v state Viktoria kvoli 1000 pripadom virusu (na 12mil obyvatelov), co mi pride rozumne, pretoze podchytavaju problem hned na zaciatku aj ked za cenu takychto opatreni.
Neviem si predstavit, zeby sa nieco take stalo v CR alebo v SR.

V podstate uz se tu nijak diskuze nevyviji, kazdy jsme zakopan na sve pozici a tezko uz nekdo zmeni nazor, takze opet stejny oponentni hlas: Chripky bylo klidne 100.000 pripadu na 10 milionu obyvatel CR a nikdo lockdown nevyhlasoval, proc by mel u covidu?

Ufff,... protože u chřipky nikdy nebyly plné nemocnice a kvůli chřipce se nemusela přerušit standardní operativa a preventivní péče.
Samozřejmě se naskýtá otázka, kolik dalších lidí by při nevyhlášení lockdownu onemocnělo. Ano, lze si představit dvě možnosti:
1. nikdo další by neonemocněl, nemocnice by nebyly víc zaplněné, neumřelo by víc lidí
2. onemocnělo by více lidí, nemocnice už by nestíhaly, umřelo byli mnohem více lidí

V podstatě nikdo na světě si pod hrozbou 2. varianty netroufl nevyhlásit aspoň minimální omezení či doporučení, takže to nevíme a můžeme nad tím debatovat donekonečna ...

No prave, donekonecna.

Jak jsem tu psal, opatreni tu byly, zkuste mifovi nekdo rict do oci, ze zadna protikoronavirova pravidla jste nezaznamenali. ]:)
Stejne byly nemocnice plny, tak k cemu takove lockdowny jsou?

Druha a v soucasnosti hlavni vec, kterou zase jen opakuju, vsichni, kdo chteji byt chraneni pred koronavirem a hospitalizaci, jsou ockovani. O zbytek, o ty, kteri nechteji, aby se o ne nekdo staral, at se prosim aktivisti uz konecne starat prestanou, za sebe a blizke muzu jednoznacne rict, ze o to nestojime.

To je častá chyba při stanovování introverze vs extraverze. Taky jsem ji dělal, psychiatr mi nicméně vysvětlil, že z věděckého pohledu je to trochu jinak.

Zjednodušeně jde o to, odkud lidé čerpají energii a jak odpočívají. Jestli ve společnosti, nebo o samotě. To je spolehlivé vodítko. Nejde zdaleka čistě o to, jak se projevují.
Extrovert může být rád ve společnosti, kde přesto příliš nemluví, jen raději poslouchá a kouká a je spokojený.
Stejně tak introvert umí být veselým a vtipným společníkem. Ale dojde domů, zaklapne dveře, vezme knížku do ruky a je šťastný.
Dá se to odlišit i podle způsobu komunikace - extrovert má potřebu odpovídat hned a domýšlet "za pochodu". Introvert si vyslechne otázku, zamyslí se a pak vypustí myšlenku, co má hlavu a patu.

Nedá se to paušalizovat.

Většina lidí jsou stejně ambiverti, i když o sobě tvrdí něco jiného.

Ale to sa nevylucuje.
Ty prednasat musis, je to tvoja praca.
Ale nerobis to "dobrovolne", pretoe by ta to bavilo.
Pekova keby je introvert nekyvne na kazde interview a nezdeluje svoju pravdu dokolecka celemu svetu.
Ona introvert urcite nie je, ju bavi byt na vyslni, ju bavi byt jednou z celnych predstaviteliek protiprudu a urcite jej robi dobre ked sa o jej tvrdenia opiera tolko ludi.
Introvert by nemal taku potrebu zdelovat svoju pravdu za kazdu cenu.

Načtete cizí QR kód a můžete do hospody. Aplikaci ke covidu lze jednoduše zneužít

V nástroji pro prokazování bezinfekčnosti je totiž možné uchovávat potvrzení pro více lidí najednou, třeba členy domácnosti s pouze papírovým certifikátem. Problém ale je, že pro přidání další osoby do aplikace neprobíhá žádné dvoufázové ověření – stačí tedy s Tečkou místo čTečky naskenovat jakýkoliv platný cizí QR kód a je k dispozici pro další použití bez vědomí opravdového vlastníka.

Budu se trapně opakovat, už jsem se tu do zblbnutí ptal pořád dokola: To ku*va tenhle stát neumí nic udělat pořádně?

Az na to, ze imunni lide bezne existuji. Jiste ne vsichni, kteri se doted nenakazili jsou imunni, jenze je to presne to, co jsme nejen ja rikali uz na zacatku, ten vir si tou spolecnosti proste projde bez ohledu na nazor par chytrolinu, kteri zvatlaji nejake sve teorie. Nekdo se nenakazi, nekdo ano, ti co se nakazi, se zaockuji sami dobrovolne, protoze se nebudou chtit nakazit podruhe. Ti, co jsou imunni, nemaji duvod se ockovat a vyhazovat tak penize ze zdravotniho pojisteni panubohu z okna, je spousta dulezitejsich veci ve zdravotnictvi, na ktere jsou potreba penize, hodne penez. (Znamy zrovna pred par dny zemrel na rakovinu.)

To, že jsi vůči covid-19 imunní máš nějak ověřeno? Když se budeš bez jakékoliv ochrany potloukat po JIPkách s covid pacienty, víš jistě, že to nemůžeš chytit? Pak ano, jsi klikař a definitivně za vodou. Pokud je takových jako ty třetina národa, jste klikaři a za vodou, budiž.

Pokud jsi imunní, znamená to i to, že nejen že se u tebe neprojevují příznaky, ale že se nemůžeš ani nakazit a zůstat asymptomatický "pozitivní"? Nemůžeš tedy skrytě virus přenést na někoho dalšího? Pokud je to tak, opět bomba, máš štěstí.

Pokud to ale stoprocentně neplatí, zahráváš si, karma prý dokáže být sfiňa :-)

Jako naprostý laik si myslím, že proti covidu-19 přirozeně imunních lidí bude jen zanedbatelné množství. Že když dáme stovce takto přesvědčených nezaočkovaných a dříve neinfikovaných (tedy bez umělých či přirozených protilátek) inhalovat vzduch z covidária plného chrchlajících pacošů, covid pozitivních jich bude přesně sto. Pochopitelně, příznaky budou mít různé - od "nic", přes "rýmečka" a "zápal plic" až po "kerchov".

znamená to i to, že nejen že se u tebe neprojevují příznaky, ale že se nemůžeš ani nakazit a zůstat asymptomatický "pozitivní"?

Ten dotaz je irelevantni, protoze nakazit se muze i ockovany clovek, akorat bude mit velkou pravdepodobnost, ze to bude bez komplikaci a treba si toho ani nevsimne a teda se bude pohybovat mezi ostatnima lidma a roznaset to dal. Ockovani proti covidu je v tomto znacne problematicke, nebot odstranuje priznaky, ale ockovani to mohou roznaset dal a dal. Pro neockovanou neimunni spolecnost jsou ockovani pomerne rizikovou skupinou, coz nas vraci opet na zacatek, ze diky lidem, kteri se nechali naockovat se to bude dal a dal sirit a nakonec to projde pres celou spolecnost, nakonec zbydou jen ockovani a imunni.

Porad si teda myslim, ze v celkovem souhrnu, kdyz se to jednou na uplnem konci spocita, tak puvodni svedska cesta nechat to projit spolecnosti rychle, by mela podobny pocet mrtvych a nemocnych jako tahle pomala cesta, kdy se tim brodime nekolik let a bude to mit znacne ekonomicke nasledky.

Švédi od té své cesty (stejně jako Británie) ale rychle ustoupili. Navíc nevíš, jak dlouho ta imunita po nemoci vydrží. Virus nemizí a za rok, dva se tohle může zase - a zase s katastrofickými důsledky - opakovat. Nechat covidu opravdu volný průběh by IMHO skončilo naprostou katastrofou, mnohem horšími ekonomickými důsledky než dnes.

Pro neockovanou neimunni spolecnost jsou ockovani pomerne rizikovou skupinou

Ano. A oni mají docela jednoduché řešení ve svých rukou :-) Pokud ji nevyžijí, jejich volba.

. Nechat covidu opravdu volný průběh by IMHO skončilo naprostou katastrofou, mnohem horšími ekonomickými důsledky než dnes.

Ono by ale tomu covidu nenechali všetci naprosto voľný priebeh, ani tí Švédi to tak nespravili. Akurát že sa nikto za nich tatkovsky nepostavil jak za malé detičky a nedirigoval ich, čo majú presne robiť a keď je tatko (vláda) blbec - čo z princípu veci je - tak ho detičky nebudú poslúchať a robiť jemu napriek.
Ty vidíš len dve roviny - buď nám vláda všetko zareže a zachráni nás pred covidom, alebo keď to nespraví, všetci si budú žiť úplne rovnako jak pred covidom a všetci umrieme, lebo sme predsa idioti a aj napriek mŕtvolám na uliciach budeme všetci hromadne kaliť vo veľkom najmä v Oldies kluboch.
Keby vláda nenariaďovala idiotiny, tak by sa nezhoršilo vôbec nič (ba naopak), len by sa proste chránili tí čo chcú a zamestnávatelia by loķálne prijímali opatrenia realizovateľné konkrétne pre svoje firmy, keďže by celkom logicky nechceli mať obrovský výpadok zamestnancov.
Takže nemôžeš tvrdiť, že scenár „nechať covidu opravdu voľný priebeh” by sa vôbec niekde vo svete realizoval.

Presne tak, stacilo par narizeni, kde vis, ze je velka sance na setkani se s neprizbusobivyma, kteri nemaji zadne zabrany, takze treba povinne narizeni v potravinach nosit respirator, za me naprosto ok. Takovyhlech narizeni stacilo par, zbytek jsou kraviny, ktere k zadnemu nesireni neprispeli, casto naopak.

Ja jsem jeste nikdy nemela chripku. Nemela jsem ani covid (respektive - nevim o tom, ze bych ho mela). Ale i presto si absolutne netroufnu tvrdit, ze jsem proti tomu imunni, protoze netusim, cim je zpusobeno to, ze jsem to nikdy nechytla (pripadne to chytla bez priznaku). Moznosti jsou v zasade dve: bud me nikdo nenakazil, nebo mam dobrou imunitu. Pokud je to ta imunita, tak by to bylo super, jenze se na to nemuzu a ani nechci spolehat.

A ano, ockovani proti chripce jsem nikdy neresila - jenze chripka taky nikdy nepusobila podobne kolapsy jako ted covid. Pokud si lidstvo na covid zvykne a bude to postupem casu prubehem a smrtnosti podobne jako chripka, tak se na nejaka ockovani v budoucnu mozna uz taky vyprdnu, ale v tuhle chvili mi to prijde jako jedno z dostupnych a levnych reseni te situace, kterou jsme si prozili za posledni rok a pul.

Tak o tom, ze nektera "ockovani" jsou spise genovou terapii uz tu psal JaFi. Hlavne je to ale neozkousena genova terapie a pokud chces na tom vyzkumu delat dobrovolnika, tak prosim, ale ja to rozhodne nechci. Hrozne je na tom to, ze vlada nas chce nutit k tomu, abychom se nedobrovolne podileli na nejakem vyzkumu, to si nedovolili ani komunisti. A pokud pises, ze se jedna o levne a dostupne reseni situace, tak ty ockovani jsou drahe a nekdo to zaplatit bude muset, sice ne naprimo, ale skrz dane urcite a budeme to my vsichni. A ani netusime, jestli se skutecne jedna o reseni situace, protoze podle me to zadne reseni situace neni, kdyz to clovek ockovany muze chytnout a i prenaset dal.

To ockovani je furt levnejsi nez lockdowny, zahlcene spitaly, zavrene obchody a skoly apod.

A ockovany clovek to take bude sirit mene nez neockovany. Stejne jako u vseho ostatniho ani tohle neni samozrejme 100% (muzes to sirit, muzes onemocnet, muzes i umrit, ale s vyrazne mensi pravdepodobnosti nez neockovany clovek).

Podle vyzkumu v Izraeli ma očkovaný asi 6.72x vyšší pravděpodobnost, že covid znovu dostane než člověk, který jej prodělal.
To samozřejmě nic nemění na tom, že očkování chrání. Ale nerozumim, proč se nebere imunita získaná přirozeně v potaz a je větší a větší tlak na to, aby se všichni očkovali. Jako typický příklad třeba Slovensko.
Takova snaha - proočkovat všechny za kazdou cenu ve mě prostě budí podezření, že jsou za tím jiné zájmy než dobro lidi. V lepším případě pouze peníze.

Flegu, genova terapie zalozena na mRNA je genova terapie (viz odkaz na clanek, ktery jsem daval). Já jsem uznal, ze mRNA nemeni DNA. mRNA stejně jako původní genová terapie, založená na zmenach DNA, přeprogramovává chování buněk. Jen to s pomocí mRNA jde jednodušeji.

To, ze se v USA vedou spory, jestli v pripade mRNA jde stale o vakcinu nebo zda už jde o genovou terapii se da taky dohledat, opiraji se o to, ze mRNA vyhovuje definici genove terapie, než definici vakciny.

To, ze se shodneme, že část výroku byla nepravdivá neznamená automaticky, že nepravdivý je celý výrok. V tomto máš svou logiku, kterou se pořád oháníš, nějak pokřivenou.

Zpět do debat Nahoru