Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak toto je iná rana pre všetkých rúško- a respirátoromilcov. Moderátor politickej diskusie odpadol…
Hastrman 21.03.2021 17:10
Hastrman
Hrozné, čo všetko dokáže zapríčiniť sugescia. Svata pravda :-D a narozdil od tebe to nepisu ironic…
merlouska 21.03.2021 21:44
merlouska
Pracující ve fabrikách 8 - 12 hodin denně, 5 dní v týdnu.
Prasak 21.03.2021 21:53
Prasak
Jeste lepsi. Ale na druhou stranu, nosi to tam opravdu poctive? Bez obcasneho stahnuti nebo noseni p…
merlouska 21.03.2021 22:17
merlouska
Najdou se výjimky, ale většina to nosí poctivě. Větší problém, než dýchání skrz tu věc, tak jsou gum…
Prasak 22.03.2021 11:48
Prasak
Ja si poridila respiratory, co maji gumicky za hlavou, ne za usima, prave pro pripady, kdy ho musim…
merlouska 22.03.2021 12:20
merlouska
Boze, myslete!!! Proste vezmu respirator, ktery ma gumicky za usi, odriznu spodni gumicku hned u re…
RedMaX 23.03.2021 17:34
RedMaX
Tak jasně že to jde, ale musel bych to dělat na každým kusu každej den. Navíc to na držce obvykle hů…
Prasak 23.03.2021 18:44
Prasak
:-D:-D:-D Od zacatku brezna jsem nasadil 2 respiratory, stridam je obden. Ne ze bych musel, ale jse…
RedMaX 23.03.2021 19:26
RedMaX
Jo, taky jsem jich viděl hodně ušmudlaných. Zvláště na špičce, jak si to neustále upravují. My to fa…
Prasak 23.03.2021 19:37
Prasak
Já mám furt jeden. Nosím ho na krku, na tlamu putuje jen když jede policajt nebo jde šéf. Teď mě Fle…
mif 23.03.2021 20:13
mif
Ze koronaviry existuji, na tom neni nic k vereni/nevereni, proste je to normalni typ u cloveka bezny…
RedMaX 23.03.2021 21:29
RedMaX
Já nevěřím v pandu. Su skoro doktor :-), takže vím, co jsou rhinoviry a podobná pakáž. V politice ne…
mif 23.03.2021 21:42
mif
Ted uplne nechapu, v pandu? Ale koronavir k nam zatahly cibetky a dikobrazi! :-D https://www.novink… nový
RedMaX 24.03.2021 20:17
RedMaX
Aby mel respirator nejakej efekt, mel by na te drzce sedet poradne. A to s tim tvym navrhovanym rese…
merlouska 24.03.2021 03:19
merlouska
OZKOUSENO, SEDI TO PEVNE. nový
RedMaX 24.03.2021 20:14
RedMaX
Ještě k problému PCR testů https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciaa1491/59…
Jan Fiala 22.03.2021 17:54
Jan Fiala
Jestliže je někdo označen PCR metodou jako pozitivní s hranicí testování 35 cyklů nebo vyšší, pravdě…
fleg 22.03.2021 22:06
fleg
Toto mas odkial prosim ta? Ja citam z toho grafu a odkazu nieco uplne ine. Z clanku: At Ct = 35, t…
Jan Fiala 23.03.2021 00:12
Jan Fiala
Poznam ta uz dlho, ale v poslednej dobe premyslam, ci si lajdak, nechapes, alebo to robis umyselne.…
fleg 23.03.2021 00:26
fleg
Pokud pouzijes 35 cyklu, tak na pozitivni vysledek PCR testu staci, pokud budou ze vzorku 3% viru ak…
Jan Fiala 23.03.2021 11:42
Jan Fiala
Ach jo...tak kedze ta mam rad budem predpokladat aj dalej, ze si sa len stratil v preklade, ci si bo…
fleg 23.03.2021 14:42
fleg
Ct = 25, up to 70% of patients remain positive in culture and that at Ct = 30 this value drops to 20…
Jan Fiala 23.03.2021 15:48
Jan Fiala
Ok beriem ako argument a teraz vysvetli tuto vetu. Our Ct value of 35, initially based on the resul…
fleg 23.03.2021 19:20
fleg
Takze ct < 35 delaji na pozitivnich vzorcich a dalsi na negativnich? Pak mi to cele nedava smysl. P…
Jan Fiala 23.03.2021 19:50
Jan Fiala
Dava ti zmysel ta veta, ktoru som pastol? Dava ti zmysel ich tvrdenie, ze dosiahli korelujuce vysled…
fleg 23.03.2021 19:53
fleg
Kdo se dává testovat na PCR? Lidi, kteří jsou pozitivní na antigenní testy bez ohledu na příznaky -…
Jan Fiala 23.03.2021 20:46
Jan Fiala
Kdo se dává testovat na PCR? Lidi, kteří jsou pozitivní na antigenní testy bez ohledu na příznaky -…
fleg 23.03.2021 21:31
fleg
Nevytrhuj to z kontextu, psal jsem tam i Druhá věc je, že bys stejně na PCR krátce po překonání dopa…
Jan Fiala 23.03.2021 22:26
Jan Fiala
Nevytrhujem, pretoze u nas sa na antigen necaka a predsa mame +- rovnake cisla ako vy. Inymi slovame… nový
fleg-sk 24.03.2021 12:56
fleg-sk
Ok. Pokud budu pouzivat 35 cyklu, dosahnu 97% presnost. Pokud pocet cyklu zvednu z 35 na 45, dostanu… nový
Jan Fiala 24.03.2021 13:25
Jan Fiala
To uz studia neskuma. Ak sa chces bavit o tom, preco sa u vas (mozno aj u nas) pouziva ct45 a nie ct… nový
fleg 24.03.2021 21:07
fleg
Vždyť si vezmi jak to tu funguje. Máš příznaky, zajdeš za obvoďákem, ten tě pošle domů, ať to zkusíš…
merlouska 24.03.2021 03:31
merlouska
Pred mesicem byla jina situace. To jeste nebyly narizeny plosne testy ve firmach a bylo dost mist na…
Jan Fiala 24.03.2021 06:45
Jan Fiala
Zkus si najit misto na antigen ted. Zkusila jsem. 1. Brno, kde bydlim ja (tam je mist na testovani… nový
merlouska 24.03.2021 23:41
merlouska
Koukni se na nějakou okresní nemocnici, třeba Vyškov. Tam jsem na antigen nenašel jediné volné místo… nový
Jan Fiala 25.03.2021 06:32
Jan Fiala
Tak koukám na naše testovací místo v okresním městě (nepojedu ani do Prahy, ani do Ostravy). Nejbliž…
L-Core 24.03.2021 07:57
L-Core
U nás nejbližší PCR termín 29.3., to znamená za 5 dnů. Pak si počkáš na výsledek. Pro antigenní test… nový
Jan Fiala 24.03.2021 11:25
Jan Fiala
A jeden článek o ivermektinu https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/porad-nechapu-co-se-tu-deje-r…
Jan Fiala 23.03.2021 15:24
Jan Fiala
Co se doprdele děje? Čeho /jakého/ zmrdovství jsme součástí? Kurva hydrant, tohle se nestává ani v n…
mif 23.03.2021 15:29
mif
Jako obvykle, jde jen o prachy. Až v první řadě. Válka je taky jenom byznys.
Prasak 23.03.2021 16:14
Prasak
Kdybych hledal výš, tak bych dohledal svůj názor, že se objedná studie, kde se budou úmyslně podávat… nový
Jan Fiala 24.03.2021 11:34
Jan Fiala
Slíbená vakcína Johnson & Johnson prozatím nebude: Johnson & Johnson nedodá vakcíny, protože nemá la… nový
Pavel 24.03.2021 10:48
Pavel
Asi zatiaľ najlogickejšie vysvetlenie masiek v exteriéri. Jeden nemecký politik sa prezradil. Poved… nový
Hastrman 24.03.2021 11:15
Hastrman
Tak politik, ci odbornik? Pretoze ja som cital skor nenapadny PR clanok na zariadenie, ktore vyvijaj… nový
fleg-sk 24.03.2021 12:26
fleg-sk
Tohle, ze to je v exterierech uplna blbost vi uplne kazdej, i fleg to vi, akorat musi jit vzdy proti… nový
RedMaX 24.03.2021 20:20
RedMaX
On pláva proti prúdu iba keď diskutuje s ľuďmi, ktorí už sami plávajú proti prúdu, inak sa teda vern… nový
Hastrman 24.03.2021 20:45
Hastrman
Ale samozrejme, ze to cely clanok zhadzuje...ty asi nevies ako sa robi PR, ktore oficialne nie je PR… nový
fleg 24.03.2021 21:12
fleg
Na druhou stranu, kdyby nejakej debil nevymyslel respiratory venku, at uz mas rozestup treba 5 metru… nový
RedMaX 24.03.2021 21:30
RedMaX
Ano nebudes mi verit ja tam vidim, ze clanok bol dohodnuty a ma ulohu predovsetkym propagovat vyrobo… nový
Hastrman 24.03.2021 21:35
Hastrman
Ano ma to nejaky vplvy na jeho tvrdenia, pretoze ja sa nanho nepozeram ako na vedca, ktory nieco obj… nový
fleg 24.03.2021 21:40
fleg
V tom prípade by sme mali zdiskreditovať polovicu odborníkov, ktorých dennodenne počúvame. Skoro kaž… nový
Hastrman 24.03.2021 22:01
Hastrman
Zalezi k comu sa vyjadruje...ak sa vyjadruje k PCR testom som 2x opatrny na to, co hovori. Napriklad… nový
fleg 24.03.2021 22:05
fleg
Zalezi k comu sa vyjadruje... No veď a práve o to mi ide. :)) Pán v článku tiež nezhadzoval nosenie… nový
Hastrman 24.03.2021 22:20
Hastrman
Dva postřehy: Ráno běžel na ČT24 dole titulek, že za prvních 6 týdnů stoupla celková úmrtnost oprot… nový
L-Core 25.03.2021 08:52
L-Core
Nezabudni, ze vyssi pocet mrtvych je z dovodu neposkytovania zdravotnej starostlivosti. Tento argume… nový
fleg 25.03.2021 11:21
fleg
Zacalo se ockovat, pocet mrtvych stoupa, ta prima umera je tam zrejma. :-) nový
RedMaX 25.03.2021 13:05
RedMaX
]:) Já věděl, že se vysvětlení najde. nový
L-Core 25.03.2021 15:58
L-Core
Díky, vládo! https://zpravy.aktualne.cz/domaci/za-zabavene-rousky-hamacek-vyplatil-26-milionu/r~b8ac… nový
Kurt 25.03.2021 11:19
Kurt
Ze je KSCM a CSSD napojene na Rusko a Cinu myslim tusime vsichni. Ja uz tu nejakou dobu tvrdim, ze j… nový
RedMaX 25.03.2021 13:03
RedMaX
Imunolog Thon upřímně o očkování i o svých kolezích zajimavy rozhovor nový
RedMaX 25.03.2021 12:56
RedMaX
Rozhovor zajímavý opravdu je, jen mi v něm chyběla otázka na opakované onemocnění - zatímco v rozhov… nový
Kurt 25.03.2021 13:11
Kurt
To je velmi zle vyjadrenie z jeho strany. V pripade prekonanie nie si voci chorobe imunny, ale kedze… nový
fleg 25.03.2021 13:32
fleg
Ano aj u nas sa to prezentuje ako imunita, co nie je pravda, a preto aj ludia po prekonani choroby m… nový
Jan Fiala 25.03.2021 14:04
Jan Fiala
JaFi pomooooc....preco mi to toto robis? Nie, ruska sa nosia preto, ze sa mozem kedykolvek znovu nak… poslední
fleg 25.03.2021 16:09
fleg
Ockovanie ludi "s imunitou" ma svoje opodstatnenie, pretoze po ockovani by sa malo vytvorit viacej p… nový
Hastrman 25.03.2021 14:12
Hastrman
Možná to vychází z toho, že lidi, kteří si prošli lehkým/bezpříznakovým covidem, nemají skoro žádné… nový
L-Core 25.03.2021 16:00
L-Core
Vychadza to asi z merani, ktore spravili pri klinickych skuskach pri ockovani...pravdepodobne spriem… nový
fleg 25.03.2021 16:07
fleg

Tak toto je iná rana pre všetkých rúško- a respirátoromilcov. Moderátor politickej diskusie odpadol v priamom prenose. https://www.cas.sk/clanok/1103876/prerusene-vysielanie-po-kolapse-dolinskeho-jeden-z-hosti-napisal-co-sa-odohravalo-po-vypnuti-kamier/

Neviem si to vysvetliť, ako sa to mohlo stať. Zrejme si vsugeroval, že cez respirátor a rúško zároveň sa dýcha o dosť horšie ako normálne. To mu vari nikto nepovedal, že respirátor nepredstavuje žiadnu prekážku v cirkulácii vzduchu? Veď predsa molekuly kyslíka sú niekoľkonásobne menšie ako medzery v látke rúška a respirátora, je predsa fyzikálne vylúčené, že by sa v tom človeku dýchalo horšie jak normálne. Hrozné, čo všetko dokáže zapríčiniť sugescia.

Hrozné, čo všetko dokáže zapríčiniť sugescia.

Svata pravda :-D

a narozdil od tebe to nepisu ironicky - kdybych se mela ridit temi tvymi blaboly, tak se divim, ze jsem prezila nekolik 2,5hodinovych jizd vlakem s nasazenym respiratorem, ze zvladnu s respiratorem pobihat po kauflandu... a pritom kdyz se skrabu do kopce bez jakehokoli hadru na hube, tak nahore nemuzu popadnout dech.

Najdou se výjimky, ale většina to nosí poctivě.
Větší problém, než dýchání skrz tu věc, tak jsou gumičky za uši. Já to vyřešil dvěma zelenýma gumičkama za hlavu + dvě kancelářský sponky. Jiní si pořídili spony za hlavu, někteří to vydrží mít na uších, ty obdivuji, já bych to nedal.

Ja si poridila respiratory, co maji gumicky za hlavou, ne za usima, prave pro pripady, kdy ho musim mit delsi dobu. Kdyz s tim jdu na 20 minut do Kauflandu, tak jsou v pohode i ty za usima, ale kdyz jedu 4-5 hodin k mame, tak posledne jsem z toho mela bolave ucho (i bez rousek a respiratoru toho za usima mam dost).
Takovyhle neco:
[BTL_Respirator_FLAT-FIT_product_473x245_1608630710_original.jpg]

Ale jinak mi kamaradka prinesla takove plastove blbosti, ktere funguji podobne jako ta tvoje sponka, umoznuji gumicky natahnout a prichytit dozadu za hlavu a nemit je za usima. Nekdy to taky vyzkousim :-)

:-D :-D :-D

Od zacatku brezna jsem nasadil 2 respiratory, stridam je obden. Ne ze bych musel, ale jsem prirodni clovek, ktery se snazi setrit planetu, takze ikdyz je dostavame v praci, tak je tam skladuju a ano, premyslim, ze bych mel nejpozdeji od dubna nasadit nove dva respose. :-)

Nejake jsem taky daroval mene "majetnym" kamaradum.

Jinak ale jsi me rozesmal hlavne proto, protoze hodne lidi pouziva respirator bile barvy a dneska jsem koukal po lidech v metru a pocital jsem, kolik tech respiratoru napocitam nahnedlych. Prosim, to neni, ze by do toho lidi srali, ono kdyz to pouzivate delsi dobu, tak se to uspini a zhnedne to. Nejak jsem dopocital do cisla 35 a pak me to prestalo bavit, proste hodne lidi ty respiratory vubec nemeni!

Jo, taky jsem jich viděl hodně ušmudlaných. Zvláště na špičce, jak si to neustále upravují.
My to fasujeme, tak si beru denně čistej, mít to více dní bych nedal ani tak. Když pak jdu domů, tak respirátor nechám v autě. Postupně se mi tam hromadí, až se manželka nasere a vyhodí je. Ale jak to tam leží, tak to vyčuchne a pak na skok do obchodu se to dá ještě použít :-)

Ze koronaviry existuji, na tom neni nic k vereni/nevereni, proste je to normalni typ u cloveka beznyho viru, pak mas bezny rhinoviry:

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/souboj-viru-nachlazeni-muze-vypudit-koronavirus-zjistila-studie-40354884

Jeste pred rokem a neco se tomu rikalo nachlazeni.

Je ale fakt, ze tenhle sars-cov-2 je silnejsi typ koronaviru, proto to muze jinak nemocneho cloveka i zabit. Tohle vsechno jsou fakta.

---

Druha vec je to divadlo kolem, nekdo divadlo miluje (fleg, L-Core), nekdo ho nesnasi jako treba ty. Ja jsem nekde uprostred, pripadam si jak blbec, ale v zasade je to dobra komedie, ikdyz uz ponekud dlouha. :-)

U vas to preci jenom jde to nosit minimalne, u nas na jihu Cech je to podobny, ale tim, ze jsem kvuli praci v Praze, tak tady to bez noseni respiratoru nejde, z MHD by me vyhodili nebo na me zavolali policajty. V praci je to taky treba na zachod nosit atp. A kdyz uz to musim nosit, tak mam byt radne komedialne naladeny, takze jednoznacne vybarvene respiratory. Ten se srdickama neni spatnej, ale ocekavam jeste zhorseni, tak si setrim na pozdejsi casy jeden jeste lepsi s kytickama. :-D

Já nevěřím v pandu. Su skoro doktor :-), takže vím, co jsou rhinoviry a podobná pakáž. V politice nejsem vzdělán, takže mi může špejbl s kurvínkem nableptat cokoliv. Mám ale tvrdou palici a selský rozum (Valach). V řiť mňa ukúste, když tvrdíte, že mně pomože hadra přes tlamu a vakcína od firmy, která dělá bojové látky. Hovno. Slibovica a špek - to je můj recepis.

Ještě k problému PCR testů

https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciaa1491/5912603

Jestliže je někdo označen PCR metodou jako pozitivní s hranicí testování 35 cyklů nebo vyšší, pravděpodobnost, že tato osoba je infikovaná je nižší než 3% a pravděpodobnost, že výsledek testu je falešně pozitivní je 97%. Počet amplifikačních cyklů je přitom v České republice nastaven na 45 cyklů!

Jestliže je někdo označen PCR metodou jako pozitivní s hranicí testování 35 cyklů nebo vyšší, pravděpodobnost, že tato osoba je infikovaná je nižší než 3% a pravděpodobnost, že výsledek testu je falešně pozitivní je 97%. Počet amplifikačních cyklů je přitom v České republice nastaven na 45 cyklů!

Toto mas odkial prosim ta? Ja citam z toho grafu a odkazu nieco uplne ine.

Poznam ta uz dlho, ale v poslednej dobe premyslam, ci si lajdak, nechapes, alebo to robis umyselne.
Takze ak sa nam to hodi budeme vytrhavat vety z kontextu?
JaFi treba citat s pochopenim.
Ak chces pomozem ti s prekladom.
P.S. Ak stale nebudes chapat odporucam si pozriet min jednu studiu, na ktoru sa tam odkazuju a tvrdia, ze ich vysledky koreluju s ich vysledkami.

Pokud pouzijes 35 cyklu, tak na pozitivni vysledek PCR testu staci, pokud budou ze vzorku 3% viru aktivniho, zbytek uz aktivni byt nemusi. Takovy clovek covid prodelal, ale uz neni infekcni.
Pokud pouzijes jeste vyssi pocet cyklu, budes detekovat jako pozitivni i lidi, kteri uz nejake tydny nakazlivi nejsou.

Ach jo...tak kedze ta mam rad budem predpokladat aj dalej, ze si sa len stratil v preklade, ci si bol nedosledny.
NIE
Preklad znie takto.
V pripade ct35 vyjdu 3% testov pozitivne z negativnych vzoriek, cize pri ct35 mame 3% falosnu pozitivitu.
Studia odkazuje na korejsku a tchajwansku studiu, ktore (keby si si precital) urcili, ze presnost PCR testov je 97%, a preto aj tvoja studia, na ktoru sa odkazujes tvrdi toto:

Our Ct value of 35, initially based on the results obtained by RT-PCR on control negative samples in our laboratory and initial results of cultures [8], is validated by the results herein presented and is in correlation with what was proposed in Korea [9] and Taiwan [10]

Ct = 25, up to 70% of patients remain positive in culture and that at Ct = 30 this value drops to 20%. At Ct = 35, the value we used to report a positive result for PCR, <3% of cultures are positive

Takže chceš říct, že pokud to namnožíš méněkrát, tak ti vyjde víc false pozitivních vzorků? Podle tvé logiky, při jen 25 cyklech vyjde 70% pozitivních z negativních vzorků?

Ok beriem ako argument a teraz vysvetli tuto vetu.

Our Ct value of 35, initially based on the results obtained by RT-PCR on control negative samples in our laboratory and initial results of cultures [8], is validated by the results herein presented and is in correlation with what was proposed in Korea [9] and Taiwan [10].

Prva vec je, ze tvrdia, ze ct35 robili na vzorke negativnych testov, ktore si urobili v labaku cez RT-PCR metodu. Inymi slovami zo 100 negativnych vzoriek im vysli 3 pozitivne.
Zaujimave, ze pri tych korejskych a tchajwanskych testoch, kde pouzili RT-PCR metodu im vysla 97% uspesnost, co je identicky vysledok s ct35 a oni to tam zdoraznuju, ze dosiahli rovnake vysledky...inymi slovami rt-pcr je z hladiska vyhodnocovania rovnako uspesna ako ct35.
Takze mily Watsne kto ma teraz pravdu?

P.S. Btw cely tento hoax, kory vytiahol JaFi riesi jednu jedinu vec, ktoru vieme uz vyse 3/4 roka. Sucasna pouzivana metodika PCR testov je natolko citliva, ze dokaze odhalit aj mrtvy, respektive neinfekcny virus v organizme, a preto sa uz cca od zaciatku leta nerobia PCR testy po prekonani Coovidu. Na jar sa este robili.
Vychadzali totizto pozitivne casto, a preto sa experimentalne urcilo, ze 14 dni pozitivnom teste ak nemas priznaky uz nie si infenkcny.
Ze to JaFi interpretuje ako falosnu pozitivitu a vyvolavanie zbytocnych cisiel je smutne. Stacilo si precitat tie studie s rt-pcr a pochopil im, co im vlastne vyslo.

Takze ct < 35 delaji na pozitivnich vzorcich a dalsi na negativnich? Pak mi to cele nedava smysl.

Princip mnozeni ti popsal zarny (vys). Cim vic opakovani, tim vic toho namnozis skoro z niceho a tim pozitivnejsi vzorek dostanes. A rozdil 35 a 45 mnozeni je docela velky.

S tim souvisi i vypovedi lidi, kteri s tim pracuji, kteri ti reknou, ze pkkud chces vedet, jestli je clovek infekcni, musel bys udelat test z krve.

Dava ti zmysel ta veta, ktoru som pastol? Dava ti zmysel ich tvrdenie, ze dosiahli korelujuce vysledky s korejcami, ktory maju jasne uvedenu 97% uspesnost pri RC-CTR?
Dava ti zmysel informacia, ze uz skoro rok nerobime po prekonani Covida PCR?
Preco asi, co myslis?
A premyslaj dalej.
Kto sa dava testovat PCR? Ludia s priznakmi. Ak mas priznaky a vyjde ti PCR pozitivne chces povedat, ze v 97% pripadov je to falosne?
Kto v CR je dalej testovany na PCR? Ano vsetci, ktorym antigen urcil pozitivitu. Takze opat ta ista otazka...ak ti antigen urci pozitivitu a PCR ju potvrdi ide na 97% o falosny poplach?
JaFi kua premyslaj...odkial sa beru potom ti mrtvi ludia a plne nemocnice?
Len prosim ta nepovedz, ze to kvoli poistovniam lebo ma vystrie.

Kdo se dává testovat na PCR? Lidi, kteří jsou pozitivní na antigenní testy bez ohledu na příznaky - těch je většina.
Proč se nedělají PCR testy po překonání? Protože by laborky nestíhaly. I teď máš na PCR čekací dobu několik dnů. Druhá věc je, že bys stejně na PCR krátce po překonání dopadl jako pozitivní.

Vždyť si vezmi jak to tu funguje. Máš příznaky, zajdeš za obvoďákem, ten tě pošle domů, ať to zkusíš vyležet a paralenem. Když si neodbytný, pošle tě na PCR. Na ten si počkáš tak 3 dny. V té době, pokud jsi měl nějaké příznaky předtím, začínáš mít vážnější příznaky. Necháš si udělat PCR test, za další 2 dny se dozvíš výsledek. Místo toho, aby tě začali léčit na začátku, tě začnou léčit o 6 dnů později, to už tě do nemocnice poveze rychlá, pokud jsi méně odolný.

Proč máš tolik mrtvých? Protože se odkládá péče u lidí, kteří by ji normálně měli. Pokud se jim k tomu přidá covid, je to pro ně obvykle konečná. A jestli chceš "vystřít", tak pojišťovny mají na zaplnění nemocnic svůj podíl přeplácením péče o covid pozitivní pacienty.

Zaregistroval jsi narůstající počet opakovaných onemocnění? Docela vysoký počet do 60 dnů od předchozího.

Kdo se dává testovat na PCR? Lidi, kteří jsou pozitivní na antigenní testy bez ohledu na příznaky - těch je většina.

Ano (u nas napriklad nie) a uz si si spravil statistiku kolko z tych ludi s pozitivnym PCR aj antigenom toho Covida nemali? Podla teba je to 97%. Ja sam som priklad, ze napriek tomu, ze som priznaky nemal som mal oba testy pozitivne a to, ze som bol infenkcny dokazuje aj to, ze som nakazil manzelku.

Proč se nedělají PCR testy po překonání? Protože by laborky nestíhaly.

Ty si kde bol na jar JaFi? Naozaj si uz nepamatas, ci to iba hras? Testy po Covide sa prestali robit na jar/leto 2020, ked sme nemali takmer ziadnych nakazenych. A dovod? Opakovane vykazovanie pozitivity, cestokrat aj po 30 dnoch od prekonanie Covidu.
To si fakt nepamatas, ci to na mna len hras?
Nie ziadne, ze laborky nestihali, dovod bol presne tento.

Vždyť si vezmi jak to tu funguje. Máš příznaky, zajdeš za obvoďákem, ten tě pošle domů, ať to zkusíš vyležet a paralenem. Když si neodbytný, pošle tě na PCR. Na ten si počkáš tak 3 dny. V té době, pokud jsi měl nějaké příznaky předtím, začínáš mít vážnější příznaky. Necháš si udělat PCR test, za další 2 dny se dozvíš výsledek. Místo toho, aby tě začali léčit na začátku, tě začnou léčit o 6 dnů později, to už tě do nemocnice poveze rychlá, pokud jsi méně odolný.

U nas to tak nefunguje. Mas priznaky a ides na antigen. Pretoze je neustale dostupny, ziadny obvodak. Takze sranda je, ze mame cca rovnake cisla pozitivity ako vy a pritom iny system (podla teba), pretoze u nas sa chodi na test namiesto k obvodakovi.

Nevytrhuj to z kontextu, psal jsem tam i
Druhá věc je, že bys stejně na PCR krátce po překonání dopadl jako pozitivní.

U nas ted cekas na antigen déle než na PCR, protože je povinné týdenní testování firem nad 10 lidí i živnostníků. Takže si to nevymyslim. Pokud by tě poslali na antigen a následně na PCR, dostaneš vysledek v nejlepším případě tak za 10 dnů a déle a to už je covid v plném rozkvětu a u slabších jedinců i pozdě na léčbu.

Nevytrhujem, pretoze u nas sa na antigen necaka a predsa mame +- rovnake cisla ako vy.
Inymi slovame cakanim na test sa ziadne cisla u vas nefalsuju a urcite nemate 97% falosnu pozitivitu.
Takze este raz...o citlivosti PCR vieme uz od jari a fakt, ze PCR robi falosnu pozitivitu aj par tyzdnov po prekonani Covida je verejne znamy.
Naozaj nechapem tuto tvoju fantazmagoriu, ze vytiahnes studiu a ides navodzovat dojem, ze 97% vysledkov z pcr je falosne pozitivnych. Ano toto moze a asi aj plati ak by sme testovali vzorky od pacientov po prekonani Covida, ktori uz nie su infekcni.
Takze sa pytam, co tu spochybnujes vlastne, ked ct35 metodu a jej presnost pri odhalovani Covidu potvrdila uz pred skoro rokom aj RT-PCR metoda? Aj ta je podla teba chybna?
A preco si to vlastne vytiahol, ked tvoj samotny "dokaz" toto potvrdzuje?
Ci tebe naozaj staci, ze si nieco zle prelozis, vylozis a huraaaa....mame tu dalsiu spiklenecku stupidnu teoriu?
Ja mam spiklenecke teorie rad, su pritazlive a ked zistis nieco co iny nevedel, ci popieral mas urcite dobry pocit...ale do prdele nemozes aspon predostriet nieco poriadne na co mas dokazy a neda sa uplne jednoducho vyvratit?
Toto je naozaj velmi velmi slabe prist s 97% falosnou pozitivitou.

Vždyť si vezmi jak to tu funguje. Máš příznaky, zajdeš za obvoďákem, ten tě pošle domů, ať to zkusíš vyležet a paralenem. Když si neodbytný, pošle tě na PCR. Na ten si počkáš tak 3 dny. V té době, pokud jsi měl nějaké příznaky předtím, začínáš mít vážnější příznaky. Necháš si udělat PCR test, za další 2 dny se dozvíš výsledek. Místo toho, aby tě začali léčit na začátku, tě začnou léčit o 6 dnů později, to už tě do nemocnice poveze rychlá, pokud jsi méně odolný.

Tak to asi mama s brachou zijou v nejakem jinem vesmiru. Mama se probudila s priznaky, okamzite zacala patrat, kde ji udelaji antigen, termin 4 hodiny pote, pozitivni, vyter na PCR proveden okamzite, vysledek druhy den.
Bracha dostal zadanku od hygieny den po mamine pozitivnim testu, ale protoze je lajdak, objednal se az dva dny po vystaveni zadanky, termin za dva dny. Den pred testem priznaky, takze test byl vicemene bezpredmetny, protoze to bylo jasne. Nicmene sel tam, vysledek take druhy den.
Je to zhruba 3-4 tydny zpatky.

Proč máš tolik mrtvých? Protože se odkládá péče u lidí, kteří by ji normálně měli. Pokud se jim k tomu přidá covid, je to pro ně obvykle konečná.

Eh, blbost. Ano, pece se odklada, ale to rozhodne nezpusobuje takovy skokovy narust mrtvych. To se projevi spis az v dlouhodobejsim horizontu.
A nejvetsi pojeb je na tom cele to, ze kdyz uz nekdo skonci ve spitale z necovidovych pricin, ma velkou sanci tam covida chytit.
Stalo se pred temer 2 mesici tatovi kamaradky. Vcera zemrel. NA covid. Protoze i kdyz celkove uz nebyl uplne zdravej, tak bez covidu by jeste nejakou dobu zil.

Koukni se na nějakou okresní nemocnici, třeba Vyškov. Tam jsem na antigen nenašel jediné volné místo do konce května.
V Brně vybudovali na výstavišti velkokapacitní centrum, takže proto.

Docela mě mrazí z představy, že lidé s příznaky se potáhnou přes celý kraj do Brna na antigenní testy autobusem a následně šalinou na výstaviště a zpět, aby to pak absolvovali tu samou cestu ještě jednou, tentokrát už s plně rozvinutým covidem, protože si mezi tím musí vyzvednout žádanku od obvoďáka. Tohle je možná ta cesta, kterou se covid přes veškeré lockdowny šíří.

U nás nejbližší PCR termín 29.3., to znamená za 5 dnů. Pak si počkáš na výsledek.
Pro antigenní test jsem nenašel termín do konce května, dál jsem už nehledal. To už bych měl covid dávno za sebou nebo nad sebou.
Takže o tom je současný stav. Antigenní test nemáš šanci (pokud jej neabsolvuješ v práci). PCR test se žádankou od obvoďáka nebo KHS s výsledkem za 7 dnů. A do toho ideologové argumentují tím, že vakcína je hybridní zbraň.

A jeden článek o ivermektinu
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/porad-nechapu-co-se-tu-deje-rika-brnensky-primar-rezek-40354786

Zrejme budu zase označen za konspirátora, ale mě z toho vychází jen to, že EMA kope za big pharma a lidi jsou až na druhém místě.
Ivermektin je levné generikum a proto negeneruje zisk do správných kapes. Buď EMA neví, o čem rozhoduje, nebo je ovlivňována pomocí špatných podkladů. Nevím, co je horší.

Kdybych hledal výš, tak bych dohledal svůj názor, že se objedná studie, kde se budou úmyslně podávat nestandardně vysoké dávky léku, nechá se pár lidí umřít (v tom horším případě), aby byl argument pro nedoporučení léku. A ani jsem na to nemusel čekat půl roku, jak je u "konspirací" obvyklé. Holt doba zrychluje.

A jeste kratka citace ohledně Johnson:

Potvrzuje to i viroložka Hanneke Schuitemakerová, která se podílela na vývoji vakcíny. Klinické studie podle jejího vyjádření probíhaly rychleji, než se očekávalo, a EMA vakcínu schválila „nečekaně brzy“

Jsem zvědavý, zda posuzování EMA u ideologicjy nevhodných vakcin bude probihat také "nečekaně rychle"

Asi zatiaľ najlogickejšie vysvetlenie masiek v exteriéri.

Jeden nemecký politik sa prezradil. Povedal, že je to preto, lebo sa to dá dobre kontrolovať. Prirodzene. Domov vám predsa nepríde policajt, aby preveril, či tam nosíte masku, alebo dodržiavate opatrenia. Ale vonku sa to dá. Politici presadzujú také kroky, ktoré môžu kontrolovať.
Vlani u nás zverejnili štatistiky, podľa ktorých boli hlavnými zdrojmi infekcie domovy dôchodcov a sociálnej starostlivosti, veľké ubytovacie zariadenia, nemocnice a domácnosti. Na tých miestach dochádzalo k vyše 70 percentám šírenia nákazy. To všetko sú však miesta, ktoré sa nedajú kontrolovať. Sotva možno poslať políciu do domova dôchodcov, ani v nemocnici by veľa nezmohla, tobôž v domácnostiach. To znamená, že viac ako 70 percent prenosu infekcie nemožno kontrolovať.

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/581916-nakaza-sa-siri-vnutri-zdoraznuje-nemecky-odbornik/?fbclid=IwAR2SIgU2ooHB03AkCcUxUMGDiImq8mPBlQKimuTdr7bhKstmGg7xdpzFlAk

Ďalej pán tvrdí, že pravdepodobnosť prenosu nákazy je v exteriéry minimálna, takmer neexistujúca. Tvrdí, že zákaz vychádzania je naprostý nezmysel, naopak by bolo žiadúce, ak by sa ľudia stretávali vonku v parkoch a nie potajomky doma. Dokonca tvrdí aj, že by bolo úplne v poriadku povoliť vonkajšie športy, keďže riziko prenosu je tam takisto minimálne.

On pláva proti prúdu iba keď diskutuje s ľuďmi, ktorí už sami plávajú proti prúdu, inak sa teda verne drží každého oficiálneho naratívu, až len krútim hlavou, prečo to robí, či by mu zrušili hosting webstránok alebo prečo...
Na flegovi moc nechápem, prečo si vždy vypichne úplnú blbosť a točí sa okolo nej ako ratlík okolo špeku. Teraz sa tu pýta, že prečo z rozhovoru cíti taký marketing. Sakra veď dostal priamu otázku on od redakcie na jeho prístroj, nezačal s tým on sám. Tak už si pochopiteľne spraví PR. V tom ale vôbec nebola pointa rozhovoru a to, že si spravil malé PR, nijak nediskredituje jeho argumenty, keďže tam nie je žiadny konflikt záujmov.

Ale samozrejme, ze to cely clanok zhadzuje...ty asi nevies ako sa robi PR, ktore oficialne nie je PR?
Napisal som argumenty ok, ja s nimi dokonca suhlasim, aj ked nedelil by som exterier a interier, ale podstatny je odstup, ktory vonku mas skoro vzdy vyrazne vacsi ako vo vnutri.
Napriklad z tohoto dovodu si myslim, ze male obchody su menej rizikove ako velke supermarkety a lahsie sa tam udrziava rozostup a pocet ludi. Osobne by som radsej otvoril male obchody ako tie velke.
Ale po peknom uvode sa zrazu zacneme bavit o pristroji...kua drat hosi ved vy ste znami tym, ze za vsetkym hladate spiknutie, tak preco ho nevidite tu, kde sa priam ponuka?
Ano nebudes mi verit ja tam vidim, ze clanok bol dohodnuty a ma ulohu predovsetkym propagovat vyrobok danej firmy.
Pretoze toto je win-win clanok...novinar ma bombasticky titulok, ktory prilaka ludi a vedec/podnikatel si spravil skrytu reklamu.

Ano nebudes mi verit ja tam vidim, ze clanok bol dohodnuty a ma ulohu predovsetkym propagovat vyrobok danej firmy.
Pretoze toto je win-win clanok...novinar ma bombasticky titulok, ktory prilaka ludi a vedec/podnikatel si spravil skrytu reklamu.

Môže byť, ale to nijak nemá vplyv na argumentáciu daného pána. Iné by bolo, keby to bol rozhovor s výrobcom respirátorov a ten by tvrdil, že respirátory sú kľúčové aj v exteriéroch, lebo vírus sa predsa zachytí na listoch stromov a z nich prší na okoloidúcich, alebo keby výrobca vakcín argumentoval, že ivermektín zabíja, ale zato vakcíny sú úplne výborné, že... ale tuto pánovi môže byť pre predaj jeho prístroja úplne jedno, či sa v exteriéri nosia respirátory alebo nie, takže to PR nijako nezhadzuje jeho argumenty. Zas by bolo iné, keby tvrdil, že respirátory sú zbytočné aj v interiéri, lebo jeho prístroj pred vstupom predsa odhalí, či je človek infekčný alebo nie. Ale nič také tam on netvrdí.

V tom prípade by sme mali zdiskreditovať polovicu odborníkov, ktorých dennodenne počúvame. Skoro každý má vo svojom výskume aj nejaké obchodné záujmy. A keď aj priamo nepodniká alebo neinvestuje, tak je určite platený nejakou inštitúciou, ktorá je financovaná rôznymi záujmovými skupinami alebo samotným štátom.

Konkrétne čo taký Pavol Čekan na Slovensku? Uznávaná autorita ohľadom koronavírusu, ale vzhľadom na to, že jeho firma vyvíja PCR testy, nemali by sme ho vôbec počúvať.

Zalezi k comu sa vyjadruje...ak sa vyjadruje k PCR testom som 2x opatrny na to, co hovori.
Napriklad tvrdil, ze jeho firma vyvinula supercitlive PCR testy pred par mesiacmi.
Preco som nevidel nejake clanky o ich komercnom predaji?
Ak nie u nas tak v zahranici?
Inak Cekana mozem, povazujem jeho nazory za triezve.

Zalezi k comu sa vyjadruje...

No veď a práve o to mi ide. :)) Pán v článku tiež nezhadzoval nosenie respirátorov, z dôvodu, že jeho prístroj je predsa účinnejší ako respirátory a ich nosenie sa s ním vylučuje, ale celkom objektívne tvrdí, že respirátory v exteriéroch sú blbosť. Respirátory a jeho prístroj tam teda nestoja v žiadnom konflikte. Preto nevidím dôvod kvôli tomu znevažovať jeho argumenty netýkajúce sa prístroja. Jasne, to PR sa ti môže zdať vtieravé, ale inak nemá žiadny vplyv na obsah zvyšku jeho tvrdení, takže ho prekúsnem.

Napriklad tvrdil, ze jeho firma vyvinula supercitlive PCR testy pred par mesiacmi.
Preco som nevidel nejake clanky o ich komercnom predaji?
Ak nie u nas tak v zahranici?

To je pravda. Vraj vymyslel super revolučné spásonosné testy, ale v zahraničí o takom zázraku ani zmienka. To isté aj slovenská vakcína. Zachytil si to? Keď sa ohlásili prvé vakcíny, tak boli správy aj o vakcíne vyvinutej slovenskými vedátormi, ktorá by mala fungovať na úplne inom princípe ako tie zahraničné a preto by mala byť aj účinnejšia. Bolo s nimi aj pár rozhovorov. Ja som sa tomu ale moc nevenoval, také správy celkovo beriem dosť so skepsiou, radšej si počkám pár mesiacov že čo sa z toho vyliahne, no a jaksi z toho teraz nie je už vôbec nič a len si chlapci vtedy robili veľkolepé PR. :-D

Dva postřehy:

Ráno běžel na ČT24 dole titulek, že za prvních 6 týdnů stoupla celková úmrtnost oproti průměru o 46%. To je určitě potvrzení toho, že žádný covid neexistuje. Ty mrtvé, ty asi zabíjejí ilumináti z NWO pomocí 5G sítí. Musím se zítra (dnes není čas, DPH) kouknout na weby chcíplého čokla či Čákové, třeba tam budou podrobnosti o tom, že nás zachrání jedině okamžité uvolnění všeho.

Fascinuje mě tupost jedné strany (v souvislosti s tou neverending šaškárnou o prodlužování nouzového stavu), která nechce prodloužení podpořit, protože nedostala přesný termín otevření škol. Opravdu jsou tak natvrdlí? Jak proboha TEĎ může kdokoliv vědět, jak se bude situace vyvíjet za týden, dva, tři? Opatření se mají měnit podle situace a ne kalendáře nebo termínu voleb (jo koukám na tebe, čau lide). Předem se ohrazuji proti podsouváni mi, že já chci nouzák navěky.

Rozhovor zajímavý opravdu je, jen mi v něm chyběla otázka na opakované onemocnění - zatímco v rozhovoru je uvedeno, že po prodělání nemoci je člověk imunní, v reálu se objevují případy, kdy pacient dostal nemoc i podruhé (a často měla těžší průběh, než při první manifestaci).

To je velmi zle vyjadrenie z jeho strany.
V pripade prekonanie nie si voci chorobe imunny, ale kedze mas protilatky v pripade, ze ochories bude priebeh ochorenia vyrazne lahsi. Navyse protilaky aj znizuju moznost nakazy, co je tiez logicke.
Ano aj u nas sa to prezentuje ako imunita, co nie je pravda, a preto aj ludia po prekonani choroby musia napriklad nosit ruska, ci respiratori.
Ockovanie ludi "s imunitou" ma svoje opodstatnenie, pretoze po ockovani by sa malo vytvorit viacej protilatok a s vyrazne vyssou vydrzou v case ako pri prekonani choroby. Monzo by stalo za uvahu spravit im pred ockovanim test na protilatky a tych s vysokym cislom ockovat az vyrazne neskor. To logiku ma.
Ale toto vsetko sa uz davno rozoberalo, takze mi je divne, ze profesional sa vyjadruje takto nesikovne.

Ano aj u nas sa to prezentuje ako imunita, co nie je pravda, a preto aj ludia po prekonani choroby musia napriklad nosit ruska, ci respiratori.

Víš proč se musí nosit respirátoři? Protože je to mnohem jednodušší na kontrolu, než kdyby museli u každého bez rúška či respirátoru prověřovat, zda překonal covid.
U nás všichni musí nosit hadr na hubě (jak říká Mif), ale nemusí se nechat testovat při povinném firemním testování 90 dnů po překonání covidu.

JaFi pomooooc....preco mi to toto robis?
Nie, ruska sa nosia preto, ze sa mozem kedykolvek znovu nakazit a nosil by som ho aj bez toho, aby mi to niekto nariadoval.
Je to ohladuplne voci ostatnym, mozem byt bezpriankovym prenasacom a ruskom nechranoim seba, ale predovsetkym okolie.
Kua toto sme preberali celu jar, ty si snad chybal vtedy?

Zpět do debat Nahoru