Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Imunolog Thon upřímně o očkování i o svých kolezích zajimavy rozhovor
RedMaX 25.03.2021 12:56
RedMaX
Rozhovor zajímavý opravdu je, jen mi v něm chyběla otázka na opakované onemocnění - zatímco v rozhov…
Kurt 25.03.2021 13:11
Kurt
To je velmi zle vyjadrenie z jeho strany. V pripade prekonanie nie si voci chorobe imunny, ale kedze…
fleg 25.03.2021 13:32
fleg
Ano aj u nas sa to prezentuje ako imunita, co nie je pravda, a preto aj ludia po prekonani choroby m…
Jan Fiala 25.03.2021 14:04
Jan Fiala
JaFi pomooooc....preco mi to toto robis? Nie, ruska sa nosia preto, ze sa mozem kedykolvek znovu nak… poslední
fleg 25.03.2021 16:09
fleg
Ockovanie ludi "s imunitou" ma svoje opodstatnenie, pretoze po ockovani by sa malo vytvorit viacej p…
Hastrman 25.03.2021 14:12
Hastrman
Možná to vychází z toho, že lidi, kteří si prošli lehkým/bezpříznakovým covidem, nemají skoro žádné… nový
L-Core 25.03.2021 16:00
L-Core
Vychadza to asi z merani, ktore spravili pri klinickych skuskach pri ockovani...pravdepodobne spriem… nový
fleg 25.03.2021 16:07
fleg

Rozhovor zajímavý opravdu je, jen mi v něm chyběla otázka na opakované onemocnění - zatímco v rozhovoru je uvedeno, že po prodělání nemoci je člověk imunní, v reálu se objevují případy, kdy pacient dostal nemoc i podruhé (a často měla těžší průběh, než při první manifestaci).

To je velmi zle vyjadrenie z jeho strany.
V pripade prekonanie nie si voci chorobe imunny, ale kedze mas protilatky v pripade, ze ochories bude priebeh ochorenia vyrazne lahsi. Navyse protilaky aj znizuju moznost nakazy, co je tiez logicke.
Ano aj u nas sa to prezentuje ako imunita, co nie je pravda, a preto aj ludia po prekonani choroby musia napriklad nosit ruska, ci respiratori.
Ockovanie ludi "s imunitou" ma svoje opodstatnenie, pretoze po ockovani by sa malo vytvorit viacej protilatok a s vyrazne vyssou vydrzou v case ako pri prekonani choroby. Monzo by stalo za uvahu spravit im pred ockovanim test na protilatky a tych s vysokym cislom ockovat az vyrazne neskor. To logiku ma.
Ale toto vsetko sa uz davno rozoberalo, takze mi je divne, ze profesional sa vyjadruje takto nesikovne.

Ano aj u nas sa to prezentuje ako imunita, co nie je pravda, a preto aj ludia po prekonani choroby musia napriklad nosit ruska, ci respiratori.

Víš proč se musí nosit respirátoři? Protože je to mnohem jednodušší na kontrolu, než kdyby museli u každého bez rúška či respirátoru prověřovat, zda překonal covid.
U nás všichni musí nosit hadr na hubě (jak říká Mif), ale nemusí se nechat testovat při povinném firemním testování 90 dnů po překonání covidu.

JaFi pomooooc....preco mi to toto robis?
Nie, ruska sa nosia preto, ze sa mozem kedykolvek znovu nakazit a nosil by som ho aj bez toho, aby mi to niekto nariadoval.
Je to ohladuplne voci ostatnym, mozem byt bezpriankovym prenasacom a ruskom nechranoim seba, ale predovsetkym okolie.
Kua toto sme preberali celu jar, ty si snad chybal vtedy?

Zpět do debat Nahoru