Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Albert
Wikan 15.01.2021 12:38
Wikan
Já také Albert, nic jiného nemám přímo před barákem (ted za kopcem cca 200m) Ale jinak souhlasím, ž… nový
jezekhifi 18.01.2021 08:36
jezekhifi
Býval to Globus, teď je mám krapet z ruky, tak Tesco. Chodím hlavně tam, kde můžu nakupovat se scann…
Moas 15.01.2021 12:45
Moas
A to už Tesco umí? Já už tam dlouho nebyl, zatím vím, že to má Globus, který nikde v dosahu 30km nem…
Jan Fiala 15.01.2021 13:17
Jan Fiala
jj umí ale určitě ne všude, v Brně v Králově Poli to třebas jde. Nutno říct, že oproti Globusu to ne… nový
Moas 15.01.2021 21:54
Moas
Nejčastěji Tesco, protože ho mám podle svých možností nejblíže. Jinak do kteréhokoliv jiného marketu…
IQ37 15.01.2021 14:59
IQ37
Tak o nekvalitě bych asi tolik nemluvil, jelikož i zde se dá nakoupit kvalitní zboží, a napriklad ja… nový
Materidiuska1772 15.01.2021 16:13
Materidiuska1772
Asi jsi nikdy nebyl v oddělení ovoce - zelenina například. Anebo uzeniny, ze kterých teče proudem vo… nový
IQ37 15.01.2021 16:21
IQ37
Ano, ale je to většina, ale i tam se dá koupit kvalitní uzeniny, o ovoci a zeleniny nemluvě jelikož… nový
Materidiuska1772 15.01.2021 16:25
Materidiuska1772
Tyhle stížnosti poslouchám prakticky na všechny řetězce. nový
Wikan 15.01.2021 16:34
Wikan
Česnek za 170,- Kč? Kde jinde to mají? :-D Sáčky na zboží, které se trhají 2x během cesty k pokladně… nový
IQ37 15.01.2021 17:01
IQ37
To musí být nějaký dovozový, ten česnek, kdoví odkud :-) Loňský jsem prodal za 150Kč/kg. Ale když n… nový
L-Core 16.01.2021 10:07
L-Core
U Hrušky je o 10 korun levnější, v Penny o 20 korun levnější. Prostě nenažranci z Tesco. nový
IQ37 16.01.2021 12:12
IQ37
No a měl bys česnek teď? Koupím, kulaku ]:). Ten čínský sa nedá žrať... nový
mif 16.01.2021 13:16
mif
Už neměl. Máme jen zásobu pro nás, abychom do další sklizně vydrželi. nový
L-Core 16.01.2021 14:56
L-Core
Co se tyka Tesca, tak tam jsem narazil snad na nejhorší obsluhu pokladen, co se rychlosti a kvality… nový
Jan Fiala 15.01.2021 16:54
Jan Fiala
Já mám též takový pocit. Zvláště Tesco v Kéniku v Brně. Nikde jsem nepotkal zoufalejší pracovníky v… nový
Prasak 15.01.2021 17:03
Prasak
Co v Krpoli zavedli skenery a samoobslužné pokladny, tak jsem na pokladu nešel. Je fakt, že ta jejic… nový
Moas 15.01.2021 22:02
Moas
Do Krpola jezdíme do Luxoru, Sportisima, ale samotný Tesco je pro nás okrajový. Občas tam jde koupit… nový
Prasak 16.01.2021 00:34
Prasak
Když jedu do obchodu sám, mám papírek se seznamem a nakupuji přesně podle něj. Když jdeme s manželko… nový
L-Core 16.01.2021 10:41
L-Core
Tak Lidl jsou hlavne privatni vyrobky, coz uznavam, je vcelku matouci. Pokud je to od mlika nebo od… nový
bahno 16.01.2021 21:18
bahno
Chodím do Lidlu na baterky. Aerocell či co. Cena/výkon dost fajn. nový
mif 16.01.2021 22:57
mif
Já od tama nosím ponožky a trencle. A když mají hadry pro děcka, tak to dělají maminy nájezd, protož… nový
Prasak 17.01.2021 11:59
Prasak
Já v Tescu už u normální pokladny nebyl asi 2 roky, máme samoobslužné a tam je to skoro vždy bez ček… nový
Karel04 15.01.2021 17:05
Karel04
Je tam velká fluktuace zaměstnanců, to asi taky o něčem napovídá. Navíc tam berou za pulty nějaké po… nový
IQ37 15.01.2021 17:08
IQ37
Večerka. Od šesti do dvaceti. Komu to patří, netuším. nový
mif 15.01.2021 18:21
mif
Malej výběr obchodů. Nejčastěji nakupuji spojovací materiál a ten v těch nabídnutých obchodech nemaj… nový
nerady 15.01.2021 21:11
nerady
Tak zalezi, co ma kdo u ruky. Ja teda muzu porovnat skoro vsechno a ty vetsi obchody Jednota/Coop j… nový
RedMaX 17.01.2021 10:14
RedMaX
Jeste zmineni Vietnamci, take je u nas na chalupe ve meste mame. Nechodim tam, neberou kartu. V dnes… nový
RedMaX 17.01.2021 10:18
RedMaX
Vietnamce, neřeš, ti nakupují podle slev v řetězcích, takže u Vietnamců nakoupíš Penny, Tesco, Lidl,… nový
Jan Fiala 18.01.2021 12:12
Jan Fiala
Záleží čo a kde a čo je po ruke. Ale s Tescom a Kauflandom nemám zrovna dobré skúsenosti... Tesco na… nový
Ale 02.02.2022 10:38
Ale
Anketa po roce ještě běží?::) nový
Karel04 02.02.2022 18:03
Karel04
To jen nějaký trouba měl potřebu se vyjádřit a vytáhnout starý příspěvek.... nový
host 02.02.2022 19:00
host
Viděl jsem, jen jsem to nechtěl psát přímo na něho, tak jsem komentář napsal dolů. I když jsem se ho… nový
Karel04 02.02.2022 19:49
Karel04
Mal tam reklamny odkaz, takze som ho celeho zmazal. nový
fleg 04.02.2022 15:21
fleg
no ono to bolo na vrchu medzi novými tak som tiež odpovedal a až potom všimol, ale nechápem ako niek… poslední
Ale 04.02.2022 16:43
Ale

Býval to Globus, teď je mám krapet z ruky, tak Tesco. Chodím hlavně tam, kde můžu nakupovat se scannerem a přímo do tašky, protože naplnit koš, vyložit na pás a pak znovu plnit tašky mi přijde na palicu.

jj umí ale určitě ne všude, v Brně v Králově Poli to třebas jde. Nutno říct, že oproti Globusu to nemají ještě tak dopilované (tzn. občas jim nefunguje výdejní místo skenerů a nezbývá než použít mobilní appku) a workflow mají zmatenější (na pokladně je potřeba ručním pokladnovým skenerem číst barcode z mobilního skeneru) a občas mají nelogicky uspořádané kroky, ale jinak to celkem jde.

Já mám též takový pocit. Zvláště Tesco v Kéniku v Brně. Nikde jsem nepotkal zoufalejší pracovníky v pokladně. Občas je dohání Ivanovický Globus, tam to občas taky docela drhne, ale ne až tak moc.
Nejrychlejší poklady má Lidl, bezkonkurenčně. I to je jeden z důvodů, proč tam chodím nejčastěji, malý fronty u pokladen. Další plusy - ne příliš velkej obchod, ne příliš malej, privátní značky nebývají odpad, jako právě v Tescu. Takže nákup je rychlej.

Co v Krpoli zavedli skenery a samoobslužné pokladny, tak jsem na pokladu nešel. Je fakt, že ta jejich elita na pokladnách se jen tak nevidí.
Lidl by mi nevadil ale po ruce to nikde nemám a musel bych se naučit na ty jejich značky, které se nikde jinde koupit nedají, takže když tam jednou za uherský rok zavítám na nákup, protože jedu někam do řiti a tam je jen Lidl, tak jsem ztracen jak Goro před Tokiem... Pikok nebo Dulano? Co ten Pilos, to je něco jak Euroshopper nebo se to nemusím bát žrát? Hřeje mě vědomí, že Lidl se poslední roky pravidelně umisťuje v čelních žebříčcích kvality potravin, tak by snad úplný odpad neprodávali.

A ještě pochopit ty jejich Argus piva to je taky celkem masakr, každý se to vyrábí někde jinde a už se mi stalo, že stejné pivo koupené v rozpětí cca půl roku bylo z různých pivovarů...

Do Krpola jezdíme do Luxoru, Sportisima, ale samotný Tesco je pro nás okrajový. Občas tam jde koupit děckám triko s pěkným potiskem. To se pak po cestě zastavíme v Globusu, někdy na dlabanec a k tomu pokaždý koupíme sekanou a pár jejich buřtů.

Privátních značek Lidlu se nemusíš bát, za posledních pár let se mi nestalo, že bych koupil nějakej shit (jo, jednou tam měli konzervy lanšmítu, ty byly hnus, ale to nebyla jejich značka). Pilos je univerzální značka jejich mléčných výrobků, to prostě neřeš, je to mlíko, nebo jogurt, vyrábí to třeba Olma. Nesrovnávej to s Euroshopperem, to je vyloženě brand označující levnej hnus. Lidl to nemá takto odlišený. Pokud máš víc druhů šunky, tak napoví odstupňování ceny. Ale obecně uzeniny mají dobrý, sýry taky. Konzervy jsou o stupeň výše, než od zavedených "značek", Vídeňský/maďarský guláš je parádní. Zkusil jsem koupit strouhaný křen ve sklenici. Ještě nikdy jsem neměl tak ostrej křen ze skla, chutnal jak čerstvě nastrouhanej. A to jsem už zkusil více výrobců, všichni to měli slabý, nebo ještě k tomu kyselý od octa. Ten z Lidlu protahuje nos.
Mají dobrý zmrzliny za dobrý ceny. Objevili jsme tam dobrý ovocný čaje, se zajímavýma příchutěma.
Kupodivu mají dobrou chemii a drogerii - odstraňovače skvrn na prádlo za pár korun, z jejich šamponu proti lupům nemám lupy (což nemůžu říct o mnohem dražších šamponech). Sáčky do košů, co se netrhají.
Pochutiny - dobrý čokolády, tyčinky, sušenky, křupky, chipsy.
Mražený jídlo - mají slušný filé z tresky, bramborový knedle plněný uzeným, na kupovanej polotovar jsou výborný.

Prostě tam nakupuju, protože nemusím řešit výběr z mnoha značek, protože vím, že co koupím, tak bude dobrý. Fakt nepamatuju, že by něco jejich privátního bylo hnusný. Taky už si nehrají na to, že jsou levní, ale vůči Bille je to furt v pohodě.

Privátním značkám udělalo blbý jméno Tesco a Albert, kdy tak tlačili do obchodů největší a nejlevnější odpad.

Když jedu do obchodu sám, mám papírek se seznamem a nakupuji přesně podle něj. Když jdeme s manželkou, papírek nemá, ale zato máme vrchovatý vůz, pás plný (hlavně ty debilní krátké v našem Tescu, to musel vymyslet opravdu <píp>), plno věcí ještě ve vozíku, chaos :-)

K samoobslužné pokladně (v Tescu) nechodíme, protože obvykle máme x různých slevových kupónů, různých věcí na váhu (ovo/zel) či bez čárkových kódů (pečivo) a netuším, jak bych se tam s tím drbal. U pokladny je to nakonec pro nás rychlejší. Ale do Tesca moc nejezdíme, oproti ostatním je dost drahý. Nejčastěji nakupujeme v Lidlu. A - teď ne, když je lockdown a různě zavřené hranice - v Rakousku (potraviny/drogerii), dost věcí mají levnějších/lepších než my (Mon Chéri odhadem na kus tak 3x :-p). Pochopitelně také dost věcí výrazně dražších, je třeba si vybírat a rozmyslet si nákup, aby se těch pár kilometrů autem navíc oplatilo.

Tak Lidl jsou hlavne privatni vyrobky, coz uznavam, je vcelku matouci. Pokud je to od mlika nebo od masa, tak je to na 98% vcelku slusny, casto i vyborny. Fakt netreba se obavat. Zeleninu clovek vidi(a taky tam neni spatna), drogerie minimalne z pohledu chlapa uplne v cajku - mejdlo mydli, sampon samponuje a vic neresim. Pivo je opruz, s tim souhlasim, zejmena v kategoriich desitka/lezak, v tom se sam moc neorientuju. Na druhou stranu maji radu "steambrew", coz jsou ostatni pivni styly a ta jejich imperial IPA je fakt dobra, s prihlednutim k cene naprosto vynikajici. Vina maji dost dobry! V tvrdym malej vyber a snad akorat Zubrowka stoji za zminku.
Pak samozrejme jejich hadrovej a kutilskej sortiment, coz je oboji v kategorii za malo penez vcelku hodne muziky. Samozrejme ani jedno neni nejaka top kvalita, ale pomer cena vykon dost slusnej a treba hadry pro deti vzdycky vydrzi, nez z nich vyrostou - coz neni uplne dlouhej cas, ale i tak...
Za me Lidl dobrej, i kdyz zit jenom na nem neni taky zadnej med.

Tak zalezi, co ma kdo u ruky.

Ja teda muzu porovnat skoro vsechno a ty vetsi obchody Jednota/Coop jsou docela ok, ale treba Kauflandu dam prednost kvuli pecivu, sice polotovary, ale diky tomu to maji cerstvy i v nedeli, takze tam jde o vikendu clovek radeji, nez jinam, kde maji pecivo z pekarny z patku.

Treba Penny, pokud clovek vi, co jde kupovat, tak taky ok, ale ten vyber zbozi tam je maly a jsou tam k dispozici i potraviny, ktery bych rekl, ze k jidlu snad ani nemohou byt.

Opakem bych rekl, ze je Billa, potraviny ujdou, vyber slusny, ale zase je to tam drahe.

---

Takze spis bych to rekl opacne a to obchody, kterym se programove vyhybam: stejne jako jini uz tady zminili, tak Tesco. Navstivim je vyjimecne a vzdycky si rikam, ze tam uz nepujdu nikdy. Pak to za pul roku zase zkusim a prijde mi to zase o chlup ubozejsi. Trebe pred vanoci snad jedinej obchod, kterymu doslo mliko a nebylo. To si clovek rika, co to tam dela za planovace doplnovani zbozi. Pecivo v Tescu je ten nejvetsi hnus, co snad existuje, to same zelenina.

Kam jsem prestal chodit uplne - Albert. Nekolikrat jsem si tam neco koupil v chladaku a bylo to plesnive. Pak mi jedna znama, co v tomhle oboru potravin dela rikala, ze Albert setri a nastavuje chladaky a mrazaky na vyssi teplotu, cimz usetri na energii, ale holt se to tam rychleji kazi. Jestli je to tak opravdu, netusim, ale kazdopadne nikdy nikde se mi vyjma Alberta nestalo, ze bych si koupil baleny eidam a kdyz jsem prisel domu a otevrel to, bylo to plesnive. V Albertu se mi to stalo opakovane, takze zadna nahoda.

Záleží čo a kde a čo je po ruke. Ale s Tescom a Kauflandom nemám zrovna dobré skúsenosti... Tesco najme v našom meste je skôr predajňa oblečenia plná rómov, a Kaufland čo mám skúsenosť neviem čo má za prepravcu a sklad ale porozbíjané, pootvárané, roztrhané obaly,.. jo a ich pečivo je nie pečivo, ale skôr kilo múky, litra vody zamiešané a nechané vysušiť (chutí to ako čistá múka, konzistencia ako suchá špongia, farba totál biela).... ale zas ovocie a zeleninu majú celkom dobrú... Ostatne ale asi najviac Lidl, aj keď no záleží.

no ono to bolo na vrchu medzi novými tak som tiež odpovedal a až potom všimol, ale nechápem ako niekto nájde také staré vlákno a napadne ho odpovedať... možno by bolo dobré keby poradna mala funkcionalitu, že by sa vlákna do ktorých za posledné trebárs 2 mesiace nikto neprispel tak by sa samé zamknuliyiyiyiy (jo píšem iyiyiyiy lebo mi to furt podčiarkuje červeným aj keby som dal zabil japonské znaky, asi zamknutie nie je spisovné slovo).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru