Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Igor Matovič - Najkreténskejší premiér na svete

Toto vlákno venujem Nášmu ctihodnému vladárovi z vôle Božej, Kráľovi Slnko Igorovi Matovičovi, pokoriteľovi mafie, koronabijcovi a hlavne kreténovi nepredstaviteľných rozmerov.

Väčšina ľudí je tu z ČR a často sa tu kritizuje Andy Babiš, tak som sa rozhodol trochu zhrnúť situáciu na SR a predstaviť vám nášho premiéra. Lebo to je fakt bizár, ktorý nemá minimálne v Európe obdobu.

Tak čo sa to na tom Slovensku vlastne deje?

1. Vieme, že na Slovensku bolo dobrovoľné testovanie, ktoré absolútne ničomu nepomohlo, leda sme tak odľahčili štátny rozpočet o nejaké tie stovky miliónov eur. Písalo sa o nás všade vo svete, Slovensko vďaka tomu zažívalo slávu a výrazne to pomohlo našej povesti. V novinách ostatných krajín sa napríklad rozoberala neústavnosť takéhoto "dobrovoľného" testovania a my sme opäť zapadli do škatuľky východných demokratických krajín niekde medzi Bielorusko a Azerbajdžán. Dobrovoľným testovaním sa inšpirovalo aj susedné Rakúsko. Matovič sa búšil do pŕs, že susedné krajiny si z nás berú príklad a celému svetu vytruboval, ako na to. Žiaľ, aspoň rakúsky kancelár úplne nepochopil Matovičove poňatie slova dobrovoľný. Lebo tak jak sa testuje napríklad vo Viedni, že príde zanedbateľné percento obyvateľstva a zvyšok na to hodí salám párky - je podľa Matovičových slov nerentabilné. Snažil sa mu niekto vysvetliť, že tých testov netreba nakúpiť hneď 10 miliónov?

2. Matovič vidí dve riešenia zníženia počtu nakazených. Jedným je lockdown. Druhým je plošné testovanie. Preto zaviedol v krajine lockdown, aby mohol plošne testovať a následne ten lockdown ponechať, ALE! najlepšie na tom je, že sa vyhráža, buď bude ďalšie plošné testovanie alebo musí prísť lockdown! WTF? Na Slovensku sú pravidlá rovnaké (ak nie prísnejšie) ako v rakúskom lockdowne, alebo v českom lockdowne, rozdiel je možno v niektorých nuanciach. Keď to, čo je na Slovensku už od jesene nemáme nazývať lockdown, tak ako má potom vyzerať ten lockdown, akým sa nám pán premiér vyhrážal? Drona s kamerou nad každým domom a pred každou bránou ozbrojenec?

3. Mikulášské plošné testovanie nakoniec nebolo a pán premiér zdá sa, z tejto myšlienky nateraz upustil. Máme tu však komédiu so školami. Náš chorý pánko premiérko podmieňuje znovuotvorenie škôl pravidelným testovaním malých detí, ktorých sa covid týka najmenej. S týmto samozrejme nesúhlasia riaditelia škôl, učitelia, rodičia, ale hlavne ani minister školstva (tomu zodpovednosť úplne vytrhol z rúk, spravil si z neho šaška, ktorý mu musí jeho choré nápady odkývať) a ďalší koaliční partneri. Školy jednoducho na to podmienky nemajú a je to úplne chrapúnske, nútiť k takýmto manévrom zrovna malé deti. To môže byť pre introvertnejších jedincov trauma na celý život. A aj napriek negatívnemu testu si určite nebudú môcť zložiť tie nechutné utierky, čo je chrapúnstvo najvyššieho stupňa...

4. Už beztak predčasne zavedený núdzový stav sa bude predlžovať evidentne donekonečna. Už si v parlamente odklepli reformu ústavného práva, ktorá im to umožní. Z Ústavného súdu si taktiež robia bezvýznamnú inštitúciu bez reálnych kompetencií. Nečakal som, že deštrukciu slovenskej demokracie zažijem takto skoro a takýmto rýchlym spádom.

5. A aký je výsledok? Zajtra sa na Slovensku budú otvárať reštaurácie a posilovne bez vládneho povolenia. Skrachovaní majitelia majú už dosť a už nemajú viac čo stratiť, keďže povolenia by sa od vlády tento rok zrejme nedočkali. Pán premiér žijúci si vo svojom vymyslenom svete sa však k tomu vyjadril, že pandemická situácia je na Slovensku vážna a toto je veľmi nezodpovedný krok, ktorý bude mať následky. Vo všetkých okolitých krajinách sa po zrazení počtu nakazených automaticky uvoľňuje, je vtipné sledovať slovenské správy v televízii, kde hlásia, že v krajinách X, Y, Z klesol počet nakazených a automaticky sa tam budú (ešte k tomu v lockdowne!) uvoľňovať opatrenia, napr. ako prvé sa budú otvárať školy a uvažuje sa o otvorení reštauračných zariadení. Len u nás je pandemická situácia veľmi vážna a just sa nič otvárať nebude (nakoľko u nás predsa lockdown nie je). Kto sa pri tom cíti viac debilne, ten moderátor, divák alebo nebodaj Matovič? Prečo je v SR stále tá situácia taká veľmi vážna a to aj napriek tomu hyperužitočnému plošnému testovaniu? Pánko premiérko ďalej prehlasuje, že musíme mať nad tým pevnú ruku, inak tu zavládne anarchia. No ja by som oveľa radšej bral tú anarchiu ako bandu kreténov (resp. jedného kreténa s neobmedzenou mocou) na čele. Som presvedčený, že ľudia sa vedia najlepšie manažovať, keď im do toho nikto nekecá.

6. Ďalším výsledkom kreténizmu nášho premiéra je, že z nedávneho prieskumu pre TV Markíza (opravte ma, ak sa mýlim) vyšlo, že 53% respodentov si želá referendum o nových voľbách.

7. Sú ale stále aj takí, čo pred týmto kreténizmom zatvárajú oči a oslavujú Matoviča za jeho boj s údajnou korupciou a mafiou. Bolo by to chvályhodné, lenže on si skôr odstraňuje z cesty prekážky. Diabol vymetá Satana. Skôr ako čestný boj s korupciou mi to pripomína likvidovanie jedného mafiánskeho klanu druhým. A to ten Matovič veru nie je čistý ani v tomto smere, už tá zákazka na testy je maximálne podivná, to nehovorím o jeho starších kauzách a o okolnostiach otvorenia školy zrovna pre jeho dve dcéry sa tu radšej ani nebudem rozpisovať...
Mussolini tiež vykynožil mafiu v Taliansku a niektorí Taliani ho za to možno dodnes oslavujú, to sú presne takí istí ľudia, ktorí oslavujú na Slovensku Matoviča ale úplne im uniká, že namiesto mafie tu teraz bude fašizmus.

8. Áno. Keby som mal Matoviča nejako politologicky definovať, je to jasný fašista.

9. Keby som ho však mal diagnostifikovať zo psychologického hľadiska, je to jasný egocentrický narcis s histriónskou poruchou osobnosti.

10. Pýtate sa, prečo mu toto všetko prechádza, veď predsa vo vláde nie je sám? No, túto otázku si kladiem aj ja. V civilizovanej krajine by takýto premiér bol roztrhaný zaživa. Keby toto robil Orbán v Maďarsku, tak by tam už bola humanitárna interferencia z OSN. Ono nie že by jeho správanie nikoho z vlády nesralo, veď otvorene nadáva svojím koaličným partnerom a dokonca ide aj po ľuďoch z vlastnej strany. Lenže nikomu sa akosi nechce povaliť vládu, lebo by sa k moci znova mohol dostať zlý skorumpovaný Fico. To o Ficovi je možno pravda, ale pochybujem, že ten by si toto k vlastným občanom dovolil.

11. Občas dá nejakú tvrdšiu kritiku voči Matovičovej osobe aj pani prezidentka. Tvrdšia je však silné slovo, tá kritika z jej strany je veľmi nevýrazná. Ukazuje sa, že v týchto časoch máme asi najslabšiu hlavu štátu v históriu. Tu už asi nenájdeme nikoho kompetentného. Ako prezidentka by voči takejto deštrukcii štátu mala zaujať tvrdý nekompromisný postoj, nie len nejakú občasnú jemnú kritiku.

12. Napriek tomu som aj rád, že sa to takto vyhrocuje. Čím viac to hrotí, tým rýchlejšie pôjde dole a snáď sa slovenský národ konečne poučí a už si nezvolí takého psychicky narušeného lúzra len na základe sľubov boja proti korupcii a mafii.

P.S. Na začiatku spomínam Andyho Babiša. No čo by som dal ja za to, keby sa vrátil na Slovensko a robil by premiéra radšej u nás. Až taká je situácia zúfalá.

Předmět Autor Datum
Kdyby se k vam Babis vratil, tak bychom byli asi spokojeni oba :)
gilhad 08.12.2020 05:11
gilhad
Tímto se omlouvám flegovi, měl jsem ho v čestné kolonce největšího grafomana debat, ale už tam není.
Moas 08.12.2020 05:14
Moas
Dekuji ti nacelniku, ze ses mne zastal.
fleg 08.12.2020 10:47
fleg
2. Lockdown byl v Izraeli. Tyhle české/slovenské varianty jsou jen demoverze.
L-Core 08.12.2020 06:37
L-Core
neviem ci si si vsimol kamo, ale je tu korona, denne na nu umiera desiatky ludi a do vazby idu ficov…
fallon 08.12.2020 11:08
fallon
Tomuto nechápem, ako to súvisí. Toto už nemá absolútne nič spoločné s koronou, ale s premiérovým ego…
Hastrman 08.12.2020 16:08
Hastrman
dobre, vyplakal si sa, len tu nie si na stranke kotlebovcov ani smeru, cize nikto ta nepotlapka po r…
fallon 08.12.2020 16:20
fallon
Rovnako ty nie si na topky.sk. Tu by som očakával inteligentnejší príspevok s reálnymi protiargument…
Hastrman 08.12.2020 16:25
Hastrman
s debilom sa nema cenu hadat, ani ho argumentovat. debil svoj nazor uz ma. snad sa velmi neurazis.
fallon 08.12.2020 16:26
fallon
Tak ďakujem za názornú ukážku Svedka Matovičovho. :-D Pre bratov Čechov: To je totižto kult vytvoren…
Hastrman 08.12.2020 16:32
Hastrman
ok. netusim sice preco, mne tieto obmedzenia nijako nevadia, neirituju ma, v tomto koronovom roku so…
fallon 08.12.2020 16:39
fallon
"chochmes"
IQ37 08.12.2020 21:17
IQ37
Váš premiér je blb, náš premiér je jen obyčejný zloděj a vrah! Co je lepší?
RedMaX 08.12.2020 18:12
RedMaX
No, nezachytil som, že by Babiš niekoho zabil. To je niečo nové? Zlodej je určite. Ale inak súhlasím…
Hastrman 08.12.2020 19:49
Hastrman
Šialenstvo pána Kokotoviča eskaluje. Už prezradil konečne pádny dôvod, prečo musel na Slovensku zrui…
Hastrman 18.12.2020 08:15
Hastrman
ok, vyplakal si sa, a ? mas z toho erekciu, ze sem pises tie svoje sracky?
fallon 18.12.2020 09:01
fallon
Tak Bidena už nezničí, aby zachránil svého oblíbence Trumpa, že covid neškodí mu už taky nikdo nevěř…
Karel04 18.12.2020 10:36
Karel04
Ono je to taka neopatovana laska. On je nim posadnuty, nevie racionalne uvazovat, ked je rec o nom a…
fleg 18.12.2020 12:13
fleg
"Slovenský premiér Igor Matovič má podle portálu Aktuality.sk pozitivní test na koronavirus. Úřady n…
Kurt 18.12.2020 13:05
Kurt
Tak je to oficiálne už aj od neho. Samozrejme nechýba jeho patetické preháňanie. Som ale zvedavý, či…
Hastrman 18.12.2020 15:23
Hastrman
Skvelé, ozaj skvelé. Kreténovič bol predvčerom v Bruseli na EU summite, stretol sa tam s pozitívnym…
Hastrman 19.12.2020 12:04
Hastrman
Debilko, ale toto je znama vlastnost rychlotestov, ze nie su 100% a ze PCR su vyrazne citlivejsie. N…
fleg 19.12.2020 17:02
fleg
PCR jsou v pozitivní detekci úspěšné, jak potřebuješ. Chceš vyšší počet pozitivních? Jednoduše prove…
Jan Fiala 19.12.2020 17:13
Jan Fiala
Nejake dokazy?
fleg 19.12.2020 17:20
fleg
Tady máš princip PCR testu. Zajímá tě kapitola PCR cycle number determination. Protože testy nejsou…
Jan Fiala 19.12.2020 21:20
Jan Fiala
No tak toto je skvelé. Včera bol francúzsky prezident testovaný pozitívne. Politici, ktorí s ním bol…
Hastrman 18.12.2020 13:08
Hastrman
dobre.
fallon 18.12.2020 15:11
fallon
Keď si človek myslí, že vrchol už bol dosiahnutý, tak hlavný hygienik udelí výnimku z karantény posl… poslední
Hastrman 28.12.2020 16:23
Hastrman

Tomuto nechápem, ako to súvisí. Toto už nemá absolútne nič spoločné s koronou, ale s premiérovým egom. Keby mal trochu hochnesu, riešenie pandémie by prenechal niekomu inému, on si nemôže v demokraticky zvolenej vláde nárokovať všetky kompetencie. Sa spamätaj.
Denne tu ešte len budú umierať ľudia v dôsledku sociálnej ruinácie. To bude ešte sranda.
A Ficovi riťolezci ma nezaujímajú. Priamo mi neubližujú, tak čo s nimi mám spoločné? Zato tento chuj tu zasahuje do života úplne každého a demontácia demokracie mi zrovna nie je po chuti. Čo mám z toho, keď tu namiesto cosy nostry bude vládnuť Mussolini...

ok. netusim sice preco, mne tieto obmedzenia nijako nevadia, neirituju ma, v tomto koronovom roku som mal najviac predajov za poslednych 11 rokov (pracujem pre velky eshop), kupil som nove auto, narodil sa mi druhy syn a kupil som velky, stvorizbovy byt v druhom najvacsom meste v SR, cize ja nie som nejako zastanca ale ani odpora Matovica. mozno ti to bude zatazko pochopit, ale nie na kazdeho posobi tato korona iba negativne. k matovicovi mam vlazny postoj, jeho nariadenia mi opakujem nijako nevadia a povazujem vacsinu z nich za spravne a opodstatnene. ak mas problem to pochopit, otoc sa od monitora, prisun sa blizsie tvarou k stene a nahlas mozes hovorit svoje nazory.

No, nezachytil som, že by Babiš niekoho zabil. To je niečo nové? Zlodej je určite.
Ale inak súhlasím, náš premiér je len blb, nič viac. Preto som ešte stále optimistický a verím, že už sa blíži jeho koniec. Ja sa naňho vyjadrujem veľmi ostro minimálne od apríla, keď navrhoval úplne kreténske koniny, ako blackout Slovenska. Vojenské manévre na Veľkú noc som mu paradoxne moc nekritizoval, na tie pomery to nebolo nič neobvyklé a ten predĺžený víkend sa dal vydržať. Ale potom po Veľkej noci sa začali pravidlá v ostatných krajinách rozvoľňovať, nás ešte mesiac dusil s incidenciou 1 až 0 prípadov denne. Vtedy som si uvedomil, veď to nie je len taký nevinný šašek, to je totálny magor! A od vtedy mám naňho veľmi ťažké srdce....
No, a čo je lepšie? To neviem, ale Babiš pokiaľ viem, nesiaha na ústavu, neberie právomoci Ústavnému súdu, despota je asi tiež, ale mám z českých pomerov pocit, že tam nejaká diskusia predsa len na politickej úrovni je a pandémiu neriadi sám Babiš ale kompetentnejší ľudia. To na Slovensku opováž sa skritizovať pánka premiérka alebo navrhnúť iné riešenie. Všetko musí spraviť ON, malý Igorko s najkrajšími formičkami na pieskovisku. Podpredseda vlády Sulík navrhol pandemický plán, ktorý bol celkom logický a hlavne by tu tento "boj" s koronou mal konečne nejakú formu, ale pánko premiérko sa rozplakal, urazil, napľul na Sulíka a plán mu roztrhal, lebo on to neviéé, béééé, debíííl jeden.
A teraz si ho dovolila prezidentka konečne trošku ráznejšie skritizovať a on zas hodil reakciu 8 ročného Paľka z pieskoviska. Ty si na mňa niečo povedala?? Tak bude lockdown alebo plošné testovanie, ty krava hnusná!
Už sa teším, jak nám dokurví ešte aj Vianoce.

To je neskutočný bizár. Také niečo má obdobu možno tak v Afrike.

[91832-kreten-kretensky-jpg]

Šialenstvo pána Kokotoviča eskaluje. Už prezradil konečne pádny dôvod, prečo musel na Slovensku zruinovať gastropriemysel. Dal na to vskutku pádne argumenty. V reštaurácii sa počas jedenia nenosí rúško a to je epidemiologická katastrofa!!! Vyplýva to vraj z viacerých štúdii, neviem akých, asi ich má iba on v hlave, keďže podľa mojich informácii bolo zaznamenaných na Slovensku iba 20 prípadov nakazenia v reštaurácii, to je skutočne explózia!
Je to úplne v pohode, stáť pri sebe v kostole, pokým máš rúško, alebo trepať sa v preplnenej MHD cez celé mesto, veď máš rúško! Ale je to fakt hazard so životom, keď sa idú do reštiky najesť kamaráti/rodina, ktorí tam predtým došli spolu v jednom aute, možno z jednej domácnosti a potom prídu do reštaurácie a tam si zložia rúška a instantne sa nakazia!
Vravel som, táto rúškománia bude raz nebezpečná. Obávam sa, že rúšok sa už nikdy nezbavíme, aj keď bude vakcína 100% účinná a zaočkovaní bude celá populácia, z rúška sa už stal definitívne symbol novej éry hygienickej totality.

A Braňo Závodský tiež stále nepochopil, že mikrofón nakaziť nemôže.
http://www.youtube.com/watch?v=qB_WaUo_jPw&t=21m25s

Ono je to taka neopatovana laska. On je nim posadnuty, nevie racionalne uvazovat, ked je rec o nom a tak proste MUSI.
Poznam minimalne 2 pripady zo svojho okolia (jeden je dokonca moj otec;o)), staci, ked spomeniem slovo Matovic a vypocujem si nieco podobne ako tu predvadza Hastrman.
Takze je to normalna diagnoza, ktoru by sme mohli nazvat posadnutost osobnostou, kedy dany subjekt nie je schopny racionalne uvazovat a velenie prevezme nizsia signalna sustava.

Tak je to oficiálne už aj od neho. Samozrejme nechýba jeho patetické preháňanie. Som ale zvedavý, či dostane aj on pokutu za nedodržanie karantény, ešte keď je pozitívny? Ja keby som to spravil, tak by ma rovno bez ľútosti nechal popraviť. Veď on teraz priamo vraždil ľudí (jeho slová na koaličného partnera), tam sa ešte pokiaľ viem nedostal ani Babiš. V normálnej krajine by za toto minimálne odstúpil.
Ale nie je až taký úplný pokrytec. Nemá problém narovinu napísať, že žiadna sloboda tu nie je.

[91889-matovic-covid-png]

Skvelé, ozaj skvelé. Kreténovič bol predvčerom v Bruseli na EU summite, stretol sa tam s pozitívnym Macronom. Po návrate zo zahraničia a ešte k tomu po stretnutí s pozitívnym, ale do karantény nešiel, on nemusí, on je Boh. Organizoval si koaličnú radu. Výsledok? Nakazený minister obrany a podpredsedníčka vlády. Toto je snáď paródia. Nadáva občanom do nezodpovedných magorov, perzekuuje ich za krátkodobé zloženie si rúška, nadáva koaličným partnerom do vrahov za realistickejší prístup k pandémii... a potom sám nakazí úplne zbytočne kvôli svojej nezodpovednosti minimálne ďalších dvoch ľudí...... Aj keď ktovie, boli naňho vyvíjané tlaky, aby sa dal ako prvý zaočkovať. Takto sa očkovaniu vychcane aj spolu s najvernejšími poskokmi vyhne a bude mať šťastné a veselé Vianoce narozdiel od zvyšku občanov. Tak ktovie kde je pravda.

Každopádne taká perlička je, že si zároveň poprel aj zmysel svojich antigénových testov, ktorými je posadnutý a podmieňuje nimi právo na život. Minister obrany si v ten istý deň dal spraviť antigénový test, ktorý mu vyšiel negatívne, o pár hodín si spravil PCR test, ktorý mu ukázal pozitivitu. Toto nevymyslíš. :-D Už nech je konečne strih a skončí sa táto paródia na vládu.

Tady máš princip PCR testu. Zajímá tě kapitola PCR cycle number determination. Protože testy nejsou úplně spolehlivé a ty se chceš vyhnout případům, kdy neodhalis pozitivního, volí se vyšší počet kultivacnich cyklů, což zase vede k tomu, že pozitivní je i ten, kdo má nemoc už dávno za sebou. Je to jako s paranoidnim antivirem na počítači - raději zahlasit false positive, než něco nechat projít.

https://www.thermofisher.com/cz/en/home/life-science/cloning/cloning-learning-center/invitrogen-school-of-molecular-biology/pcr-education/pcr-reagents-enzymes/pcr-cycling-considerations.html

No tak toto je skvelé. Včera bol francúzsky prezident testovaný pozitívne. Politici, ktorí s ním boli na EU summite v kontakte, išli do karantény, len okrem nášho trtka, ktorý zachraňuje životy ľudí tým, že ich najprv zdevastuje a neváha ťa poslať do gulagu za nenosenie rúška alebo nedodržovania karantény. On je výnimočný. Bez výsledku testu si behá kade tade a dokonca stihol už aj koaličné rokovanie. No a hádajte čo, podľa najnovších správ je pozitívny!

Mi to pripomína toho kalifornského guvernéra, najstriktnejšie opatrenia v krajine, ale on si robí párty jak keby sa nechumelilo a ešte k tomu bez rúška. Čím viac nás zastrašujú, tým väčšiu prdel si z nás robia. Toto je skutočne najväčší podvod na ľudstve. Bol by som rád, keby týchto fašistov raz súdili za zločiny spáchané proti ľudskosti presne ako na Norimberskom procese, no obávam sa, že ich už nebude mať kto súdiť.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru