loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
V Česku přibyl rekordní počet nakažených koronavirem Pripomenul bych, ze rousky jsou stale povinne…
RedMaX 27.06.2020 09:34
RedMaX
Roušky jsou povinné, ale podívej se kolem sebe: vidíš je? Něčemu určitě zabrání, ale pochopitelně n…
L-Core 27.06.2020 10:18
L-Core
Něčemu určitě zabrání To tvrdis ty, protozes nosil ctvrt roku rousku a cejtil by ses jako blbec, kd…
RedMaX 27.06.2020 11:18
RedMaX
To tvrdis ty, protozes nosil ctvrt roku rousku a cejtil by ses jako blbec, kdyby se ukazalo, ze zbyt…
fleg 27.06.2020 11:58
fleg
Vy dva jste se hledali ne? :-D Jasne, vytahni jeden parametr, vsechny ostatni opatreni ignoruj a pa…
RedMaX 27.06.2020 13:35
RedMaX
Nevytahujem jeden parameter, vytahujem opat raz sedliacku logiku. Kedze ide o kapockovu infekciu a k…
fleg 27.06.2020 14:31
fleg
Sedim v autobuse a jedu do prace, nemluvim, nekycham, jenom obycejne dycham nosem. Jakym zpusobem pr…
RedMaX 27.06.2020 15:21
RedMaX
Sedim v autobuse a jedu do prace, nemluvim, nekycham, jenom obycejne dycham nosem. Jakym zpusobem pr…
fleg 27.06.2020 15:26
fleg
Nepamatuju se, ze by doktorka mela v ordinaci rousku. Pri operacich ji maji, potrebuji se chranit, k…
RedMaX 27.06.2020 20:29
RedMaX
Ja si to naopak pamatam aj z detstva a su oddelenia, kde sa rusky nosia povinne. nový
fleg 28.06.2020 20:25
fleg
260 případů včera
Sempron 28.06.2020 09:58
Sempron
Statistika kolik jich bylo presne kde se asi dohledat neda, mne se to rozhodne nepovedlo, ale vyvoj…
RedMaX 28.06.2020 11:16
RedMaX
To neni o nejake pseudoodolnosti lidi v krajich. Kdyz se kouknes na soucasne pripady, tak je to teme…
Dwane Dibbley 28.06.2020 18:44
Dwane Dibbley
Můžu se zeptat, kde se dají dohledat denní počty přírůstku nakažených v jednotlivých lokalitách ? Ma… nový
petrM 29.06.2020 11:13
petrM
No, korunu vsemu nasadil Trump, kdyz prizdal jeden z jeho uchvatnych napadu kdy naridil svym lidem s…
Dwane Dibbley 28.06.2020 18:46
Dwane Dibbley
Ten člověk není blbej, jinak by nevydělal takový prachy. Je to jednoduchý - když nám nevychází výsle…
Prasak 28.06.2020 19:09
Prasak
On ale prachy zdedil a prakticky kazdy den znovu a znovu dokazuje jakej je to nevzdelanej blb. Cely…
Dwane Dibbley 28.06.2020 19:17
Dwane Dibbley
Jo tak, on zdědil. Nikdy jsem se o jeho životopis nezajímal. Ale i tak to na mým výroku nic nemění,…
Prasak 28.06.2020 19:34
Prasak
Tenhle dement se s mrtvejma nepáře.
karel 28.06.2020 20:12
karel
Mozno predpovedal buducnost.
fleg 28.06.2020 20:24
fleg
Sleepy Joe je jenom blbej. Kandidát na prezidenta, takový americký Drahoš. nový
karel 28.06.2020 20:45
karel
Nebo si jen spletl tisice s miliony (momentalne je to 127.000). Karel se nikdy neprerekl, takze "nep… nový
Dwane Dibbley 28.06.2020 20:58
Dwane Dibbley
Biden je staré senilní prase, které osahává děti. Není to složité. nový
karel 28.06.2020 21:06
karel
Biden nie je od Trumpa az tak rozdielny. Obavam sa preto, ze amici mozu ist len z blata do kaluze a… nový
fleg 28.06.2020 21:32
fleg
Jestli Trump nevyhraje, tak Amerika skončí. Ta lůza během pár let zničí i ten zbytek, co z ní zůstal… nový
karel 28.06.2020 21:38
karel
Lůza si najde jinej důvod k rabování, Trump je jen zástěrka. nový
Prasak 28.06.2020 22:15
Prasak
On nekdo rabuje kvuli Trumpete? nový
Dwane Dibbley 28.06.2020 22:25
Dwane Dibbley
Demonstrace proti němu nebyly zrovna sluníčkový. nový
Prasak 29.06.2020 07:12
Prasak
Demokrati se pořád nesmířili s tím, že nevyhrála ta alkoholička. Stejné to bylo u našich veřejnopráv… nový
karel 29.06.2020 07:20
karel
Jo, to byl opravdu vrchol korektnosti a nezaujatosti ČT. Nepamatuji si, že bych kdy na ČT viděl více… nový
L-Core 29.06.2020 18:17
L-Core
Tu reportáž, kde o Babišovi mluvili jako o bývalém premiérovi taky smazali, když to nevyšlo. nový
karel 29.06.2020 19:42
karel
Ona skončí, i když Trump vyhraje, jen trošku jinak. nový
Jan Fiala 29.06.2020 11:38
Jan Fiala
Nestraš! (..tím že skončí) nový
L-Core 29.06.2020 18:18
L-Core
Trumf je hovado, ktere si muze se svymi oponenty leda podat ruce. Cela ta rasisticka revoluce v USA… nový
RedMaX 29.06.2020 22:43
RedMaX
Ono to vypadá zvenčí dost jinak jak přímo v USA. Samozřejmě, v městech jako Dýtrojd (naprostá katast… nový
L-Core 01.07.2020 19:36
L-Core
Kamarád byl zmocněnec vlády pro výroční zasedání MMF a SB, viděl jseem to až moc zblízka. V USA už l… nový
karel 01.07.2020 20:02
karel
Postupuje to rychle, brzy přejmenují Bílý dům. https://www.nytimes.com/2020/07/01/us/mount-rushmore-… nový
karel 01.07.2020 22:47
karel
Vypatlanci u nás sem tahají problémy, které s námi nemají nic společného. Jsou u nás nějaké rasové p… nový
Jan Fiala 01.07.2020 20:33
Jan Fiala
Taky myslím, že je to dekadence z blahobytu. Protože kdyby se starali o to, aby měli co do huby a kd… nový
Prasak 01.07.2020 21:08
Prasak
Gender už živí dost lidí i tady, tuhle pavědu sem přitáhla Rudá fena. Nedávno ji vyznamenal ten náš… nový
karel 01.07.2020 21:15
karel
V pořádku, Avast si to zaslouží. nový
Prasak 01.07.2020 21:38
Prasak
V tuzemském antivirovém obrovi od poloviny září převezme pozici ředitelky pro diverzitu, inkluzi a s… nový
Jan Fiala 02.07.2020 07:37
Jan Fiala
Dita bude nastavovat a odpovědnost předá týmu. Nakonec ji vyrazej, protože je málo černá. https://ww… nový
karel 02.07.2020 11:42
karel
A slíbila, že nejméně 30 procent nových pozic v americkém Adidasu obsadí talentovanými Američany afr… nový
Jan Fiala 02.07.2020 12:58
Jan Fiala
To je bizár, už se přidal i tenhle kretén. https://twitter.com/BaronStrucker/status/1278447493836136… nový
karel 02.07.2020 13:24
karel
No, v USA se alespon nemusi bat druhe vlny, kdyz jim ta prvni ani neskonci https://twitter.com/Molly… nový
Dwane Dibbley 29.06.2020 21:15
Dwane Dibbley
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/tretina-lidi-v-prazske-mhd-rousky-nesundala-nesmejte-se-jim/r~b543… nový
L-Core 01.07.2020 19:31
L-Core
Je to částečně tím, že lidé prostě neví, že od 1.7. roušky nosit nemusí. A to, že rouška = podpora B… nový
Jan Fiala 01.07.2020 20:35
Jan Fiala
A to, že rouška = podpora Babiše je výmysl milionového chlívku, včetně hashtagů na rouškách. Ja dot… nový
merlouska 02.07.2020 00:00
merlouska
Ty jsi nezaregistrovala ty roušky s hastagy? [e38E.png] nový
Jan Fiala 02.07.2020 07:41
Jan Fiala
Neco jsem mozna zahlidla, ale prvni vykriky o tom, ze kdo nosi rousku, je volic Babise, jsem videla… nový
merlouska 02.07.2020 14:53
merlouska
ANO, ja jsem to vymyslel! Oni to jenom prevzali. :-D nový
RMX 02.07.2020 14:17
RMX
V Praze je to tak, ze autobus a tramvaj rouska neni povinna, ale v metru povinna je i nadale. Cast… nový
RMX 02.07.2020 14:25
RMX
Ja se vozila vcera salinou po Brne a mam takovej pocit, ze jsem nevidela jedinyho cloveka s rouskou… nový
merlouska 02.07.2020 14:54
merlouska
A s tim nazorem, ze rouska=podpora Babise jsi se setkal v realu, nebo jen na internetu? Protoze ja n… nový
Dwane Dibbley 02.07.2020 17:19
Dwane Dibbley
Tenhle dotační parazit si myslí, že všechno vymyslel Babiš, aby zlikvidoval jeho pokrokové divadlo.… nový
karel 02.07.2020 17:28
karel
Na internetu. V reálu se s lidmi stýkám minimálně a většinou s těmi, kteří mají podobný názor jako… nový
L-Core 02.07.2020 19:29
L-Core
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/studenti-v-alabame-poradaji-soutezni-covid-party-kdo-se-prvni-… nový
Dwane Dibbley 02.07.2020 17:50
Dwane Dibbley
I Gaussova křivka musí mít někde začátek a konec. nový
L-Core 02.07.2020 19:25
L-Core
V Praze se promořovali u půl kilometru dlouhého stolu na Karlově mostě, idioti se najdou všude. Prý… nový
karel 02.07.2020 19:30
karel
Před nějakou dekádou jsem si koupil někde v centru Prahy gyros do housky. Prodavač se na mě díval ja… nový
Prasak 02.07.2020 20:54
Prasak
Neco podobnyho by me nikdy nenapadlo. V centru Prahy do nejakeho rychleho obcerstveni, vazne? ]:) D… nový
RedMaX 02.07.2020 22:14
RedMaX
Za komunistů naprosto klidně. Houska se salámem stála 1,80 Kčs někde na periferii okresního města i… nový
L-Core 03.07.2020 07:40
L-Core
Brzy budeme vzpomínat nejen na housku. Současným šmejdům se zdá, že se málo cenzuruje. [90620-eon-jp… nový
karel 03.07.2020 19:42
karel
S E-ONem koncim. Obavam se, ze se ale nemuze menit dodavatel elektriny vic nez jednou rocne a ja u n… nový
RedMaX 03.07.2020 21:13
RedMaX
Končit kvůli nějakému pitomému FB je IMHO pitomost. Pokud mi elektřinu/plyn dodá levněji běloch, čer… nový
L-Core 03.07.2020 22:37
L-Core
Já zas nechápu, proč se kdejaká korporace má potřebu takto vyjadřovat, resp. to komentovat - na jeji… nový
Prasak 03.07.2020 23:28
Prasak
Presne! L-Core: Jak pise Prasak, me to vyslovene urazi a co si mam myslet o "byznys" partnerovi, kt… nový
RedMaX 04.07.2020 08:18
RedMaX
Nežiju v Práglu, nevěděl jsem, že je to tam tak ztracený. nový
Prasak 03.07.2020 07:48
Prasak
Centrum ano, ale vše je relativní. Třeba ti nevadí párek v rohlíku za 90,- Musíš z historického cen… nový
Jan Fiala 03.07.2020 08:49
Jan Fiala
Bylo, ted delaji jakoze nic, ale ty proturisticky buface jsou zamereny na nemeckou a asijskou klient… nový
RedMaX 03.07.2020 18:57
RedMaX
Tam tehdy šlo o to, že jsem měl hlad a chtěl jsem to řešit na rychlovku tak, jak to znám kdekoliv ji… nový
Prasak 03.07.2020 19:46
Prasak
tomu hovadu uvnitř prostě vadilo, že mluvím česky a platím korunama Jak jsem psal, neni to 100%, al… nový
RedMaX 03.07.2020 21:03
RedMaX
No dík za varování, protože synek už dlouho škemrá, že by chtěl do Prahy. Vybavíme se svačinou, nebo… nový
Prasak 03.07.2020 21:43
Prasak
Já odnaučený jsem :) V Praze jsem byl za posledních cca 15 let jednou na pohřbu a jednou na úřadě,… nový
L-Core 03.07.2020 21:12
L-Core
Zase tady ale jsou muzea, galerie, ..., stoji za to se obcas na tyhle zajimavosti podivat. Sestrenic… nový
RedMaX 03.07.2020 21:17
RedMaX
Stačí sednout na metro a zajet třeba do Kobylis. Obsluha vzorná, ceny mírné. poslední
jirka44 04.07.2020 09:23
jirka44

V Česku přibyl rekordní počet nakažených koronavirem

Pripomenul bych, ze rousky jsou stale povinne a furt je musime nosit. Zjevne ale na nakazu koronavirem neucinkuji ani v nejmensim, kdyz pribyva nakazenych.

To sice vsechno uz nekolik mesicu vime a nerikam vam tu nic noveho, ale stale se najdou hlupaci, kteri rouskam veri navzdory pribyvani poctu nakazenych. Snad uz by se jim mohlo v hlave rozsvitit, aby pochopili, ze rouska mezi ucinne protiopatreni koronaviru nepatri!

Naopak takove uzavreni hranic nas mohlo ochranit, ale to nejvetsi hajzl v teto republice Babis zrusil jako prvni!

Roušky jsou povinné, ale podívej se kolem sebe: vidíš je?

Něčemu určitě zabrání, ale pochopitelně nejsou všemocné. Takže pak už je jen jedna varianta, (garantována, s certifikátem!) FFP3 ochrana. Jak jsem ti nedávno posílal link, mrkni tam, ceny pěkně klesly, o desítky %. Tohle mít doma určitě nebude na škodu, až se začnou nakažení vracet od móře - pokud se tedy zase hranice nezavřou/pokud je jiní nezavřou před Čechy.

Něčemu určitě zabrání

To tvrdis ty, protozes nosil ctvrt roku rousku a cejtil by ses jako blbec, kdyby se ukazalo, ze zbytecne. Ja naopak tvrdim, ze ve vztahu ke koronaviru jsou rousky zcela neucinne.

---

Ja si to kupovat nebudu, ja neverim tomu, ze je koronavirus nebezpecny. Nicmene tata a teta meli oba nejake obavy, tak jsem jim to chtel poridit, ale ani jeden to nechteji. Jejich vec.

To tvrdis ty, protozes nosil ctvrt roku rousku a cejtil by ses jako blbec, kdyby se ukazalo, ze zbytecne. Ja naopak tvrdim, ze ve vztahu ke koronaviru jsou rousky zcela neucinne.

To je samozrejme blbost a dokazuje to statistika z neruskovanych a ruskovanych krajin.
Ruska nie je 100% ochrana, ale vyrazne spomaluje sirenie virusu. To je bez debaty.

Vy dva jste se hledali ne? :-D

Jasne, vytahni jeden parametr, vsechny ostatni opatreni ignoruj a pak tvrd, ze prave toto opatreni je presne to, ktere nas bez debaty zachranilo. Husty.

Anebo jsi si asi doted nevsimnul, ze staty, ktere nenasadily rousky, nedelaly ani dalsi protiopatreni.

Neexistuje zadny dukaz, ze prave rouska zpomalila koronavir, to je bez debat.

Nevytahujem jeden parameter, vytahujem opat raz sedliacku logiku.
Kedze ide o kapockovu infekciu a kapocky ti vychadzaju z huby, tak je asi dobre, ked mas tu hubu niecim zapchatu nemyslis? Ci chces popret, ze ked mas rusko prskas na ludi a do vzduchu menej kapociek ako ked to rusko nemas?
Virus nepoletuje v povetri ako pierko a nestaci ak ti sadne na oblecenie, ci pokozku. Nejako sa do toho tela musi dostat a v podstate jedina cesta ako sa moze do tela dostat je ustny, ci nosny otvor.
Ruska sa pouzivaju v Azii uplbe bezne uz roky a su prejavom ohladuplnosti voci ostatnym, pretoze ich nosia hlavne nakazeni (chripkou a pod). Ruska sa nosia v nemocniciach u nas uplne bezne, maju och doktori pri operacii, co myslis preco asi?
Pretoze je nejaka blbost a lepsie sa im v tom operuje?
Skus obcas pouzit aspon tie naznaky rozumu, co by v tebe mali byt.

Sedim v autobuse a jedu do prace, nemluvim, nekycham, jenom obycejne dycham nosem. Jakym zpusobem prskam na spolucestujici kapenky? ZADNYM. ;-)

Selska logika mi v tomto pripade mnohem vic rika, ze kdyz se nebudu citit dobre, ze bych vubec tim autobusem nemusel cestovat a mel bych zustat doma.

Naopak pod rozhovorem na Seznamu s Prymulou, ktereho dle jeho slov zajimaji hodne zloutenkove viry, nekdo trefne poznamenal, ze neustale sundavani a nasazovani rousky spinavyma rukama, kteryma se v buse drzime tyce, otevirame dvere atp., je vetsi sance prenosu zloutenky.

Shodnem se na tom, ze pouzivat selsky rozum neni od veci, otazka je jen, kdo z nas ho pouziva vice. :-)

Sedim v autobuse a jedu do prace, nemluvim, nekycham, jenom obycejne dycham nosem. Jakym zpusobem prskam na spolucestujici kapenky? ZADNYM.

Sedim oproti tebe a kychnem si, sedim oproti tebe a rozpravame sa...myslis, ze neprskam na teba pocas rozhovoru napriklad?
A skus nejako vyvratit preco tie ruska nosia uz desiatky rokov doktori v nemocniciach, co v ordinaciach. Lebo placebo?

Statistika kolik jich bylo presne kde se asi dohledat neda, mne se to rozhodne nepovedlo, ale vyvoj za minuly tyden, ktery uz dohledatelny je, naznacuje, ze vic jak polovina pripada na pouhe dva okresy v CR: Karvina a Frydek-Mistek. Podivas-li se ale na pocet hospitalizovanych v Moravskoslezskem kraji, tak zjistis, ze tam jsou odolni lide a nejakej koronak je nerozhazi. Drama se teda opet nekona.

Trumf je hovado, ktere si muze se svymi oponenty leda podat ruce.

Cela ta rasisticka revoluce v USA je preci uplne zjevne mirena na vyhroceni situace mezi lidma. Podle me musi bejt clovek uplne blbej, jestli nevidi, ze jde jen o jedno. A sice o to, aby se lidi rvali mezi sebou a nevystupovali spolecne proti bohate smetance sveta.
To je tak pruhledne, ze jsou jen dve moznosti, bud to Trumf prizivuje proto, ze v tom jede s nima nebo proto, ze je uplne vypatlanej.

Ono to vypadá zvenčí dost jinak jak přímo v USA. Samozřejmě, v městech jako Dýtrojd (naprostá katastrofa) to veselé asi moc nebude (ale tam už to není veselé minimálně 10-20 let..), ale jinde to určitě na nějakou revoluci nevypadá. Že se někde sejdou nějací demonstanti či vagasi, kteří chtějí za každou cenu dělat jen čurbes, s tím se bohužel nedá nic dělat.

Nepamatuješ si na zasedání MMF v Praze?

Vypatlanci u nás sem tahají problémy, které s námi nemají nic společného.
Jsou u nás nějaké rasové problémy typu, kdy by bílý policajt diskriminoval černochy? Měli jsme tu otrokářství, kolonie?

Teď sem začínají tahat dabingy, kdy ženskou postavičku nemůže dabovat muž, černou postavičku nemůže dabovat běloch... Tohle přece nejsou naše problémy.
Opakuju to pořád. Máme se až moc dobře. Vypatlanci se nudí a při hledání smyslu života a zabíjení nudy se našli v gendru, boji za rovnosti afročechů apod.

Taky myslím, že je to dekadence z blahobytu. Protože kdyby se starali o to, aby měli co do huby a kde bydlet, nevymýšleli by dalších 40 pohlaví a záchodky pro ně, aby náhodou někdo sebou nejistej neměl náhodou bolístku na duši.
Tohle vyléčí jen nějakej opravdu velkej průser, ač to nechci ani náhodou přivolávat, ale z blahobytu obvykle vzejde válka (protože někdo měl prostě dost času a peněz na zbrojení a cítí se silnej), nebo nějaká fakt hnusná nemoc, což ukázal Covid 19, kterej dokázal Grétě prakticky okamžitě ušmiknout křídla a zacpat hubu.

V tuzemském antivirovém obrovi od poloviny září převezme pozici ředitelky pro diverzitu, inkluzi a spolupráci s komunitami.

Do Avastu ... nastoupí Dita Přikrylová na částečný úvazek

To jsou ideální pozice - ředitel na částečný úvazek a ještě v pozici, kde o nic nejde a která je vlastně jen založena, abys vykázal, že podnikáš kroky. Podstatné je to u firem, které působí v USA.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/tretina-lidi-v-prazske-mhd-rousky-nesundala-nesmejte-se-jim/r~b543cbaebb8511eab408ac1f6b220ee8/

Mám úplně stejný názor jako šéf lékařské komory.
Názor, že rouška = podpora Babiše, mi připadá mimořádně omezený/hloupý. Já to považuji za ohleduplnost vůči jiným.

Byl jsem dneska v nedalekém nákupním centru a v Mountfieldu měl roušku apod. cca každý druhý. Podobně v DM. Na rozsáhlém parkovišti ne, ale tam jsou lidi od sebe dále.
Přesto, že se jedná o okres (stejně jsou na tom i sousední okresy), kde je podle ministerstva a hygieny momentálně přesně nula aktivních případů.

V Praze je to tak, ze autobus a tramvaj rouska neni povinna, ale v metru povinna je i nadale.

Cast lidi nechce rousku nandavat a sundavat a nandavat a pokud musi stejne metrem, tak to nandaji uz doma.

Vcera rano byla v tramvaji a v buse vetsina lidi v rousce, treba v tramvaji z dvaceti lidi jsme byli bez rousky jen tri. Nasledne v autobuse prede mnou sedela holka s klukem a ta holka tomu klukovi rikala, ze ten chlap (myslela me) nema nasazenou rousku. Kluk ji vysvetloval, ze uz se nemusi. Ona na nej zustala zirat a povida: A my ji teda mame na hube proc? A sundala to.

Odpoledne uz to nebyla vic jak desetina lidi v rousce. A zase nastoupil chlapek celej zabalenej do nejaky saly, ted koukal na jednu stranu, na druhou stranu, na jednu stranu a evidentne nemohl uverit svym ocim, ze jsou lidi bez rousky, tak to odmotal a schoval hadr do aktovky. :-)

Dneska v autobuse z nejakych 35 lidi byli v rousce 4 lidi.

---

Takze za me docela ok, vypada to, ze Prazaci nejsou blbejsi nez lide ve zbytku republiky. ;-)

Na internetu.

V reálu se s lidmi stýkám minimálně a většinou s těmi, kteří mají podobný názor jako já. Tedy že by se rozvolňovat mělo mnohem pomaleji, že by roušky měly být nadále povinné minimálně v dopravních prostředcích a uzavřených prostorách, že otevírání hranic a opětovné trajdání sem a tam se nám vymstí.

Před nějakou dekádou jsem si koupil někde v centru Prahy gyros do housky. Prodavač se na mě díval jak na největší hovno, do kterýho zrovna šlápnul, když jsem mluvil česky a platil korunama. Teď snižujou ceny, aby se domorodci taky alespoň jednou za život podívali do svýho hlavního města. Docela bych jim přál, aby jich to pár zabalilo, za jejich přístup k vlastnímu národu.

Neco podobnyho by me nikdy nenapadlo. V centru Prahy do nejakeho rychleho obcerstveni, vazne? ]:)

Da se samozrejme - McDonald, KFC, Burger King. Pak samozrejme existujou klasicke jidelny a restaurace zamerene na zamestnance v centru, kteri tam chodi na obed. Ale jit do nejakeho proturistickeho bufetu a jeste mluvit cesky? To vazne ne. :-)

Končit kvůli nějakému pitomému FB je IMHO pitomost. Pokud mi elektřinu/plyn dodá levněji běloch, černoch, mohamedán, cigán, komunista, fašista, mimozemšťan, je mi úplně jedno, co si myslí o Grétě, whitepower, EU, rasizmu. Zajímá mě, zda zaplatím míň a ne, jestli je dodavatel xenofob nebo sluníčko. Bližší košile jak kabát, nehledal bych politiku v kdejaké blbosti..

Presne!

L-Core: Jak pise Prasak, me to vyslovene urazi a co si mam myslet o "byznys" partnerovi, ktery si nehledi sveho byznysu, ale vyjadruje se k politice? Jak asi v tom byznysu mohou byt dobri? Navic nejlevnejsi nejsou, neresil jsem to, protoze se jedna o elektriku na chalupe, ktera je minimalni, prechodem jinam usetrim maximalne par desitek korun. Ale tohle me vytocilo.

Centrum ano, ale vše je relativní. Třeba ti nevadí párek v rohlíku za 90,-

Musíš z historického centra ven a jak půjdeš, tak sleduj jídelní lístky. Cena se s rostoucí vzdáleností od centra exponenciálně snižuje. Až se potkáš s představou, co jsi ochotný za jídlo dát, tak zapadneš do hospody

Bylo, ted delaji jakoze nic, ale ty proturisticky buface jsou zamereny na nemeckou a asijskou klientelu, tem neprijde divny, ze jsou ty ceny skoro jako u nich doma. Je to ale pochopitelny, turistu v Praze jsou kvanta, tak proc nedat takove ceny, ktere turisti stale akceptujou. Ze je neakceptuji domaci cesti turiste je sice blby, ale stejne se tam vsichni nevlezou, takze nejake sito stejne muselo byt nastaveno a to cenove je nejlogictejsi.

Najist se i v centru da, ale musis jit tam, kde se zameruji na bezne obcany, to jest predevsim zamestnance firem, kteri v centru pracuji, ale samozrejme jako cesky mluvici turista tam take zapadnes dobre. Nicmene hlavni problem casto byva se sehnanim mista, to pak svadi k tomu jit tam, kde maji prazdno, ovsem draho a o Cechy ani nestoji. Rada s tim popojet trochu od centra dal tak take neni k zahozeni, tim se rozhodne zvysuje sance na normalni cenu a ze si sednes hned.

Ovsem, jak tu pise L-Core, tak to bohuzel se musi lidi odnaucit. Loni u nas byl strejc a taky porad nechapal, ze do urcitych podniku nemuze a furt si tvrdil, ze zrovna tam pred 20 lety byl a bylo to v pohode, pak se samozrejme hrozne tem cenam i tomu, ze ho nekde ani obslouzit nechteli, divil. Ale byla to s nim sranda, furt, ze takovouhle cenu za pivo by si na Valassku nedovolili apod. :-)

Tam tehdy šlo o to, že jsem měl hlad a chtěl jsem to řešit na rychlovku tak, jak to znám kdekoliv jinde - najdu "hladový okno" a něco si dám. V Brně to funguje parádně, na celé Moravě taky. Bylo vcelku chladno, byl jsem už dost chozením po Starým městě unavený a hladový, na nějaký trajdání do levnějších ulic jsem fakt neměl náladu.
Že to bude stát nějaký prachy, s tím jsem počítal, ale tomu hovadu uvnitř prostě vadilo, že mluvím česky a platím korunama. Příště do centra fakt s batohem a paštikama a vytáhnout to na buransky Staromáku.

tomu hovadu uvnitř prostě vadilo, že mluvím česky a platím korunama

Jak jsem psal, neni to 100%, ale dejme tomu minimalne 50% podniku v centru tenhle pristup ma (pred koronou melo). Takze jo, pokud nechces hledat, nejde s tebou nekdo, kdo to tam zna, tak klasicka svaca pripravena doma je dobre reseni.

No dík za varování, protože synek už dlouho škemrá, že by chtěl do Prahy. Vybavíme se svačinou, nebo zajdeme mimo centrum, na oběd. Enem je blbý, že i na otočku vlakem to je pro nás docela dlouhá cesta, ale asi nás to někdy čeká.
Před pár lety jsem byl v Praze na několikadenním školení, ale to jsem byl v Karlíně, tam místní podniky našince braly v pohodě. Dokonce jsem se tam sešel i s Markem Novákovým, když ještě studoval na ČVUT.

Já odnaučený jsem :)

V Praze jsem byl za posledních cca 15 let jednou na pohřbu a jednou na úřadě, pokaždé se to kromě cesty tam a zpět odbylo za dejme tomu 3 hodiny. Z řízky z domova jsem neměl potřebu vyhledávat možnosti občerstvení někde ve městě.

edit: to měla být reakce na Reda.

Zase tady ale jsou muzea, galerie, ..., stoji za to se obcas na tyhle zajimavosti podivat. Sestrenice jezdi pravidelne. Centrum Prahy samo o sobe bylo nadherne prave jen behem koronaviru, jinak kvuli tomu jezdit do Prahy za to nestoji, vsude milion lidi, takze stejne clovek vidi prdlajs.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...