Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/studenti-v-alabame-poradaji-soutezni-covid-party-kdo-se-prvni-…
Dwane Dibbley 02.07.2020 17:50
Dwane Dibbley
I Gaussova křivka musí mít někde začátek a konec.
L-Core 02.07.2020 19:25
L-Core
V Praze se promořovali u půl kilometru dlouhého stolu na Karlově mostě, idioti se najdou všude. Prý…
karel 02.07.2020 19:30
karel
Před nějakou dekádou jsem si koupil někde v centru Prahy gyros do housky. Prodavač se na mě díval ja…
Prasak 02.07.2020 20:54
Prasak
Neco podobnyho by me nikdy nenapadlo. V centru Prahy do nejakeho rychleho obcerstveni, vazne? ]:) D…
RedMaX 02.07.2020 22:14
RedMaX
Za komunistů naprosto klidně. Houska se salámem stála 1,80 Kčs někde na periferii okresního města i…
L-Core 03.07.2020 07:40
L-Core
Brzy budeme vzpomínat nejen na housku. Současným šmejdům se zdá, že se málo cenzuruje. [90620-eon-jp… nový
karel 03.07.2020 19:42
karel
S E-ONem koncim. Obavam se, ze se ale nemuze menit dodavatel elektriny vic nez jednou rocne a ja u n… nový
RedMaX 03.07.2020 21:13
RedMaX
Končit kvůli nějakému pitomému FB je IMHO pitomost. Pokud mi elektřinu/plyn dodá levněji běloch, čer… nový
L-Core 03.07.2020 22:37
L-Core
Já zas nechápu, proč se kdejaká korporace má potřebu takto vyjadřovat, resp. to komentovat - na jeji… nový
Prasak 03.07.2020 23:28
Prasak
Presne! L-Core: Jak pise Prasak, me to vyslovene urazi a co si mam myslet o "byznys" partnerovi, kt… nový
RedMaX 04.07.2020 08:18
RedMaX
Nežiju v Práglu, nevěděl jsem, že je to tam tak ztracený. nový
Prasak 03.07.2020 07:48
Prasak
Centrum ano, ale vše je relativní. Třeba ti nevadí párek v rohlíku za 90,- Musíš z historického cen… nový
Jan Fiala 03.07.2020 08:49
Jan Fiala
Bylo, ted delaji jakoze nic, ale ty proturisticky buface jsou zamereny na nemeckou a asijskou klient… nový
RedMaX 03.07.2020 18:57
RedMaX
Tam tehdy šlo o to, že jsem měl hlad a chtěl jsem to řešit na rychlovku tak, jak to znám kdekoliv ji… nový
Prasak 03.07.2020 19:46
Prasak
tomu hovadu uvnitř prostě vadilo, že mluvím česky a platím korunama Jak jsem psal, neni to 100%, al… nový
RedMaX 03.07.2020 21:03
RedMaX
No dík za varování, protože synek už dlouho škemrá, že by chtěl do Prahy. Vybavíme se svačinou, nebo… nový
Prasak 03.07.2020 21:43
Prasak
Já odnaučený jsem :) V Praze jsem byl za posledních cca 15 let jednou na pohřbu a jednou na úřadě,… nový
L-Core 03.07.2020 21:12
L-Core
Zase tady ale jsou muzea, galerie, ..., stoji za to se obcas na tyhle zajimavosti podivat. Sestrenic… nový
RedMaX 03.07.2020 21:17
RedMaX
Stačí sednout na metro a zajet třeba do Kobylis. Obsluha vzorná, ceny mírné. poslední
jirka44 04.07.2020 09:23
jirka44

Před nějakou dekádou jsem si koupil někde v centru Prahy gyros do housky. Prodavač se na mě díval jak na největší hovno, do kterýho zrovna šlápnul, když jsem mluvil česky a platil korunama. Teď snižujou ceny, aby se domorodci taky alespoň jednou za život podívali do svýho hlavního města. Docela bych jim přál, aby jich to pár zabalilo, za jejich přístup k vlastnímu národu.

Neco podobnyho by me nikdy nenapadlo. V centru Prahy do nejakeho rychleho obcerstveni, vazne? ]:)

Da se samozrejme - McDonald, KFC, Burger King. Pak samozrejme existujou klasicke jidelny a restaurace zamerene na zamestnance v centru, kteri tam chodi na obed. Ale jit do nejakeho proturistickeho bufetu a jeste mluvit cesky? To vazne ne. :-)

Končit kvůli nějakému pitomému FB je IMHO pitomost. Pokud mi elektřinu/plyn dodá levněji běloch, černoch, mohamedán, cigán, komunista, fašista, mimozemšťan, je mi úplně jedno, co si myslí o Grétě, whitepower, EU, rasizmu. Zajímá mě, zda zaplatím míň a ne, jestli je dodavatel xenofob nebo sluníčko. Bližší košile jak kabát, nehledal bych politiku v kdejaké blbosti..

Presne!

L-Core: Jak pise Prasak, me to vyslovene urazi a co si mam myslet o "byznys" partnerovi, ktery si nehledi sveho byznysu, ale vyjadruje se k politice? Jak asi v tom byznysu mohou byt dobri? Navic nejlevnejsi nejsou, neresil jsem to, protoze se jedna o elektriku na chalupe, ktera je minimalni, prechodem jinam usetrim maximalne par desitek korun. Ale tohle me vytocilo.

Centrum ano, ale vše je relativní. Třeba ti nevadí párek v rohlíku za 90,-

Musíš z historického centra ven a jak půjdeš, tak sleduj jídelní lístky. Cena se s rostoucí vzdáleností od centra exponenciálně snižuje. Až se potkáš s představou, co jsi ochotný za jídlo dát, tak zapadneš do hospody

Bylo, ted delaji jakoze nic, ale ty proturisticky buface jsou zamereny na nemeckou a asijskou klientelu, tem neprijde divny, ze jsou ty ceny skoro jako u nich doma. Je to ale pochopitelny, turistu v Praze jsou kvanta, tak proc nedat takove ceny, ktere turisti stale akceptujou. Ze je neakceptuji domaci cesti turiste je sice blby, ale stejne se tam vsichni nevlezou, takze nejake sito stejne muselo byt nastaveno a to cenove je nejlogictejsi.

Najist se i v centru da, ale musis jit tam, kde se zameruji na bezne obcany, to jest predevsim zamestnance firem, kteri v centru pracuji, ale samozrejme jako cesky mluvici turista tam take zapadnes dobre. Nicmene hlavni problem casto byva se sehnanim mista, to pak svadi k tomu jit tam, kde maji prazdno, ovsem draho a o Cechy ani nestoji. Rada s tim popojet trochu od centra dal tak take neni k zahozeni, tim se rozhodne zvysuje sance na normalni cenu a ze si sednes hned.

Ovsem, jak tu pise L-Core, tak to bohuzel se musi lidi odnaucit. Loni u nas byl strejc a taky porad nechapal, ze do urcitych podniku nemuze a furt si tvrdil, ze zrovna tam pred 20 lety byl a bylo to v pohode, pak se samozrejme hrozne tem cenam i tomu, ze ho nekde ani obslouzit nechteli, divil. Ale byla to s nim sranda, furt, ze takovouhle cenu za pivo by si na Valassku nedovolili apod. :-)

Tam tehdy šlo o to, že jsem měl hlad a chtěl jsem to řešit na rychlovku tak, jak to znám kdekoliv jinde - najdu "hladový okno" a něco si dám. V Brně to funguje parádně, na celé Moravě taky. Bylo vcelku chladno, byl jsem už dost chozením po Starým městě unavený a hladový, na nějaký trajdání do levnějších ulic jsem fakt neměl náladu.
Že to bude stát nějaký prachy, s tím jsem počítal, ale tomu hovadu uvnitř prostě vadilo, že mluvím česky a platím korunama. Příště do centra fakt s batohem a paštikama a vytáhnout to na buransky Staromáku.

tomu hovadu uvnitř prostě vadilo, že mluvím česky a platím korunama

Jak jsem psal, neni to 100%, ale dejme tomu minimalne 50% podniku v centru tenhle pristup ma (pred koronou melo). Takze jo, pokud nechces hledat, nejde s tebou nekdo, kdo to tam zna, tak klasicka svaca pripravena doma je dobre reseni.

No dík za varování, protože synek už dlouho škemrá, že by chtěl do Prahy. Vybavíme se svačinou, nebo zajdeme mimo centrum, na oběd. Enem je blbý, že i na otočku vlakem to je pro nás docela dlouhá cesta, ale asi nás to někdy čeká.
Před pár lety jsem byl v Praze na několikadenním školení, ale to jsem byl v Karlíně, tam místní podniky našince braly v pohodě. Dokonce jsem se tam sešel i s Markem Novákovým, když ještě studoval na ČVUT.

Já odnaučený jsem :)

V Praze jsem byl za posledních cca 15 let jednou na pohřbu a jednou na úřadě, pokaždé se to kromě cesty tam a zpět odbylo za dejme tomu 3 hodiny. Z řízky z domova jsem neměl potřebu vyhledávat možnosti občerstvení někde ve městě.

edit: to měla být reakce na Reda.

Zase tady ale jsou muzea, galerie, ..., stoji za to se obcas na tyhle zajimavosti podivat. Sestrenice jezdi pravidelne. Centrum Prahy samo o sobe bylo nadherne prave jen behem koronaviru, jinak kvuli tomu jezdit do Prahy za to nestoji, vsude milion lidi, takze stejne clovek vidi prdlajs.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru