Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Smrť Televízií?

Zdravím, čo si myslíte? Vymrie televízia? Mám pocit že minimálne na Slovensku televízia úplne vymiera. Myslíte si že VoD služby ako Netflix či HBO GO nahradia televízie? Popravde ja som nezapol okrem pár výnimiek TV už vyše 8 rokov, teda za tých 8 rokov som nasledoval menej než nejakých 8 hodín. Keď už pozerám film tak práve na HBO GO. Myslíte si že až starci pokapajú, čož sú momentálne asi tý čo najviac pozerajú TV, že TV vymrie?

Totiž čo som videl či počul, či už priamo TV alebo čo som počul od ostatných, čítal a pod. A po tom čo sa mi pred nedávnom dostal do ruky TV program, tak som pozeral že čo to vysielajú, a prijde mi že už filmy len dobiehajú do konca, ani nenakupujú filmy a seriály, a len dávajú reprízy, celkovo aj sa zmenšil čas čo vysielajú film/seriál a viac sa predĺžil čas na reklamy, nejaké talk show, a blbosti.

Na osobne si myslím že Markíza sa na Slovensku už neudrží dlhšie než nejakých 5 rokov. JoJka pôjde hneď za ním. STV sa ešte udrží, ale myslím že po roku 2030 už bude pojem Televízia budiť taký pojem zastarania ako dnes vzbudzuje pojem CD/DVDčka. Teda ako ešte stále bude existovať, ale budú hodne okrajová záležitosť.

Čo si myslíte vy?

Předmět Autor Datum
Že televize někdy zmizí se vyloučit nedá, ale v blízké době to určitě nebude. Stačí si vyhledat jeji…
Wikan 26.02.2020 20:00
Wikan
No príjmi rastú, ale to je len ich "tvrdé zvýšenie ziskov" tým že si znížili výdaje na nákup nových…
Mlocik97-debaty 26.02.2020 20:08
Mlocik97-debaty
To je dost možné. Ale ono to ještě půjde nejspíš dost dlouho.
Wikan 26.02.2020 20:11
Wikan
Těch TV kanálů je tolik, že zpoplatnění nemusí být dobrý nápad. Diváci si ty vysílané dreky najdou n…
L-Core 26.02.2020 20:58
L-Core
Myslím, že v nejbližších několika desítkách let ne. Je pořád dost lidí, kteří odmítají platit měsíčn…
L-Core 26.02.2020 20:55
L-Core
No ono filmy je iná vec, než čo ty porovnávaš Office365 alebo streamované hranie. Hlavne pretože str…
Mlocik97-debaty 26.02.2020 21:28
Mlocik97-debaty
Oba máme svoje osobní pohledy, závislé třeba i na věku. Mě prostě nějaké filmy, seriály nijak nezají…
L-Core 27.02.2020 13:58
L-Core
Ty jsi zapomněl zaplatit veřejnoprávní ČT ? :)
Debil 28.02.2020 13:18
Debil
To ne, ale to považuji za povinnou daň, kterou neovlivním, pokud TV přístroje mám. Platit cokoliv na…
L-Core 28.02.2020 18:13
L-Core
tak tak
HPET 04.03.2020 11:18
HPET
Televizi už snad osm let ani nemáme. Nechybí mi. Zpravodajství, co mě zajímá, si člověk najde online…
Moas 26.02.2020 20:57
Moas
Podľa mňa sa momentálne najviac oplatí mať 2 počítače, a to nejaký bežný počítač, a nejaké Raspberry…
Mlocik97-debaty 26.02.2020 21:46
Mlocik97-debaty
Chceš tím naznačit, že Soukup a jeho "Moje zprávy" zaniknou? :-D
IQ37 26.02.2020 23:17
IQ37
IMHO problém je v tom, že televizních stanic je teď jak na$ráno, kvalitní pořady stojí peníze a musí…
Yarda 26.02.2020 23:22
Yarda
Dnes som si pozrel video Netflix - budúcnosť TV. Zaujímavé, a pomerne výstižné.
Mlocik97-debaty 03.03.2020 18:27
Mlocik97-debaty
Kde mam odber, like a donate na patreone, co????? :-):-D:-D Som rad, ze sa vynimocne zhodneme aspon…
fleg 03.03.2020 21:11
fleg
žiadne nedostaneš. :))]:) výnimočne? To znie ako keby sme sa na ničom ešte nikdy nezhodli.
Mlocik97-debaty 04.03.2020 13:57
Mlocik97-debaty
Vacsinou mam pocir, ze stojima na opacnych stranach barikady.
fleg 04.03.2020 21:24
fleg
Souhlas. Teda ne, že by TV umřela úplně, ale to, že z drtivé většiny ji VoD nahradí tak to si myslím…
Al Capone 04.03.2020 11:11
Al Capone
Televize umřela už dávno, to už jsou jenom posmrtné záškuby. V okolí neznám nikoho, kdo by na to kou… poslední
bsabsajja 10.03.2020 19:38
bsabsajja

No príjmi rastú, ale to je len ich "tvrdé zvýšenie ziskov" tým že si znížili výdaje na nákup nových filmov, tým že začali cpať viac reklamy, tým že napr. Markíza sa spoplatnila a pod. Ale je to len také "vydolovanie peňazí kým to ešte jde"

Aspoň podla mňa.

Myslím, že v nejbližších několika desítkách let ne. Je pořád dost lidí, kteří odmítají platit měsíční výpalné a spokojí se s tím, co je jim předkládáno zadarmo. Patřím mezi ně, platit za jakoukoliv formu vysílání nemíním. Na TV se dívám minimálně, obvykle na ČT24 při snídani/obědě a občas na nějaký sport. Klidně bych se ale spokojil, kdybych si totéž pustil na PC někde v malém okně, klasickou TV nepotřebuji. Pokud nebude vysílání zadarmo - či nenajdu takový stream - ať si to narvou všechno do špic, vůbec nejsem "divák".

Stejně tak si nemíním předplácet hudbu, Office365, streamované hraní z cloudu atd.

V kanclu nám TV pár hodin denně běží, ale spíše jen jako kulisa.

No ono filmy je iná vec, než čo ty porovnávaš Office365 alebo streamované hranie. Hlavne pretože streamované hranie je v plienkach, a za peniaze neprináša moc úžitkovej hodnoty voči klasickému hraniu na PC, Office365 ako služba je nezmysel, je to softvér, nemení sa v ňom obsah, a tak ani človek nechce platiť viac krát za jednu vec, okrem toho když existuje Office2019 ktorý sa vyplatí výrazne viac. Reklamy nemáš ani v jednom, dokonca ani v LibreOffice ktorý je zadara.

U filmov ale jde o to že ten malý príplatok 6€ za HBO GO a zbavenie sa všetkých reklám, zbavenie sa nutnosti byť viazaný na vysielací čas, a mnoho ďalšieho, to podľa mňa je dôvod prečo VoD služby podľa mňa vytlačia TV.

Inak hudba vs filmy, no hudbu najdeš v overených zdrojoch zadarmo, filmy nie, tam sú zdroje neoverené pirátske a bežný človek sťahovanie z torrentu považuje za nebezpečné. U hudby taký problém nie je, hudbu bežne najdeš mnoho na YouTube, SoundCloud, a ani si nemusíš nič platiť. Filmy legálne zadarmo na netu sú okrajová záležitosť.

Takže stále vidím vo VoD službách obrovskú výhodu. (p.s. platím si HBO GO, a pri tom taky používam aj torrenty), TV je ale fakt pre mňa vec, ktorá je že existuje, ale nevidím dôvod to ani zapínať.

A krom toho jak už spoplatnujú bežné televízie, mám pocit že už voči VoD si tým ešte viac kopu nevýhodu... taká Markíza dokonca bojuje proti vysielateľom a operátorom že to ani není možné, a je platená, takže....

moc s týmto nesúhlasím,... ale dík za názor

Oba máme svoje osobní pohledy, závislé třeba i na věku. Mě prostě nějaké filmy, seriály nijak nezajímají. Buď se spokojím s tím, co dávají zadarmo v TV, nebo si najdu jinou zábavu (mnohem pravděpodobněji). Když budu něco chtít vidět, poohlédnu se, jestli to někde není ke shlédnutí zadarmo (třeba YT či podobně). Když nebude, nevadí, oželím to. Do kina, koupit DVD, předplácet nějakou službu - či tahat to z torrentu, ani náhodou.

Televizi už snad osm let ani nemáme. Nechybí mi. Zpravodajství, co mě zajímá, si člověk najde online. Filmy nebo seriály taky. Sportovní přenosy jakbysmet. Mám teda TV tuner v PC, ale je mi k ničemu.
Podle mě budou televize slábnout, jak bude postupně odcházet generace, která byla navyklá, že TV byla "všechno".

Podľa mňa sa momentálne najviac oplatí mať 2 počítače, a to nejaký bežný počítač, a nejaké Raspberry, a mať to na torrenty a stránky s filmami, ktoré sú že ok, viry nevadí, malware nevadí... proste len na tieto veci. Taký Raspberry ťa vyjde na 30-40€ (u číňana aj za 10€) čož je stále odosť lacnejšie než TV, a môžeš si užívať filmy bez reklám, kedy chceš, čo chceš... i když práve si myslím že Raspberry je niečo čo sa v bežných domácnostiach moc nemá šancu uchytiť.

alebo si zaplatíš VoD službu ako Netflix či HBO GO. To je druhá možnosť, stojí to nejaké peniaze, ale ako 6€ nikoho nezabije, a často to už niektorý opovia ponúkajú s Internetom v cene, to teraz teiž na Slovensku začal Antik a pod. To si myslím že to je budúcnosť. Takže myslím že fakt TV je na vymretie a súhlasím s tebou že to so staršou generáciou zmizne.

IMHO problém je v tom, že televizních stanic je teď jak na$ráno, kvalitní pořady stojí peníze a musí je dělat schopní autoři. Ale obojího je nedostatek a něčím se ten hluchý čas mezi reklamami vyplnit musí. A archívy, pokud k nim televizní studio má přístup, taky nejsou bezedné.
Připomínám si třeba pana Dietla. Jeho seriály měly hlavu a patu, měly začátek a konec. Ten se teď musí v hrobě obracet.
:beer:

Souhlas. Teda ne, že by TV umřela úplně, ale to, že z drtivé většiny ji VoD nahradí tak to si myslím, že jednou přijde. A ono se není co divit když v TV to je jedna reklama za druhou, pořady jsou totální žumpa a když už něco dávají pořádného tak to má otřesný dabing (čest výjimkám). Sám jsem se VoD (konkrétně Netflixu) dlouho vyhýbal, ale jakmile jsem to zkusil tak jsem zrušil kabelovku :-)

Televize umřela už dávno, to už jsou jenom posmrtné záškuby. V okolí neznám nikoho, kdo by na to koukal. Halooooo, máme internet.
Na co budu čekat měsíce na film, když si ho můžu pustit hned, nechápu k čemu by mi televize byla.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru