Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Skaza civilizacie v blizkej dobe

Kedze (tusim L-Core) mi odofftopicoval Huawei spravicku o tom ako ludstvo zahynie a je to celkom zaujimava tema rozhodol som sa presunut ju sem.
Na rozdiel od inych nepovazujem tam navrhnute scenare za realne.
1. Islam
Islam (radikalny) sice nebezpecny je, ale za prve islamizacia by trvala desiatky rokov, za druhe Islam bude pohlteny modernou dobou, proste sa vyvinie ako krestanstvo. Samozrejme problemy boli su a budu, ale oproti inym pravdepodobnejsim scenarom mi tento pride ako najmenej nebezpecny.
2. Voda
S vodou sa strasi uz roky, je jej naozaj menej, ale...nie je nahodou cela Zem uzavrety ekosystem? Voda sa proste nestraca, len sa presuva medzi nebom a zemou, aj ked vodu vypijeme tak stale plati zakon zachovania energie...proste vody na zemi neubuda, mozno je jej menej v atmosfere, viacej v moriach, menej v zemi, takze navonok sa to javi ako sucho, ale urcite nam nemizne dakde vo vesmire. O vodu sa teda nebojim, aj ked je mozne, ze budeme musiet vo velkom odsolovat v buducnosti (mozno my nie, ale primorske staty ano). Vody je a bude stale dost, otazka je ako bude dostupna.
3. Pocasie
Toto je asi najvaznejsi problem, aj ked Donald T z obce W tvrdi, ze globalne oteplovanie neexistuje. Pocasie sa meni, sucha pribudaju, zaplav tiez, v Europe sa zacinaju zjavovat tornada, vplyv na polnohospodarstvo je obrovsky. Staci par katastrof a ceny potravi vyletia do vysin a zacnu socialne nepokoje...nastupi autokracia, armada a policia. Toto je velmi realne.
4. Problem v potravinovom retazci
Tazko povedat kolko % plodin opeluju napriklad vcely, takze tvrdit, ze po hromadnom uhyne vciel (napr nejaky mor) by doslo ku katastrofe je odvazne. Vcely nie su jedinym opelovacom a netrufam si teda odhadnut, co by sa stalo ak by zmizli zrazu...ale urcite by to silne zakyvalo s nasou potravinovou sebestacnotou a boli by problemy ako v bode c.3.
5. Globalny vojensky konflikt
Aj ked sa USA, Cina a Rusko neustale dotahuju myslim si, ze pri moci nie je nikto kto by rozputal globalne jadrove peklo, takze tento scenar az tak pravdepodobny nie je. Navyse ludstvo uz bolo ku jadrovej katastrofe niekolkokrat velmi blizko a vzdy zvitazil rozum nad blbostou.
6. Skaza ala Rim
Velmi realne, ono to vidiet uz dnes, ked nad niektorymi rozhodnutiami a nazormi zostava rozum stat. Ludia podvedome utiekaju ku sile, preto stupa sila extremistov, ktori nic okrem sily neponukaju. To, ze sa zacne napriklad EU rozpadat zvnutra ak v jednotlivych statoch preberu moc extremisti a populisti je velmi, ale velmi realne.
Je to preto, ze sa mame tak dobre ako nikdy predtym, a preto vela vymyslame.

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
backlink: https://pc.poradna.net/flashes/2923262-huawei-je-spat-vo-wifi-bt-a-sd-asociaciach Já asi…
L-Core 02.06.2019 19:46
L-Core
Lokální smrtelná onemocnění a válčení. Toto byli takoví "spolehliví" regulatori lidské civilizace.…
Holy99 02.06.2019 19:56
Holy99
Mně ovšem připadá, že dnes síla našich zbraní předběhla plochu, kterou obývame. Možná v tom je urči…
IQ37 02.06.2019 20:05
IQ37
Kdo chce mír, připravuje se na válku. Tys to odhalil.
Prasak 02.06.2019 21:21
Prasak
Oni připravují mír, ale jenom jako východisko z nouze. nový
IQ37 09.06.2019 11:45
IQ37
Prečo tak pesimisticky? To, že nevidíte východisko zo situácie súvisí s tým, že ustavične myslíte ne… nový
Kilo.Viktor 02.06.2019 21:55
Kilo.Viktor
V původním vláknu byla zmínka o úbytku hmyzu, tady je ten článek: Z německé přírody mizí létající hm… nový
MachR55 03.06.2019 09:49
MachR55
Hmyz budem žrát. https://zoommagazin.iprima.cz/priroda/budeme-jist-vsichni-hmyz-vypada-to-tak nový
Moas 03.06.2019 10:12
Moas
zmizely z přírody až tři čtvrtiny létajícího hmyzu závisí na opylení včelami 84 % druhů rostlin a 76… nový
IQ37 03.06.2019 10:52
IQ37
Clanky som necital, ale hned prve co ma napadlo z nadpisu bolo...odkial vedia kolko % hmyzu ubudlo?… nový
fleg 03.06.2019 22:34
fleg
Jsou to výsledky dlouhodobých pozorování. V prvním článku o tom píšou: Entomologové využili k průzk… nový
MachR55 04.06.2019 07:30
MachR55
Fúúúj, řepkááá! To je přece náš nepřítel číslo 1! :-D nový
IQ37 04.06.2019 15:45
IQ37
Ked som pred dvadsiatimi rokmi isiel autom na dlhsiu cestu, tak som kazdu chvilu cistil celne sklo o… nový
palos2 09.06.2019 08:50
palos2
Četl jsem článek, jaký vliv má na hmyz mikrovlnné záření s milimetrovými vlnami (5G). Hmyz tohle zář… nový
Jan Fiala 05.06.2019 08:58
Jan Fiala
Já beru jako největší hrozbu civilizace nudící se ajťáky a důchodce na debatách :x: :-D:-D:-D [871… nový
MadMike 04.06.2019 15:09
MadMike
len pre lepsiu predstavu kolko je v skutocnosti vody na planete, vid obrazok. nový
fallon 06.06.2019 10:09
fallon
Mě ve škole učili, že voda pokrývá 2/3 povrchu planety (nevím, jestli se do toho počitaly i řeky a j… nový
IQ37 06.06.2019 14:52
IQ37
ano, presne ako pises, oceanska voda sa vojde do tej malej gulicky v USA. rieky a jazera je ta mini… nový
fallon 06.06.2019 15:08
fallon
Porovnávat objem Země a objem vody celkem nic neříká. Zajímavé by bylo porovnat objem vškeré vody s… nový
pagan baby 28.07.2019 15:31
pagan baby
Hlasuju za šestku. Naše civilizace je stará a rozežraná /a unavená/. Věří blbům, kteří se upínají k… nový
mif 06.06.2019 17:09
mif
Démos Cratós se změnilo na Deimos Cratós nový
Jan Fiala 06.06.2019 18:55
Jan Fiala
Ano. Vystihls to. Vláda démonů (čili hrůzovláda). Tady jsme. nový
mif 06.06.2019 20:06
mif
To je niečo ako ReKlama => Re Klam a (opakovaný klam) => opakovane v nej klamú, všimnite si, že čast… nový
Kilo.Viktor 08.06.2019 17:01
Kilo.Viktor
Tady jsme. Mluvnicky by to šlo upravit na demokradcie. Tedy vláda veřejně kradnoucích. nový
čumil old 08.06.2019 17:32
čumil old
Představa, že vládne nějaký Démos, je naprostá iluze jak v případě starých Athén, tak v případě mode… nový
pagan baby 28.07.2019 15:34
pagan baby
Ty ženský jsou ale mrchy. nový
Wikan 28.07.2019 17:29
Wikan
:-) nový
pagan baby 28.07.2019 18:48
pagan baby
S vodou sa strasi uz roky, je jej naozaj menej, ale...nie je nahodou cela Zem uzavrety ekosystem? Vo… nový
XoXoChanel 30.07.2019 11:47
XoXoChanel
Ke spoileru: Nemám strach. Lidi Zemi zničí dříve, než Slunce. nový
IQ37 30.07.2019 13:18
IQ37
Zemi lidi nezničí, to spíš sami sebe. Zmizí člověk, příroda se dá do kupy sama. Z hlediska doby exis… nový
Prasak 30.07.2019 14:00
Prasak
Z hlediska doby existence života na Zemi jsme tu jen časový blikanec. To je pravda. Kdyby vyvoj zem… nový
XoXoChanel 30.07.2019 14:08
XoXoChanel
Nebejt soucasnyho paleni uhli a ropy, je tam 2. ledna dopoledne vymreni veskerych rostlin na zemi(a… nový
bahno 30.07.2019 15:14
bahno
Ve 4 ráno by tu klidně mohli budouvat novou civilizaci třeba inteligentní švábi a v půl pátý zkoloni… nový
Prasak 30.07.2019 15:25
Prasak
16. dubna- Globální povrchová teplota dosahuje 1330 ° C, dostatečně horká, aby roztavila olovo Ona… nový
IQ37 30.07.2019 16:09
IQ37
- Kdyby slo o "tani" tak samozrejme ano, ale k "roztaveni" je to stale malo : Teplota táni olova : 3… nový
XoXoChanel 30.07.2019 16:13
XoXoChanel
On je nějaký rozdíl mezi táním a roztavením olova? 1749 °C je bod varu, takže 1330 na to stačit nebu… nový
IQ37 30.07.2019 17:03
IQ37
On je nějaký rozdíl mezi táním a roztavením olova? Kdyz ti to tam pisou, tak pravdepodobne ano : *… nový
XoXoChanel 30.07.2019 17:31
XoXoChanel
Tak nevím, ale jeden z nás si bude muset přešlápnout. Bod tání a tavení je stejný, protože je to změ… nový
IQ37 30.07.2019 18:28
IQ37
To mi pripomina kdyz jsem nasel broky ve zverinovém gulasi, asi ho malo propekli ze zustali vcelku :… poslední
XoXoChanel 30.07.2019 19:03
XoXoChanel

backlink: https://pc.poradna.net/flashes/2923262-huawei-je-spat-vo-wifi-bt-a-sd-asociaciach

Já asi jako největší nebezpečí vidím přelidnění a (z)ničení životního prostředí. Jedno souvisí s druhým - když někde bude neobyvatelně, lidi se budou snažit přesunout jinam, kde je ale pochopitelně starousedlíci chtít nebudou (neberu vynucené vítání připrchlíků, jak to nedávno některé státy prosazovaly..) Na to jsou navázány následné krize hospodářské a mezilidské, na zachování stávající životní úrovně bude potřeba více a více zdrojů, možná poroste břemeno v podobě lidí, kteří nejsou schopni/ochotni pracovat v moderní ekonomice. Nebo to půjde s životní úrovní šupem z kopce a skončí to v supertotalitě.

Lokální smrtelná onemocnění a válčení.

Toto byli takoví "spolehliví" regulatori lidské civilizace.

Dneska bychom rozhodně nechtěli války napříč Evropou, jako tomu bývalo, jelikož naše zbraně dosáhly takové úrovně, že dokáží zničit klidně i celou planetu za den.

Dříve to bylo ještě "únosné". Před atomovou a vodikovou bombou si toho mohl nahazet, jak jsi chtěl. No dobře, byli ranění/mrtví, dobře, některá území se z toho vzpamatovala až dnes, je to ale něco, co se dalo unést.

Mně ovšem připadá, že dnes síla našich zbraní předběhla plochu, kterou obývame.

Prečo tak pesimisticky?
To, že nevidíte východisko zo situácie súvisí s tým, že ustavične myslíte negatívne. Vyhodte televízor. Minimálne nepozerajte správy a politické debaty. Existuje mnoho projektov na záchranu ľudstva a planéty. Pozrite napríklad projekt GESARA. A môže to nastať veľmi rýchlo.

V původním vláknu byla zmínka o úbytku hmyzu, tady je ten článek: Z německé přírody mizí létající hmyz, vědci varují před pohromou:

Během posledních sedmadvaceti let zmizely z přírody až tři čtvrtiny létajícího hmyzu. Vyplývá to ze studie založené na výzkumech a statistických údajích amatérských entomologů, kteří průběžně pozorovali výskyt hmyzu ve více než šedesáti přírodních rezervacích po celém Německu. Autory studie přitom velmi zneklidňuje, že tento jev vypozorovali v dobře chráněných rezervacích, v nichž se dá předpokládat zachovalejší stav přírody.

A v dalším článku - Hrozí kolaps ekosystému. Hmyz vymírá, jeho počty klesly na čtvrtinu se píše:

V Evropě závisí na opylení včelami 84 % druhů rostlin a 76 % produkce potravin.

Reálný scénář se nebude odvíjet podle nějakého konkrétního bodu, bude to spíš kombinace všech zmíněných hrozeb - změna klimatu, lokální přelidnění + nedostatek zdrojů (voda, základní potraviny) v určitém místě, následně stěhování národů, války, ...
Možná to bude trvat víc než 50 - 100 let, ale růžově to nevidím...

zmizely z přírody až tři čtvrtiny létajícího hmyzu
závisí na opylení včelami 84 % druhů rostlin a 76 % produkce potravin

Podle mě je řešení docela jednoduché: zbylému hmyzu zvednout normu nejméně o 50% a dokrmovat jej Viagrou (bohužel může mít blahý vliv i na lidskou populaci).

Clanky som necital, ale hned prve co ma napadlo z nadpisu bolo...odkial vedia kolko % hmyzu ubudlo? Su to odhady...ak ano na zaklade akych pozorovani? Su tie odhady naozaj spravne? Nebolo by to prvykrat, co sa niekto sekol a poriadne.
Takisto opelovanie vcelami...akoze fakt 76%? Neviem aky dolet ma taka vcela, ale ked obcas vidim obrovske lany poli nechce sa mi verit, ze to vsetko by zvladali vcely. Ak ano, kto ich potom tak strategicky rozmiestnuje, aby boli vsetky polia opelene zrovna vcelami? Vcelari? Alebo sa polnohospodari spoliehaju na divoke vcely? Opat sa mi nechce verit. Ovela logickejsie sa mi javi, ze polia su opelovane proste hmyzom, ktory je vsade.
Tie percenta pripadaju vycucane z prsta.

Jsou to výsledky dlouhodobých pozorování. V prvním článku o tom píšou:

Entomologové využili k průzkumu speciální sítě, tzv. Malaiseho pasti. Následně si poznamenávali výslednou hmotnost zachyceného hmyzu. Zatímco v roce 1989 to bylo v průměru zhruba osm gramů denně, v roce 2016 už jen něco málo přes dva gramy.

Dolet včel se uvádí až 5 km, pro kvalitní zdroj dolétnou i dále (článek z roku 2003):

V květnu 2002 se mi nabídl ne častý, ale přitom přesvědčivý důkaz o tom, že včely dovedou najít a využívat i hodně vzdálený zdroj nektaru. Když na jaře v bližším okolí včelstev ustala snůška, našly pátračky kvetoucí porost řepky ve vzdálenosti více než 7 km a za příznivého počasí odtud nosily do úlů nektar.

Četl jsem článek, jaký vliv má na hmyz mikrovlnné záření s milimetrovými vlnami (5G). Hmyz tohle záření absorbuje mnohem víc než stávající. Bude pokrytá celá země, takže ani to, kde v současnosti není žádný signál bude pokryto globálně všude.

Bude to další kapka pro včely a další hmyz.

Mě ve škole učili, že voda pokrývá 2/3 povrchu planety (nevím, jestli se do toho počitaly i řeky a jezera). Jestliže je voda jenom ta modrá kulička nad USA, co jsou potom ty šedozelené plochy na té zeměkouli? Nebo se tím někdo snaží tvrdit, že veškerá voda zeměkoule se vejde do té koule nespecifikovaných rozměrů?

Hlasuju za šestku. Naše civilizace je stará a rozežraná /a unavená/. Věří blbům, kteří se upínají k síle (jak správně píšeš). Demokracie? Co na starém řeckém "Démos Cratós" - vláda lidu je ještě pravda? Dnes se jedná o vládu zmrdů a lůzy. Mám závazky, takže to raději ještě vlastní rukou neukončím. Ale mám takové myšlenky.

Představa, že vládne nějaký Démos, je naprostá iluze jak v případě starých Athén, tak v případě moderní demokracie. Současný demokratický systém je nástroj vládnoucí elity na ovládání občanů. Jak říká známý bonmot: "kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušily".

S vodou sa strasi uz roky, je jej naozaj menej, ale...nie je nahodou cela Zem uzavrety ekosystem? Voda sa proste nestraca, len sa presuva medzi nebom a zemou, aj ked vodu vypijeme tak stale plati zakon zachovania energie...proste vody na zemi neubuda, mozno je jej menej v atmosfere, viacej v moriach, menej v zemi, takze navonok sa to javi ako sucho, ale urcite nam nemizne dakde vo vesmire. O vodu sa teda nebojim, aj ked je mozne, ze budeme musiet vo velkom odsolovat v buducnosti (mozno my nie, ale primorske staty ano). Vody je a bude stale dost, otazka je ako bude dostupna.

- Jenze ta voda se musi cistit a ten bordel nekam davat. V nasem pripade jde hlavne o sladkou, pitnou vodu ktera tvori nejmensi % vody na zemi vubec. Nahlej ubytek zdroju vody v africe muzeme pozorovat uz posledni desetileti kde posledni kohoutky drzi mistni bosové . (takze urcite budeme celit migraci za vodou)
- Také musis brat v potaz, ze je neco jiného kdyz ti zaprsi 10x za 1 mesic, nebo jen 1x ale stejny obsah vody a to za 10 minut. Ten dopad rozdilu je katasrofalni i kdyz jde o stejny objem vody.
- Tento ubytek vody bude, uz ma silny dopad na zemedelstvi ted. Ve spanelsku uz to ted povazuji za katastrofu, nekteri uz ted musi vyprazdovat stodolni zalohy.
* S tim jak se ted kazdej rve do vesmiru, priprave prvnich kolonizaci, bych rekl ze ty katastrofy prijdou driv nez si myslime a ze plan B na zachranu lidstva je jiz nejakou dobu v plném proudu. Nez zcela vyhynem, jen zasadime seminko (adn) cloveka na jiné exoplanete a budeme doufat ze tentokrat to "snad" dopadne jinak ..

(Zemi musime stejne driv nebo pozdeji opustit kvuli ciklu zivotnosti slunce. Jelikoz az slunce dosáhne tzv stadia "Cerveného obra" (Red Giant), tak svou velikost pak zvetsi natolik, ze pohlti veskeré vnitrni planety slunecni soustavy. Nejdrive venusi a merkur a nasledovne i zemi ..)

[2568804.jpg]

Z hlediska doby existence života na Zemi jsme tu jen časový blikanec.

To je pravda. Kdyby vyvoj zeme trval 24hodin, tak by tu clovek nebyl a nas fylogeneticky vyvoj z tohoto pohledu by netrval ani 2 minuty.
- Prvni znamka homosapiens by byla nekdy v 23h.58m.25s.
*Viz kalendar "Carla Sagana"
23:59:33 - Konec doby ledové
23:59:52 - Doba bronzova
23:59:53 - Doba zelezna a pocatek stredoveku.
23:59:55 - Rozpad rima, pad constanpolis
23:59:56 - Mayska civilizace, mohemedani
23:59:58 - Clovek moderni
23:59:59 - Industrializace, technologicky rozvoj v a skoro vse jsem domrvili, vyhubili nekteré zivocisné druhy za pouhych 0.0016s.

Takze jsi ten "časový blikanec" vystihl docela dobre.

Jak ten novy den bude pokracovat ? :-)
1. ledna, 00:00:01 - Antropocenová epocha
1. ledna, 00:00:23 - Antares exploduje na supernovu
1. ledna, 00:00:50 - Černobyl se konečně stane bezpečným
1. ledna, 00:00:57 - Zpráva Arecibo konečně dosáhne klastru M13
1. ledna, 00:01:54 - Niagarské vodopády konečně erodují pryč
1. ledna, 00:03:48 - Správný pohyb činí všechny souhvězdí nepoznatelné
1. ledna, 00:11:24 - WR 104 exploduje
1. ledna, 00:19:02 - Země pravděpodobně zasažena asteroidem o délce 1 km
1. ledna, 00:38:05 - Pyramidy v Gíze erodují pryč
1. ledna, 04:34:17 - Mount Rushmore eroduje pryč
3. ledna -Saturn ztrácí prsteny
5. ledna - Den Země se prodlužuje o jednu hodinu déle
7. ledna - Sluneční soustava dokončí jeden galaktický rok
16. ledna - Zatmění slunce již není možné
16. dubna- Globální povrchová teplota dosahuje 1330 ° C, dostatečně horká, aby roztavila olovo
28. července - Slunce ničí Zemi

On je nějaký rozdíl mezi táním a roztavením olova?

Kdyz ti to tam pisou, tak pravdepodobne ano :
* Snih taky taje nad 0C° a pritom bod varu vody je 100C°. Abych vodu ohral mi 80C° stacit bude urcite aniz bych potreboval dosahnout bodu varu, tak jako 1330C° staci aby olovo bylo v tekutém, rozstaveném stavu.
Nikdy se ti neroztekla (neroztavila) cokolada v ruce ? Mela snad bod varu ? :-)

[87608-tv-pb-png]

Tak nevím, ale jeden z nás si bude muset přešlápnout.
Bod tání a tavení je stejný, protože je to změna skupenství.
Bod varu je něco jiného - kdy olovo vře (tzn. "bublá").

Tudíž "teplota dosahuje 1330 ° C, dostatečně horká, aby roztavila olovo" je blbost, protože se olovo taví už při 327 st.C.

To mi pripomina kdyz jsem nasel broky ve zverinovém gulasi, asi ho malo propekli ze zustali vcelku :-D
Skoda ze mam troubu jen do 250C°, ukazal bych ti to nazorne jak by vypadaly a v jakém stavu by byly vysypané olovené kulicky "v hrci v troube" pri 300C° a jak by vypadali kdybych pod tim hrncem zatopil "na sporaku" aby jsme videli kdy "tzn. "bublá".
Jestli te to moc trapi, odmysli si tu jednicku, nebo 16 leden neber v potaz. Je to uz moc takové dlouhé slovickareni a myslim ze se kazdy bavime o necem jiném, zkratka preferujes li to tak, tak mas pravdu ;-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...