Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Očima Saši Mitrofanova

Tak jsem kliknul na starší článek
https://www.novinky.cz/komentare/435608-ocima-sasi-mitrofanova-a-zase-krale-miroslava.html
Zajímavý článek. Připomíná mi kázání faráře Calaby proti veřejnému záchodku.

Taky mne zaujalo, že diskuse pod tím komentářem, kde velká část diskutujících posílala autora do míst co se ve slušných televizích vypípávají už tam jaxi není. No, od doby co k diskutování na těchto Bohu milých stránkách je potřeba předem se registrovat už bych tam stejně diskutovat nemohl, nestojí mi to za to.

A když už jsem tady, tenhle článek
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-navod-jak-skolou-vychovat-stado-f10-/p_politika.aspx?c=A170422_173557_p_politika_wag
mi mluví z duše (taky tam od doby povinné registrace nemohu diskutovat).

Předmět Autor Datum
Tak žvásty od nějakého Mitrofanova nebo Peheho zásadně nečtu,píšou prý o ničem,jen aby popsali co ne…
Karel04 24.04.2017 12:48
Karel04
Také ráda čtu Klause mladšího a Mitrofanova „nemusím“…
ivzez 24.04.2017 15:38
ivzez
A co přesně ti vadí? Že bez obalu a trefně popsal (mentální) stav nejen hradního pána, ale i jeho po…
touchwood 24.04.2017 21:16
touchwood
Mitrofanov je chytrej chlap. Jako komentátor vynikající. Kolem axiomu "Zeman nejhorší možnost" naskl…
Zarniwúp 25.04.2017 07:26
Zarniwúp
Lidem to nevysvětlíš, ale fakticky se o tom nemusíš šířit a používat to jako (zcela lichý) argument…
touchwood 25.04.2017 15:04
touchwood
Ještě to doplním. A. Mitrofanov skutečně píše dobře a co z něj padá má hlavu a patu, to nemyslím iro…
Zarniwúp 25.04.2017 15:43
Zarniwúp
Myslím si, že nejsme v naprosté při (jen parciální a věcné). :-) Sloupkař/komentátor přece MUSÍ mít…
touchwood 25.04.2017 22:12
touchwood
To určitě nejsme. Ony ovšem ty úlohy českého prezidenta - moderátor diskuze, usměrňovač úsilí, nezpo… poslední
Zarniwúp 26.04.2017 14:54
Zarniwúp
Mitrofana nepoznam, ale clanok tej pani sa mi nepacil. Napriklad uvadza negativne priklady inkluzie…
fleg 25.04.2017 11:33
fleg

Tak žvásty od nějakého Mitrofanova nebo Peheho zásadně nečtu,píšou prý o ničem,jen aby popsali co nejvíc plochy.Jediný,kdo má reálné názory,je mladý Klaus.Ono vůbec na Novinkách si stačí pročíst jen část těch diskuzí pod jakýmkoliv článkem místo celého článku.

A co přesně ti vadí? Že bez obalu a trefně popsal (mentální) stav nejen hradního pána, ale i jeho poddaných z podhradí?
Nebo ti vadí, že tamní admini smázli nezajímavý, urážlivý a nedůstojný řev plebsu?

Já třeba Mitrofanova čtu už nějakých skoro 20 let a ten člověk je konzistentní, sečtělý a zejména není závislý - píše vždy to co si myslí, nezávisle na tom, zda to je proti všeobecnému mínění, či proti aktuálním mocipánům a není patolízal. I proto jej třeba Zeman nemá rád, protože jej okamžitě prokoukl. Mitrofanov je posledním ze skvělých komentátorů Práva (další byli Franěk, Hanák, částečně i Dostál). A připomínám zásadní věc: tady nejde o to zda s ním souhlasíš či ne, ale o to, že dává do placu svůj názor, podepřený argumenty.

P.S.: dočetl jsem druhý link do půlky, kde se píše o "maturitě pro jaderného fyzika" (nebo podobný nesmysl) a s podezřením sjel dolů, abych se podíval na autora - Šichtařová. Podezření potvrzeno, okno zavřeno. Ta paní je slušně řečeno hloupá a ten článek není její první exces.

BTW, registraci na Novinkách - to snad ne? :-)

Mitrofanov je chytrej chlap. Jako komentátor vynikající.
Kolem axiomu "Zeman nejhorší možnost" naskládal věty, až skoro není axiom vidět. Napsané je to výborně. Ale ten plebs v diskuzi to zřejmě prokouknul. :-)
K těm jeho poddaným.. Manželčina babička (tehdy 80+) nechtěla o Schwarz. ani slyšet. Byla přesvědčená, že by tady pak zase Němci zabírali pohraničí a tak (ony nějaké takové pitomosti snad i proběhly médii a čert ví, jestli se Schw. i nějak nešiovně nevyjádřil). Protože jsme s ní tehdy jezdili po nějakých vyšetřeních a tak, potkávali jsme dost důchodců. Nebyla s tím názorem ojedinělá. (Samozřejmě že ne všichni.)
Nevysvětlíš lidem se zkušeností z války, že je to nesmysl. Tohle je prostě v mnoha případech moc hluboko. Nebo - vysvětlíš, ale je to jak s Cimrmanovými přednáškami o blanických rytířích.
Volila menší zlo...

Lidem to nevysvětlíš, ale fakticky se o tom nemusíš šířit a používat to jako (zcela lichý) argument - jak to udělal Zeman.

A Mitrofanov to dává do souvislostí. Ne vždy je to radostné čtení, ale mám pocit, že mnoho lidí raději popraví posla špatných zpráv, než by se zamysleli, zda on tak trochu nemá pravdu a naopak oni sami si lžou do kapsy.

Ještě to doplním.
A. Mitrofanov skutečně píše dobře a co z něj padá má hlavu a patu, to nemyslím ironicky.
Ovšem za toho krále Miroslava a poddané na něj voliči prostě nasraní budou, protože velké části podsunul důvod volby (jakkoli ta paní z Berouna a hromada dalších takto skutečně mohla volit) a proti nim postavil svobodné občany. Svobodné občany, kteří tedy asi měli volit kandidáta s modrou krví, možného instalátora nových poddaných a navíc s poruchou výslovnosti. Jestli by tedy nebylo lepší se podívat, co vlastně nabízel poražený kandidát (a co bylo možné o něm tvrdit, že nabízí...(!)) a nehledat tolik chybu ve voličích. Oni se nakonec z nezanedbatelné části rozhodovali, kdo z nich tam bude dělat menší ostudu...

Myslím si, že nejsme v naprosté při (jen parciální a věcné). :-)

Sloupkař/komentátor přece MUSÍ mít relativně kontroverzní vhled na věc, včetně explicitního (někdy až přehnaného) zdůraznění některých aspektů. A zcela jasným faktem je, že role prezidenta už od 20. let 20. století nahrazuje v očích mnoha lidí monarchu - viz přehánění "pan prezident" - samozřejmě pronášeno nábožnou dikcí, v čemž exceluje ten pitomio patolízal Ovčáček (místo běžného "prezident"). To prosím není nic proti svobodné volbě (ať je jakákoli a já ji respektuju, byť s ní nemusím naprosto souhlasit) nebo názoru. To je o způsobu uvažování, kdy se z prezidenta dělá člověk, který má za úkol vládnout a řešit problémy. Přitom (nemalou) úlohou českého prezidenta je být jakýmsi moderátorem diskuse, usměrňovačem úsilí a zejména nezpochybnitelnou morální autoritou, která se ozve vždy, když něco není zcela v pořádku - a to nejen s politiky, ale i občany. Mně se třeba líbilo, jak slovenský prezident Kiska jednal v době migrační krize, kdy jednoznačně šel proti mainstreamu, proti populismu a nemístnému zjednodušování, aniž by se stal zastáncem nějakého neziskovkového proudu.

P.S.: myslím, že onkel Karl by dělal ostudu řádově menší. :-)

To určitě nejsme.
Ony ovšem ty úlohy českého prezidenta - moderátor diskuze, usměrňovač úsilí, nezpochybnitelná morální autorita - docela korespondují i s úlohou panovníka v konstituční monarchii. Pak ten pohled na prezidenta jako na krále Miroslava tak moc od věci není. Samozřejmě, morální autorita a Zeman, to nejde dohromady ani mně.
Schw. by ostudu jako takovou asi nedělal, ale díky jeho přístupu k imigraci by tu byl "lid" touhle dobou rozhádaný opravdu do krve.

Mitrofana nepoznam, ale clanok tej pani sa mi nepacil.
Napriklad uvadza negativne priklady inkluzie a zabuda na pozitivne. Ze napriklad inkluzia nie je len o detoch s poruchami spravania, ale aj o detoch s poruchami ucenia, ci telesne hendikepovanych. Pride mi to uplne jednostranne podane, pretoze sa jej to hodilo.
Dalej kritizuje, ze na gymnazium sa hlasi prilis vela deti...a co ju do toho? Hlasia sa tam preto, ze si to vacsinou zelaju ich rodicia a ja na tom nevidim nic zleho. Gymnazium bolo a je vyberova skola a prave preto ma tych 50% rodicov pocit, ze prave to ich dieta je predurcene na tuto skolu. A ze su to tam prijimacky? Ved tie su tam na to, aby oddelili tych lepsich od horsich.
To, ze sa vyjadruje ku kvalite prijimaciek posudit neviem, ale trosku ma vytaca, ked potlaca nutnost ovladania materinskeho jazyka na ukor ineho predmetu.
Takze, ked je niekto genialny matematik nemusi sa spisovne vyjadrovat, ci ovladat materinsky jazyk? Pani je evidentne proti pocinnej maturite zceskeho jazyka a z matematiky, ja som naopak za zachovania povinnosti tychto dvoch predmetov, pretoze ten prvy je vyrazom toho som hrdy Cech (alebo Slovak), som hrdy na to, ze mame samostatny stat, jazyk, historiu, ze sme kulturny narod a ...bla bla bla. ALebo chce pani vychovavat dalsie generacie barbarov, co seru na vyslovnost gramatiku, pravidla jazyka, svoju historiu a celkovo na to, ze su Cesi.
A matematika? Tak za tu budem bojovat este viac ako za cestinu(slovencinu), pretoze ak mi nieco dnes chyba u ludi je to logicke myslenie, a prave tento predmet ho rozvija. Niezeby ludia dnes nevedeli spocitat 1 a 1, ale akosi mi chyba sedliacka logika. ze ked spravim nieco, bude to mat vplyv na toto a potom sa asi stane toto...
Pani akosi zabuda, ze aj talentovany matematik moze byt dobry v rodnom jazyku, alebo mat talent na ine predmety, opat uvadza akysi okrajovy priklad geniusa, ktory okrem matiky nic nevie a system ho nuti na maturitu z CJ.
Jedine o com sa da s nou polemizovat je co a ako sa dnes uci, ci system memorovania nie je uz davno prekonany a pod. ALe to nie je na jeden clanok.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru