Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jděte do (_!_) soudruzi kurýři.

Od rána tvrdnu doma, mobil si s sebou beru i na WC, abych něco neprošvihl. Můj syn je frikulín, něco si objednal s dodáním kurýrem, samozřejmě na moji adresu, on přece doma tvrdnout nebude. Už je skoro večer a ...nic. Chápu, že teď před vánoci toho mají hodně a nestíhají, ale to přece není můj problém. Zlatá Česká pošta s její dobírkou. Tam si určím,kdy JÁ mám čas si pro zásilku dojít.
3-[

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak dnes zase od devíti tvrdnu doma, prý se u nás má stavit kurýr od firmy GAJS, Už jsme volali firm…
Yarda 06.12.2019 16:19
Yarda
A zase v prosinci. To nebude náhoda. ;-)
Kurt 06.12.2019 16:28
Kurt
Jedná se o infúzní pumpu. Firma co zajišťuje servis nám sdělila, že tu pumpu jim máme poslat na prav…
Yarda 06.12.2019 16:42
Yarda
Nedávno jsem viděl, že zastavila u semaforu dodávka, viděl jsem kus nápisu na ní: NASEREME... Koukal…
Yarda 06.12.2019 20:31
Yarda
Jo - ještě pořád nikdo od nich nepřijel ani nezavolal. Buď rád! Ještě se budeš divit, CO ti dovezou…
IQ37 06.12.2019 22:38
IQ37
Naštěstí tentokrát nemají nic dovézt, ale odvézt celkem malou krabičku s pumpou na kontrolu. Tak ji…
Yarda 07.12.2019 08:21
Yarda
Tak jsem mluvil s firmou co si tu přepravu objednala (soudruzi z GAJSu se neráčili ozvat). Ukecali m…
Yarda 07.12.2019 11:59
Yarda
10.12.2019 12:02:30 Dnes konečně přijel - v půl jedenácté. Kdyby takhle přijel v pátek, kdy jsem na… nový
Yarda 10.12.2019 12:07
Yarda
K tomu se nedá říct nic jiného, než že jsi prokletý! :-) nový
IQ37 10.12.2019 12:22
IQ37
Tak pumpa se nám vrátila. Volali, že v pátek ji budeme mít na Zásilkovně, dali nám vybrat, na které… nový
Yarda 15.12.2019 10:49
Yarda
Se Zásilkovnou mám taky zatím jen dobře zkušenosti. Jen 1x z asi 15 zásilek se mi stalo, že nedorazi… nový
Kurt 15.12.2019 12:17
Kurt
Hlavně Zásilkovna má výdejnu na každým druhým rohu. V našem maloměstě jich mají minimálně 5 a tak vo… nový
Prasak 15.12.2019 16:30
Prasak
Pro pobavení: V týdnu jsem jel za kamionem, snad z Chorvatska. Na plachtě návěsu byl název firmy: Tr… nový
Yarda 07.11.2020 13:28
Yarda
Tady máš hned dva kamiony.Normální chorvatská firma. nový
Karel04 08.11.2020 00:33
Karel04
Děkuji za odkaz. Aspoň mohu dokázat, že jsem nekecal. Ještě za komunistů se údajně stalo, že pár lid… nový
Yarda 10.11.2020 00:15
Yarda
A tuhle část obce znáte? [91572-copak-se-asi-tady-lovi-png] nový
Zdenál 10.11.2020 09:23
Zdenál
...Pičín, Kozomín, Řitka, skvěle složená kytka... A tahleta píseň se vysílá i před dvaadvacátou ho… nový
Yarda 10.11.2020 14:44
Yarda
A tohle jste zaregistrovali https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ceska-posta-aliexpress-e-shop-zasi… nový
Jan Fiala 10.11.2020 11:50
Jan Fiala
Četl jsem, držím naději, ale uvěřím, až to opravdu bude fungovat. nový
Prasak 10.11.2020 14:35
Prasak
Tomu se nedá věřit. Již nyní pošta chodí jeden týden v pondělí, středu a pátek. Druhý týden úterý a… nový
nerady 16.11.2020 21:12
nerady
Dnes jsem si uvědomil, jak moc technika nahrazuje lidskou práci. Když se pošťákovi nechce tahat s ba… nový
Yarda 16.11.2020 18:53
Yarda
Já si to raději rovnou objednávám na poštu, aby pošťáci nemuseli řešit dilema - lísteček, nebo SMS? nový
Prasak 16.11.2020 18:55
Prasak
Ja taky kdyz muzu, tak objednavam pres zasilkovnu, osobni odber nebo balik na postu - tedy s jednou… nový
merlouska 16.11.2020 22:42
merlouska
Poštu až jako poslední možnost, protože je na druhým konci města (a taky bývá nejdražší). Raději tak… nový
Prasak 16.11.2020 23:23
Prasak
Tak ja taky postu az jako posledni moznost, ale spis kvuli tomu, ze me parkrat nakrkli. No a zasilko… nový
merlouska 16.11.2020 23:40
merlouska
Přes Zásilkovnu mi začaly chodit některé balíčky z Aliexpressu. Zprostředkovatel (MyMeest.com) mezi… nový
Prim 18.11.2020 11:54
Prim
Meet informuje o tom, že začne doručovat - tohle chodí mailem. Ani v té době nejde místo zásilkovny… nový
Jan Fiala 18.11.2020 12:08
Jan Fiala
Psal jsem si o tom s podporou (malé plus za rychlou reakci), změnit to nejde. Podle přání odesílatel… nový
Prim 18.11.2020 12:52
Prim
Nezkoušel jsi kontaktovat přímo Meest? 0038 CZ Office Na pískách 1266/65 Praha 160 00, Czech Republ… nový
Jan Fiala 18.11.2020 13:43
Jan Fiala
Nezkoušel, nenapadlo mě, že budou mít zastoupení i v ČR. Dík za adresu. poslední
Prim 18.11.2020 14:30
Prim
Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil. Dnes nám to přivezli. :-):beer: nový
Yarda 17.11.2020 12:22
Yarda

Tak dnes zase od devíti tvrdnu doma, prý se u nás má stavit kurýr od firmy GAJS, Už jsme volali firmě co si přepravu objednala, prý se panu řidiči snaží dovolat.
Že by třeba pan řidič zavolal sám, že se po cestě stavil u píchačky a zdrží se tam, protože se mu nemůže postavit?
Příště se nabídnu, že to do Brna dovezu sám. Je jedno, jestli tvrdnu doma nebo ten den strávím ve vlaku. Už mám seniorské jízdné, tak mi o peníze co tam a zpátky projedu ani moc nejde, aspoň se podívám do světa.
:x:

Jedná se o infúzní pumpu. Firma co zajišťuje servis nám sdělila, že tu pumpu jim máme poslat na pravidelnou kontrolu a přepravu u lemplů objednali oni, ani nám nedali vybrat, jak to tam chceme poslat. Je spíš jejich problém, že to vyjde před vánoci a ne třeba na březen.
Ale problém kurýrní firmy je, aby sdělila, že před vánoci mají fofr a nestíhají. Jak jsem psal a myslel to vážně, já bych ji tam a pak i zpátky odvezl sám - je to malý balíček, neměl bych s tím problém.

Nedávno jsem viděl, že zastavila u semaforu dodávka, viděl jsem kus nápisu na ní: NASEREME...
Koukal jsem, jaká firma nabízí takové služby. když se na zelenou dodávka rozjela, tak jsem si to přečetl celé:
NASEREMESLO.CZ

Tak mne napadlo že dodávkám GEIS by nápis NASEREME docela slušel.

Jo - ještě pořád nikdo od nich nepřijel ani nezavolal.

Naštěstí tentokrát nemají nic dovézt, ale odvézt celkem malou krabičku s pumpou na kontrolu. Tak ji příští týden strčím do batohu a do Brna ji odvezu sám. Horší by bylo, kdyby ji měli přivézt - už se nám to loni stalo. Blížil se termín, kdy jsme ji potřebovali, ale pumpa kdesi v čudu, už jsem volal té firmě co ji servisuje, že si pro ni raději dojedu, ale oni už ji předali k přepravě a nemohli s tím nic dělat.

Tak jsem mluvil s firmou co si tu přepravu objednala (soudruzi z GAJSu se neráčili ozvat). Ukecali mne (ale dalo jim to práci), že tu přepravu objednají ještě jednou na úterý. Tak uvidíme, jak to dopadne tentokrát.
Až nám tu pumpu budou vracet, přepravu chtějí pro jistotu objednat u nějaké solidnější firmy.

10.12.2019 12:02:30
Dnes konečně přijel - v půl jedenácté. Kdyby takhle přijel v pátek, kdy jsem na něj marně čekal od devíti dopoledne až do pozdního večera, tak bych byl spokojený. Když jsem mu vytkl, že měl v pátek aspoň zavolat, že to nestíhá (to bych celkem pochopit, je před vánoci a asi toho mají hodně) a přijede jindy, blekotal, že volá jen když někam přijíždí. Celkem chápu, že pokud by obvolával padesát zákazníků, zabralo by mu to asi dost času, ale mohli by to mít zařízené, že by zavolal do firmy nějaké slepici, ať obvolá (nebo pošle serepesku, případně emajl, to by bylo rychlejší) jeho zákazníky od čísla (řekněme) 56, že přijede později a přibližnou dobu sdělí, až ji bude vědět.
Tak čtyři hodiny po termínu bych ještě bez keců spolkl.

Slovo "omluva" asi mají ve firemním seznamu vulgárních výrazů.

Ještě jsem napnutý, kdy se ozve firma co si tu přepravu objednala, že jí tu zásilku doručili.

Tak pumpa se nám vrátila.
Volali, že v pátek ji budeme mít na Zásilkovně, dali nám vybrat, na které ji chceme. A v pátek tam skutečně byla a nemusel jsem kvůli tomu tvrdnout celý den doma jako č(ruský bojový pokřik)k u fary.
Takže když se chce, tak to jde.
Ale musí se chtít!!!

Děkuji za odkaz. Aspoň mohu dokázat, že jsem nekecal.
Ještě za komunistů se údajně stalo, že pár lidí jelo autem služebně na Moravu, zastavili se v nějaké vísce aby se protáhli, Jeden zašel do místního kostela, vyběhl s očima na vrch hlavy a halekal:
"Pojďte se podívat, v kostele je nástěnka a tam je na fotografii kunda."
Tak se tam všichni nahrnuli, na nástěnce byl na fotce nějaký starší pán a pod fotkou text:
"Rolník František Kunda věnoval tisíc korun na údržbu kostela."
Tak to shrnuli, že pán určitě přijde do Nebe, očistec že si s takovým jménem prožívá už za života.
:beer:

Dnes jsem si uvědomil, jak moc technika nahrazuje lidskou práci. Když se pošťákovi nechce tahat s balíky k adresátovi, dřív musel k adresátovi zajít, hodit mu do schránky lísteček, že ho nezastihl doma a přitom musel dávat velký pozor, aby ho při tom adresát neuviděl a doručení balíku se nedožadoval.
V současné době to zařídí serepeskou a nemusí vytáhnout paty z poštovní budovy.

Ale jo, proč ne, rád se na poštu projdu, chůze je zdravá.
:-D:-(:beer:

Poštu až jako poslední možnost, protože je na druhým konci města (a taky bývá nejdražší). Raději taky Zásilkovnu, těch u nás máme habakuk, nemusím tam čekat ve frontě s lístečkem a u jedné je parádní parkoviště. Jenže některý e-shopy nabízí jen PPL, u kterýho si sice můžu navolit uložení v ParcelShopu, ale jedinej je kde? No hned naproti poště, takže zase přes celý město :-) Nemám totiže rád, když mě kurýr PPL/DPD nahání, kdy že budu doma, až on přijede.

Tak ja taky postu az jako posledni moznost, ale spis kvuli tomu, ze me parkrat nakrkli. No a zasilkovnu mam nejbliz, jenze pak zalezi taky na tom, co obchodnik podporuje - treba kdyz kupuju veci pro kraliky, tak to je bezne balik 20 kilo, cili tohle jedine domu.. no a tam, co nakupuju, umoznujou jen postu nebo PPL. A pote, co jednou posta bez jakehokoli pokusu o doruceni rovnou hodila 15kg pytel psich granuli na postu (nastesti to bylo pro mamu a ta auto ma, jinak bych asi sla nekomu nakopat prdel), zasadne vybiram PPL.

Přes Zásilkovnu mi začaly chodit některé balíčky z Aliexpressu. Zprostředkovatel (MyMeest.com) mezi Ali a Zásilkovnou vybere geograficky nejbližší výdejnu. U mě to má tu drobnou nevýhodu, že se její otvírací doba kryje s mojí pracovní dobou. Podle Zásilkovny nelze výdejnu změnit. Navíc zásilka dostane jejich vlastní číslo které při trasování nelze spojit s číslem objednávky.

Psal jsem si o tom s podporou (malé plus za rychlou reakci), změnit to nejde. Podle přání odesílatele vyhledají nejbližší výdejnu. Blbé je, že odesílatelem v tomhle případě je už Meest. Číslo zásilky bych chtěl kvůli tomu, abych obchodníka varoval, že nemohu zásilku převzít.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru