Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jděte do (_!_) soudruzi kurýři.

Od rána tvrdnu doma, mobil si s sebou beru i na WC, abych něco neprošvihl. Můj syn je frikulín, něco si objednal s dodáním kurýrem, samozřejmě na moji adresu, on přece doma tvrdnout nebude. Už je skoro večer a ...nic. Chápu, že teď před vánoci toho mají hodně a nestíhají, ale to přece není můj problém. Zlatá Česká pošta s její dobírkou. Tam si určím,kdy JÁ mám čas si pro zásilku dojít.
3-[

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pro pobavení: V týdnu jsem jel za kamionem, snad z Chorvatska. Na plachtě návěsu byl název firmy: Tr…
Yarda 07.11.2020 13:28
Yarda
Tady máš hned dva kamiony.Normální chorvatská firma.
Karel04 08.11.2020 00:33
Karel04
Děkuji za odkaz. Aspoň mohu dokázat, že jsem nekecal. Ještě za komunistů se údajně stalo, že pár lid… nový
Yarda 10.11.2020 00:15
Yarda
A tuhle část obce znáte? [91572-copak-se-asi-tady-lovi-png] nový
Zdenál 10.11.2020 09:23
Zdenál
...Pičín, Kozomín, Řitka, skvěle složená kytka... A tahleta píseň se vysílá i před dvaadvacátou ho… nový
Yarda 10.11.2020 14:44
Yarda
A tohle jste zaregistrovali https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ceska-posta-aliexpress-e-shop-zasi… nový
Jan Fiala 10.11.2020 11:50
Jan Fiala
Četl jsem, držím naději, ale uvěřím, až to opravdu bude fungovat. nový
Prasak 10.11.2020 14:35
Prasak
Tomu se nedá věřit. Již nyní pošta chodí jeden týden v pondělí, středu a pátek. Druhý týden úterý a… nový
nerady 16.11.2020 21:12
nerady
Dnes jsem si uvědomil, jak moc technika nahrazuje lidskou práci. Když se pošťákovi nechce tahat s ba… nový
Yarda 16.11.2020 18:53
Yarda
Já si to raději rovnou objednávám na poštu, aby pošťáci nemuseli řešit dilema - lísteček, nebo SMS? nový
Prasak 16.11.2020 18:55
Prasak
Ja taky kdyz muzu, tak objednavam pres zasilkovnu, osobni odber nebo balik na postu - tedy s jednou… nový
merlouska 16.11.2020 22:42
merlouska
Poštu až jako poslední možnost, protože je na druhým konci města (a taky bývá nejdražší). Raději tak… nový
Prasak 16.11.2020 23:23
Prasak
Tak ja taky postu az jako posledni moznost, ale spis kvuli tomu, ze me parkrat nakrkli. No a zasilko… nový
merlouska 16.11.2020 23:40
merlouska
Přes Zásilkovnu mi začaly chodit některé balíčky z Aliexpressu. Zprostředkovatel (MyMeest.com) mezi… nový
Prim 18.11.2020 11:54
Prim
Meet informuje o tom, že začne doručovat - tohle chodí mailem. Ani v té době nejde místo zásilkovny… nový
Jan Fiala 18.11.2020 12:08
Jan Fiala
Psal jsem si o tom s podporou (malé plus za rychlou reakci), změnit to nejde. Podle přání odesílatel… nový
Prim 18.11.2020 12:52
Prim
Nezkoušel jsi kontaktovat přímo Meest? 0038 CZ Office Na pískách 1266/65 Praha 160 00, Czech Republ… nový
Jan Fiala 18.11.2020 13:43
Jan Fiala
Nezkoušel, nenapadlo mě, že budou mít zastoupení i v ČR. Dík za adresu. poslední
Prim 18.11.2020 14:30
Prim
Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil. Dnes nám to přivezli. :-):beer: nový
Yarda 17.11.2020 12:22
Yarda

Děkuji za odkaz. Aspoň mohu dokázat, že jsem nekecal.
Ještě za komunistů se údajně stalo, že pár lidí jelo autem služebně na Moravu, zastavili se v nějaké vísce aby se protáhli, Jeden zašel do místního kostela, vyběhl s očima na vrch hlavy a halekal:
"Pojďte se podívat, v kostele je nástěnka a tam je na fotografii kunda."
Tak se tam všichni nahrnuli, na nástěnce byl na fotce nějaký starší pán a pod fotkou text:
"Rolník František Kunda věnoval tisíc korun na údržbu kostela."
Tak to shrnuli, že pán určitě přijde do Nebe, očistec že si s takovým jménem prožívá už za života.
:beer:

Dnes jsem si uvědomil, jak moc technika nahrazuje lidskou práci. Když se pošťákovi nechce tahat s balíky k adresátovi, dřív musel k adresátovi zajít, hodit mu do schránky lísteček, že ho nezastihl doma a přitom musel dávat velký pozor, aby ho při tom adresát neuviděl a doručení balíku se nedožadoval.
V současné době to zařídí serepeskou a nemusí vytáhnout paty z poštovní budovy.

Ale jo, proč ne, rád se na poštu projdu, chůze je zdravá.
:-D:-(:beer:

Poštu až jako poslední možnost, protože je na druhým konci města (a taky bývá nejdražší). Raději taky Zásilkovnu, těch u nás máme habakuk, nemusím tam čekat ve frontě s lístečkem a u jedné je parádní parkoviště. Jenže některý e-shopy nabízí jen PPL, u kterýho si sice můžu navolit uložení v ParcelShopu, ale jedinej je kde? No hned naproti poště, takže zase přes celý město :-) Nemám totiže rád, když mě kurýr PPL/DPD nahání, kdy že budu doma, až on přijede.

Tak ja taky postu az jako posledni moznost, ale spis kvuli tomu, ze me parkrat nakrkli. No a zasilkovnu mam nejbliz, jenze pak zalezi taky na tom, co obchodnik podporuje - treba kdyz kupuju veci pro kraliky, tak to je bezne balik 20 kilo, cili tohle jedine domu.. no a tam, co nakupuju, umoznujou jen postu nebo PPL. A pote, co jednou posta bez jakehokoli pokusu o doruceni rovnou hodila 15kg pytel psich granuli na postu (nastesti to bylo pro mamu a ta auto ma, jinak bych asi sla nekomu nakopat prdel), zasadne vybiram PPL.

Přes Zásilkovnu mi začaly chodit některé balíčky z Aliexpressu. Zprostředkovatel (MyMeest.com) mezi Ali a Zásilkovnou vybere geograficky nejbližší výdejnu. U mě to má tu drobnou nevýhodu, že se její otvírací doba kryje s mojí pracovní dobou. Podle Zásilkovny nelze výdejnu změnit. Navíc zásilka dostane jejich vlastní číslo které při trasování nelze spojit s číslem objednávky.

Psal jsem si o tom s podporou (malé plus za rychlou reakci), změnit to nejde. Podle přání odesílatele vyhledají nejbližší výdejnu. Blbé je, že odesílatelem v tomhle případě je už Meest. Číslo zásilky bych chtěl kvůli tomu, abych obchodníka varoval, že nemohu zásilku převzít.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru