Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Myslím si, že tuty věci se navzájem naprosto vylučují. Když chceš přibrat, tak se to snad musí někd… nový
Kolikos 04.12.2015 19:26
Kolikos
No, já se inspiroval tímhle týpkem : https://www.youtube.com/watch?v=HpL8bUDDRQ0 tak by jsem si to n… nový
RobotZ 04.12.2015 19:31
RobotZ
Na proteiny se vykasli. nepises kolik ti je, ale pokud zacnes cvicit, vystacis si prvni 2-3 roky bez… nový
Schizo 04.12.2015 23:12
Schizo
A neví někdo, kde by mi mohli sestavit dobrý jídelníček ? Jo, a kolikrát deně mám cvičit ? Stačí pou… nový
RobotZ 05.12.2015 09:17
RobotZ
Jedz to, co doteraz, nic specialne nemusis. Vseobecne. Jedze 5x za den, radsej mensie porcie. Pred t… nový
fleg 05.12.2015 13:28
fleg
Asi jsem se nevyjádřil úplně přesně. Chci docílit toho, aby jsem nabrat svalovou hmotu (jakože fakt… nový
RobotZ 06.12.2015 10:46
RobotZ
Ako cvicit a stravovat sa ti poradia v kazdej posilovni, za urcity poplatok ti trener vypracuje aj j… nový
fleg 07.12.2015 08:07
fleg
A ty bílky si jedl každý den ? Nezprotivilo se ti to potom ? nový
RobotZ 07.12.2015 20:05
RobotZ
Zo zaciatku cele vajcia, ale tie same su dost syte, takze neskor som uz jedol len bielky. Nechcel so… nový
fleg 09.12.2015 08:08
fleg
ok, díky moc :) poslední
RobotZ 09.12.2015 15:35
RobotZ
? nový
RobotZ 06.12.2015 15:29
RobotZ
? nový
RobotZ 04.12.2015 19:52
RobotZ
To se nevylučuje - přibrat může svalovou hmotu. nový
Prasak 04.12.2015 20:40
Prasak

Na proteiny se vykasli. nepises kolik ti je, ale pokud zacnes cvicit, vystacis si prvni 2-3 roky bez jakychkoliv doplnku .
Nech si sestavit poradny jidelnicek, vsechno zapisuj, pocitej . Pokud budes mit vyvazene Tuky, Bilkoviny a hlavne Sacharidy, pujde to samo. Ale je to drina a to nemyslim tu v posce:-D
Pokud ale vydrzis, budou vysledky a muzou bejt i famozni, zalezi na tobe, na genetice,a le hlavne na psychice .
Nejdulezitejsi je pravidelnost a to jak ve cviceni, tak ve strave. Zkouset, menit a drzet se toho co funguje. neber si priklad z profiku, kteri tam valej steroidy a rostou ikdyz zerou jak prasata a pritom nepribiraj tuk, necvic jako oni, co staci jim, nemusi stacit tobe a obracene.

Takze tvrde cvic, spravne jez, poradne odpocivej, regeneruj a je to 8-)

Jedz to, co doteraz, nic specialne nemusis.
Vseobecne. Jedze 5x za den, radsej mensie porcie.
Pred treningom nejedze 1-2h po treningu najskor 1h. Po treningu je dobre dat si davku bohatu na proteiny. Najjednoduchsia cesta su vajcia (bielok), pripadne tvaroh, pretoze jest 250g tvarohu nie je tak strasne. Samozrejme dobre su aj strukoviny, predovsetkym soja.
Vecer uz velmi nejedz, podstatnu davku energie treba prijat pocas dna a nie na vecer. Idealne pred treningom samozejme.
STacia cinky naco?
O co ti ide? Chces nabrat svalovu hmotu, ci ziskat kondiciu? Na rychle budovanie svlaovej hmoty su samozrejme najlepsie posilovacie cviky so zatazou, idealne je vsak mat aj kondiciu a tak nejake aerobne cvicenie nie je tiez zle mat (beh, cyklistika).

Asi jsem se nevyjádřil úplně přesně.
Chci docílit toho, aby jsem nabrat svalovou hmotu (jakože fakt hodně, chtěl by jsem cvičit, běhat, posilovat...)
Jenomže nevím, co mám dělat, když jsem hubený. Když jsem viděl to video (odkaz je nahoře), tak jsem si řekl, že by jsem toho chtěl docílit taky, ale problém je v tom, že jsem hubený a on byl na začátku tlustý.
Takže, co mám dělat aby jsem docílil toho, čeho docílil on ?

Ako cvicit a stravovat sa ti poradia v kazdej posilovni, za urcity poplatok ti trener vypracuje aj jedalnicek.
Ked som cvicil ja (25 rokov dozadu) moj jedalnicek vyzeral asi takto.
Ranajky obycajne (nejake rozky, chleba, mlieko, syry, salama)
Obed v skole
Poobede cvicenie, po cviceni vacsinou cely tvaroh s ryzou a bananom akp prilohou, vecer som jedol 4-6 uvarenych vajec natvrdo..zltka som vacsinou vyhadzoval, jedol len bielka. Po cviceni ak sa dalo som este tak hodinku spal.
Jedalnicek som mal rozpisany a prepocitavany na KJ, aby bol prijem vacsi ako vydaj. Napriek tomu so po case vdaka typu svojej postavy (ektomorf) narazil coskoro na barieru 70kg, ktoru som nevedel prekonat. Tuku som mal na sebe minimum, vsetko boli len svaly, na lavicke som tlacil tolko, co o 20kg tazsi kamosi, ale pribrat viac sa mi nepodarilo.
Skusal som rozne typy cviceni, nakoniec som skoncil na 2+2, ale ani tak som sa rok nemohol pohnut z tych 71kg. Proste telo sa branilo a udrziavalo si svoju idealnu hmotnost. Okrem posilovania som v tom case robil kicxkbox, cyklistiku, beh a podobne aktivity, takze zase bez pohybu som dlho nevydrzal. Urcite aj to zohralo svoju rolu.
Viem vsak, ze moje rocniky, ktore prisli do posilovne napriklad rok po mne objemovo dosiahli to, co ja za ovela kratsi cas, ale vsetci do jedneho po treningu nieco do seba sypali a za zopar z nich by som ruku do ohna nedal, ze aj nepichali.
Pokial si ektomorf bud trpezlivy, ak by sa aj telo branilo zo zaciatku skoro, ci neskor ho zlomis a postupne sa tie svaly zacnu na teba lepit.
Btw moj kamos ma taku teoriu, ze do posilovne chodia len chlapi z nizsim sebavodemim, co si tam nieco kompenzuju v zivote a nemyslim si, ze je daleko od pravdy;o).

Zo zaciatku cele vajcia, ale tie same su dost syte, takze neskor som uz jedol len bielky. Nechcel som jest ziadne proteiny v praskovej forme, pichat si nieco uz vobec nie a jednym z najlepsich zdrojov bielkovin su prave vajcia.
4 bielky zjest v pohode, ak nie zajedaj to ovocim. Ovela horsie bolo zjest 250g tvarohu s ryzou, tam bol ten banan ako priloha povinnostou.
Dnes mas uz mnoho chutnych zdrojov aj rastlinnych bielkovin., napriklad ja milujem soju, aj ine strukoviny su bohate na bielkoviny.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru