Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Instatní káva

V práci pijeme kafe. Kvůli jednoduchosti přípravy a absenci umyvadla s odpadem na kanclu pijeme kafe instatní.
Už několik let pijeme prakticky bez výjimky Nescafé. Ale za posledních pár týdnů/měsíců mám pocit, že to kafe je nějaký hnusný, konkrétně - je kyselý. Mám teorii, že kvůli ceně, kdy kafe jinak než v akci je neprodejný, používají místo Arabicy levnější a právě kyselejší Robustu.
Takže vy, kdož taky pijete Nescafé, zaznamenali jste podobnou změnu chuti?

Předmět Autor Datum
Také jsem pil Nescafé a také jsem se setkal s kyselostí. Mám pocit, že teď byl i někde test káv, kde…
Satyr 08.06.2015 20:39
Satyr
satyr: fajné krabičky :beer: v práci jen kafe z bankomatu - za 8s hotovo.
lední brtník 08.06.2015 22:01
lední brtník
Jen kdyby to nebylo tak drahé. Na druhou stranu jsem se naučil pít méně šálků kávy denně. Takže tak…
Satyr 08.06.2015 22:43
Satyr
Mokka konvička není špatná, ale přecejen skrz tu kávu jde voda příliš horká. Já používám a doporučuj…
oldsoft 10.06.2015 15:17
oldsoft
Zajímavý. Díky za tip
Satyr 10.06.2015 21:21
Satyr
Jaký chlemtáš? Já chlastam Nescafé klasik a to mi připadá v pohodě. Jednou jsem koupil strong a to b…
manas 08.06.2015 20:59
manas
Právěže to obyčejný, tedy ten klasik.
Prasak 08.06.2015 22:45
Prasak
Já to většinou zabiju mlíkem a cukrem, takže to v tom necítím, ale když nebylo mlíko a pil jsem to j…
icepower32 08.06.2015 21:02
icepower32
Sladím dvě lžičky a přidávám jedno mlíko (takovej ten kapucín) a stejně je to kyselý jak prdel. Budu…
Prasak 08.06.2015 22:48
Prasak
To bude asi tim, já tam právě dávám třetinu mlíka a 2 třetiny vody :-D
icepower32 09.06.2015 20:51
icepower32
V práci mám jen ty Kapucíny, ty se dají skladovat v šufleti vcelku dlouho.
Prasak 09.06.2015 22:19
Prasak
Nemáš kupovat od Žida, ale z Konzumu! Takřka výhradně instantní Jacobs Kronung.
IQ37 09.06.2015 00:01
IQ37
Souhlas.
Zarniwúp 09.06.2015 11:40
Zarniwúp
Manželka doma saje taky Jacobs Kronung, ale verzi Espresso, to mi taky chutná. Asi si to taky pořídí…
Prasak 09.06.2015 18:48
Prasak
Pijeme mnoho let výhradně Nescafé Gold (bez cukru, smetany..), problém nepociťuji. Klasik - když čuc…
L-Core 09.06.2015 08:15
L-Core
V práci máme normální plnoautomatické preso, nicméně Nescafé piju doma. Paradoxně mám nakyslou chuť…
Moas 09.06.2015 08:46
Moas
Člověče, Nescafé jsem v hubě neměl hodně dlouho. Asi by mě pravověrní příznivci kávy umlátili lžička…
Dale Cooper 09.06.2015 09:40
Dale Cooper
Kdybys věděl, která to je, tak napiš. Jednou jsme zkusili z Lidlu jakýsi Eclipse, zelená verze obalu…
Prasak 09.06.2015 18:49
Prasak
takové to jako krémové myslíš Jacobs Velvet? Moje značka. Ať mě taky umlátí lžičkama...
jirka44 09.06.2015 19:45
jirka44
Jacobs velvet to není, to ale chlemtám taky. Je to v podobě barevném obalu,je tam psáno Café créma č…
Dale Cooper 09.06.2015 19:57
Dale Cooper
Neboj, tady nejsi na iDnes, kde je v diskuzi každej druhej odborník a gurmet, kde nikdo nenakupuje m…
Prasak 09.06.2015 22:22
Prasak
Neboj, tady nejsi na iDnes, kde je v diskuzi každej druhej ... nedotknul ani klacíkem. Ještě jsi za…
Dale Cooper 10.06.2015 16:26
Dale Cooper
Přesto je Idnes v porovnání s Novinkami ráj na zemi a nebojím se tam tu diskuzi rozkliknout i bez py…
Niko Bellic 10.06.2015 21:25
Niko Bellic
Pravda, úroveň diskusí na iDnes je poněkud jinde. Nyní je tam v módě (jako každé léto) machrování, ž…
Dale Cooper 10.06.2015 21:44
Dale Cooper
Kradou a dělají z nás žebráky. Já už zhubnul tak, že mně padaj z ruky rolexky. Jdu si dát na uklidně…
karel 10.06.2015 21:55
karel
Pravda pravdoucí. Také kecy, že celá republika vydělává na pražské rozmary...
icepower32 10.06.2015 22:15
icepower32
V Evrope se na vyrobu instatni kavy pouzivaji vyhradne zrna Robusty a to kvůli cene a i kvůli vyšším…
Schizo 09.06.2015 10:45
Schizo
V Evrope se na vyrobu instatni kavy pouzivaji vyhradne zrna Robusty Říkáš tím, že když si koupím in…
Moas 10.06.2015 08:42
Moas
já teda nevím - podle mě je kyselejší Arabika a Robusta je výrazně hořčí, obsahuje přibližně 2x toli…
maerlyn 10.06.2015 10:31
maerlyn
Fuj kava
kingdomcome1 10.06.2015 13:31
kingdomcome1
Jsem jedinej, kdo tu chlemtá čaje? :-D
001 10.06.2015 18:08
001
nie, + minerálky
kingdomcome1 10.06.2015 18:18
kingdomcome1
Tohle je debata o kafi, ne jestli ho pijete, či nepijete. Až budeme debatovat o souložení, tak panic…
Prasak 10.06.2015 18:35
Prasak
Čajomilci jsou horší než linuxáci, taky se všude nacpou a přesvědčují o své pravdě.
karel 10.06.2015 19:01
karel
Fajny zdravy bylinny caj nie tu kdejaku haved co natrepu do kav
kingdomcome1 11.06.2015 00:34
kingdomcome1
Takže vy, kdož taky pijete Nescafé Bohužiaľ, Nescafé zrovna nie. Teraz "bojujem" s instantnou Berco…
blue5 11.06.2015 00:02
blue5
Jsem navyklý na zelený Jacobs ("krénung", instant i turek) a v čaji na Earl Gray. Jsa zkostnatělým u…
mif 11.06.2015 11:32
mif
Jo, v mladické nerozvážnosti jsem kdysi dávno několikrát požil tohle zkrmné kafe. Už dost dlouho kac…
ms 12.06.2015 22:52
ms
Takže vy, kdož taky pijete Nescafé, zaznamenali jste podobnou změnu chuti? Takže ses pochlubil, na…
Prasak 12.06.2015 23:32
Prasak
Uz to v poslednim prispevku natuknul ms, ale tak na rovinu, protoze z diskuze to vypada, ze se zde s…
RedMaX 13.06.2015 10:26
RedMaX
To víš, my, co nemáme prémiové výrobky prémiových značek pijeme šmejdskou kávu. A to jsem si myslel,…
Dale Cooper 13.06.2015 10:46
Dale Cooper
neboť je drahé Ono to vzdy zalezi na celkovej spotrebe, ze? // Ak by som mal potrebu pit kavu denn…
blue5 13.06.2015 14:37
blue5
200 g balení rozpustné kávy mi vystačí na cca 3 týdny až měsíc. No a drbat se s nějakým kávovarem? P…
Dale Cooper 13.06.2015 14:56
Dale Cooper
Lepsi :) Příprava nemůže být pohodlnější, než rozpustná káva. To je pravda. Alebo este lepsie neja…
blue5 13.06.2015 15:05
blue5
U těch 3v1 je poměr ceny a ... užitku naprosto tragický, takže to ne. Navíc mi nevyhovuje poměr káva…
Dale Cooper 13.06.2015 15:16
Dale Cooper
Ještě pořádně vychytat nádobí a šálky. Abych tím kávu neprznil... Z toho by som nerobil vedu, prost…
blue5 13.06.2015 15:46
blue5
Ono je to totiz podobne jako kdyz jim sojove maso. Taky je divny nazyvat to masem, kdyz to jako maso…
RedMaX 13.06.2015 17:18
RedMaX
jak by si ji predstavil gurman Gurmán by vyletěl z kůže, kdyby viděl, čím se živím a co mi chutná…
Dale Cooper 13.06.2015 17:32
Dale Cooper
A co v té instantní kávě je, když ne jen kafe? Nedělej machra, ale buď opravdu machr, chci znát přes…
Prasak 13.06.2015 19:45
Prasak
chci znát přesný ingredience Já ti je napíšu za něj: 100% káva.
Dale Cooper 13.06.2015 20:04
Dale Cooper
http://cs.wikipedia.org/wiki/Instantn%C3%AD_k%C3%A1va
cejna 13.06.2015 20:23
cejna
No ale je kava jako kava? Me treba tedka zarazilo jedno.. jsem v Nemecku, koupila jsem si takovy to…
merlouska 13.06.2015 20:23
merlouska
V Německu je i tráva zelenější, kakao kakaovější, káva kávovější a tak vůbec.
Dale Cooper 13.06.2015 20:34
Dale Cooper
A to jsi porovnávala stejnou značku?
Niko Bellic 13.06.2015 20:39
Niko Bellic
Stejnou znacku ne, ale obecne kakaa u nas chutnaji prakticky vsechna stejne a je jedno jestli je to…
merlouska 13.06.2015 23:07
merlouska
Stejnou znacku ne Ono by to vazne chcelo vybrat si najskor konkretnu znacku na porovnavanie a az po…
blue5 14.06.2015 00:00
blue5
Jasne, ja jsem sem jela s tim cilem, ze budu porovnavat jidlo... delas si legraci? :-D Ocividne jst…
merlouska 14.06.2015 00:21
merlouska
delas si legraci? :-D Jo. :) // Ja myslim, ze som ta pochopil, ale ak chces porovnavat nemecke/ces…
blue5 14.06.2015 00:45
blue5
Proste je to kakao jiny, to je preci normalni, ze kakao je jiny, vsak to mas jako s tim kafem, ze js…
RedMaX 14.06.2015 01:24
RedMaX
No jo, no, to máš s těmi plísněmi nějakou současnou mánii? :-) Zajímalo by mě, jestli když se káva u…
Zarniwúp 14.06.2015 02:19
Zarniwúp
Sice to osobně nepiju = žádný kafe, ale něčemu věřit člověk musí - http://www.akcniceny.cz/test-dne…
M-Pol 14.06.2015 05:32
M-Pol
diky za odkaz, myslim, ze test zaroven odpovedel na mnohe otazky, ktere v diskuzi padly, pro me je p…
RedMaX 14.06.2015 08:53
RedMaX
Je to třeba plíseň prémiové značky, ne? Není plíseň jako plíseň, bacha na to :)
Dale Cooper 14.06.2015 11:27
Dale Cooper
Lehká ironie :) A porovnávat kakaa různých značek? To vůbec o ničem nevypovídá...
Dale Cooper 14.06.2015 11:29
Dale Cooper
No, za totáče jsme kupovali kakao v Tuzexu. Historie se opakuje... poslední
jirka44 14.06.2015 17:42
jirka44

Také jsem pil Nescafé a také jsem se setkal s kyselostí. Mám pocit, že teď byl i někde test káv, kde i to Nescafé dostalo malé hodnocení kvůli té kyselosti.

Teď už piju jen Carte Noire a občas, když mám dobrý den, tak si uvařím i Davidoff. Vyplatí se trochu připlatit.

Sladím dvě lžičky a přidávám jedno mlíko (takovej ten kapucín) a stejně je to kyselý jak prdel.
Budu jen doufat, že to je jen špatná šarže (nákup kafe probíhá po celých balících, tuším, že jich je tam 6). Jinak se asi vyjmu z fondu na kafe a budu si tahat vlastní kávu, ten šťovíkovej extrakt nechám kolegům.

Pijeme mnoho let výhradně Nescafé Gold (bez cukru, smetany..), problém nepociťuji. Klasik - když čuchnu ke krabici - mi připadá, že smrdí jak Maggi. Před nějakými deseti lety jsem měl problém s goldkou z tržnice v Czieszynie, ta mi nějak kyselá připadala (na etiketě bylo "made in Turkey").

Kávu ale nepiju jako objekt nějakého kulinářského zázraku/prožitku, ale prostě jako konzum, 4 kalfasy denně. Kdysi na veřejném srazu Poradny v Brně jsem v hospodě o instant požádal (nějaké laté, ledové, irské atd mě nezajímají), a číšník se na mě opovržlivě podíval, jak bych se tam snad pos*al. Alespoň vím, kam už nikdy nejít :-p

V práci máme normální plnoautomatické preso, nicméně Nescafé piju doma.
Paradoxně mám nakyslou chuť Robusty rád, takže jsem si žádné změny k horšímu nevšimnul. Pravda, ani k lepšímu. Ono přece jenom když to člověk srovnává s výrobkem z presovače, tak jsou to jiné nápoje.
A ano, vím, že nějaký profi barista by nad strojem ohrnul nos, protože správné kafe se přece připravuje za úplňku s pomocí cedníku z cedrového dřeva, v papučích z koňské kůže.

Člověče, Nescafé jsem v hubě neměl hodně dlouho. Asi by mě pravověrní příznivci kávy umlátili lžičkami, ale v nějakém srovnání velmi dobře dopadla instantní káva Jihlavanka...
Sám piju Jacobs, takové to jako krémové. Dobrá je i obdobná káva z Lidlu, za osm pětek a je dobrá.

Neboj, tady nejsi na iDnes, kde je v diskuzi každej druhej odborník a gurmet, kde nikdo nenakupuje maso/uzeniny a pečivo v Kauflandu, ale zásadně u místního řezníka/uzenáře a místního pekaře, kafe kupují z lokálních pražíren a mají na to doma speciální rituální zařízení na uvaření toho kafe.
Jo a ještě jsou tam všichni znalci piva a všichni pijou speciály z malých pivovarů, europiva by se nikdo nedotknul ani klacíkem.

Ten Velvet taky občas koupíme, ten je taky dobrej.

Neboj, tady nejsi na iDnes, kde je v diskuzi každej druhej ... nedotknul ani klacíkem.

Ještě jsi zapomněl na to, že tam každý má firmu a zaměstnává šedesát lidí, třikrát do měsíce lítá do USA a podobně, a za dvacet čistýho by ani nevstal z pelechu.
Kávu si nechávají posílat speciálně přímo z plantáže, praží si to doma. Místo místního řezníka jsou dobré ještě farmářské trhy, případně to mají přímo z farmy. Jo, a ještě je dobrý, když je kafe fair trade. A abych nezapomněl, všichni tam opovrhují korejskými a českými automobily.

Pravda, úroveň diskusí na iDnes je poněkud jinde. Nyní je tam v módě (jako každé léto) machrování, že kdo jede do Chorvatska, je ubohá socka; stejně jako ten, kdo nedá za dovolenou padesát a více tisíc.
Na novinkách je to pořád stejné, za komoušů bylo líp, největší zlo všech zel je Kalousek, všichni jsou chudí, že pomalu umírají hlady a politici kradou. Pořád dokola, lhostejno, zda jde o článek o zasedání vlády, nebo o včelařství...

V Evrope se na vyrobu instatni kavy pouzivaji vyhradne zrna Robusty a to kvůli cene a i kvůli vyššímu obsahu kofeinu nez Arabica .

Co se tyce Nescafé Clasic je to jak Magi, nejhorsi je snad Instatni Jihlavanka, to je strasna sracka . Pokud to clovek neosladi a nenaleje do toho smetanu, je to nepozivatelne .

Nescafé Gold je asi sazka na jistotu v akci nezrujnuje, ale jak zde nekteri psali i Davidoff, ci Carte Noire je skvela volba, ale musí se pritlacit na pilu no.

já teda nevím - podle mě je kyselejší Arabika a Robusta je výrazně hořčí, obsahuje přibližně 2x tolik kofeinu a taky dělá lepší pěnu, proto se to míchá... kdo potřebuje probudit, dá si směs s Robustou a kdo chce kvalitu, byť kyselejší, dá si Arabiku... ale stejně to bude druh od druhu jiné...

Takže vy, kdož taky pijete Nescafé

Bohužiaľ, Nescafé zrovna nie. Teraz "bojujem" s instantnou Bercoff Klember. Kyslé to subjektívne nie je a na obale je pekná korunka, ale inak je to štandardný bordel. Niekedy si vravím, prečo to vlastne pijem. Možno iba preto, aby som ju dopil. Lenže po nej niekto dotiahne zas inú - nikdy to neskončí...

// Práve mám za sebou hrnček Davidoff Espresso 57, bez cukru, iba s trochou mlieka. Takto si predstavujem kávu, a vôbec, príjemné posedenie pred spaním (ale k tomu by som ešte potreboval jednu cigaretku, škoda že už nefajčim).

Jo, v mladické nerozvážnosti jsem kdysi dávno několikrát požil tohle zkrmné kafe. Už dost dlouho kacířsky chodím do místní pražírny, čaj chlemtám odnepaměti (teď je období zeleného). Obřad chlemtání kafe si představuji a provozuji výhradně po dobrém jídle a případně se sklenkou portského. Než bych požil sušený a posléze granulovaný lógr, to se raději budu těšit na tu správnou chvíli s opravdovou kávou.

Uz to v poslednim prispevku natuknul ms, ale tak na rovinu, protoze z diskuze to vypada, ze se zde sesli kafovi gurmani, ale opak je pravdou. Instantni kava je smejd, je to ten nejvetsi odpad co muze bejt a gurman by se toho nikdy netknul! A je uplne jedno jakej druh instantni kavy, navic je to jedovaty a neni vubec zdravi to pit v nejak velkem mnozstvi.
Kdybych byl pravidelny kafar, tak bych se asi snazil si to vyresit nejak jinak a denne tu spinu nepit, uznavam ale, ze kvuli jednoduchosti pripravy je to v praci urcite vhodnejsi nez pit nejaky bliv z kelimku z automatu. To uz je uplny dno.

Nicmene teda taky mam v praci Nescafe a nepravidelne ho piju, protoze kdyz se nekdy spatne vyspim, tak me to nahodi, bez toho salku bych byl opravdu k nepouziti. Zmenu chuti jsem nezaznamenal, pritom jsem kupoval pixlu asi pred 14 dny. Domnival bych se, ze to bude od kusu a ze se na tohle kafe pouzije proste zrovna to co je k dispozici, pravdepodobne nejaka smichanina ruznych odrud, takze je mozne, ze do jedne sarze zrovna prskli vice te Robusty.

Pak me jeste napada, jestli to nemuze byt plesnive, chtelo by to nejakeho potravinare, ale neni to tak, ze prave plisne jsou spis do kysela?

neboť je drahé

Ono to vzdy zalezi na celkovej spotrebe, ze?

//
Ak by som mal potrebu pit kavu denne (co rozhodne nemam), siel by som do lacneho kavovaru (20-30€) a klasickej mletej kavy. Priprava pohodlna a cena za kavu (mleta vs granulky) je niekde uplne inde. A teda ja by som povedal, ze aj chut...

200 g balení rozpustné kávy mi vystačí na cca 3 týdny až měsíc. No a drbat se s nějakým kávovarem? Příprava nemůže být pohodlnější, než rozpustná káva.
Jasně, nebudu za čuně, co pije instant. Takže jo, koupím kávovar, samozřejmě za minimálně za 20 tisíc, kávu jedině fair-trade z místní pražírny. Pozor, káva se musí pražit jen když měsíc přibývá, jinak je to kejda vhodná tak pro důchodce v Kauflandu.
Lepší?
:-D

Ono je to totiz podobne jako kdyz jim sojove maso. Taky je divny nazyvat to masem, kdyz to jako maso vubec nechutna a zadne to neobsahuje. S tou kavou je to podobny, ono to s kavou taky mnoho spolecneho nema, je to proste instantni napoj, ktery obsahuje mimo jine i upravenou kavu.
Jiste da se to pit a nekomu to muze i chutnat, ale proste to neni klasicka kava, jak by si ji predstavil gurman. Na tu je treba kavovar, espresovac a hlavne kvalitni surovinu.

A co v té instantní kávě je, když ne jen kafe? Nedělej machra, ale buď opravdu machr, chci znát přesný ingredience.
Ono by to u ČZPI asi neprošlo, pokud by tam bylo i něco jinýho a nebylo to uvedeno na obalu. A třeba Nescafe se přímo na obale chlubí tím, že na přípravu instantního kafe používají jen kafe a vodu. Tak co tam teda opravdu je, ty odborníku?

No ale je kava jako kava?

Me treba tedka zarazilo jedno.. jsem v Nemecku, koupila jsem si takovy to instantni kakao a prislo mi, ze to chutna vic kakaove, tak jsem se ptala lidi (z Cech samo) na jednom skype chatu, jestli maji doma nejaky kakao a muzou mi rict kolik % kakaovyho prasku to ma. Cesky i nemecky kakao tam melo 20 % kakaovyho prasku. A pritom to cesky mi prijde jako obarveny cukr, zatimco tohle fakt chutnalo jako kakao. Tak jestli i ten kakaovej prasek muze byt rozdilny kvality...?

A tim padem, jestli totez neni mozny i u kafe, no.

Stejnou znacku ne, ale obecne kakaa u nas chutnaji prakticky vsechna stejne a je jedno jestli je to granko nebo nejaky cojavimjaksetojmenuje z penny, lidlu, kauflandu a podobne.
A to, co jsem si koupila tady, je taky uplne obycejny kakao z penny, zadna superpremiova znacka z nejakeho obchodu s vyrobky z kakaa.

Dale: nevim, jestli to mela byt ironie ci co, ja tim nechci nejak vyvysovat Nemecko, protoze popravde receno jsem si u vetsiny vyrobku nejakeho zasadniho chutoveho rozdilu nevsimla, jen u toho kakaa me ta chut vylozene zarazila, protoze takovouhle neznam.

Jasne, ja jsem sem jela s tim cilem, ze budu porovnavat jidlo... delas si legraci? :-D

Ocividne jste me nepochopili.. mne slo fakt o to, jestli proste jednotlivy piksly kafe nebo kakaa nebo cojavimceho muzou pri "stejnym slozeni" mit ruznou kvalitu. Tzn. jestli proste nekde davaji kvalitnejsi kafe/kakao a jinde zase min kvalitni a tak. Nebo jestli jsou vsechna kafe a kakaa stejna a tim padem by mela chutnat stejne.

A sice se budu opakovat, ale moje chutovy bunky jsou fakt normalne skoro k nicemu, stezi rozlisej cerny a svetly pivo, natoz jednotlivy znacky piva (to jen tak pro srovnani, pivo si davam asi stejne casto jako kakao..), ale ten rozdil v chuti mezi kakaem, na ktere jsem zvykla u nas, a tim, co jsem si koupila tady, proste je markantni. Fakt.

Si ho klidne privezu domu, abych to mohla porovnat, pokud teda u nas vubec sezenu stejny kakao, zejo. Nevite nekdo, co za kakao se prodava u nas v penny? (coz me btw privadi jeste ke konstatovani, ze nemecky penny je na asi tak 100x lepsi urovni nez cesky penny)

Proste je to kakao jiny, to je preci normalni, ze kakao je jiny, vsak to mas jako s tim kafem, ze jsou ruzny odrudy, muze bejt ruzne stary, plisne, procesy vyroby, ...

Pak je taky otazka, jestli je to opravdu rozdrceny kakao na prasek nebo jestli je treba vytazenej tuk (tzv. kakaovy maslo) a misto nej tam dondali levnej palmovej tuk.

---

Na tom Nescafy je napsano 100% instantni kava, o tom co se do toho kafe dostane v prubehu vyroby instantniho kafe tam nic nepisou, ruznyma plisnema pocinaje, ...

No jo, no, to máš s těmi plísněmi nějakou současnou mánii? :-) Zajímalo by mě, jestli když se káva upraží, tak lze potom poznat, jestli byla nějaká zrna plesnivá už předtím...
Už mi taky jeden člověk tloukl do hlavy, že instantní káva se mimo jiné vyrábí i z ropy. Myslím si, že původ byl v tom, že káva samotná obsahuje uhlovodany (von uhlovodík, nebo uhlovodan, všechno je to stejný, že jo..), ale třeba je i nějaké jiné vysvětlení, třeba do toho fakt lejou nějakou těžkou frakci. :-)

diky za odkaz, myslim, ze test zaroven odpovedel na mnohe otazky, ktere v diskuzi padly, pro me je prekvapeni, ze to dopadlo pomerne dobre, jen podotknu, ze soucasnym zdravotnim limitum na kde co moc neverim, takze i tak budu radeji i nadale s instantni kavou opatrnej.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru