Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Hokej - SK a CZ

Dívám se teď na zápas SVK-SLO a musím bohužel konstatovat, že výkon Slováků je tristní. Fandím jim, ale nedá se na to koukat a je mi z toho smutno. Půlka jezdí po kluzišti jako kdyby měli vlka, druhá půlka vypadá, jako by hokejku drželi poprvé v ruce a nechápali, že ten černý gumový nesmysl patří do soupeřovy branky. Drží to jen Laco, už to mohlo být 4:0 pro Slovince.

Češi taky vyrábějí minely, ale aspoň jezdí, hrají...

Berte to jako mou malou frustraci. Pamatuju si na památné finále CZ-SK v roce 2000 :-)

Předmět Autor Datum
Jsou to všichni saláti. :-) Slovinci mají dresy, jako kdyby je sponzorovala OMV.
Zarniwúp 05.05.2015 21:39
Zarniwúp
ta koncovka je prostě otřesná. Takový karneval beznaděje. :-(
touchwood 05.05.2015 22:02
touchwood
U těch slovenských přesilovek vidím jednu chybu - všechno zpracovávají. Zastaví puk a pak s ním tepr…
Zarniwúp 05.05.2015 22:07
Zarniwúp
jo, přesně! Měl tam loženku (kdyby to napálil rovnou) a on si ten puk zastaví a začne mířit.. :-)
touchwood 05.05.2015 22:09
touchwood
Nekoukám na sport. Asi mě něco osvítilo! :-)
IQ37 05.05.2015 21:59
IQ37
Zastávám názor, že nemusíme nutně vyhrát. Spokojím se, pokud se za výkon hráčů nemusíme stydět.
vlk56 05.05.2015 22:04
vlk56
narýchlo pozbieraní hráči z amerických a kanadských klubov,niesu spolu zohratí,tak sa nevedia zorien…
audax 05.05.2015 22:07
audax
GÓÓÓL!!! to to kurňa trvalo!
touchwood 05.05.2015 22:07
touchwood
tak prodrbat nájezd 3 na 1, to je ostuda!
touchwood 05.05.2015 22:11
touchwood
Slovinci, nebo Slováci? :-) Ono to bylo hned po sobě... Fakt je, že Tristan (jak se to píše...) tím…
Zarniwúp 05.05.2015 22:16
Zarniwúp
Slováci. Jedou tři a on se tam mezi kruhy začne točit jak holub na báni... No, dopadlo to dobře. :-…
touchwood 05.05.2015 22:33
touchwood
Je mi to vcelku ukulele. Byl jsem teď (čtvrtek až neděle) s mojú v Práglu a nedovedeš si představit…
mif 06.05.2015 08:41
mif
v Práglu Že jsi nedal vědět, hade ]:(…
Dale Cooper 06.05.2015 09:53
Dale Cooper
přesně tak, že nedal vědět, had.
kmochna 06.05.2015 21:20
kmochna
Hokej a vseobecne sport v TV ma uz nejako neberie ako pred par rokmi, ale po jednom ocku pozeram kaz…
fleg 06.05.2015 10:05
fleg
Inak podobny vyvoj len trosku o par rokov oneskoreny ocakavam aj v CR. Mate jedine stastie, ze ste v…
cejna 06.05.2015 10:39
cejna
To praveze nestaci, aj u nas sa postavili zopar novych stadionov a su aj nejake 2-3 nove akademie. A…
fleg 06.05.2015 11:25
fleg
To je otázka, co z toho počtu čechů v NHL vyplývá. Jestli vona ta závislost nebude obrácená - úspěch…
Zarniwúp 06.05.2015 17:13
Zarniwúp
Nahoru to letělo právě až po Naganu. Sezona 2002-2003 byla špička. Přesně tak, navíc je k tomu ješt…
cejna 06.05.2015 17:40
cejna
Ty akademie fungují 2 nebo 3 roky,jejich význam se ukáže později.Též si nemyslím,že ještě někdy bude…
wlk 06.05.2015 23:53
wlk
Ahoj, trochu jsem se díval a vznikem KHL ten počet začal jaksi ubývat. Možná by stálo za to se podív…
Mnauik 09.05.2015 22:20
Mnauik
Pokud jde jen o hokej, jde o hovno. Průser je s řemeslama a školama.
Prasak 06.05.2015 10:54
Prasak
Mě přijde strašně směšný, že najednou sledují hokej i ti co se vůbec o hokej a vlastně celý sport vů…
Al Capone 06.05.2015 16:10
Al Capone
No jo, takhle to mám já. Na hokej koukám jenom na MS. A kupodivu fandím. :-) Občas v noci, když nemů…
Zarniwúp 06.05.2015 16:55
Zarniwúp
Líbí se mi důsledky takového toho aktivního vyhecovaného fandění. Když tým fanouška vyhraje, fanouše…
L-Core 06.05.2015 17:15
L-Core
Souhlas, přesně takové "fanoušky" mám na mysli.
Al Capone 06.05.2015 17:22
Al Capone
a to je špatný fanoušek?
kmochna 06.05.2015 17:29
kmochna
Podle mě není špatný a dobrý fanoušek. Spíše někde mezi fanatik - laxní.
L-Core 06.05.2015 17:33
L-Core
Ano protože to jsou ti co tomu prd rozumí, ale hubu mají plnou rozumů a jsou to přesně ti co tvrdí ž…
Al Capone 06.05.2015 17:34
Al Capone
v životě se s tím potkáš nejen ve sportu.
kmochna 06.05.2015 17:45
kmochna
Oni tomu ale nepotřebují vždycky rozumět. Prostě si chtějí zařvat, třeba se v hospodě po výhře ožrat…
L-Core 06.05.2015 17:45
L-Core
A samozřejmě se bít do hrudi jak jsou hrdí Češi a nechápou, že pro mě je i obyčejný přátelák Realu d…
Al Capone 06.05.2015 19:42
Al Capone
I já tyto "dočasný vlastence" nemám rád. Při výhře se ožerou a na půlku města pak békají "Češi, češi…
Prasak 06.05.2015 20:26
Prasak
V okolí jsem vypozoroval, že tito fanošuci si s oblibou na auta dávají návleky na zrcátka nebo dokon…
Moas 07.05.2015 21:00
Moas
Jo, idiotů se šprckama na zrcátkách a vlajkama v oknech aut u nás vídám taky dost. Rekrutují se ze v…
Prasak 07.05.2015 23:18
Prasak
Ale netrepte s radosťou si ich ja plánujem dať na rok 2019 :)
kingdomcome1 15.05.2015 15:21
kingdomcome1
Já se taky o sport nezajímám, ale na hokej se rád podívám a fandím. A když se prohraje, tak se prohr…
Mnauik 09.05.2015 22:15
Mnauik
Český hokej zatím je docela fajn. proti Švédsku: trochu jim ujel začátek, ale pak se Švédům vyrovna…
Mnauik 09.05.2015 22:10
Mnauik
Viac posrať sme si to nemohli ako doteraz, chyba v nás je tá že sa prispôsobujeme každému týmu a hrá…
kingdomcome1 12.05.2015 15:36
kingdomcome1
Nehladaj problem v tomto, proste uz nemame hracov a sme slabsi ako ostatni. Slabsia technika sa da n…
fleg 13.05.2015 13:03
fleg
Bohužiaľ hráči ešte vychovaný socializmom a hrali srdcom, pekné časy
kingdomcome1 13.05.2015 15:50
kingdomcome1
Co si budem, jestli to ve čtvrtfinále bude vypadat jako dnes večer, radši jsme tam neměli postupovat…
vlk56 12.05.2015 23:01
vlk56
Držím palce [hokej-cesko-finsko-ctk-29082013_galerie-980.jpg]
kingdomcome1 14.05.2015 20:10
kingdomcome1
To musí bejt hroznej opruz, když si zaplatíš lístek na hokej a ti šašci tam dělají balet.
Prasak 14.05.2015 20:21
Prasak
:-D
kingdomcome1 14.05.2015 20:28
kingdomcome1
Komár a neumí lítat....
Zarniwúp 14.05.2015 20:48
Zarniwúp
Byl hezkej střih po tom, co dal Jágr gól. Švenk na finskýho trenéra a jemu úplně svítí na čele, co s…
Zarniwúp 14.05.2015 21:29
Zarniwúp
jj.. fenomén dědy Jágra :-D
touchwood 14.05.2015 22:34
touchwood
Dneska teda jo. Já si myslím, že letos už hraje opravdu svoje poslední MS. Nepamatuju si, kdy by si…
Zarniwúp 14.05.2015 22:49
Zarniwúp
Mhm... Gordie Howe... NHL - 1946-1971... a pak ještě WHA a IHL, ale to už snad musel, sakra, trénova…
Zarniwúp 14.05.2015 22:53
Zarniwúp
u něj člověk nikdy neví, zraje jako víno. :-) Je na něm vidět jednak vyzrálost starého mazáka, ale t…
touchwood 15.05.2015 07:00
touchwood
4. lajna, to je trochu tradice. V roce 1990 byla na MS nejlepší lajna taky čtvrtá. Jágr - Reichel -…
Zarniwúp 15.05.2015 15:27
Zarniwúp
Vubec hokej nesleduju, je Giro, vic nestiham, ale vcera jsem na netu vecer pustil online vysilani CT…
RedMaX 15.05.2015 18:09
RedMaX
Možná není, ale dimenzovat systém na rozptyl stovek současně sledujících až po stovky tisíc není úpl…
JR_Ewing 20.05.2015 12:58
JR_Ewing
Nejlepsi na tom je, ze tady se neuveritelne pochvalili, jak jim to perfektne fungovalo. 3-[
RedMaX 21.05.2015 20:13
RedMaX
Na ČT a jejich online jsem vždycky nadával, protože při žádné sportovní akci jako ZOH nebo MS se pro…
icepower32 21.05.2015 22:35
icepower32
ten problém je prostě unicastový streaming, to nikdy nedokážeš naškálovat tak, aby to NIKDY necukalo…
touchwood 21.05.2015 22:54
touchwood
Bohužel to není jen pár desítek minut ročně ale je to prakticky při každé velké události. Hokej, fot… poslední
Moas 22.05.2015 08:06
Moas

narýchlo pozbieraní hráči z amerických a kanadských klubov,niesu spolu zohratí,tak sa nevedia zorientovať,zbytočne sú to machri každý osobitne vo svojom zámorskom klube,keď ich potom raz začas niekto postaví spolu na lad,tak nevedia,čo kto od koho môže čakať a potom aj celková hra tak vyzerá,to sa skôr každý kontroluje,aby neutrpel nejaké vážnejšie zranenie a po skončení majstrovstiev mohol hneď začať hrabať doláre,nie tráviť čas na liečení.....

Hokej a vseobecne sport v TV ma uz nejako neberie ako pred par rokmi, ale po jednom ocku pozeram kazdy zapas.
Hrame naozaj hrozne a nebyt dobreho brankara mohli sme prehrat vsetky zapasy. Gaborika by som poslal domov, nehra nic, ano dal 2 goly teraz sice, ale nepremenil uz 3 samostatne najazdy a ked ma puk nic nevymysli.
Takisto Panik a Tatar ospevovany pocas sezony hraju daleko za tym, co sa od nich ocakavalo.
Ja vychadzam z teorie pravdepodobnosti. Jew len otazka casu kedy zostupime do becka Zijeme este z generacie vychovanej v CSSR (CSFR) a dozvukoch po nej (este trenuju, nejake skoly sportove zostali atd), ale deti hrava hokej z roka na rok menej, je jasne, ze talentov mame coraz menej a proste nebude z coho vyberat a spadneme do priemeru az podpriemeru, pretoze nas budu davat financne silnejsie hokejove staty uplne pravidelne (Norsko, Dansko, Nemecko...atd).
To len blby narod by rad videl stale medaily a nevidi, ze hokej ide kvalitou z roka na rok dole, ze v NHL nam hra stale menej a menej hracov a ze tu na to proste nemame prachy.
Inak podobny vyvoj len trosku o par rokov oneskoreny ocakavam aj v CR. Mate jedine stastie, ze ste vacsi narod, takze zdegradujete az par rokov po nas.

Inak podobny vyvoj len trosku o par rokov oneskoreny ocakavam aj v CR. Mate jedine stastie, ze ste vacsi narod, takze zdegradujete az par rokov po nas.

Já takovej vývoj u nás neočekávám. Naši hokejoví bafuňáři si to totiž už tak nějak polehoučku začali uvědomovat a zakládají akademie, víc se začali věnovat práci s mládeží aby přitáhli co nejvíc novejch zájemců a vyhledali nějaký ty talenty, už dokonce začali uvolňovat i víc peněz na mládež, atd....
Ještě se musí odbourat to co se teď profláklo na Růžičku. V klubech se nesmí prosazovat ti horší na úkor lepších jen proto, že jim to tatínkové "zasponzorujou".

To praveze nestaci, aj u nas sa postavili zopar novych stadionov a su aj nejake 2-3 nove akademie.
Ale to je malo, pretoze:
- deti je pomenej ako za Husaka
- deti menej sportuju
- hokej je relativne narocny na peniaze, takze nie kazdy si ho moze dovolit

A hlavne do hokeja ide vela penazi v ekonomicky silnejsich krajinach (Nemecko, Svajciarsko, Norsko...atd), takze si myslim, ze aj v CR sa musite pripravit na to, ze medialy uz budu coraz zriedkavejsie a coraz castejsie ani nepostupite zo skupiny.
Priklad: V roku 2002-2003 hralo v NHL 80 Cechov, v roku 2012 43. Myslis si, ze je to znak nejakeho vyvoja?

To je otázka, co z toho počtu čechů v NHL vyplývá. Jestli vona ta závislost nebude obrácená - úspěchy v mezinárodním hokeji zapříčiní větší množství čechů v NHL. V sezoně 1997-1998 (před Naganem) bylo v NHL 37 čechů, prakticky stejně, jako teď (34). Nahoru to letělo právě až po Naganu. Sezona 2002-2003 byla špička.

Nahoru to letělo právě až po Naganu. Sezona 2002-2003 byla špička.

Přesně tak, navíc je k tomu ještě potřeba připomenout fakt, že od tý doby šla hodně nahoru, jak po sportovní tak hlavně po finanční stránce, KHL. Takže NHL už není pro hromadu hráčů jedinou možností....

Ty akademie fungují 2 nebo 3 roky,jejich význam se ukáže později.Též si nemyslím,že ještě někdy budeme mít v NHL 80 hráčů,ale tak 2 týmy /cca 40 hráčů/ tam může být i nadále + 1 tým v KHL.To může být a snad i bude i nadále konkurenceschopné do nejlepší šestky.

Mě přijde strašně směšný, že najednou sledují hokej i ti co se vůbec o hokej a vlastně celý sport vůbec nezajímají, ale pak jsou velice hrdými Čechy co vehementně fandí. A pak až se se prohraje tak velice tvrdí jak že tam má trenér dát mladý (samozřejmě vůbec netuší jaké mladé hráče) a že to stojí za ho*no a jenom nadávají. Takoví fanoušci jsou jenom k smíchu. Proti těm co se o sport zajímají i jindy než jenom na povel když je MS samozřejmě nic nemám. Já sám jsem fanoušek jednoho zahraničního fotbalového týmu.

No jo, takhle to mám já. Na hokej koukám jenom na MS. A kupodivu fandím. :-) Občas v noci, když nemůžu spát, tak se kouknu na NHL, ale to tak jednou-dvakrát do roka. A tam fandím těm, co maj strakatější dresy. A koukal jsem na poslední zápas finále extraligy. A fandil jsem Litvínovu, protože to tam mám blíž, než do Třince a navíc Litvínov ještě titul neměl.
A koukal jsem na Česko - Kanada a neřekl bych, že to z naší strany stálo za hovno. Jenom se trochu flákli v první půlce třetí třetiny. :-)

Líbí se mi důsledky takového toho aktivního vyhecovaného fandění. Když tým fanouška vyhraje, fanoušek řve "hurá, vyhráli jsme". Když prohraje, "ti kok*ti, ču*áci prohráli". Přisvojování si cizího úspěchu, k neúspěchu se znát nechce :)

Jinak hokej mě nijak nebere, mám jiné oblíbené sporty (skoky na lyžích, biatlon, silniční cyklistika, atletika), ale jen na špičkové úrovni. Nějaké mistrovství republiky jde také mimo mě.

Oni tomu ale nepotřebují vždycky rozumět. Prostě si chtějí zařvat, třeba se v hospodě po výhře ožrat, vypustit páru, zvýšit si ego. Či se jen pobavit.
Vezmi si ale naopak ty tlupy řvoucích ****** (Baník, Katowice a další) fotbalových příznivců; někdy mi připadá, že o sportovní zážitek jim vůbec nejde. Chtějí se hlavně někde porvat, případně demolovat stadion či vlak.

A samozřejmě se bít do hrudi jak jsou hrdí Češi a nechápou, že pro mě je i obyčejný přátelák Realu důležitější než celé MS. A co si budeme povídat, kdyby byla ČR ve fotbale úspěšnější než v hokeji tak je tu fotbal číslo jedna a hokej by tolik netáhl.

A ještě "nejlepší" je když si domluví bitky. Jako ne že by mi jich bylo líto, ale je to prostě směšný a ubohý. Ale co třeba v takovým Turecku, tam se po autobusu s hráči dokonce střílí.

I já tyto "dočasný vlastence" nemám rád. Při výhře se ožerou a na půlku města pak békají "Češi, češi!", ačkoliv když se jich pak jindy zeptáš, tak čechy nesnáší a cítí se být hrdým moravákem. A tito pro tyto chvíle hrdí češi nepůjdou ani na výročí osvobození, nebo výročí vzniku samostatnýho ČSR a neuctí opravdové hrdiny z řad čechů, kteří položili život, abysme tady mohli békat "češi češi". Když hrdí češi, tak snad se vším všudy, ne?
A když reprezentační mačaft prohraje, tak se taky ožerou a nadávají na ty "idioty, že to celý zdrbali".

Já se taky o sport nezajímám, ale na hokej se rád podívám a fandím. A když se prohraje, tak se prohraje. Pokud makali, tak je pochválím - jako posledně s Kanadou - i když tam byli moc vylučováni, ale pravda, že asi 2 vyloučení byla neoprávněná, tak opravdu dřeli a snažili se. Samozřejmě dobře hrál i starý Jágr, který se zatím drží.

Mladý hráče v týmu máme, ale zase celý tým plný mladíků taky není zrovna OK :)

Český hokej zatím je docela fajn.

proti Švédsku: trochu jim ujel začátek, ale pak se Švédům vyrovnali. Škoda Saláka, měl asi špatné období, ale jindy je to dobrý brankář.

proti Lotyšsku: pokračovala horší forma Saláka, určitě ale ne proto, že by byl špatný.

proti Kanadě: první dvě třetiny nějak drželi tempo s Kanadou, ale pak jim jaksi ujela... Nervy? Únava? Ale jinak hráli po celou dobu dobře a opravdu bojovali, co to šlo.

proti Francii a Rakousku: tam jsem měl dojem, že si mysleli, že góly mohou střílet až od druhé třetiny :D Ale pak to rozjeli.

Pokud to shrnu, tak Čechům utíkali začátky a makali až ke konci. Kromě zápasu proti Kanadě, zřejmě proto, aby drželi celý zápas s Kanadou tempo. Bohužel to vydrželo jen 2/3 zápasu, ale i když se rozdíl pomalu zvyšoval, byla radost pohledět, že se nevzdávají a makají. :)

Viac posrať sme si to nemohli ako doteraz, chyba v nás je tá že sa prispôsobujeme každému týmu a hráme či už so slabšími slabšie a naopak, ďalsia vec je že nenapádame telom, pri bráne sa točíme ako na kolotoči nejdeme do brány ale točíme sa a strielame z dialky miesto toho aby si pred bránu nabehli 2 a robili kombinácie, nestrielajú z prvej ale sú ako slimáci dostanú prihrávku 3 sekundy rozmýšlajú a tak vystrelia, toť vsio.

Nehladaj problem v tomto, proste uz nemame hracov a sme slabsi ako ostatni.
Slabsia technika sa da nahradit bojovnostou, ale okrem zapasov s Rusmi a Amikmi sme jej moc neukazali. Btw hlavne pri Rusoch bolo vidiet, ze na nich hokejovo nemame, asi 3x za zapas som sa musel prizriet blizsie na TV, ci naozaj hrama 5:5 a nehrame v oslabeni, pretoze nas tocili v nasej tretine ako pri presilovke. Vyhovorka, ze Rusi su favoritmi, ze budu mozno majstri sveta a pod u mna nezabera, bol tam proste rozdiel
Pointa je v tom, ze nemame vyslevene vybornych hracov, Gaborik naozaj skoro nic nepredviedol, o Panikovi pisu ako o hviezde a nejako vyrazne u nas nevynikal, Tatar detto.
Kedysi sme mali superhracov, ak mal puk na hokejke Palffy tak si takmer isto vedel, ze so protihraca spravi technicky alebo v yborne prihra, proste hokejovy genius, Satan sa vedel tmolit pred brankou a davat goly z nicoho, Bondra, ci Demitra mali tah na branku a ich uniky sa vacsinou koncili golom. Nevravim, ze ostatni hrali zle, ale toto boli namatkovo nasi najlepsi hraci, co vynikali nielen u nas, ale aj nad supermi. Dnes nam taky hraci bohuzial chybaju a obavam sa, ze ich uz ani mat nebudeme.

u něj člověk nikdy neví, zraje jako víno. :-) Je na něm vidět jednak vyzrálost starého mazáka, ale taky neuvěřitelná síla jakoby mu bylo 21 let. V prakticky všech zápasech byl vidět Jágr v útočné třetině s pukem a na něm doslova pověšení dva (i tři) mladíci, snažící se mu sebrat puk. A pak ta zakončení před brankou - to je btw jinak velká slabina našeho týmu, oni se nesjíždějí při střelbě před branku na dorážení puku, jako to dělají Fini, Švédové, Amíci a samozřejmě Kanaďani.

Ale pro mě je nejlepší a největší překvapení 4. lajna s nováčky. Hrají rychlý a moderní akční hokej na který se dá velmi dobře koukat.

Vubec hokej nesleduju, je Giro, vic nestiham, ale vcera jsem na netu vecer pustil online vysilani CT4 Sport, ze kouknu na ty Finy a nacitalo se to 5 minut a pak jsem videl asi 30s nez to spadlo, takze holt nic.
Prijde mi to neuveritelny, tohle se opakuje kazdej rok, opakuje se to pri kazdy vetsi sportovni akci a Cesky televizi je to stale totalne u prdele. ]:(

Možná není, ale dimenzovat systém na rozptyl stovek současně sledujících až po stovky tisíc není úplně jednoduché. A kvůli takto extrémním špičkám pár desítek minut ročně by nejspíš dostatečně dimenzované řešení bylo příliš drahé a většinu času by doslova nedělalo nic.

Na ČT a jejich online jsem vždycky nadával, protože při žádné sportovní akci jako ZOH nebo MS se prostě nedalo připojit, nebo šlo koukat pár minut s deseti sekundovejma pauzama, ale letos, když jsem občas sledoval na tabletu, tak problém nebyl, takže se jich trošku musím zastat, možná to vylepšili oproti loňským rokům. Ale jak vidno, tak ne všem se to podařilo :-)

ten problém je prostě unicastový streaming, to nikdy nedokážeš naškálovat tak, aby to NIKDY necukalo nebo bylo vždy dostupné.

Technicky bys musel multicastovat alespoň do sítě jednotlivých ISP a tam to (případně) převádět na unicast (pro ty, co nemají odpovídající vybavení). A pak se celý problém zmenší na problém výkonu infrastruktury daného ISP (který to může řešit na úrovni "posunu" převodu mcast->ucast blíže zákazníkům (a tedy na více "převodníků")

BTW na toto téma napsal pěkný článek na PC větvi J.R. Ewing.

Bohužel to není jen pár desítek minut ročně ale je to prakticky při každé velké události. Hokej, fotbal, grand slamy...
Navíc předpokládám, že na globální úrovni se takové řešení (dotatečná infrastruktura) dá krátkodobě pronajmout a budou firmy, co se tím budou živit.

Je to jen o chtění a o utracení pár milionků z našich poplatků. Buďto to mají nabízet pořádně a nebo ať to nedělají vůbec, no ne? :)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru