Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem 25roků poté...

Dostal jsem velice zajímavý a závažný mail a chtěl bych znám Vaše reakce na něj!
My jsme ale divná země, a co toho máme.

Máme parlament, máme Ústavu,máme soudy, máme svobodné volby.
a máme velikou šanci stát se kašparem celé Evropy.
Máme strany, které u nás vyhrají volby, ale nevládnou.
Máme strany,které vůbec nebyly součástí voleb,přesto se stanou členy vlády.
Máme holky, co si hrají chvíli na Mata Hary,chvíli na madame Pompadour, chvílina strážkyně brány, a chvíli na ředitelky Zeměkoule. Holky, co mávají s tajnými službami i vládami jako s prvomájovými mávátky.
Máme prezidenta - osvoboditele od strašáka komunismu, a morálního
guru, co pustí na svobodu těžké kriminálníky,
druhý prezident pustí kriminálníky s bílými límečky, co nakradli ještě více než ti první,
třetí semálem zeblije nad korunovačními klenoty.
Máme (už zase...) policajty, co v uniformách, ale i bez označení,
Mlátí lidi na ulicích tomfami a teleskopickými obušky,
máme sociální systém,co se dá skvěle dojit, stačí jen, když
máte ten správný původ a správné informace.
Máme úředníky v nejvyšším evropském rozhodovacím centru,
Co chodí do práce jen si "odpíchnout",aby dostali za den pomalu víc, než jiný za měsíc.
Máme pole, na kterých místo brambor pěstujeme solární panely,
Máme chlévy, ve kterých můžeme chovat tak leda mouchy,
protože dobytek jsme dílem vymlátili, dílem poslali do sněmovny.
Máme (sorry, měli jsme, ale on se pan Kalousek jistě zase na nějaký ten
ministerský cecek přisaje.) ministra financí, aniž by měl tento,
ekonomické vzdělání,
který vystřídal za dvacet let několik politických stran a tolik funkcí,
kolik nemá doma běžný člověk ani ponožek.
Máme dálnice, po kterých se musí jezdit hodně s citem, pokud nemáme
každý rok na nové auto.
Máme tisíce tlučhubů a Pandrholů, kteří denně ovládají naše životy. Máme takový daňový systém, ve kterém nám stát
jedno hovno daňově rozkrájí na deset kousků,protože halíře dělají talíře.
Měli jsme Cikány, se kterými se kdysi dalo žít. Nyní máme Romy,
Kteří jsou nám čím dál dražší, a kteří nám dokonce chtějí beztrestně (?!) zprasit jeden ze symbolů naší státnosti – naši vlajku.
Vládnou nám, a řídí naše životy v podstatě kurvy, zloději,korupčníci,
defraudanti a podvodníci.
Máme právo mlčet, povinnost makat a platit za kdejakou "vizi", levárnu
a každý tunel v okruhu sta světelných let.
Máme horu Blaník, která je prázdná,protože jsme její osazenstvo prodali
za výhodou cenu dílem do šrotu,dílem do polských jatek.
My, kteří jsme kdysi stavěli cukrovary doslova po celém světě,
máme dnes cukr, který není z naší řepy, cukr, kterého si musíte dát do
kafe dvakrát tolik co dříve, abyste neměli pocit, že pijete asfalt.
Máme bulharské, slovenské,ukrajinské doktory, protože ti naši
jsou v Německu, Anglii, a vůbec někde, kde si jich umí více vážit.
Máme skvělé herce, kteří hrají v neskutečných sračkových
seriálech, kde ze sebe dělají ještě větší blbce, než musí dělat kdejaký šašek v cirkuse.
Máme jablka za sedmdesát korun, a banány za dvacet devět.
Máme několika desetitisícové platy, za které si koupíme každý rok méně.
Máme na rozhazování ve státním sektoru, a máme právo skládat se
jeden každý za sebe na operace vážně nemocných dětí.
Máme Ústavu, která se vykládá podle toho, kdo ji vykládá.
Máme toho hodně, že ano, máme ale naději na normální budoucnost??

Vladimír Kroupa

Předmět Autor Datum
Grafoman? Gramofon?
mif 09.11.2014 23:28
mif
Jakože se spoustou věcí má pravdu. S některými spíš ne a dramatizuje. Každopádně nechápu, co je cíle…
Mayhem 09.11.2014 23:55
Mayhem
Účelem je to, že si pan Kroupa myslí, jaké moudra vyplodil a těší se, jak to budou všichni sdílet a…
Niko Bellic 10.11.2014 00:07
Niko Bellic
Cílem asi bude diskuse na téma z poslední věty: ...máme ale naději na normální budoucnost?? Řekl byc…
Chocholoušek 10.11.2014 00:11
Chocholoušek
TLDR
Moas 10.11.2014 06:47
Moas
Ten mail nie je zavazny ani zaujimavy. Je to vypich toho zleho, co priniesla demokracia. Normalny cl…
fleg 10.11.2014 08:23
fleg
Trochu mimo téma, ale zajímal by mě tvůj názor na zavedení dopravy vlakem zdarma pro děti, studenty…
Niko Bellic 10.11.2014 19:51
Niko Bellic
To máš teda problémy jako typický sobeček! Dědeček a babička ujídají nám chlebíčka? Chce se mi z teb…
Chocholoušek 10.11.2014 20:50
Chocholoušek
Proc vyskakujes jako certik z krabicky, kdyz se Niko zeptal flega na jizdne zdarma na SK? ::) Tuhle…
merlouska 10.11.2014 21:19
merlouska
fakt moc nepochopila To nejde. Věř mi.
Dale Cooper 10.11.2014 21:24
Dale Cooper
Zalistuj trochu do historie, neni to na škodu, par i desítek stranek v debatach zpet a pak pochopis…
Roker 10.11.2014 21:31
Roker
Tak ja vim, ze Chocholousek tu mel konflikt snad uz s kazdym, ctu to tady celkem dost.. jen mi unika…
merlouska 10.11.2014 21:37
merlouska
V tomto případku je pointa, že Niko Bellic, nic jiného za tím není.
Zarniwúp 11.11.2014 01:19
Zarniwúp
CHocholousek je naozaj typicky troll a netreba nan reagovat. Myslim, ze som to este nevidel nieco zm…
fleg 10.11.2014 21:41
fleg
Tak ja jen, ze mi jeho chovani dost pripomnelo posledni radek v tomhle vtipu :-) Myšička na louce s…
merlouska 10.11.2014 21:55
merlouska
Tiez si myslim, ze takyto jedinci za to asi ani nemozu. Podstane je spravat sa ako v skutocnosti. Ke…
fleg 10.11.2014 22:28
fleg
Inak on nie je samonasieraci typ, jeho skor bavi nasrat protistranu. Souhlas, je jen s podivem, že…
Roker 10.11.2014 22:36
Roker
A to je správný přístup! Předvídavost se vyplácí. Krtci jsou stejně slepí debilové. :-D
IQ37 11.11.2014 00:15
IQ37
Počítají vaše dráhy s nárůstem kapacity? (dá se imho čekat velký zájem cestujících) Pokial viem ni…
fleg 10.11.2014 21:38
fleg
Díky za vyjádření. :-) Doufám, že tohle nikoho u nás nenapadne. ČD jsou teď imho docela stabilizovan…
Niko Bellic 10.11.2014 22:22
Niko Bellic
Tak ja som kedysi chodil pravidelne vlakom do BA do skoly a po rokoch som siel tento rok opat do BA…
fleg 11.11.2014 08:44
fleg
To se tedy divím, že ten vlak nebyl plný těch "nepřizpůsobivých bezdomovců", či důchodců, kteří si z…
Chocholoušek 11.11.2014 17:57
Chocholoušek
To je přece jednoduché, ne? Kdyby byl fleg často vlakem jezdící důchodce, bez dalších příjmů, asi b…
L-Core 11.11.2014 18:08
L-Core
A principielně to máš jak - přijde ti jako dobrý nápad nějaké skupině dotovat nějakou službu, nebo j…
Kurt 11.11.2014 18:13
Kurt
Já třeba nechápu, proč bych měl živnostníkovi dotovat zdravotní pojištění.
Chocholoušek 11.11.2014 18:36
Chocholoušek
A jak mu ho dotuješ? Živnostník zaplatí minimálně 1752 měsíčně (i když nevydělá ani kačku, i když bu…
L-Core 11.11.2014 18:46
L-Core
S tímhle idiotem nemá cenu vůbec o něčem diskutovat, podle něj by se měl mít chlap, co leští podlahu…
GTS 11.11.2014 18:55
GTS
Ale vždyť se to děje i u nás, jen ne takto okatě. Studentské jízdné stát dorovnává dopravcům, stát f…
Dale Cooper 11.11.2014 18:40
Dale Cooper
Principiálně fakt nevím. Vždy se něco ze společného dotuje jen někomu. Kdyby toto padlo, nepotřebuje…
L-Core 11.11.2014 18:56
L-Core
Díky za odpověď. Já mám problém s tím, že se dotují zbytné věci. Jenže určit, co je nezbytné, se něj…
Kurt 11.11.2014 19:05
Kurt
Přesně nad tímto jsem se zamýšlel taky a došel jsem k názoru jak píše Kurt. Byl bych pro nechat více…
Roker 11.11.2014 22:40
Roker
Byl bych pro nechat více peněz v kapsách lidí Tak nějak z dvacetileté zkušenosti vlády českých kapi…
Chocholoušek 11.11.2014 22:49
Chocholoušek
Kdyby s tebou měla diskuze za mák smyslu, tak bych ti to i vysvětlil, oni na to opatření jsou aby je…
Roker 11.11.2014 22:58
Roker
Mi nemusíš nic vysvětlovat. Já moc dobře vím, jak tyhle "projekty" z pera neoliberalisty končí.
Chocholoušek 11.11.2014 23:06
Chocholoušek
Osobně bych taky nebyl pro, sleva je fajn, ale zdarma určitě ne.
GTS 11.11.2014 18:57
GTS
chlap, co leští podlahu ve fabrice Proč sem taháš svého fotra?
Chocholoušek 11.11.2014 19:55
Chocholoušek
Můj fotr je ten živnostník, kterýho by čůráci typu ty nechali nejradši ze závisti chcípnout, ale nev…
GTS 11.11.2014 22:16
GTS
Můj fotr je ten živnostník Tak to ledacos vysvětluje...
Chocholoušek 11.11.2014 22:19
Chocholoušek
Tvoje absolutně vyjebaný uvažování ale zjevně ne, já už to seru, dávám do bloku, přeju hodně mindrák…
GTS 11.11.2014 22:24
GTS
Třebas to, že je schopen se živit sám.
Prasak 12.11.2014 00:02
Prasak
Což řadový zaměstnanec není?
Chocholoušek 12.11.2014 00:41
Chocholoušek
Ne, ten si práci nehledá, dostává ji od zaměstnavatele.
Prasak 12.11.2014 01:27
Prasak
Jistě. V tom případě živnostník dostává práci od státu.
Chocholoušek 12.11.2014 16:32
Chocholoušek
To je pěkná kravina.
cejna 12.11.2014 16:47
cejna
To není kravina. Stát mu umožňuje podnikání, stejně jako zaměstnavatel umožňuje pracovat zaměstnanci…
Chocholoušek 12.11.2014 16:53
Chocholoušek
Neodvážil bych se tvrdit, že zaměstnanec dostává práci od zaměstnavatele. Když už, tak si zaměstnava…
Zarniwúp 12.11.2014 17:06
Zarniwúp
zaměstnavatel státu prodávat nemusí Takového zaměstnavatele neznám :-) že zaměstnanec může existov…
Chocholoušek 12.11.2014 17:11
Chocholoušek
O jéje. Myslel jsem si, že vylezeš s lepším zdůvodněním, tohle je fakt slabota. Očividně jsi to s tí…
L-Core 12.11.2014 17:10
L-Core
Nějaké argumenty by nebyly? Nebo sis přišel ulevit?
Chocholoušek 12.11.2014 17:12
Chocholoušek
Ale jistě že byly. Psal jsi, že živnostník dostává práci od státu. Podnikáme s manželkou od roku 19…
L-Core 12.11.2014 17:22
L-Core
Těžko ti budu vysvětlovat, co znamená slovo stát, při tvé inteligenci alá Podnikáme s manželkou zás…
Chocholoušek 12.11.2014 17:25
Chocholoušek
Snad mi nenapíšeš, že stát jsme my. A nechápu jak souvisí neochota živit nepotřebné zaměstnance s i…
L-Core 12.11.2014 17:30
L-Core
Pořád mě překvapuje ochota s tím tvorem diskutovat. Když vidím na chodníku hovno, prostě ho obejdu.…
karel 12.11.2014 17:32
karel
Tak do něj přestaň dloubat, nebo se umažeš! P.S.: Mě zase nejde do hlavy, jak se lejno může stát mod…
Chocholoušek 12.11.2014 17:38
Chocholoušek
Presne toto ma teraz napadlo, ked som si cital nove prispevky. Co prispevok to maglajz, nic podnetne…
fleg 12.11.2014 18:19
fleg
Si raději přiznej, že nesnášíš kritiku. Jen co jsem napsal na ty tvoje bláboly, že Putin chce podle…
Chocholoušek 12.11.2014 19:12
Chocholoušek
Kdybys to napsal bez toho slovíčka zásadně, tak bych to chápal. Takhle máš očividně něco proti zaměs…
Chocholoušek 12.11.2014 17:44
Chocholoušek
Ne, nikoho nepotřebujeme a nechceme. Vše si zabezpečujeme čistě vlastními silami. Kdybychom náhodou…
L-Core 12.11.2014 18:44
L-Core
Takže taky trpíš "paranoiou", že tě chce každý okrást? No jak je to možné v tom kapitalismu? :-)
Chocholoušek 12.11.2014 19:19
Chocholoušek
O kradení píšeš ty, ne já. Ale hlavně, že si hned i odpovídáš, co? ;-)
L-Core 12.11.2014 19:23
L-Core
Začínám nabývat dojmu, že Ch. je jen špatně naprogramovaný spam-bot...
Dale Cooper 12.11.2014 19:24
Dale Cooper
Ahá, tak ty se starou hrajete mariáš... :-D
Chocholoušek 12.11.2014 19:36
Chocholoušek
Hele, víš, že urazit se dá i nevulgárně, sám jsi mě na to upozorňoval. Začínáš zajíždět do osobních…
Zarniwúp 12.11.2014 19:39
Zarniwúp
Hele, víš, že urazit se dá i nevulgárně Karla, co mlel něco o hovně, jsi na to ovšem neupozornil. P…
Chocholoušek 12.11.2014 19:41
Chocholoušek
Dobře, ještě jeden osobní výpad (a posuzuji já, bohužel) a ten ban ti dám opět.
Zarniwúp 12.11.2014 19:48
Zarniwúp
A komu mohu hlásit osobní výpady na mou maličkost?
Chocholoušek 12.11.2014 19:56
Chocholoušek
Neštengruj a nebude štengrováno na tebe.
Prasak 12.11.2014 19:56
Prasak
Vsadíme se? Vsadím BAN, že na mě zase někdo vyrukuje jako první. Co vsadíš ty? :-)
Chocholoušek 12.11.2014 19:59
Chocholoušek
Pozdě bycha honit, už ses vyprofiloval, těžko uděláš, aby tě zdejší osazenstvo milovalo.
Prasak 12.11.2014 20:06
Prasak
Mě nemusí "zdejší osazenstvo" milovat. To by ani nešlo, jelikož nejsem sobec ani hamižný. Nicméně kd…
Chocholoušek 12.11.2014 20:12
Chocholoušek
Čtu to, neboj se. Situace se má ale tak, že když odříznu tebe, zmizí i 90% útoků od ostatních uživat…
Zarniwúp 12.11.2014 20:01
Zarniwúp
To by ovšem znamenalo, že se zde nemohu vyjadřovat, aniž by mě někdo nenapadl, což by se fakticky ro…
Chocholoušek 12.11.2014 20:03
Chocholoušek
Varování máš, zařiď se.
Zarniwúp 12.11.2014 20:17
Zarniwúp
Co na to říct, pane kapitáne? Vůbec nevím, o čem mluví... Jen tak pro zajímavost žádám o ukázky pří…
Chocholoušek 12.11.2014 20:20
Chocholoušek
Celý tento tvůj příspěvek je ukázkový vysírání. Ty prostě nemíš držet hubu v ten správnej čas, nebo…
Prasak 12.11.2014 20:36
Prasak
Ty prostě nemíš držet hubu v ten správnej čas Třeba jsme všichni stejní... Jen jsem žádal o příklad…
Chocholoušek 12.11.2014 20:38
Chocholoušek
Ne, je to jen vysírání.
Prasak 12.11.2014 20:41
Prasak
Si myslíš, že chci s někým vysírat? Že mě to snad baví? Proč odmítáte jednotná pravidla pro všechny?…
Chocholoušek 12.11.2014 20:47
Chocholoušek
Jo baví "a ejhle weiße Rabe - bílá vrána" navíc sebestřetná nic jiné čekat nemůže, snad jen nekrmit.…
M-Pol 13.11.2014 11:22
M-Pol
To je prdel, to tady cist. Sem asi zacnu chodit castej, do doby, nez chytnu ban. Vidim, ze treba pik…
Radek 13.11.2014 12:23
Radek
To je prdel citat teba, pretoze je to prispevok ala CHocholousek. Kopec urazenej jesitnosti a kydov…
fleg 13.11.2014 13:14
fleg
Ale to není vůbec podstatné. Důležité bylo přece sehnat dalšího krmiče trolla.
karel 12.11.2014 16:54
karel
"Charakter" se ozval...
Chocholoušek 12.11.2014 16:55
Chocholoušek
Jsem student, tedy potenciálně zvýhodněná skupina a přesto jsem proti, protože jaksi vidím dál než n…
Niko Bellic 11.11.2014 20:53
Niko Bellic
Ruku na srdce. Stát tohle schválí i u nás. Přijdeš na nádraží, jedeš ze školy z Prahy do Olomouce,…
L-Core 11.11.2014 21:02
L-Core
Tak po schválení už nic nenadělám. Snad bych jen na protest začal jezdit raději Jančurovými autobusy…
Niko Bellic 11.11.2014 21:19
Niko Bellic
Jako že bys opravdu za jízdné platil? No, tomu se trochu zdráhám uvěřit. A kdyby se musel zapojit i…
L-Core 11.11.2014 21:28
L-Core
Vím kam mě tlačíš - abych přiznal, že když jiná možnost nebude, tak holt zdarma jezdit budu. A co? T…
Niko Bellic 11.11.2014 21:40
Niko Bellic
Už zase se mi chce zvracet...
Chocholoušek 11.11.2014 22:11
Chocholoušek
a přesto jsem proti, protože jaksi vidím dál než na špičku svého nosu. Opravdu? Těžko uvěřit! Co d…
Chocholoušek 11.11.2014 21:37
Chocholoušek
S tebou bych chtel stavet dvojdomek. Chytrej ses jak radio a zivi te rodice. Dik za pridani do ignor…
Radek 13.11.2014 12:28
Radek
Moje reakce na takovýto mail? Ctrl+D.
Dale Cooper 10.11.2014 19:07
Dale Cooper
Pravice V našem pravicovém ráji, dětem do hotelu zakaž vstup a tvoje podnikání je v háji, protože so… poslední
Mnauik 14.11.2014 22:29
Mnauik

Jakože se spoustou věcí má pravdu. S některými spíš ne a dramatizuje. Každopádně nechápu, co je cílem tohoto. Máme dělat revoluci? Máme se začít střílet jako na Ukrajině?
Pokud se bude chystat revoluce, pak bych rád udělal prohlášení, že jsem v žádné straně nikdy nebyl, ale v té, která revoluci vyhraje jsem vždycky chtěl být!
Pokud se bude střílet, rád bych si objednal 12x letenku do Dominikanské republiky (10 jich jako správný Čech následně prodám za víc, než jsem koupil)

Ne, fakt, co je cílem toho mailu?

Účelem je to, že si pan Kroupa myslí, jaké moudra vyplodil a těší se, jak to budou všichni sdílet a stane se známým.
Neřeší to samozřejmě vůbec nic. Každý, ale opravdu každý si umí na něco stěžovat, ovšem jít a začít něco dělat se chce málo komu.
Až pan Kroupa napíše, že zakládá stranu a má plán, co změnit k lepšímu, pak mu zatleskám a možná se i přidám.

Ten mail nie je zavazny ani zaujimavy. Je to vypich toho zleho, co priniesla demokracia.
Normalny clovek o tom vsetkom vie a nepotrebuje to takto bombasticky citat v jednom maily.
Na rozdiel od komunizmu mame nadej toto vsetko postupnezmenit.
Staci zacat javit zaujem, prestat sa hrat na vlastnom piesocku a ked sa mi nieco nepaci tak konat. Minimalna povinnost je volit, ak chcem viac mozem sa pokusit nechat sa zvolit alebo sa obciansky angazovat.
Alebo prestat zit podla hesla toto nie je moja vec, do toho sa ja starat nebudem. Veci verejne su vecou kazdeho z nas a politika je vec verejna.

Trochu mimo téma, ale zajímal by mě tvůj názor na zavedení dopravy vlakem zdarma pro děti, studenty a důchodce, co má u vás začít platit od 17.11.
Především:

- Počítají vaše dráhy s nárůstem kapacity? (dá se imho čekat velký zájem cestujících)
- Nebojíte se že značně přibude těch nepřizpůsobivých (staří bezdomovci, mladí Romové - bezdomovci si z vlaků udělají své nové trvalé bydliště, Romové tam budou dělat bordel)
- Zdarma to samozřejmě nebude a zaplatí to stát - to máte tak bezva rozpočet, že si to můžete dovolit?
- Pokud bude muset tolik prostředků padnout na cestování zdarma, zbude vůbec něco na modernizace tratí a vlaků? Nebo se hodláte zakonzervovat? Udělat si z vlakové dopravy "skanzen" ? (edit: naše dráhy vám prý půjčí 40 starých vyřazených koženek - no to je tedy vyhlídka..)

Tak ja jen, ze mi jeho chovani dost pripomnelo posledni radek v tomhle vtipu :-)

Myšička na louce si vrtá jamku. Jde okolo zajíček a říká jí:
"Myšičko, netrap se, půjči si od krtka lopatku."
Myšička jde za krtkem a když je čtyři metry od jeho brlohu, od krtince, říká si:
"Krtek je chrapoun, poví mi, že mi lopatku nepůjčí."
Jde dál a když je tři metry od toho jeho krtince, říká si:
"Ale ten krtek je opravdu strašný debil. On mi tu lopatku opravdu nepůjčí."
Jde dál a když je dva metry, říká si: "Ten lakomý blbec mi tu lopatku určitě nepůjčí."
A jde zase dál, už je jeden metr od krtince a říká si: "Hnusák hnusný, lakomý, nepůjčí mi ji!"
Přijde ke krtinci, zabouchá a když krtek otevře, zvedne cihlu, praští ho s ní do hlavy a říká:
"Tak si ji teda sežer!!"

Tiez si myslim, ze takyto jedinci za to asi ani nemozu.
Podstane je spravat sa ako v skutocnosti. Keby sa Chocholousek pokusa vmiesti do dialogu medzi mnou a niekym poslem ho do prdele, pripadne dostane facku ak by bol neustupny, keby sa bavi len so mnou asi ho zacnem ignorovat.
Nakoniec ak je takyto aj v skutocnosti je na podobne spravanie urcite zvyknuty;o).
Inak on nie je samonasieraci typ, jeho skor bavi nasrat protistranu.

Počítají vaše dráhy s nárůstem kapacity? (dá se imho čekat velký zájem cestujících)

Pokial viem nie, kedze vlaky chodia skor prazdne ako plne ide skor o naplnenie sucasnych kapacit

Nebojíte se že značně přibude těch nepřizpůsobivých (staří bezdomovci, mladí Romové - bezdomovci si z vlaků udělají své nové trvalé bydliště, Romové tam budou dělat bordel)

Myslim, ze nie. Zeleznicna policia sa dost nudila, zaradili ju pri statnu a uz dokonca vybera pokuty na cestach, takze si aspon konecne zacnu robit pracu, co maju.

Zdarma to samozřejmě nebude a zaplatí to stát - to máte tak bezva rozpočet, že si to můžete dovolit?

Vlaky zadarmo sa berie ako zaciatok predvolebnej kampane naseho premiera. Navyse to cisto popullisticky krok, ktory ma zakryt zvysenie dani pre podnikatelov a zivnostnikov (tesime sa) a v sumare chce stat zatazit ludia samozrejme viacej ako im da. Osobne to beriem ako cisty populizmus a krok, ktory nikam systemov samozrejme nevedie. Navyse stat uz roky dotuje zeleznice ako ciernu dieru a nie a nie ich dostat z cervenych cisiel.

Pokud bude muset tolik prostředků padnout na cestování zdarma, zbude vůbec něco na modernizace tratí a vlaků? Nebo se hodláte zakonzervovat? Udělat si z vlakové dopravy "skanzen" ? (edit: naše dráhy vám prý půjčí 40 starých vyřazených koženek - no to je tedy vyhlídka..)

Toto je dobra otazka. Namiesto dotacii nakladnej dopravy, ktora by mohla konkurovat tranzitnej po cestach, ci zvyseniu kultury vo vlakoch stat vynaklada prostriedky opat bezucelne, z mojho pohladu tam nevidim ziadnu metodiku alebo vyhlad do buducnosti. Po nas potopa.
Ak by som to mal zhrnut do jednej vety je samozrejme toto cestovne zdarma blbost.

Díky za vyjádření. :-)
Doufám, že tohle nikoho u nás nenapadne. ČD jsou teď imho docela stabilizované a mění stav pomalu k lepšímu - co mohu pochválit jsou nové regionální vlaky (žraloci), modernizované vagony v rychlících (postupně nahrazují staré koženky) a třeba nákup jízdenek na netu (pokud vlastním tu jejich kartu, tak stačí jen předložit ke kontrole). I když hodně tomu přispívá dotacemi EU ale budiž.
Přijít tohle, tak to bude zas 10 kroků zpět..

Tak ja som kedysi chodil pravidelne vlakom do BA do skoly a po rokoch som siel tento rok opat do BA (zrovna na VZ Poradne) a bol som milo prekvapeny.
Nove vozne, 220V pri sedacke, takze som bol cely cas na nete cez nb(cez mobilne AP, ale vraj niektore maju aj svoje vlastne AP), zachody splachovacie a ciste, ze sa tam clovek nebal umyt si ruky a dokonca za tie 2h cesty vlakom presiel 2x clovek s vozikom, kde mal bagety, sladkosti, pivo, nealko a pod....prioste taky maly bufetik. Bol som velmi milo prekvapeny viac by som uz ani od vlakov nepotreboval keby bol kazdy takyto.
Ale jedna lastovicka leto nerobi.

To se tedy divím, že ten vlak nebyl plný těch "nepřizpůsobivých bezdomovců", či důchodců, kteří si z těch vagónů měli dle naší "pravicové reprezentace" udělat obývací pokoje! Ale jedna vlaštovka léto nedělá. Jen počkej, až se to ti bezdomovci a cikáni dozví! Takový Šamponek se starou Blažkovou se už určitě nemůžou dočkat na pohostinnost ČD :-D

To je přece jednoduché, ne?

Kdyby byl fleg často vlakem jezdící důchodce, bez dalších příjmů, asi by to uvítal. Když už není student a do důchodu má desítky let, klidně může nesouhlasit, nemá to jak využít.

Prý je na Slovensku jakási podpisová akce proti. Kolikpak lidí, kteří mají možnost slevu využít, ji podepíše? Bližší košile jak kabát - i když vykládat někde na fóru se dá cokoliv.

--------
Můj "postoj": kdyby k něčemu podobnému došlo v ČR: vlakem nejezdím a nepočítám, že v důchodě začnu, nikdo z mých nejbližších (student/důchodce) také ne, tak bych klidně byl proti.

Principiálně fakt nevím. Vždy se něco ze společného dotuje jen někomu. Kdyby toto padlo, nepotřebujeme stát.

Proč mám sponzorovat rodičovský příspěvek, když já dítě nemám?
Proč mám sponzorovat sport, když mě nezajímá?
Proč mám sponzorovat armádu na obranu před východem, když si přeji návrat CCCP?
Proč mám sponzorovat dálnice, když po nich nikdy nepojedu (nemám auto)?
Proč mám sponzorovat vysoké školy, když jsem kopáč a mé děti budou také jen kopáči?
Proč mám sponzorovat odboráře, že mají jakousi organizaci a jejich příspěvky krátí jejich daně?
Proč mám sponzorovat lidi s hypotékami, kteří mohou legálně okrást na daních stát o desítky tisíc kaček, když já bydlím jen v nájmu a stát se na mě vy..kaká?
Takových "proč" vymyslíme tisíce.

Takže asi něco mezi ;-)
A rozhodovat bude obecně u každého košilokabátní logika.

Díky za odpověď. Já mám problém s tím, že se dotují zbytné věci. Jenže určit, co je nezbytné, se nějak úředníkům nechce. Uvědomují si, že moc jsou peníze a oni s nimi disponují. Proto se taky státu nechce definovat např. sociální bydlení.
Samozřejmě, že platit něco ze skolečné hromádky se bude vždy, stát má zajistit kupříkladu bezpečnost. Otázkou je, jestli současný stav je ten správný (je 20000 vojáků moc, nebo málo?).
Za sebe bych ale preferoval zrušení některých dávek (kupříkladu ten rodičovský příspěvek) a ponechání více peněz v kapsách těch, kteří si je vydělali.

Přesně nad tímto jsem se zamýšlel taky a došel jsem k názoru jak píše Kurt. Byl bych pro nechat více peněz v kapsách lidí (podívejte se někdy na položku na výplatní pásce "Superhrubá mzda" a následně kolik vám dojde na účet a to za vás ještě zaměstnavatel něco odvede... Teď si představte, že by polovinu toho co jde státu, zůstalo vám na tom účtu.) a nechť si každý z větší části financuje to, co potřebuje (motorista silnice, rodič dítě, ten kdo sere na ústní hygienu zubaře atd.) nebo ho zajímá (sport, zájmové aktivity, kroužky, umění, film atd.)
Jenomže společnost toto bohužel nechce, zatím je stále naladěna více na "přerozdělování", koneckonců i proto, protože se to lépe poslouchá a "někdo" to zařídí... Kolik vlastně stojí jenom ta samotná agenda toho přerozdělování, už je tak nějak nad možnosti chápání většiny obyvatelstva a ochota stát se finančně gramotnějšími prostě není...

Takže tak...

Byl bych pro nechat více peněz v kapsách lidí

Tak nějak z dvacetileté zkušenosti vlády českých kapitalistů nevěřím, že by ty peníze, co odvádí zaměstnavatel státu skončily u zaměstnance ;-)
Tuším, že to byla ODS, co chtěla zprivatizovat silnice. Co kilometr závora a výběr mýtného. Než by se člověk dostal autem do práce, bylo by po šichtě a než z práce, tak po výdělku :-D

Kdyby s tebou měla diskuze za mák smyslu, tak bych ti to i vysvětlil, oni na to opatření jsou aby jednak ty peníze v těch kapsách zůstaly, což je koneckonců i v některých státech na světě vidět a i aby fungovalo to, že si každý bude z větší části finanacovat to, co potřebuje, provozuje, využívá...

Jenže na co krmit trolla který o to nestojí a jen provokuje? Proč pořád reaguješ? Jediné co mě těší, že už jsi tady snad konečně po těchto posledních výstupech odepsaná veličina a že už i ti nejvytrvalejší pochopili, že je to marný, je to marný, je to marný!

Neodvážil bych se tvrdit, že zaměstnanec dostává práci od zaměstnavatele. Když už, tak si zaměstnavatel kupuje zaměstnancovu práci.
Ovšem ve smyslu, že zaměstnanec může existovat pouze v případě, že existuje zaměstnavatel, má Prasak pravdu.
Neexistence státu existenci živnostníka, podnikatele (tedy toho, kdo se živí tím, že jakoukoli svou práci, či výsledky své práce, prodává přímo spotřebiteli) nevylučuje.
Zaměstnanec prodává zaměstnavateli (svou práci), zaměstnavatel státu prodávat nemusí.

Ale jistě že byly.

Psal jsi, že živnostník dostává práci od státu. Podnikáme s manželkou od roku 1990 (zásadně bez zaměstnanců!) a od státu jsme nedostali ani za korunu zakázku. Od žádné státní organizace. Výhradně od jiných podnikatelů. Když ti cejna napsal, že je to kravina (což při své inteligenci jistě víš), celé jsi to neumně převrátil jinam :-)

Neulevil jsem si. Nemám od čeho, jsem celkem spokojen.

Presne toto ma teraz napadlo, ked som si cital nove prispevky. Co prispevok to maglajz, nic podnetneho, len neustale podpichovanie ja proti vsetkym. Ano to je jeho styl, ale preco mu tunajsi skuseni diskuteri na to skacu a maju potrebu mu stale nieco vysvetlovat? Ved vedia, ze je to strata casu.
Ja som sa rozhodol dokonca radsej nereagovat ani na jeho pripadny prispevok k veci, pretoze by mohol nadobudnut dojem, ze je tu vitany a opat nas zacat obstatnovat svojimi duchaplnostami.
Je to nieco podobne ako sklzil kurelea (ci ako sa vola), ktory reaguje na poradni sice iba obcas, zato viem, ze cita poctivo a len caka na prilezitost vo vlakne, kedy to vsetkym ludom stojacim za poradnou zase raz nanda, co uz je IMHO uchylka zrela na doktora. Nic podnetne uz snad roky nenapisal.

Si raději přiznej, že nesnášíš kritiku. Jen co jsem napsal na ty tvoje bláboly, že Putin chce podle tebe rozpoutat 3. světovou, že je to blbost, už byl oheň na střeše!

zato viem, ze cita poctivo a len caka na prilezitost vo vlakne

Ty se bavíš tím, že šmíruješ jeho IP adresu? Co se stalo, že ho nenávidíš? Taky ti "nastavil zrcadlo"?

Čtu to, neboj se. Situace se má ale tak, že když odříznu tebe, zmizí i 90% útoků od ostatních uživatelů. Hádej proč.
Jo, uznávám, že stačí, aby lidi uviděli "Chocholoušek" a jsou nabroušení. Ale to je problém, který jsi vytvořil ty, žádný náčelník za něj nemůže.
Přemýšlej, co nedemokraticky udělám.

Co na to říct, pane kapitáne? Vůbec nevím, o čem mluví...

Jen tak pro zajímavost žádám o ukázky příspěvků, které nebudeš posuzovat jako osobní útoky a které jako osobní útoky posuzovat budeš, protože jsi nejsem jist tvou objektivitou. Zatím jsem bral nepotrestané osobní útoky na mě ze strany moderátorů, rádců a uživatelů jako normu pro Debaty. Jestli to ale chceš brát jako "kopněte si do Chocholouška zdarma", pak znovu nechápu, jak ses mohl stát moderátorem.

To je prdel, to tady cist. Sem asi zacnu chodit castej, do doby, nez chytnu ban. Vidim, ze treba pikobelo se uz profiluje jako blizky kamos kachni tlamy - madla.

Tak byt neoblibeny v kolektivu neni nic spatneho. Andel by v kolektivu certu taky oblibenej nebyl. Stejne jako bila vrana mezi cernyma, takze pokud je nekdo neobliben v kolektivu imbecilu, je to pro nej dokonce pocta.

Zatim mate na chocholouska milion kecu, ale nikdo mu na primitivni otazku nedokaze odpovedet. Napriklad tohle:

Proč odmítáte jednotná pravidla pro všechny?

Na tom dotazu neni nic vysiracskyho a proc vlastne neodpovite? I malymu decku je to jasny, protoze ti chytrejsi z vas si uvedomuji, ze pro pepika neplati to, co pro tonika a chocholousek i ja mame pravdu, kdyz rikame, ze "pravidla" plati jen pro neoblibene v kolektivu:). A to moc dobre okecat nejde. To jde jedine zabanovat. Takze sup kluci a banujte. Mate tady minimalne 2 lidi, kteri vam nelezou do prdele. Ficka nebo jak se jmenoval to uz asi vzdal. Hledat ho v diskuzi nebudu. V 99% pripadu totiz prvni zacinate urazet vy - mluvim z me zkusenosti - takze neoblibeni se jen prizpusobili. Ja vzdy branil ty chudaky, co maji pc jako konicka a tady je urazite hlava nehlava. Teprve pak jsem zacal vracet stejnou minci.

Toto je nejvetsi prdel z celych debat

snad jen nekrmit.

A krmite a krmite a krmite a krmite a krmite. To by se jeden posral, jaky ze sebe delate inteligenty, jak se nenechate vyprovokovat, jak nebudete reagovat a skoro vsichni - do jednoho - jste jen banda tupych zvanilu, protoze reagujete a reagujete a reagujete a reagujete.

To je prdel citat teba, pretoze je to prispevok ala CHocholousek.
Kopec urazenej jesitnosti a kydov na ostatnych, nic konstruktivne, nic zaujimave, nic podlozene.
Co furt trepete o vranach? Co zase delite svet na ciernobiely a kto nie je s nami je proti nam? Sem chodi mnoho ludi, s ktorymi sa nazorovo nezhodnme, do riti si navzajom nelezieme a fungujeme. Preco dokazem fungovat s 20 ludmi nazorovo, vekovo, povahovoa a neviemakoeste odlisnymi, ale s jednym dvoma nie?
Toto je presne to, co si mi pisal inde...a nemas nahodou pocit, ze si stratil sebareflexiu? Pozri si obcas svoje posledne prispevky, co curelu alebo Chocholouska na poradni. Okrem takmer az nenavistnych tlachov nic k veci. A vzdy nejaky konflikt.
Tu je to rovnake, vsetci sa normalne hadaju, deli sa to tu na pravicu a lavicu a neviem co este, ale 1-2 musia byt vzdy proti vsetkym a robit rozbroje?
Po nutenom odchode psychicky naruseneho jedinca nam tu zostal mozno trosku menej, ale tiez naruseny Chocholousek, ktori sa neznesnie s nikym. Jeho prispevky si cital? Co tam vidis? Informaciu? Podnet? Nieco zaujimave? Su vtipne? Bavia vobec niekoho?
Aby som mohol pripustit moznost, ze vsetci ostatni sa mylia a naopak Chochol a ty ste blizsie k objektivnej pravde by vas statisticky malo byt viacej. Ale nie je tu Chochol proti vsem a potom si tu ty, ktory si s nim, ale len z dovodu, ze ty si tiez proti vsem, ale este z poradne, takze uz z principu musis stat spolu s nim.
Pravidla su jednotne, pravidla posudzuju ludia a tym padom nikdy nebudu 100% objektivne. Ale nestavaj nas laskavo do pozicie nejakej sekty, ze tu drzime vsetci spolu a spikli sme sa proti vam momentalne 2 slusnym ludom.
A teraz podla mna najzakladnejsia otazka a jedina dolezita.
Preco chodis medzi ludi, ktori ti podla teba ublizuju, su to hnusne cierne vrany, co drzia spolu, nemaju jednotne pravidla pre vsetkych a vobec vsetko tu je zle a zhnite. Preco? Nie je prirodzene a zdrave medzi takuto zberbu nechodit? Nie je naopak prejav choroby to, ze sa sem opakovane vraciate?
Myslim, ze ty mas este sancu nieco zo sebou spravit, pri Chocholvi by zabrala mozno chemia, inak mu moc sanci uz nedavam.

a přesto jsem proti, protože jaksi vidím dál než na špičku svého nosu.

Opravdu? Těžko uvěřit!

Co důchodci, kteří na stáří nemohoucí, okrádáni mladými a perspektivními šmejdy, zničeni tím zrůdným komunismem a socialismem si mají počít? Proč jim neumožnit mít na sklonku života radost z jízdy zdarma místo exekucí z jízdy "na černo"?

S tebou bych chtel stavet dvojdomek. Chytrej ses jak radio a zivi te rodice. Dik za pridani do ignoru. On ti to urcite nekdo praskne. Fakt bych si rad nekdy pockal u toho nadrazi, az bys jel a rekl bys: "Ne, ja nechci slevu zadarmo, vidim si dal, nez na spicku nosu", a zaplatil bys:). Valim se smichy a dlouho jeste budu.

Ja uz jsem pochopil, kde se tady vzalo tolik tukanu. Docela totiz verim tomu, ze ve skutecnym zivote jste zcela odrovnani a tak si lecite mindracky tady na obycejnych lidech. Znovu jen pripomenu, ze normalni clovek nema chut ani sanci byt 24h na poradne a placat o pitlovinach. Stejne tak to ale nechapu u chocholouska. Takze to docela dobre vidim na obecnou diagnozu nerd. Duchodci ziji zivot v salinach a ve slevach a vy ho zijete na poradne.

Pravice
V našem pravicovém ráji,
dětem do hotelu zakaž vstup
a tvoje podnikání je v háji,
protože soud je tupý jako dub!

Ty jsi jen tupá ovce
a já, stát, jsem tvůj šéf,
modli se k mocné stovce,
tou zaplatíš náš chlév.

A ty zmrde se podřiď,
budeš lízat Kalouskovi řiť!

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru