Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Naftové motory- dnes a dříve- názory, zkušenosti-kultovní vozy doby

Zdravím,
napadlo mne otevřít diskuzi o pohonných jednotkách našich vozítek, především tedy dieselových, rád bych udělal takové srovnání jaké jsou diesely ale i celkově auta-jejich kvalita, zpracování, spolehlivost, údržba.. dnes a jak tomu bylo dejme tomu před 20-30 lety. Rád bych o tom podebatoval s ostatními můžete se podělit o nějaké zkušenosti případně přidat obrázek nějakého kultovního vozidla 80.-90. let ale samozřejmě i nová auta, poté můžeme srovnat starý model s tím dnešním moderním a to z více stran. Bavit se můžeme i o zážehových jednotkách. Průběžně budu reagovat na odezvy a též se podělím o nějaké zkušenosti. :-)

Předmět Autor Datum
Správně má být vznětový motor použit jako na obrázku. Pozn.: Ono je to jako se vším. "Costování" a k…
ms 31.07.2014 16:06
ms
Čím více komponent, tím více možností podělání a nefunkčnosti. Přesně tak. Proto byl můj nejoblíben…
greyhound 31.07.2014 20:07
greyhound
Přesně tak čím méně složitostí tím to je samozřejmě lepší, dnešní motory typu TDI, TDCI, HDI, D, CDI…
Alab 31.07.2014 20:56
Alab
Medvěd? 300D?
Dale Cooper 31.07.2014 21:15
Dale Cooper
Tak tak klasický před komory bez turba, je jedno jestli R4,R5,R6 tohle nic nepotřebuje a vydrží hodn…
Alab 31.07.2014 21:17
Alab
Vypadá to na W124, to mělo 69 kW, ne? To jsou nesmrtelné motory...
Dale Cooper 31.07.2014 21:20
Dale Cooper
Přesně tak stará dobrá W124, mám aktuálně dvě jednu právě 250D 69KW do roku 89 tuším byla i 66KW ver…
Alab 31.07.2014 21:29
Alab
Sice se na to rádo nadává, ale v práci jsme měli Transita s motorem 2,2 TDCi (103 kW), který měl nal…
Dale Cooper 31.07.2014 21:19
Dale Cooper
Může mi někdo říct, jak je možné, že když tuto debatu zahajoval proslulý Outlast83O, že je tady teď…
IQ37 31.07.2014 22:38
IQ37
Nestačím toho zmrda mazat, spamuje jak urvaný (ban bez efektu - další vykurvenec vyblitý z prašivé m…
mif 31.07.2014 22:45
mif
No to beru. Já jenom, že zůstal původní název debaty a to mě zmátlo. Trolla mám zálohovanýho! :-D
IQ37 31.07.2014 22:47
IQ37
Ten blb, co to tu zasvinil například obrázečky šlapacího autíčka? Nevidím v jeho debilních příspěvcí…
ms 31.07.2014 22:48
ms
pokud diesel, tak jednoznačně dvanáctiválec Tatra! :-D Ten zvuk vzduchem chlazeného motoru, to je p… poslední
touchwood 02.08.2014 13:28
touchwood

Přesně tak čím méně složitostí tím to je samozřejmě lepší, dnešní motory typu TDI, TDCI, HDI, D, CDI a jiné to jsou záležitosti v průměru tak 200tk a pak nějaká rozsáhlejší investice, za mě je největší držák a bezúdržbový motor toto:[hqdefault.jpg] fotka konkrétního motoru mi nejde nahrát, který mám v autě najeto 780 000 km nejspíš poctivé, ráno příjdu nažhavím, otočím, nechám chvíli klapat a jedu, nic to nepotřebuje je to jednoduchý že si na tom doma udělám co chci, na dnešní dobu je to primitiv.. za to dnes s každým nesmyslem do servisu a na diagnostiku..

Přesně tak stará dobrá W124, mám aktuálně dvě jednu právě 250D 69KW do roku 89 tuším byla i 66KW verze bez eko ventilu a a pak má kluk 250D 20V 83KW a to už jede trochu obstojněji a je to kultivovanější, spolehlivost na podobné úrovni má to taky skoro půl míče ale ten motor nemá chybu, zdravý zvuk, nekouří, táhne hezky.. Transit mám taky 2.5TD- taky pul milion ale už začíná občasně zlobit elektronika..

Sice se na to rádo nadává, ale v práci jsme měli Transita s motorem 2,2 TDCi (103 kW), který měl nalítáno 450 tisíc. Jenže - není to 450 tisíc nějakého strejdy, co jezdil akorát po autobahn a servisoval to ve značkovém servisu. Byl to služebák, na kterém se vystřídal kdekdo a jako se služebákem se s tím zacházelo.
Párkrát jsem s tím jel, prázdné to jelo jak hovado, výkon byl znát. Motor a celé auto šlapalo jak Švýcary.

Může mi někdo říct, jak je možné, že když tuto debatu zahajoval proslulý Outlast83O, že je tady teď nahoře nějaký Alab? A když tady někdo smaže v tématu nějaké odpověďi, tak by bylo "normální" o tom zanechat alespoň zmínku? :-/

Nestačím toho zmrda mazat, spamuje jak urvaný (ban bez efektu - další vykurvenec vyblitý z prašivé matky a syfilitického fotra, který si libuje v anonymizéru). Když odmáznu příspěvek, vezme to s sebou i podvlákna (odpovědi), takže se ti za ten obrázek trolla omlouvám. Ber to jako zmínku. Anebo si to zkus sám... (mif)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru