Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Auta vašeho života

Jakými vozy jste za svůj život jezdili, vlastnili, nebo dlouhodobě užívali?

Moje historie:

Škoda 100 - naboural a opravil
škoda 120 - naboural a vyšrotoval
Golf II 1,8 66kW - jako mladej jsem se s ním vyřádil, i když jsem to musel každou chvilku opravovat
Daewoo Nexia - licencovanej Kadet, tohle auto jsem neměl ani trochu rád, nosilo smůlu. Okolnostmi nucenej odkup, jinak bych to nikdy dobrovolně nechtěl.
Octavia I Combi 1,6 74kW, LPG - kombík, pro rodinu nutnost
Citroen C3 Picasso - současný samohyb, srdeční záležitost

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Avia, V3S, Škoda 706, Liaz, Tatra, Š 120. Jezdím dopravou, s autama jsem skončil.
IQ37 05.07.2014 13:59
IQ37
Škoda 706 Barča?
Dale Cooper 09.07.2014 21:48
Dale Cooper
Zaspal jsem. Mates. nový
IQ37 30.07.2014 16:35
IQ37
Takový? [265-mates-jpg] nový
Dale Cooper 30.07.2014 19:09
Dale Cooper
Jo a taky bikran na kontejnery. nový
IQ37 30.07.2014 21:07
IQ37
to je krása!! Ještě hezčí byly ty starší, chromované budky. edit: [tt2012rthp.jpg] poslední
touchwood 03.08.2014 14:42
touchwood
Tak jestli to někoho bude zajímat: Wartburg 1000 - nejnovější verze z těch starých co se k nám dováž… nový
Yarda 16.07.2014 08:58
Yarda
Nu tak čím začít: první byla asi klasicky Škodovka 1000 MB, před tím jsem lítal spíše na motorkách p… nový
Alab 20.07.2014 11:41
Alab
Mam krátkou historii omlouvám se jsem moc mladý :) Kia Picanto lx 2007,1 45kW - moje první auto jez… nový
Lacos 22.07.2014 21:49
Lacos
Proč se omlouváš? Každej byl jednou mladej. K autům - co ti přijde motorově lepší, to papírově silně… nový
Prasak 22.07.2014 21:55
Prasak
Já si myslím, že asi ta Kia. Ale zase dražší opravy, málo místa, kdyby mě někdo nabořil tak to sešro… nový
Lacos 22.07.2014 22:07
Lacos
nemyl se, ta 10 let stará fábka se velmi jednoduše rozpůlí jak meloun, už jsem pár takových viděl. J… nový
touchwood 23.07.2014 22:10
touchwood
Tak to čumim. O.o nový
Lacos 23.07.2014 22:16
Lacos
Přesto jediný, kdo při nehodě utrpěl zranění, byla nakonec srna, která se ke srážce připletla. Tak… nový
Mayhem 24.07.2014 08:46
Mayhem
Ja som mala najprv malu fabiu, ktora sa však chudatko totalne rozpadla - musela som sa jej zbaviť a… nový
kate.rose 30.07.2014 13:41
kate.rose
Nechceš umejt aj to moje heblo? Myčka to sice opláchne, na kam se kartáče nedostanou, zůstávají mrak… nový
Prasak 30.07.2014 16:08
Prasak
Strašne by som chcel mať toto auto je nádherné, vždy som po ňom túžil a ja ako starý 42 ročný skúsen… nový
Outlast83O 31.07.2014 16:47
Outlast83O

Tak jestli to někoho bude zajímat:
Wartburg 1000 - nejnovější verze z těch starých co se k nám dovážely. koupili to rodiče, po 32 letech to koupil někdo kdo s tím pak ještě jezdil (jednou jsem ho zahlédl a poznal podle SPZ, přestříkaný jinou barvou)
Š 100 - tchán na důchod vyměnil byt (jako voják z povolání se dostal do Košic) - dohodl se, že když mu uvolním garáž, že jeho škodovku mohu taky používat - tak asi na úrovni toho wartburga (byl jsem u něj zvyklý, že když jedu 90 a přišlápnu plyn, tak trochu zrychlím, škodovku to celkem nezajímalo), pak ji prodal a koupil od švagra
Š 120, tu jsem hodnotil jako o třídu výše. Když jsme se jí zbavovali, nikdo ji nechtěl koupit, tak šla na ekologickou likvidaci.
Renault Thalia 7 let - když škodovce končila technická kontrola, uvažovali jsme, jestli do ní vrazit pár peněz, aby ještě prošla nebo koupit něco novějšího. Jezdila dobře, ale už byla dost prorezlá tam co to nebylo vidět, i když jsme se snažili ji udržovat ošetřením spodku a dutin, asi v ní byly dutiny, kam se ta nástřiková hmota nedostala ale voda a sajrajt ze silnice ano. Uvažovali jsme o nějakém slušnějším ojeťáku tak do 170kKč. Po autobazarech jsme tehdy viděli buď auta co si jejich majitelé představovali, že za ně utrží tolik, aby si koupili nové auto a ještě jim zbylo na benzín nebo naopak taková jen je nabrat na vidle a odvézt do šrotu. Pak jsem jel kolem thalie s nápisem "již od 163000Kč" vystavené u benzínové pumpy. Tak jsem se byl v prodejně zeptat, jestli v tom není zakopaný pes - byl, ta cena platila jen s výýýýhodným financováním, ale manželce se líbil a nemusel jsem řešit, jestli nám ho přihlásí (to se stalo kolegovi co si koupil ojeťáka kde předchozí majitel namontoval motor co tam neměl co dělat a když to kolega chtěl reklamovat v bazaru co to koupil tak se mu bazarník vysmál), jestli nám ho neseberou jako kradené (to se stalo jinému kolegovi), přetočený tachometr, utajené havárie a další chuťovky co se prý u ojeťáků mohou vyskytnout. Jsem s ní spokojený, hodnotím ji o třídu výš než Š120. Předtím, než jsem se definitivně rozhodl jsem absolvoval jako spolujezdec služební cestu ve fábii asi 400km, pravda, nebyla to současná verze, a dospěl jsem k názoru, že něco takového mi nesmí do baráku.
Pokud někdo vozí nos nad tímto typem - byl levnější tak o 50 - 100 tisíc než fábie s podobnou výbavou (m. j. klimatizace, výborná věc v těchto pařácích, už bych auto bez klimatizace nechtěl), motor 1,2 - chtěl jsem 1.4, ale ukecali mne, že typ s podobnou výbavou, ale slabším motorem mají na skladě a že ten motor stačí, pokud nebudu tahat těžké přívěsy, skutečně pro mne stačí, ale pokud bude na dálnici povolená rychlost 160, s tím by problém nebyl, ale už bych neměl rezervu výkonu na předjíždění. Pokud by někdo vozil nos po emblému výrobce, tak lepší unda na kapotě nežli okot za volantem.
Jak tu někdo psal, že jsou ti co se večer modlí ke koncernovým vozům, to bych neřešil, když se začtu do diskusí kolem aut, tak mi připadá, že každý lišák chválí svůj ocas.
A ještě mám v garáži ČZ 175/477/7, loni jsem ji protlačil skrz STK, nějak jsou s ní problémy, asi tam byl starý benzín a nabobtnalo těsnění v palivovém kohoutu, benzín je tam čerstvý a těsnění jsem sehnal nové, ale nemohu se dokopat k tomu, abych se jel projet.
A svého času jsem jezdil i na vypůjčených pionýrech - když jsem si zvyknul na ČZ a sednul jsem na pionýra, měl jsem divný pocit - přede mnou nic, pode mnou nic.
A jak je teď u frikulínů módní výraz, kolik toho nalítali po silnicích, tak já jsme nalítal asi 90 hodin s tímhle http://cs.wikipedia.org/wiki/Let_L-13_Blan%C3%ADk ve vzduchu. Ale už je to tak dávno, že to asi bude promlčené.

Nu tak čím začít:
první byla asi klasicky Škodovka 1000 MB, před tím jsem lítal spíše na motorkách první na pístu, pak tři a půla
dále to byli auta jako Zastava 101, hromada Fiatů 127, 127 Coupe, Uno 2x benzín jedno v naftě, dál určitě Trabant, Wartburg a pár dalších aut, který se dali do kupy a následně se ziskem v té době prodali (80. léta)- to platí i pro ostatní zmíněný. Pak přišla éra hvězdy na kapotě- první piáno 200D, druhý uděláno to stylu Bonny a Klid, též bíle jako první motor 300D, v 90. letech první W124 250D taky bílá vydržela 15 let s nájezdem 850 000 km šla pryč byl to rok 87, pak jedna velká chyba a to BMW dva kusy první 525TDS a druhý na čemž se dalo kupodivu něco vydělat 530D v top stavu já první majitel v ČR, oba Touring, mezitím cca 3 týdny Golf auto na krátkou dobu něco se udělalo a šlo do světa byla to sportovnější verze GTI- též hloupost, nyní návrat k YoungTimeru W124 v garáži aktuálně dva kusy opět 250D ale novější model plasťák 1992 a krasavce E124 z roku 1993 250D 20V + auto do města, na zimu,neskutečný držák VW POLO 86C (1993).
Transity a náklaďáky vypisovat nebudu + pracovní stroje ;-)

Mam krátkou historii omlouvám se jsem moc mladý :)

Kia Picanto lx 2007,1 45kW - moje první auto jezdil jsem s ním od zaří 2013 do května tohoto roku asi, furt ho vlastním, nacpe se všude, ale nejezdím s tím.
Škoda Fábia I. 2004, 1.2HTP 40kW - jezdím teď od května tohoto roku zatím spokojenost nehodlám měnit pokuď to nezbořim nebo mi to někdo nečapne.

Proč se omlouváš? Každej byl jednou mladej.
K autům - co ti přijde motorově lepší, to papírově silnější Picanto, nebo ta nejslabší Fabia na trhu? Možná su zaujaté, ale tak slabý motory do aut stejné třídy dávala snad jen škodovka.

Já si myslím, že asi ta Kia. Ale zase dražší opravy, málo místa, kdyby mě někdo nabořil tak to sešrotuje jak papír, ale divný je, že snad i větší spotřeba, ale palubovka u fabky asi lže. Jsem spokojenej s tou fábii, sice to neni trhač asfaltu, ale stačí to.

Ja som mala najprv malu fabiu, ktora sa však chudatko totalne rozpadla - musela som sa jej zbaviť a teraz mam maleho červeneho Smartíka, ktorého milujem uplne najviac! :D Môj priatel je dokonca automechanik a stale mi smartíka "tuninguje :D teraz mi preň kupil paradnacku autokozmetiku - :D cez vikend umyvam! :D

reklama smazána. (touchwood)

Nechceš umejt aj to moje heblo? Myčka to sice opláchne, na kam se kartáče nedostanou, zůstávají mraky bordela. Prahy na dveřích jsou hnědý od prachu.

Strašne by som chcel mať toto auto je nádherné, vždy som po ňom túžil a ja ako starý 42 ročný skúsený zo života, čo si zaslúžim samozrejme za to, kolko som sa za celý život nadrel nejaký moskvič takýto v takej farbe....... nie tieto moderné shity viz zde

Škoda 100  
škoda 120 
Golf II 1,8 66kW 
Daewoo Nexia 
Octavia I Combi 1,6 74kW, LPG 
Citroen C3 Picasso 

[auto_stare_srot.jpg]

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru