Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Auto blbě parkuje. Nechat nebo nenechat odtáhnout?

Ráno jsem se kouknul z okna, jestli mám volný výjezd z garáže a zase nemám. Tohle se mi v poslední době stávalo často. Tak jsem si na vrata přidělal cedulku "Děkujeme vám, že nám necháváte volný výjezd z garáží" a situace se dost zlepšila. Ale jak vidět, úplně blbuvzdorné to není. Radil jsem se s městskými policajty, prý jim v takovém případě mám zavolat a oni tam pošlou odtahovku (otázka je, proč městský policajt občas kolem neprojde a nedá za stěrač cedulku, na náměstí a vybraných lokalitách jsou pečení vaření a rozdávají botičky a pokuty až se z nich kouří). Tahle lokalita není až tak přecpaná a popojet o metr nebo dva, případně najít si jiné místo není takový problém. Tenhle šmudla se mezitím odkudsi přikutálel a odjel. Ale pokud se mi to zase stane, a já budu potřebovat nutně odjet, mám zavolat odtahovku? Pokud ano, tomu řidiči způsobím problém, časový i finanční. Poblíž je veterinární ordinace, třeba někdo potřebuje urgentní péči pro svého čokla co měl v noci kašlíček (ale to není až takový problém, tak tam zajdu a zeptám se, kterej ... mi to zase blokuje výjezd) a nemocnice co tam teď omezili možnost parkování a to problém je, protože tam řidič může strávit celé dopoledne a hledejte si ho po celém špitále - kdyby aspoň, pokud výjimečně není jinde místo, nechal za sklem na sebe mobil.

[NuYUt.jpg]

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dnes jsem šel kolem téhle cedule a všimnul jsem si, že na alfanumerickém řádkovém displeji pod čísly…
Yarda 07.03.2018 14:00
Yarda
Tohle se nikam neodesílá, je to jen varování pro toho řidiče. Na druhou stranu to jasně ukazuje, že…
rokator 07.03.2018 23:24
rokator
Naštěstí s tím, jak se vyvíjí technika, se vyvíjí i antitechnika, takže "jejich" vlhký sen o 100% ko…
Roker 07.03.2018 23:42
Roker
Mno, a víš, že už se na tu dobu těším? Že se budu moct svézt odkudkoli kamkoli v jakoukoli denní či…
JR_Ewing 08.03.2018 11:12
JR_Ewing
Já řídím velmi nerad a vůbec mě to nebaví/neuspokojuje, takže se těším taky :-) Jen bych byl rád, a…
L-Core 08.03.2018 20:11
L-Core
Ten fórichtuňg se zove osobní řidič a dá se koupit za pár set, ale vydrží akorát tak pár hodin a pak…
Prasak 08.03.2018 23:16
Prasak
No právě. A navíc, jako šofér typu "strýc s klobúkem a platem vajec na zadním sedadle" mám raději k… nový
L-Core 11.03.2018 10:46
L-Core
Tak zase jeden vůl -tedy spíš jedna slepice, jak jsem vypozoroval, takhle blbě parkují spíš ženské.… nový
Yarda 18.05.2020 09:06
Yarda
Je to tak trosku o inteligencii a ohladuplnosti. nový
fleg 18.05.2020 09:45
fleg
Takovy auticko by slo odtlacit za roh, pokud tam nema rucni brzdu. nový
RedMaX 18.05.2020 19:31
RedMaX
Neznám moc lidí, co parkují auto bez brzdy, nebo alespoň bez zařazenýho kvaltu. nový
Prasak 18.05.2020 20:42
Prasak
V tom pripade bych mestaky volal okamzite. Zaparkovat nekomu auto pred vraty a zatahnout rucni brzdu… nový
RedMaX 18.05.2020 21:42
RedMaX
To je fakt debilní ženská, denně někde parkuji, ale abych zaparkoval před garáží, takovej debil fakt… nový
jezekhifi 30.05.2020 18:52
jezekhifi
Nejlepší je výše uvedená hláška: Mám obavu, že pokud tam není zákaz zastavení/stání, tak to trestné… poslední
usak 05.01.2021 13:36
usak

Dnes jsem šel kolem téhle cedule a všimnul jsem si, že na alfanumerickém řádkovém displeji pod čísly, kde se obvykle zobrazí nápis "ZPOMAL" nebo "DĚKUJEME" některým autům krátce problikne jejich RZ (asi těm co překročí povolenou rychlost, ale nestačil jsem to sledovat). Předtím jsem si toho tady (dost často tamtudy jezdím) ani jinde ještě nevšimnul.
Nevíte někdo, co je to za hifikundaci? Hlásí se to někam? Nebo je to jen takové BUBUBU, aby si příště hříšníci dali pozor?
[616-radar-jpg]

Naštěstí s tím, jak se vyvíjí technika, se vyvíjí i antitechnika, takže "jejich" vlhký sen o 100% kontrole v čase a prostoru je zpomalován, ne však zastaven...

Osobně si myslím, že se ještě dožiju v podstatě zákazu řízení aut. Budou povinné elektrické autonomy a na dálkových trasách to povedou "pivoti" v podobě například profesionálních řidičů (za něž se "připojí" několik aut), což už je v uvažování myslím ve Švédsku (kdyžtak mě opravte) a časem to bude fungovat zcela autonomně. Málem bych zapomněl, to vše samozřejmě "ve jménu bezpečnosti"! No uvidíme, třeba si tady o tom za 30 let pokecáme... :-D

Mno, a víš, že už se na tu dobu těším? Že se budu moct svézt odkudkoli kamkoli v jakoukoli denní či noční dobu, bez ohledu na jízdní řád, aniž bych u toho musel věnovat pozornost řízení a nebo si nemohl dát skleničku vína?
Jakmile dojde k penetraci autonomních aut v nějaké větší míře, třeba nad 30%, pak stačí, aby si někdo udělal důkladné statistiky nehodovosti a v drtivé většině případů bude společný viník - člověk. No tak se vytvoří legislativa a lidem se zakáže řídit ve veřejné dopravě. Řízení auta zůstane jako koníček, jako dnes například jízda na koni. Dřív měl koně doma téměř každý a uměl na něm jezdit úplně každý.

Já řídím velmi nerad a vůbec mě to nebaví/neuspokojuje, takže se těším taky :-)

Jen bych byl rád, aby stačilo si za pár set koupit nějaký forrichtung, který bych dal do Favorita a ono by to fungovalo. Vrážet peníze do dalšího střepu se mi nechce a jezdit taxálem nebo něčím takovým autonomním, na to jsem lakomý..

Tak zase jeden vůl -tedy spíš jedna slepice, jak jsem vypozoroval, takhle blbě parkují spíš ženské. Tipuji, žs tu s tím pekáčem bude smrdět nejméně celé dopoledne.
Onehdy jsem volal měšťáky, ať konají. Nějak nebyli domluvení s odtahovkou, tak té krávě aspoň nasadili botičky. Když jsem byl na$ranej já, tak ať ona taky.
[90195-photo0086x-jpg]

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru