Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Auto blbě parkuje. Nechat nebo nenechat odtáhnout?

Ráno jsem se kouknul z okna, jestli mám volný výjezd z garáže a zase nemám. Tohle se mi v poslední době stávalo často. Tak jsem si na vrata přidělal cedulku "Děkujeme vám, že nám necháváte volný výjezd z garáží" a situace se dost zlepšila. Ale jak vidět, úplně blbuvzdorné to není. Radil jsem se s městskými policajty, prý jim v takovém případě mám zavolat a oni tam pošlou odtahovku (otázka je, proč městský policajt občas kolem neprojde a nedá za stěrač cedulku, na náměstí a vybraných lokalitách jsou pečení vaření a rozdávají botičky a pokuty až se z nich kouří). Tahle lokalita není až tak přecpaná a popojet o metr nebo dva, případně najít si jiné místo není takový problém. Tenhle šmudla se mezitím odkudsi přikutálel a odjel. Ale pokud se mi to zase stane, a já budu potřebovat nutně odjet, mám zavolat odtahovku? Pokud ano, tomu řidiči způsobím problém, časový i finanční. Poblíž je veterinární ordinace, třeba někdo potřebuje urgentní péči pro svého čokla co měl v noci kašlíček (ale to není až takový problém, tak tam zajdu a zeptám se, kterej ... mi to zase blokuje výjezd) a nemocnice co tam teď omezili možnost parkování a to problém je, protože tam řidič může strávit celé dopoledne a hledejte si ho po celém špitále - kdyby aspoň, pokud výjimečně není jinde místo, nechal za sklem na sebe mobil.

[NuYUt.jpg]

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak zase jeden vůl -tedy spíš jedna slepice, jak jsem vypozoroval, takhle blbě parkují spíš ženské.…
Yarda 18.05.2020 09:06
Yarda
To je fakt debilní ženská, denně někde parkuji, ale abych zaparkoval před garáží, takovej debil fakt…
jezekhifi 30.05.2020 18:52
jezekhifi
Nejlepší je výše uvedená hláška: Mám obavu, že pokud tam není zákaz zastavení/stání, tak to trestné… nový
usak 05.01.2021 13:36
usak
Těmi vraty vyjíždím z garáže, většinou couvám a vlevo z auta nevidím. Když není někdo, kdo by mi uká… nový
Yarda 03.12.2022 09:38
Yarda
Já vídám u nás něco podobnýho s cyklistama. Borec, místo aby fagany zastavil a ukázal, že mají počka… nový
Prasak 03.12.2022 13:07
Prasak
https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/parkovani-ceskolipsko-prachen-fixa-napis-hrubka.A201007_132709_l… nový
Yarda 16.07.2021 20:03
Yarda
Ráno jsem odhrabal sníh z chodníku před domem. Teď koukám, je tam zase. On tam někdo parkoval s SUV… nový
Yarda 03.12.2022 11:13
Yarda
Sladké tajemství: roztaje to. nový
Kurt 03.12.2022 11:34
Kurt
O ten sníh ani nejde, ale Yarda rád sám obnovuje svoje několik let staré příspěvky, asi se v tom důc… nový
Karel04 03.12.2022 13:29
Karel04
Pokud to vadí, příště založím nové téma. :beer: nový
Yarda 03.12.2022 16:03
Yarda
Nevadí, jsou to debaty, tak klidně debatuj.:puff::beer: Chyba je u mě, že už jaksi podvědomě sleduji… nový
Karel04 03.12.2022 16:44
Karel04
To SUV má neprůstřelné gumy? :-D nový
IQ37 03.12.2022 12:17
IQ37
Mně ten sníh ani tak nevadí, zase jsem ho odhrabal. Jen se divím, jaké myšlenkové pochody probíhají… nový
Yarda 03.12.2022 16:09
Yarda
Zákon to říká jasně "sníh se musí z vozidla očistit". Ten co tam parkoval jen splnil dikci zákona. N… nový
nerady 03.12.2022 17:00
nerady
Na ty doby pamatuju, jezdil jsem MHD v 6.25 a spolucestující to řešili, jak policajti v 5.59 začnou… nový
ml1 05.12.2022 13:10
ml1
Obce to řeší zvýšenou pojistkou na neuklizené chodníky. Matka uklouzla na chodníku, který byl uklize… nový
nerady 05.12.2022 19:35
nerady
Vzpomínám si když začalo platit, že o chodníky se má starat obec, tak se obec o ty chodníky starala.… nový
Yarda 06.12.2022 09:49
Yarda
V posledních letech se obec "stará" o hodně chodníků tabulkou s upozorněním, že se chodník v zimním… nový
IQ37 06.12.2022 12:20
IQ37
Anebo si schválí místní vyhlášku, že sníh z chodníku musí být odklizen do 60 dnů... :-D nový
Zdenál 06.12.2022 14:00
Zdenál
Ono je to spíš takto. V současné době nikdo nechce makat rukama a některé chodníky nelze uklidit tec… poslední
nerady 06.12.2022 21:04
nerady

Tak zase jeden vůl -tedy spíš jedna slepice, jak jsem vypozoroval, takhle blbě parkují spíš ženské. Tipuji, žs tu s tím pekáčem bude smrdět nejméně celé dopoledne.
Onehdy jsem volal měšťáky, ať konají. Nějak nebyli domluvení s odtahovkou, tak té krávě aspoň nasadili botičky. Když jsem byl na$ranej já, tak ať ona taky.
[90195-photo0086x-jpg]

Těmi vraty vyjíždím z garáže, většinou couvám a vlevo z auta nevidím. Když není někdo, kdo by mi ukázal, jestli tam někdo nejde, vyjíždím ne krokem, ale kousek po kousku a koukám, jestli se někdo nevynoří zpoza sloupku. Pokud ano, zajedu zpátky a ukážu, že může jít.
Nedávno se stalo, že šel pán, asi tatínek, postavil se mi před auto ZÁDY K MÉMU AUTU a ukázal malé holčičce, že může jít. Asi ji poučil, že ONA má přednost. Asi má, já jí to neberu (viz výše). Ale jednou se může stát, že holčička až poporoste se bude blížit k přechodu, čumět do smarfounu, na uších sluchátka a vleze pod rozjetý kamion. A její přednost jí bude na dvě věci.
:-(

Já vídám u nás něco podobnýho s cyklistama. Borec, místo aby fagany zastavil a ukázal, že mají počkat, až přejedou auta, tak je mi vletí před auto (cyklostezka je přerušena silnicí) a ještě žene svoje děcka, aby honem přejely na druhou stranu. Já jak debil sedím za volantem a kroutím hlavou, že může být borec tak tupej a tohle je učit, že můžou autům jezdit před čumákem.

Zákon to říká jasně "sníh se musí z vozidla očistit". Ten co tam parkoval jen splnil dikci zákona. Nyní už nemusíš uklízet sníh před vlastním domem, pokud ten chodník není v tvém vlastnictví (zákon se asi před 10 lety změnil). Pokud seš ale za úklid chodníku placen obcí tak si to na základě fotografií vyúčtuj 2x. Mě osobně víc vadily auta, která překážela při úklidu sněhu, když jsem více jak 15 let uklízel sníh sněhovou radlicí. Aktivním lidem, zase vadilo, když jsem jim ten sníh nahrnul zpátky do vjezdu od garáží když byl frmol. Prostě, pokud sníh alespoň 2x nepřehodíš tak to za nic nestojí.:-)

Na ty doby pamatuju, jezdil jsem MHD v 6.25 a spolucestující to řešili, jak policajti v 5.59 začnou obchůzku a rozdávání pokut, pokud někdo nemá v 6.01 ještě uklizený sníh (měl být uklizený v 6.00, že pani sotva stojí, nezajímá, má si na to někoho najmout...). Jaký kontrast proti tomu, když to přešlo do zodpovědnosti města. To neni uklizeno ani za týden a městské i státní policii je to jedno. Tak uvidíme, až přijde pořádná zima a ne nějaký poprašek, jestli městu nekřivdím, ono od té doby těch zim zase tolik nebylo.

Obce to řeší zvýšenou pojistkou na neuklizené chodníky. Matka uklouzla na chodníku, který byl uklizen,ale natekla na něj ze svahu voda a byla tam tenká vrstva ledu okem skoro nepostřehnutelná. Způsobila si tříštivou frakturu ruky a několikaměsíční rehabilitaci. Domníval jsem se, že se město bude nárokům na pojistné plnění bránit, ale opak byl pravdou. Nikdo nic nerozporoval a pojišťovna do 6 týdnů poslala plnění.

Vzpomínám si když začalo platit, že o chodníky se má starat obec, tak se obec o ty chodníky starala. Ale už jsem zapomněl, kdy se to stalo naposled.
Ono je asi výhodnější (a levnější) občas někomu zaplatit odškodnění za cosi zlomeného než se starat, aby se to nestalo.
:-(:beer:

Ono je to spíš takto. V současné době nikdo nechce makat rukama a některé chodníky nelze uklidit technikou. Další věcí je vstát hodně brzo ráno jít do toho nečasu a makat. Ono už to dospělo do takového stádia, že se nikdo nehrne ani na práci zimního dispečera, jelikož seš první na ráně pro všelijaké pisálky.:-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru