Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Užíváte si sníh za volantem?

Jak jste na tom vy, vyrazili jste dneska autem abyste si to užili, museli jste, nebo jste radši zůstali doma?
Já se vydal směr prázdné parkoviště, vyjezdil jsem čtvrt nádrže bokem auta napřed a moc jsem si to užil. Přidali se i kamarádi a postupně ještě další 3 cizí auta. Občasné sněhové radovánky na odlehlých místech už se mi vyplatily, cestou zpátky mi v 70 uletěl zadek na mokrém asfaltu bez sněhu a myslím si, že kdybych neměl natrénováno, skončil jsem mimo asfalt.

Předmět Autor Datum
Užívám, ač nedobrovolně, bo musím jezdit do práce, takže prostě do toho sajrajtu musím. Třeba v páte…
Prasak 27.01.2014 17:16
Prasak
to víš, tak dlouho trénovali a čekali... a teď se konečně dočkali, i když to teda byla přesilovka, 2…
touchwood 29.01.2014 22:22
touchwood
Neznám nic lepšího, nežli čerstvě zasněžená silnice, auto s motorem vzadu/klasika. (to je ježdění pr…
M-Pol 27.01.2014 18:03
M-Pol
Jo, naposledy jsem si sníh užil se Škodou 120 (Porsche jsem nikdy nevlastnil). :-)
Zarniwúp 27.01.2014 18:08
Zarniwúp
Škoda 120 byla moje poslední auto, které jsem odstavil nějak v roce 2000. Od té doby jezdím veřejnou…
IQ37 27.01.2014 18:43
IQ37
Jo, Š120 se v zimě vyškrábala o hodně dál, než kde skončili ostatní. Ale to byla asi jediná pozitivn…
Prasak 27.01.2014 18:49
Prasak
Je to Fabie první generace. Nevím, co s tím autem je, jezdí pravidelně do servisu a všechno v pořádk…
Potkan007 27.01.2014 19:32
Potkan007
Geometrii a tlumiče (tam bude zakopaný pes) na STK nezkontrolují. Pokud si to nevyžádáš, tak ani v s…
Zarniwúp 27.01.2014 19:44
Zarniwúp
Auto vozím každé léto na velkou prohlídku, sepíšu si, co všechno mají udělat a i tohle dělají. Je to…
Potkan007 27.01.2014 20:06
Potkan007
s fábkou se dalo smyčet celkem dobře, já měl sedana, který šel opravdu na "tuknutí" ručkou (prostě v…
touchwood 29.01.2014 22:27
touchwood
Taky by se mi líbila ta zasněžená silnice. Bohužel dneska 60km po dálnici, mokrá špinavá břečka, aut…
jirka44 27.01.2014 18:06
jirka44
Taky jsem takto řádil. Tuto zimu ne, ale myslím tak 2 roky zpět, se starým formanem na prázdném park…
Niko Bellic 27.01.2014 18:10
Niko Bellic
Jojo, užívám :-) vždycky když jedu vlakem do práce. Vůbec vám pánové nezávidím
JR_Ewing 27.01.2014 19:26
JR_Ewing
Když jsem měl ještě rencka pětku a pak fáčko, tak to bylo super, ty auta byly pro blbnutí na sněhu j…
Roker 27.01.2014 21:27
Roker
Tak u nás jsou s bídou tři cenťáky sněhu, trochu to klouže, ale jinak se nic moc neděje. Z ledovky m…
Moas 28.01.2014 06:11
Moas
My s bratrancem jezdíme na motokáře s 250ccm motorem. Obyčejná, jednoduchá konstrukce, vepředu kola…
storny 29.01.2014 12:44
storny
Já zase neseděl na motorce, naši byli proti abych jezdil po Praze na motorce a radši mi nechali auto…
Potkan007 29.01.2014 19:28
Potkan007
Tak tak, je potřeba si to dobře vyzkoušet. Parkoviště u kaufladu a jedéééém:-D Ale byl jsem v lednu…
afroman 29.01.2014 21:26
afroman
Zkoušel jsem na sněhu i Mustanga. Docela prdel. Teď mám Jawu 350 a už si moc netroufám :-D. Padací r…
Niko Bellic 29.01.2014 22:07
Niko Bellic
To chápu:-D Nejlepší jsou na kravinky takový motorový odstrkovadla jako právě slimson, mustang, pion…
afroman 29.01.2014 23:01
afroman
Přesně :-)
Niko Bellic 29.01.2014 23:14
Niko Bellic
jízda sněhem u mně OK, bohužel moje současné auto už má jednak elektronické hebly (ESP apod.), dále…
touchwood 29.01.2014 22:34
touchwood
Proto jsem rád za svoje auto (na fotce), na tohle je opravdu geniální. Váží pár kilo přes tunu, nemá…
Potkan007 29.01.2014 23:32
Potkan007
Sneh mam rad, jazdim uz 22 rokov a ked mozem rad sa vyblaznim na rucnej aj na ceste, ked je prazdna.…
fleg 30.01.2014 12:12
fleg
Neužívám. U nás sníh není (za celou zimu nasněžily asi dva milimetry). A kdyby byly cesty bílé, tak…
L-Core 31.01.2014 12:01
L-Core
Furt nesněží. Ale funí jak hovado.
Prasak 31.01.2014 14:26
Prasak
Furt nesněží Naštěstí!!
Dale Cooper 31.01.2014 20:33
Dale Cooper
Synek by si rád uplácal huhulá a sáňky jsou nasraný, že si letos zase nevrznou. Koupil jsem mladýmu…
Prasak 31.01.2014 21:17
Prasak
No jó, to je fakt. Když chci sníh, tak si vyjedu za Prahu někam do kopců a tam sníh je a tam mi neva…
Dale Cooper 31.01.2014 21:32
Dale Cooper
Huhuláci to maj letos nahnutý.
Zarniwúp 02.02.2014 14:15
Zarniwúp
No jo, ja dostala k vanocum protiskluzovy navleky na boty (dobry prave do ujezdenyho snehu, na led a…
merlouska 01.02.2014 13:26
merlouska
S tím svým už neblbnu. Zaprvé se o ibizku bojím a za druhé už má všechny možné vychtávky jako je ABS…
šmejký 01.02.2014 03:30
šmejký
Dneska jsem byl v Brdech, objímat stromy, nadýchat se čerstvého vzduchu (samozřejmě bylo třeba ho ok…
Dale Cooper 01.02.2014 19:08
Dale Cooper
U nás z těch 15 milimetrů zůstala už jen ta sůl na cestách (a na autech).
Prasak 01.02.2014 19:21
Prasak
Však u nás v Praze je to taky na houby, jen břečka, louže a šutříky z posypů všude a šedivá auta. Al…
Dale Cooper 01.02.2014 19:35
Dale Cooper
zase pořád lepší, než kdyby bylo náledí. pamatuju kdysi jsme bydleli na laurovce. nevím jestli to t…
kmochna 02.02.2014 10:07
kmochna
Jojo, vím kde to je :-) To obratiště (místo smyčky dokola tam byl vratný trojúhelník) tam již není..…
Dale Cooper 02.02.2014 12:15
Dale Cooper
ani nevím, jestli bylo podobné obratiště na couvačku někde jinde v praze- nikde jsem ho neviděl. teď…
kmochna 02.02.2014 13:51
kmochna
Ještě existuje takovéto obratiště "Zvonařka" na Praze 2, kousek od I. P. Pavlova. Toto je však využí…
Dale Cooper 02.02.2014 14:44
Dale Cooper
Tak u nás náledí (teď) je. Pořádné. Po sněhu nikde ani stopa.
L-Core 02.02.2014 13:45
L-Core
Já si ráno dobruslil do práce. Poprvé v životě jsem škrábal auto jen na tankistu, což jinak z duše n…
Moas 03.02.2014 07:26
Moas
To já jsem to odrbal důkladně, nastartoval a ohřál sklo. Ale boční okýnka, to byla výzva - zatlačil…
Prasak 03.02.2014 10:12
Prasak
A já zjistil, že mi nefunguje vyhřívání zadního skla. Kontrolka se tváří, že to hřeje, pojistky jsou…
Moas 03.02.2014 11:32
Moas
Na starým Golfu mi hřály jen tři linky z deseti a to ještě ne vedle sebe. Na oktávce mi vyhřívání fu…
Prasak 03.02.2014 12:39
Prasak
v takovém počasí, když už je krusta tlustá jako omeleta, je vhodné si sebou rovnou vzít z domu láhev…
touchwood 03.02.2014 16:02
touchwood
Když už musím, tak poleju okno dávkou vody do ostřikovačů, tuším, že je to do -60, stačí přesunout o… poslední
Potkan007 03.02.2014 16:26
Potkan007

Užívám, ač nedobrovolně, bo musím jezdit do práce, takže prostě do toho sajrajtu musím. Třeba v pátek ráno to bylo tak krásně posolený, že moje modrý auto získalo krásnej bílej nádech. Ti silničáři museli na ten centimetr sněhu vysypat snad všechnu sůl, co za celej leden ušetřili.

Neznám nic lepšího, nežli čerstvě zasněžená silnice, auto s motorem vzadu/klasika.
(to je ježdění pro radost)
Nenávidím rozsolenou břečku, vyvalené řidiče bez zkušeností na sněhu.
Myslím, kdo se naučí od mlada jezdit v horském terénu a na sněhu, tak má obrovskou výhodu o proti "dálničním" a městským "jezdcům".

Je to Fabie první generace. Nevím, co s tím autem je, jezdí pravidelně do servisu a všechno v pořádku, STK taky prošlo, ale i kamarád závodník si toho všimnul. Má přední náhon, ale při každém zatočení je chová jako zadokolka, přetáčí se. Vjedu do zatáčky, oni nutěj auto přes ruční brzdu, já ji jen tak lehce nadzvednu, zase povolím a už kloužu dlouhý a celkem snadno ovladatelný smyk. Ne moc, ale přetočím to auto i bez ruční brzdy. Pneumatiky jsou na obou nápravách stejné, nesjeté Polarisy 3.

s fábkou se dalo smyčet celkem dobře, já měl sedana, který šel opravdu na "tuknutí" ručkou (prostě větší hmota za zadní nápravou). Navíc to auto je samo o sobě těžké a MPI motory zase tolik neváží, takže se neprojeví tolik na nedotáčivosti. Ale že by to bylo přetáčivé auto jako stodváca, to ani náhodou.

Taky jsem takto řádil. Tuto zimu ne, ale myslím tak 2 roky zpět, se starým formanem na prázdném parkovišti u zdejší ZOO. V provozu jsem měl na mále jen jednou. Jel jsem z mírného kopce po vedlejší silnici a chtěl odbočit vlevo. Moc přehledný úsek to nebyl. Jenže tam byla trochu ledovka a nešlo zastavit, tak jsem tam prostě musel vjet bez zastavení. Naštěstí nic nejelo..

Když jsem měl ještě rencka pětku a pak fáčko, tak to bylo super, ty auta byly pro blbnutí na sněhu jak dělaný, i když to byly "předohraby". No ale s passatem v kombíku už to tak nějak není ono, je to super auto, jsem s ním spojený, dokonce i ESP jde vypnout aby se to vůbec "urvalo" v zatáčce, ale pak je to jak tank :-) Chtělo by to nějakého staršího bavoráka 2,5 benzín, to by byla prča i bez sněhu... Nebo audinku quatro, známý ji má, starou babičku, ale co to auto umí je masakr :-) Chtěl bych si někdy na týden půjčit nadupanou čtyřkolu, to musí být úplně jiné poježdění :-)

My s bratrancem jezdíme na motokáře s 250ccm motorem. Obyčejná, jednoduchá konstrukce, vepředu kola z rudlíku, vzadu nějaké drapáky. Blatníky to nezná, takže to chce na sebe i patřičné montérky a filtr na sání :-) . Jinak pravidelně ve sněhu dráždim fichtla (už to není jako když mě bylo 11... jsem hold těžší.) A občas, ale to už se bojim, dráždim starou crossku s Jawa 250 motorem (domácí výroba). Na sněhu je to ale o hubu. S autem jsem si ještě nezablbnul...:-( Papíry mám rok, ale snad někdy překecám tatíka, aby mi vysvětlil techniky.

Já zase neseděl na motorce, naši byli proti abych jezdil po Praze na motorce a radši mi nechali auto po dědovi, jen abych nešel do motorky. Techniky smyku? Něco tušíš a zbytek si musíš zkusit, vysvětlování je k ničemu, vem auto někam, kde do ničeho nenaboříš, zkoušej a až si budeš trochu jistej, můžeš kličkovat mezi lampama jako my s kamarádama.

jízda sněhem u mně OK, bohužel moje současné auto už má jednak elektronické hebly (ESP apod.), dále nožní ručku (prostě 4. pedál a uvolňovací madlo, se kterým se blbiny dělají přece jen trochu hůř) a konečně taky docela vysokou hmotnost skoro 1,75 tuny, se kterou se váže další podstatná věc, a to je sjíždění zimních gum, které pro daný hmotnostní a rychlostní koeficient ("V") a velikost ráfků (225/50/R17) už stojí v sadě asi dvacku :-)

Co mám ale strašně rád, je jízda noční krajinou po sněhobílé cestě..

Sneh mam rad, jazdim uz 22 rokov a ked mozem rad sa vyblaznim na rucnej aj na ceste, ked je prazdna.
Ale aj po rokoch sa moze stat chybicka...asi 2 roky dozadu som siel klasicky do 90 stupnovej zakruty na rucnej ako uz mnohokrat predtym na tom istom mieste. Neviem, ci bol pod snehom lad, alebo som zle odhadol rychlost (skor to druhe), zotrvacnost mi nedovolila vyrovnat auto vcas a buchol som kolesami do obrubnika. Vysledok? 2 disky v prdeli (jazdit sa na nich dalo, ale furt na mna trubil niekto, ze mi vypadavaju kolesa;o))) a nove som zohnal jedine v autorizovanom servise a pri plateni za ne trpko zaplakal.
Jo a kamos sa pred rokmi na prazdnom parkovisku prevratil na strechu;o).

No jo, ja dostala k vanocum protiskluzovy navleky na boty (dobry prave do ujezdenyho snehu, na led a tak - hodi se u nas "na horach" (pouhych 400 m n. m., ale kdyz poradne nasnezi, tak je to tam husty :-D). No a uz o tech vanocich jsme si delali legraci, jestli to letosni zimu vubec budu mit prilezitost vyzkouset.

S tím svým už neblbnu. Zaprvé se o ibizku bojím a za druhé už má všechny možné vychtávky jako je ABS či protismyk atd... Do smyku už se tomu moc nechce. Jak to začne klouzat, tak si to každé kolo začne rovnat jinak a takřka se do pořádnýho smyku nedá dostat. Pak ti tam pořád blikaj nějaký kontrolky a na to nemám nervy :-D.

Ale letos jsem od kamaráda odkoupil za pár šupů jeho starou mazdu 323 r.v. 1998, 65kW a s tím se panečku blbne, jelikož se o to nebojím, tak za to klidně pořádně vezmu a pak to v tom sněhu vážně lítá. Letos bych ji ještě alespoň jednou vytáhl někam do hor a pořádně ji projel. Tady už nám ten sníh leze zase dolů... Což jsem rád, aspoň ibizku tolik nežere ta hnusná sůl co na ty silnice sypou :-D.
To mi připomíná, nedávno jsem potkal jednoho z mladých řidičů (také mezi ně patřím) ve škarpě na střeše. Když jsem zastavil abych pomohl taky povídal, že na sněhu zkoušel co to umí. Ten jeho čtyřkovej golf z toho neměl zrovna radost.. No nic jde se spát.
Dobrou...

Dneska jsem byl v Brdech, objímat stromy, nadýchat se čerstvého vzduchu (samozřejmě bylo třeba ho okořenit značkou Winston BLUE), rozhýbat zatuhlé koleno (15 km pěšky) a užít sníh. Cestou tam, v Příbrami, bylo hnusně, šedý dekl, špinavý sníh, zkrátka jsem si říkal, že jsem se na to nevys... a nezůstal doma. Pak se ale udělalo pěkně, v kopcích (650 - 800 m n. m.) bylo sněhu přiměřeně, asi 15 čísel, dalo se normálně jít. Na silnici nic moc, většinou suché, případně mokré s kamínky z posypu...
[173-wp-20140201-14-22-11-pro-jpg]

zase pořád lepší, než kdyby bylo náledí.

pamatuju kdysi jsme bydleli na laurovce. nevím jestli to tam znáš, dole je obratiště tramvaje a baráky jsou v kopci. no, kopci, krpál jako blázen. čistím si mordu a za oknem vidím, jak baba po prdeli valí za ukrutnýho řevu na zastávku. říkám si: ta je ale blbá, ani chodit neumí. za chvilku valí chlap. no nic jdu do práce. hned za dveřma kopyta ve vzduchu a valím na tu zastávku po prdeli taky. dole se celá laurovka zberchávala na zastávce na nohy. on jim totiž v noc prasknul vodovodní řad a do rána to stačilo zmrznout.:-D zase to posílilo sousedské vztahy, všichni svorně nadávali na vodaře.:-)

Já si ráno dobruslil do práce. Poprvé v životě jsem škrábal auto jen na tankistu, což jinak z duše nenávidím a obvykle častuji kolemjedoucí tankisty verbálními druhojakostmi. V životě jsem neměl na sklech tak tlustou a houževnatou krustu, jak dneska ráno.

Na starým Golfu mi hřály jen tři linky z deseti a to ještě ne vedle sebe. Na oktávce mi vyhřívání fungovalo, ale zase zdechnul stěrač. No a na novým Pikaču (Picasso) mi naštěstí jede všechno. Je to krása, když to všechno funguje. Alespoň jednou za život mít plně funkční auto. Musím si to užít, kdo ví, jaký sračky budoucnost přinese.

Mrkni se, jestli nemáš přerušenej kabel, pokud máš pátý dveře. Při otvírání se ty káble přece jen namáhají.

Když už musím, tak poleju okno dávkou vody do ostřikovačů, tuším, že je to do -60, stačí přesunout obsah z lahve na sklo a za 3 minuty bez námahy odsunu led. Naštěstí mám takovou smůlu dvakrát do roka, jinak stojí auto ve vyhřáté garáží. Teplou vodu bych radši moc neriskoval.
edit: Co doporučuju je takový "jelení lůj" na těsnění. Na podzim tím přejedu všechny gumičky a potom k sobě téměř nepřimrzají, nestalo se mi, že bych musel za dveře zabrat výrazně větší silou.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru