Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem "Nejtechničtější" heavy rock - kdo/co?

Znám/poslouchám toho spousty, rád se něčemu "přiučím", rád si rozšířím obzory. Teď mi nejde o učesaný art rock, ale o něco surovějšího, heavy. Ovšem v určitých hranicích.

Nemusím řev vykostěných skřetů.
Hudebníci by měli umět hrát.

Jako vítěz mi vychází Dream Theater, CD Metropolis pt2, Scenes from a Memory (líbí se mi od nich vše, ale tohle vede).

Prosím o další "heavy metal" tipy, pouze kvalita rozhoduje. Přes řev/sípot zpěváků se nepřenesu, i kdyby to s kytátou uměli jako Jimmi Hendrix (zpěv taky nic moc).

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
To se snad ani nedá vypsat, kolik toho je. Zrovna teď poslouchám Megadeth - Countdown to Extinction.…
mif 05.01.2014 23:14
mif
Dnes jsem několik hodin poslouchal Dio, http://cs.wikipedia.org/wiki/Dio (moc lidí to asi nezná, pře…
L-Core 05.01.2014 23:24
L-Core
Děláš si řiť? Dio znám moc dobře, od Ricka se mi nejvíc líbí asi "šest manželek", pozdější projekty…
mif 05.01.2014 23:37
mif
Mně se od Ricka poslední dobou asi nejvíce líbí čistý klavír, enjoy Classical Variations, 2001. Lepš… nový
L-Core 05.01.2014 23:46
L-Core
Dík za tip. nový
mif 05.01.2014 23:49
mif
Právě si ta čtyři evangelia beru k pelechu a jdu spát.. Tohle manželka přímo zbožňuje. brou.. nový
L-Core 05.01.2014 23:55
L-Core
A ještě Grave Digger - Rebellion (má-li to být metálek) :-). The Clans Are Marching - luxus. nový
mif 06.01.2014 00:47
mif
Dlouhodobou stálicí u mne je Chuck Schuldiner a jeho Death. Viděl jsem naživo (1997) a už nikdy mi t…
Dale Cooper 05.01.2014 23:24
Dale Cooper
DEATH a album Symbolic : http://www.youtube.com/watch?v=zbp60IX_jFQ&list=PL2l9mciyQ-YfSpXPJ4mvkpE5GC… nový
Schizo 14.01.2014 19:37
Schizo
Celou diskografii DEATH vlastním na originálních nosičích ;-) Třeba album Leprosy mám na vinylu, deb… nový
Dale Cooper 14.01.2014 21:29
Dale Cooper
Já nevím, jestli to bude vyhovovat, ale v paměti mi utkvěl Megadeth - album Youthanasia. nový
Zarniwúp 05.01.2014 23:53
Zarniwúp
Krafeme sice o HH (hard&heavy), ale při courání po YT jsem narazil na moji velmi oblíbenou (určitě v… nový
Dale Cooper 06.01.2014 00:23
Dale Cooper
miluju od d.r.i. acid rain - ta hudba u mě evokuje takovou protisměrnost- jinak asi klasiku: pantera… nový
kmochna 06.01.2014 06:18
kmochna
Cemetery Gates? Jsi můj člověk. :x: nový
mif 06.01.2014 23:51
mif
no jen nemyšli si, já klidně poslechnu i mariku gombitovou.:-) ale ten acid rain je taková správná… nový
kmochna 07.01.2014 21:03
kmochna
Tak tuhle osobu zrovna nemusím. Výjimka - Koloseum (pokus o slovenský doommetal ]:)). nový
mif 07.01.2014 21:07
mif
a co žbirkovo atlantida? nový
kmochna 07.01.2014 21:08
kmochna
Taky jde. nový
mif 07.01.2014 21:09
mif
No, zatímco tady se sjížděl Míša Davidů a spol, tak na Slovensku poslouchali Žbirku, Nagye, Team (Re… nový
Dale Cooper 07.01.2014 21:15
Dale Cooper
Atakuj YT a pusť si tu Marču. To je doom jako prase. Odhlédněmež od kvičivých nástrojů (které byly a… nový
mif 07.01.2014 21:27
mif
tak míšu si pamatuju (ještě moc malej na dobrodružství) z vyprávění asi takhle: toten hosen měli za… nový
kmochna 07.01.2014 22:03
kmochna
mimochodem, prý přijela dodávka, otevřeli se dveře, vypadla baskytara, vypadla lahev, vypadl baskyta… nový
kmochna 07.01.2014 22:10
kmochna
To mi připomnělo slavný duet Mariky s Rayem Charlesem: Vidím ťa prichádzať. nový
mif 07.01.2014 22:28
mif
Teď kolem toho byl nějaký pořad v TV, asi nějaké Retro. Včetně pokusů jakéhosi soudruha konferenciér… nový
L-Core 08.01.2014 17:13
L-Core
byla to slavná bitva - švestek bylo nepočítaně. nový
kmochna 08.01.2014 17:59
kmochna
Slovenská muzika byla vždy víc "přidrzlejší". Marika Gombitová je super, kdykoli slyším Vyznanie mám… nový
Zdenál 08.01.2014 18:52
Zdenál
Souhlasím, že muzikanti z Dream Theater jsou opravdu jedni z nejtechničtějších. Líbí se mi taky, ale… nový
Zdenál 08.01.2014 18:48
Zdenál
Můj zájem je samozřejmě širší než heavy rock, i jazzrock mám ve velké oblibě (Weather Report, Return… nový
L-Core 08.01.2014 19:31
L-Core
OK, taky se řadím k hudebním "všežravcům" - můžu v podstatě vše, kde je přítomna nějaká melodie. Tře… nový
Zdenál 08.01.2014 20:33
Zdenál
díky za odkaz na pana raka. já teda hudební vzdělání nemám, umím hrát jen na nervy, ale moc krásný.… nový
kmochna 09.01.2014 08:02
kmochna
Tak THERION je naprosta parada, ikdyz ta novejsi alba byla uz tak symfonicka, az beda. Pro me jednoz… nový
Schizo 14.01.2014 19:31
Schizo
Nic ve zlém, ale jak je to utahaný (asi na to momentálně nemám období), tak jsem si díky tomu vzpomn… nový
Zarniwúp 14.01.2014 19:51
Zarniwúp
Tak u Therionu jsem se jednou zhulil a ta muzika měla hned jiný rozměry :-D nový
tuta 25.01.2014 12:06
tuta
Tak po zhulení nabyde jiných rozměrů třeba i Míša Davidů a Kroky Františka Janečka :-) Teď jsem při… nový
Dale Cooper 25.01.2014 12:44
Dale Cooper
nějaká technika mi nic neříká, nerozumím tomu. stačí mi, že i metalisti mají občas veselou písničku. nový
lední brtník 25.01.2014 17:59
lední brtník
Zaslechl jsem na Beatu jen jednu písničku, ale nemusel by být špatný Aftershocks od Kocába. poslední
Zarniwúp 28.01.2014 22:14
Zarniwúp

Dnes jsem několik hodin poslouchal Dio, http://cs.wikipedia.org/wiki/Dio (moc lidí to asi nezná, předpokládám)
Manželka neprotestovala :)
Vřele doporučuji, sovětské stránky znáš…

Furt čekám, až se Vejkmen vybarví s kompletním programem turné 2014 (Cesta do středu Země, po 40. letech), abych chytl nějaké příznivé místo. Snad to nebude na druhém konci světa a nebudu ho honit někde po Kanadě či co..

DEATH a album Symbolic : http://www.youtube.com/watch?v=zbp60IX_jFQ&list=PL2l9mciyQ-YfSpXPJ4mvkpE5GCvqU9yPB , to je spojeni, ktery by mel znat kazdej fajnsmekr tyhle hudby.

Ja jeste za sebe doplnim, ze me osobne svyho casu uplne dostal Moonspell a jejich Wolfheart 1995 : http://www.youtube.com/watch?v=WXIJFzl3olM a Irreliquious 1996 : http://www.youtube.com/watch?v=WXIJFzl3olM, skladba OPIUM vedla svyho casu i zebricky v GB, coz bylo na svou dobu neuveritelnej pocin, zeru je dodnes...

tak míšu si pamatuju (ještě moc malej na dobrodružství) z vyprávění asi takhle: toten hosen měli za komančů vystoupení v lochotíně. aby se ututlalo oč jde, tak se to uvedlo jako koncert jako říkaj missky- hlavně mír na světě. v rámci toho míša byl jako předskokan (už jen to je prča na entou). po pár slokách a hozených pár lahvích pochopil, že tudy cesta nepovede se zdekoval se slovy: tak si jděte třeba na párek:)) (už na pískovišti jsem uměl mluvit sprostějc).
http://www.youtube.com/watch?v=p18gpdJtbKo

Slovenská muzika byla vždy víc "přidrzlejší". Marika Gombitová je super, kdykoli slyším Vyznanie mám husí kůži úplně všude.

Jednou jsem slyšel perfektní definici rozdílu mezi českým a slovenským kytaristou:
Český kytarista zapojí kytaru, zapne zesilovač, začne hrát a celou písničku zvažuje, jestli by neměl náhodou zapnout booster. Než to zváží, písnička skončí.
Slovenský kytarista zapojí kytaru, zapne zesilovač i booster a začne hrát.

Souhlasím, že muzikanti z Dream Theater jsou opravdu jedni z nejtechničtějších. Líbí se mi taky, ale na první příčku oblíbenosti bych je nedal, i když jejich Live Covers Series si cením hodně vysoko. Jen tak se dokonale naučit pár zásadních desek rockové historie, to si fakt může dovolit jen málokdo! Navíc každou z těch desek hráli pouze na 4 - 6 koncertech, víc ne.
Můj žebř oblíbenosti ale vedou a vždy budou vést Led Zeppelin. Samozřejmě že to byli taky setsakra skvělí muzikanti, hlavně co zvládl ububnovat John Bonham, to bylo dílo.
Hodně technicky dobře na tom je určitě i superskupina G3 (Satriani - Johnson - Vai, v poslední době v sestavě Satriani - Morse - Vai).
Skvělý kytarista byl taky Gary Moore, jeho desky z 80. let, než se začal věnovat blues jsou taky skvělé (Corridors Of Power, Victims Of The Future, Wild Frontier, ...)
Hodně dobří jsou i Helloween nebo Gamma Ray.
Pokud bys měl chuť zkusit i něco mimo Hard&Heavy, zkus blues-jazz-rockové Colosseum, hlavně album Live. Po technický stránce taky perfektně vybavení muzikanti, hlavně saxafonista Dick Heckstall-Smith s přehledem zvládal i takové artisticko-cirkusácké číslo jako hraní na dva saxíky současně.

OK, taky se řadím k hudebním "všežravcům" - můžu v podstatě vše, kde je přítomna nějaká melodie.
Třeba symphony-metaloví Therion a zvláště album Vovin - to jsou přímo melodický orgie, z toho mám taky mrazení kdykoliv si to poslechnu.
Nabídnu Ti ale i nějaký chrapot v kombinaci s ženským vokálem, death/doom metaloví Theatre of Tragedy a jejich skvělé album Velvet Darkness They Fear, taky jedna z mých srdcovek.
A z jinýho soudku - geniální kytarista Štěpán Rak. Fakt nechápu, jak dvěma rukama dokáže zahrát melodii, basu i rytmiku ještě navíc s balalajka-efektem! Úžasný!!

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru