Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Prasopis

.. aneb postezovani na to, ze pravopis zajima lidi tady u nas asi stejne jako rocni produkce hlineneho nadobi v Africe. Pred chvili jsem narazila na takovou perlu, ze mi malem vypadly oci z dulku:

"ZDŘEJMNĚ" (pro jistotu, kdyby to nekdo ani na treti precteni nepobral.. melo to byt zrejme)

A to chteji zavest na druhem stupni ZS povinny druhy cizi jazyk? Kdyz decka neumi ani ten matersky?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
já teda píšu jako prase, ale podepsat se v mailu, jako se to podařilo mému známému, Kamyl, to se mi…
kmochna 12.10.2013 08:33
kmochna
Manželka si posmrkala klávesnici :-D Mě nejvíce dostala faktura klienta odběrateli v Mikulově, na V…
L-Core 12.10.2013 10:24
L-Core
ve Vídni jsou prostě tvrďáci. ;-) poslední
touchwood 02.01.2014 06:58
touchwood
A někteří retardéři si na prznění jazyka dokonce zakládají.. http://dialog.ihned.cz/c1-61000970-opra…
Moas 14.10.2013 21:17
Moas
::)::)::) To uz neni ani vtipny, to je fakt paskvil.. :-?
merlouska 14.10.2013 22:23
merlouska
Oukeeej.. takze, citim potrebu dementovat svuj prispevek o paskvilu. Po zkouknuti vice oprasku jsem…
merlouska 29.12.2013 20:33
merlouska
Tento byl alespoň vtipný [hebmilo-car-2.jpg] Opraski mi přijdou jako "za každou cenu" a půsdobí to…
Kráťa 29.12.2013 21:18
Kráťa
U nás zase jezdily firemní dodávky s nápisy VYSOKOZDVYŽNÉ VOZÍKY. Už to ale opravili,zřejmě někdo z… nový
Karel04 30.12.2013 18:40
Karel04
U nás je uzavřená provozovna plynáren, na dveřích je nápis, že více informací najdete "na informační… nový
Prasak 30.12.2013 20:21
Prasak
Tak jsem pár oprásků prohlédnul. Přijde mi, že i se spisovnou češtinou by kouzlo neztratily, resp. a… nový
Moas 30.12.2013 21:14
Moas
No taky jsem přesvědčený, že mám pro českou gramatiku cit, ale vzhledem k tomu že mám stále zapnutý…
albert 30.12.2013 18:00
albert
Ty různé opravy prasopisu jsou první, co ve všem vypínám. nový
karel 30.12.2013 18:28
karel
No ono to někdy s tím provopisem není tak jednoznačné! Maly%20testik%20z%20cestiny.doc nový
Karel04 30.12.2013 18:44
Karel04

Oukeeej.. takze, citim potrebu dementovat svuj prispevek o paskvilu.

Po zkouknuti vice oprasku jsem se do nich zamilovala, jeziskovi jsem si napsala o knizku a uz ho followuju na fb :-[

Ono na prvni pohled je to fakt uchylny, ale na druhej a treti to clovek (teda aspon ja) zacne chapat a zacne mu to pripadat celkem chytre udelany. Je to "zpraseny" tak moc, ze zpatky to desifruje jen nekdo, kdo v ty hlave neco ma, plus je tam je nutna i aspon drobna znalost kontextu (tzn. zpravidla historie, ale nekdy nejen te). A nektery dily jsou vpravde genialni :-)

Tak jsem pár oprásků prohlédnul.
Přijde mi, že i se spisovnou češtinou by kouzlo neztratily, resp. autor využívá przněné češtiny jen jako "kchůl" faktoru, aby nalákal i mladé, jež maskují svou jazykovou nedostatečnost tím, že je to prostě in.

No taky jsem přesvědčený, že mám pro českou gramatiku cit, ale vzhledem k tomu že mám stále zapnutý pravopisný slovník, nevycházím z údivu, jak se mi text červená. Omluvou budiž, že jsem dědek nad hrobem a za svůj život už jsem zažil tolik změn českého pravopisu, že si pomalu nejsem jistý, jestli se vůbec podepisuji správně - Stejskal (nemá být Stýskal?)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru