
Nemocnice
Pěkný večer, nevím proč zakládám tohle téma, ale jsem ve špitále na ortopedii. Kde mi operovali srostlý nárt, prostě nešel ohnout do 90° tak jak to běžné, ještě musím říct že jsem vozíčkář a nohy necítím, což je moje největší výhoda, takže do nich mohu řezat a u toho se smát (sry mam dost velký smysl pro černý humor). Je mi 23 a jsem na dětském odd. Důvod byl ten že doktor, který dělá tyto deformace je na ně specialista a tak mě chtěl mít na očích a i když jsem na pokoji se třemi puberťáky tak jsou docela v pohodě.
Ale k věci, jak prožíváte vy nemocnice? Jste v nich rády a nebo by jste hned odešli, přemýšlím nad tím že bych podepsal revers, už jen z toho důvodu že léky proti bolesti nepotřebuji a na převazy se dá jezdit ambulantně, navíc když to spočítám tak zítra to dělá 800 za ten jejich slavný poplatek za den.
A ještě jedna otázka měl už někdo z vás nebo vašich příbuzných dráty v noze a jak mu je vyndávaly? V celkové nebo částečné anestezii? V mém případě by stačila částečná. Navíc když se zeptám doktora tak mlčí, přitom ze začátku mi připadal milý.
Bohužel bych vás tady zatím všechny s přehledem trumfnul. Jestli dobře počítám, aktuálně je to 13 pobytů. 10 operací a 3x jiná (infekční) choroba.
Tož to abys měl futrál furt u dveří, co kdyby náhodou...
Já na jeho místě bych v něm už i spával.
Zatím tam mám kolo a běžecké boty.
Revers bych určitě nepodepsal,nevíš co se Ti může v budoucnu zkomplikovat a hodí to na Tvé triko,žes odešel.
Ve špitále jsem byl 3x.Ve 13 se zápalem plic,v 22 s akutním selháním ledvin a letos na operaci páteře.´-2plotýnky vyhřezlý,dostal jsem 6 šroubů a 2 tyče.
Co se mnou leželi na pokoji dva borci,tak oba uspali před vytáhnutí drátu,či nevím přesně co všechno měli v sobě.Jeden měl zdrátovanej nárt a druhej nějak rameno-možná klíční kost.Celkovou akorát nechtějí dávat lidem,který neprojdou anest.vyšetřením.To bych se posral,kdyby mi opíchali určitou část těla a pak mě kuchali.
Ja mel draty v noze - v pistale (kost holenni) - otevrena zlomenina tibie. Vydelali mne je po roce v celkove narkoze. Kdyz mne je davali, tak jsem tam po operaci byl 8 dni a trpel. Musel jsem, protoze ti rozrezou i to, co mas zdravy. Jakmile to slo, ihned jsem sel domu.
Hral jsem s tim fotbal, coz by se podle nich moc nemelo. Zminuju to proto, ze pri vydelavani sroubu a dalsiho zeleza to delalo problemy, protoze jsem jim ty zeleza ohnul a presunuly se v kosti skoro o 2cm jinam.
Pri vydelani sroubu a te tyce, co byla v pistale, se ma byt v nemocnici cca 4-5dnu. Ja si vyhadal prichod v den operace a den po ni jsem odpajdal na revers domu.
Vydelavalo se to v celkove narkoze. U me to jinak neslo. Je to dost velky zasah do tela a rezani kosti zaziva asi neni to, co bych si chtel pamatovat.
U me to bylo rezani do kosti v kolene, kotniku a pistale + asi 5 sroubu skrz kost + tyc od kolene ke kotniku, vedena vnitrkem kosti. Byl tam se mnou kluk, co mel zlomeny kotnik, ty zeleza mel zvenku a tomu to pak sundavali v castecne narkoze.
Na nutnost narkozy ti doporucuju se zeptat jinyho doktora. Chodi jich urcite na vizity i kontroly dost. Nebo si za nejakym zajdi/zajed, pokud to jde.