
ČR: nefotit vojenské objekty
Až stotisícová pokuta bude hrozit tomu, kdo bude fotografovat, natáčet nebo jinak zaznamenávat vojenské objekty, prostory a zařízení, která budou označena tabulkou ZÁKAZ FOTOGRAFOVÁNÍ. Stejná praxe platí i v členských zemích NATO - například v Řecku, Kanadě, Velké Británii, ale i u našich sousedů v Polsku a na Slovensku.
V dnešní době, kdy technický možnosti jsou nepředstavitelně dál, než byly před sto lety; má tenhle zákaz focení vůbec smysl?
Myslím, že prvně by se měly začít odstraňovat fotoaparáty z mobilních telefonů, vrátit s k tlačítkovým, vojenské objekty ohradit dvojitým plotem, zavést nepřetržitou strážní službu, osadit pozorovatelny s hlášením průjezdu zahraničních vozidel a vozidel podezřelých. Dále zřídit u každého vojenského objektu pracoviště kontrarozvědky. Uvolnit 7,5% DPH na zbrojení a jsme hned jen o 40 let zpátky. O povinné vojenské službě se ani nezmiňuji.
Vzhledem k tomu co se stalo ve Vrběticích, dokonce dvakrát po sobě, bych proti tomu nebyl. Místní co pak nesměli na své pozemky, by asi proti tomu taky moc neprotestovali.


Co se týká Vrbětic je všechno jen mlžení. Ve Vrběticích byla schválena likvidace raketového paliva. Dokonce na to byla dotace z EU. Kdo něco ví o nestabilitě raketových paliv tak se nediví co se tam stalo. Nikdy se mimo ukládání a vybírání munice a trhavin v muničáku nesmělo nic dělat. Dokonce ani nevyužitá munice či trhaviny se tam nesměly vracet. To raketové palivo bylo stejné jako v torpédech ponorky Kursk. Jelikož ale muničák patřil pod stát a ten by musel platit odškodné, našel se nakonec "pravý" viník ve dvou sabotérech z Ruska. Nejvíce se mi líbilo jak cedule o dotaci na likvidaci raketového paliva byla po deseti dnech odstraněna od vstupu do muničáku. Houpat mě můžou ale mlátit se mnou o zem ne.