Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co se stane, když nedám napotřetí maturitu?

Dobrý den, samozřejmě počítám s tím, že maturitu na poslední termín udělám,
ale jen pro informaci bych se chtěl zeptat, co se stane, když ji neudělám a to ani na třetí pokus?

Mimochodem jsem prý si slyšel, že zaměstnavatelům na určitých pozicích stačí dokázat odchozené 4 roky na SŠ, že to prý bohatě stačí.

Průměr za známky za poslední 2 roky byl 4,2.

Opravuji didakťaky z ČJ a AJ, ústní mám udělané skoro komplet za 4.

Díky

Předmět Autor Datum
Pkud ji nedas napotreti, pak treba zadost o opakovani rocniku. Jinak nemas ukoncene stredni vzdelani…
Jan Fiala 13.01.2024 16:17
Jan Fiala
Protože rodiče nechtěli, abych šel na učnák, jelikož pro ně bylo učiliště podřadné místo pro lidi.
Xxxxxxx 14.01.2024 14:43
Xxxxxxx
Nikdo by si neměl plnit svoje sny na svých dětech. Stejně tak to ukazuje na to, že přijímačky na stř…
Prasak 14.01.2024 16:47
Prasak
přijímačky na střední školy jsou jen formalita Tady nejde asi jen o přijímačky. To bylo za nás, ale… poslední
ml1 05.02.2024 17:00
ml1
Pak bude potřeba se znovu přihlásit na školu a nechat se zařadit do posledního ročníku a ten zopakov…
Wikan 13.01.2024 16:18
Wikan
I kdybys to udělal, tak s tím průměrem budeš pro zaměstnavatele opravdové terno. I když na obsluhu v…
Prasak 13.01.2024 16:42
Prasak
Mimochodem průměr 4,2 to jde? Copak je možné s pětkou postoupit do dalšího ročníku nebo být připuště…
Wikan 13.01.2024 17:03
Wikan
Průměr 4,2 musí být překlep. Něco takového měl jeden spolužák v prváku, byl to rekord v rámci školy…
ml1 05.02.2024 16:38
ml1
Slyšel jsi někdy o profesi lopaťák? Tam nepotřebuješ ani češtinu. Tak ta tě čeká.
IQ37 13.01.2024 17:06
IQ37
áno, nemusíš mať maturitu aby si vedel kopať jamy... to bude tvoja práca. Alebo niečo obdobné. Možno…
Ale 13.01.2024 17:09
Ale
Pokud má uzavřenej i čtvrtej ročník (jinak by se k maturitě nedostal, ne?) a maturitu neudělá, těžko…
Pavel 13.01.2024 17:37
Pavel
Nevieš. Ak nedal Maturitu, nemá uzavretý ročník. Maturita je súčasť ročníka.
Ale 13.01.2024 17:40
Ale
Netuším, jak je to u vás, ale tady v ČR to tak není. Student maturitního oboru nemá povinnost se k…
Pavel 13.01.2024 17:50
Pavel
Mně se (snad ) nestane nic. Vtip(?): Mladý píše matce: "Vyhodili mě ze školy. Připrav otce." Matka…
Yarda 14.01.2024 19:07
Yarda

Pkud ji nedas napotreti, pak treba zadost o opakovani rocniku. Jinak nemas ukoncene stredni vzdelani a v podstate mas jen zakladni.
Jinak spouste zamestnavatelu to vadit nebude - pomocnik na stavbe, kopac, skladani zbozi ve skladu... Proste kamkoliv, kde si vystacis se zakladnim vzdelanim.

Jen otazka mimo - proc jsi sel na maturitni skolu?

přijímačky na střední školy jsou jen formalita

Tady nejde asi jen o přijímačky. To bylo za nás, ale spousta lidí odešla v prvním pololetí (některé jem poté potkal a na učňácích excelovali), někteří si počkali na vysvědčení a pod tíhou známek jim to došlo. Rekordman měl průměr 4,2 (myslím, že měl 5 pětek). Potom se nějak přitvrzovalo na přijímačkách. Nechápu, jak se něco takového mohlo dostat až do posledího ročníku.
A skutečně ten člověk se mohl něco naučit na učňáku, něco, co by ho třeba i bavilo, a takto se trápil 4 roky na škole, kterou není schopný dokončit. To, že učňák je do jisté míry odpadiště těch, co nemají na to dělat něco jného, to za mých učňovských let platilo, ale jak je to dneska nevím (tehdy se chodilo na manažerské a ekonomické obory, když už se chodilo na učební obory, tak jedině kuchař-číšník (ani nevim proč, po revoluci to ztratilo takovou tu exkluzivitu třeba přístupu k valutám, koruna už byla volně směnitelná), kdepak jít na elektromechanika, autoklempíře, zámečníka nebo nedej bože na zedníka).
Já teda jsem začal učňákem, dodnes panují spory o tom, proč, já si pamatuju, že na maturitní obor se požadoval průměr do 1,8, ale hlavně že maturitní obory se prezentovaly jako počítačová škola (já jsem nechtěl sedět u počítače, já jsem chtěl něco dělat; kde jsem skončil je věc jiná). Rodiče vypráví něco jiného. Nic nebylo tak vzdálené pravdě, možná že strávili u počítače o něco déle než my (my měli asi 4 hodiny za celé 3 roky, kde jsme si ukázaly, co je počítač, co je monitor, co je disketa a podobně), ale taky na nich nic nedělali. Pak jsem si udělal průmyslovku, ze které jsem šel na vysokou a tím jsem ještě neskončil, protože zaměstnavatel chtěl, abych si udělal doktorát (sám bych se do doktorského studia opravdu nehrnul, ale když to mělo podporu zaměstnavatele, tak jsem na to kývnul). Takže jsem se na tři roky zdržel, ale nelituju toho, na průmyslovce byla hlavně teorie, na učňáku hlavně praxe. Ale jsme u toho odpadu, opravdu si u většiny svých spolužáků nedovedu představit, že by dělali někde elektriku, i když o největším exotovi ze třídy (platil si ho táta, takže mu procházelo spousta průserů, za které by kohokoliv jiného vyrazili) jsem slyšel, že přišel k rozumu a s tátou (a několika spolužáky) ve firmě pak pracoval celkem slušně.

Průměr 4,2 musí být překlep. Něco takového měl jeden spolužák v prváku, byl to rekord v rámci školy (tehdy se ještě vyvěšoval pořadník), než usoudil, že ta škla neni pro něj. Dosáhnout takový průměr znamenalo mít několik pětek.
Ale obecně při průměru přes 4 musí být aspoň jedna pětka, jinak by se takové hodnoty nemohlo dosáhnout. A s pětkou se zase nemůže k maturitě.

Pokud má uzavřenej i čtvrtej ročník (jinak by se k maturitě nedostal, ne?) a maturitu neudělá, těžko může žádat o opakování čtvrtýho ročníku, když ho úspěšně dokončil.

Tedy, nejsem si úplně jist, v našem školství je možný ledasco, ale logicky by to jít nemělo.

Netuším, jak je to u vás, ale tady v ČR to tak není.

Student maturitního oboru nemá povinnost se k maturitě přihlásit, klidně může úspěšně studovat čtyři roky, všechny dokončit a odejít ze školy bez maturity.

Má potom ovšem jen ukončené základní vzdělání.

Mně se (snad ) nestane nic.

Vtip(?):
Mladý píše matce: "Vyhodili mě ze školy. Připrav otce."
Matka odpovídá: "Otec připraven, teď se připrav ty."

BTW: Ty problémy máš protože na to studium nemáš (jsou takové případy, to studium není pro každého) nebo sis užíval "studentského života" a na učení jsi $ral?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru