Předmět Autor Datum
Ty mas elektronicky vodomer a vodarny si to prubezne odecitaji?
Jan Fiala 05.09.2023 20:32
Jan Fiala
Máš-li konkrétní představu co všechno by měla aplikace umožnit a máš-li zájem o řešení na míru, může…
Pavel 05.09.2023 20:35
Pavel
U aplikace innogy mi to zjistí aktuální stav spotřeby kdykoliv si to chci zkontrolovat.
b3nek 05.09.2023 20:41
b3nek
Když vlezu na WC tak je tam na otevírání šachtice a za ní tam jsou odečty vodoměry (takže tam naskak…
b3nek 05.09.2023 20:40
b3nek
Pokud nemáš na vodoměru možnost dálkového odečtu, tak ti zbývá jen ta aplikace s tužkou a papírem.:-…
nerady 05.09.2023 20:42
nerady
Jak tedy zjistím že je tu ta možnost dálkového odečtu?
b3nek 05.09.2023 20:44
b3nek
Chodí k vám do bytu každého půl roku někdo odečítat vodoměr, nebo u vás nikdo více jak rok nebyl a p…
nerady 05.09.2023 21:22
nerady
Bohužel je to ta druhá varianta že to zjistím až za rok ve vyúčtování z nájmu což je pro mě pozdě.…
b3nek 06.09.2023 04:52
b3nek
Aby mohli mít apku, potřebovali by měřidlo s průběžným odečtem, modemem a SIM kartou, aby mohli prov…
Jan Fiala 06.09.2023 11:11
Jan Fiala
Bože, to tu taky ještě nebylo, člověk, který si myslí, že to do té aplikace naskakuje nějak samo ::)…
RedMaX 05.09.2023 20:49
RedMaX
Já používám tohle. Vyzkoušené, spolehlivé.
jirka44 06.09.2023 15:04
jirka44
Ja pouzivam apku domaci odecty. Pekne grafy, mezirocni srovnani atd.
Jan Fiala 06.09.2023 15:15
Jan Fiala
Já používám soubory voda.xls, elektrika.xls, topení.xls. Jistě, jsou letité, jinak by měly příponu o…
ml1 07.09.2023 12:13
ml1
Nejlepší aplikace je nyní na výpočet důchodu na netu. Důchod se bude zvyšovat všem stejně od 1.1.202… poslední
nerady 07.09.2023 13:59
nerady

Máš-li konkrétní představu co všechno by měla aplikace umožnit a máš-li zájem o řešení na míru, můžeš se mi ozvat; dělám aplikace na zakázku: https://pc.poradna.net/questions/3031013-napad-na-aplikaci

Jako bezplatný řešení bych viděl v telefonu/tabletu použít třeba Google Sheet (tabulky Google) nebo Excel online (z Office 365 či jak se to jmenuje).

edit: Aha, já myslel, že si chceš stav zaznamenávat a vyhodnocovat, ale ty nejspíš hledáš něco, co ti ty data zjistí z měřáku "samo".

Aby mohli mít apku, potřebovali by měřidlo s průběžným odečtem, modemem a SIM kartou, aby mohli provádět odečty dálkově.
Ale nic ti nebrání si takové měřidlo pořídit, nechat je namontovat za to oficiální a pak využívat online připojení k měřidlu.

Bohužel je to ta druhá varianta že to zjistím až za rok ve vyúčtování z nájmu což je pro mě pozdě

Fakt? Vždyť jsi psal, že ten stav vidíš. Takže na minulém vyúčtování máš předchozí koncový stav a kdykoliv si můžeš zjistit stav aktuální.

Bože, to tu taky ještě nebylo, člověk, který si myslí, že to do té aplikace naskakuje nějak samo ::)

---

Pro tazatele: potřebuješ mít měřák s možností dálkového odečtu, případně nejlépe měřák, který přímo nějakou aplikaci podporuje. U plynu a elektriky takový zjevně máš. A teď důležitá otázka: máš takový měřák i u vody?

Pokud ne, logicky to nelze. Ale existují měřáky, které to umí, můžeš zakoupit a namontovat. (Pokud je to bytová jednotka, tak jsou obvykle měřáky ve vlastnictví toho domu (SVJ) a teda si ho sám vyměnit nesmíš, musíš požádat SVJ, aby to vyměnili v tom domě, kde bydlíš.)

Já používám soubory voda.xls, elektrika.xls, topení.xls. Jistě, jsou letité, jinak by měly příponu ods.
Je to dobré i na stanovení záloh, zejména u elektriky si rozvodné závody stanovují zálohu takovou, aby byl nedoplatek zhruba ve výši 3 záloh (maji rádi dlužníky). Přitom správnou zálohu spočítat umí. Když jsme tam letos šli jim domluvit, tak jim vyšlo skoro na korunu stejné číslo, jako vyšlo mě v souboru elektrika.xls kam jsem zadal stejnou spotřebu do budoucna.

Kolega zase si to psal do souboru cvs (datum a stav plynoměru apod.) a pak to zpracovával skriptem v Matlabu. On byl ze starší školy a excel skoro neznal, za to v tom Matlabu uměl hotová kouzla (že ho používal na výpočty, to je přirozené, ale on ho používal i na prohlížení obrázků, teda dokud jsem mu neukázal irfanview).

A jinak metoda tužka + papír je nejspolehlivější. Minimálně ty primární záznamy (odečty) je dobré udělat na papír. Výpočet a vizualizace pak může být v tabulkovém procesoru.

Nejlepší aplikace je nyní na výpočet důchodu na netu. Důchod se bude zvyšovat všem stejně od 1.1.2024 o 360,-Kč a na netu už jsou kalkulace pro výpočet kolik bude důchodce brát od 1.1.2024 důchod. To bude jistě hodně složitý výpočet.:-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru