
Aplikace na zjištění stavu odběru vody
Ahoj mám aplikaci na zjištění stavu odběru plynu a elektřiny ale hledám nějakou aplikaci na zjištění stavu odběru vody v bytě.
Nebo si to musím průběžně zjišťovat manuálně a to na papír?
Já používám tohle. Vyzkoušené, spolehlivé.
Ja pouzivam apku domaci odecty. Pekne grafy, mezirocni srovnani atd.
Já používám soubory voda.xls, elektrika.xls, topení.xls. Jistě, jsou letité, jinak by měly příponu ods.
Je to dobré i na stanovení záloh, zejména u elektriky si rozvodné závody stanovují zálohu takovou, aby byl nedoplatek zhruba ve výši 3 záloh (maji rádi dlužníky). Přitom správnou zálohu spočítat umí. Když jsme tam letos šli jim domluvit, tak jim vyšlo skoro na korunu stejné číslo, jako vyšlo mě v souboru elektrika.xls kam jsem zadal stejnou spotřebu do budoucna.
Kolega zase si to psal do souboru cvs (datum a stav plynoměru apod.) a pak to zpracovával skriptem v Matlabu. On byl ze starší školy a excel skoro neznal, za to v tom Matlabu uměl hotová kouzla (že ho používal na výpočty, to je přirozené, ale on ho používal i na prohlížení obrázků, teda dokud jsem mu neukázal irfanview).
A jinak metoda tužka + papír je nejspolehlivější. Minimálně ty primární záznamy (odečty) je dobré udělat na papír. Výpočet a vizualizace pak může být v tabulkovém procesoru.
Nejlepší aplikace je nyní na výpočet důchodu na netu. Důchod se bude zvyšovat všem stejně od 1.1.2024 o 360,-Kč a na netu už jsou kalkulace pro výpočet kolik bude důchodce brát od 1.1.2024 důchod. To bude jistě hodně složitý výpočet.