Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak tohle se povedlo. Je to náhoda, nebo zase stohoven zaúřadovalo? [96740-plasickrtku-jpg] :-D:-D:-… nový
Yarda 09.03.2023 12:17
Yarda
https://cnn.iprima.cz/nastvanost-lidi-presahla-kritickou-mez-vlada-ma-pred-sebou-tezky-ukol-mini-pol… nový
Yarda 24.04.2023 18:21
Yarda
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-valka-na-ukrajine/742146/tajna-cesta-prezidentu-caputova-a-pavel-… nový
Yarda 28.04.2023 09:22
Yarda
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-dusno-na-debate-s-lipavskym-jste-valecny-stvac-ma… nový
Yarda 10.05.2023 09:13
Yarda
Protože dokáže rozumně odpovědět i nerozumným lidem a Zeman by vedle něj pak vypadal jak ochlasta a… nový
gilhad 10.05.2023 13:09
gilhad
A to se máme potento, že někde nějaký nevychovaný <píp> vyskakoval? ]:) K druhému odkazu: ano, vzpo… nový
L-Core 10.05.2023 13:28
L-Core
Zajímavý článek: https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/hrad-po-prvni-stovce-dni.A230619_21283… nový
Yarda 20.06.2023 07:57
Yarda
[rencin-tojebudnic.jpg] nový
Yarda 20.06.2023 10:03
Yarda
Tvl, tak Zemanovi a Babišovi postav na zahradě pomník a choď jim tam zapalovat svíčku, když ti tak s… nový
Prasak 20.06.2023 14:39
Prasak
Když nesouhlasíš se současným, tak to automaticky znamená, že obdivuješ minulého? Už minule to byla… nový
Jan Fiala 20.06.2023 15:08
Jan Fiala
Aha takze prezident je aktivny, ale nie "spravnym" smerom tak je mimo, ked nic nerobi je zase len fi… nový
fleg 20.06.2023 17:45
fleg
Ze zacatku byl hodně aktivní, když ještě nebyl ve funkci. Pak dlouho nic, teď se ukazal v parlamentu… nový
Jan Fiala 20.06.2023 18:21
Jan Fiala
Nasa Sjuzy je tiez rovnaky konstrukt a americka agentka podla nasich sudruhov a dezole sceny. A vidi… nový
fleg 21.06.2023 09:05
fleg
Třeba potřebují nasadit někoho údernějšího vzhledem ke konfliktu na UA a Sjuzy se na to nehodí. Nebo… nový
Jan Fiala 21.06.2023 11:00
Jan Fiala
Dnes nas vrchny dezolat (RF) prehovoril...Zuzana je zabebela podla neho a opusta slovensky narod v t… nový
fleg 21.06.2023 19:24
fleg
Podobne prohlášení mela i naše ministryně války. Takže je zřejmě taky dezolat. nový
Jan Fiala 21.06.2023 20:02
Jan Fiala
Opat nepremyslas v kontexte...kontext je, ze ten dement roky do nej sije, uraza ju a jej rodinu, jeh… nový
fleg 22.06.2023 08:54
fleg
V těchto souvislostech neuvažuju, neznám ho a ani ty jsi je neuvedl. Jen jsem napsal, že s podobným… nový
Jan Fiala 22.06.2023 10:10
Jan Fiala
https://blog.sme.sk/martingregus/politika/blaha-vs-etiketa-video-nitra-nadavky-a-vulgarizmy-v-priamo… nový
fleg 22.06.2023 12:13
fleg
Vulgární nadávky na kohokoliv jsou za hranou. Když já tu slovenskou politiku moc nesleduju, mě stačí… nový
Jan Fiala 22.06.2023 13:40
Jan Fiala
Ze zacatku byl hodně aktivní, když ještě nebyl ve funkci. Pak dlouho nic, Chvíli jsem tu nebyl, al… nový
Kurt 22.06.2023 12:28
Kurt
No vidíš. někdo tu lhát musí, aby ses mohl vyjádřit. Jasně, že když do toho zahrneš proslovy při jme… nový
Jan Fiala 22.06.2023 13:38
Jan Fiala
Aha, takže "dlouho nic" neznamená, že nic nedělá, ale to, že nedělá to, co by podle tebe měl. Tak to… nový
Kurt 22.06.2023 13:49
Kurt
Ved to som pisal v uvode...btw toto casto vycitaju USA...kedsa staraju pisu, ze sa staraju moc do za… nový
fleg 22.06.2023 14:52
fleg
Jo, písal. On ti odpověděl lží a na to jsi už nereagoval, resp. jsi odvedl téma k vaší prezidentce.… nový
Kurt 22.06.2023 14:58
Kurt
Ano. Myslel jsem byt aktivni k dulezitym vecem. Uznavam, ze z pohledu vyjadrovani se ke vsemu je akt… nový
Jan Fiala 22.06.2023 15:47
Jan Fiala
Co mně vyhovuje je prezident, za kterého se nemusím stydět. Konečně, po tolika letech. Kde nabádal k… nový
Kurt 22.06.2023 16:16
Kurt
Ještě jsem zapomněl na rozumne komentáře ke konfliktu na UA. Ano, stydět se za něj nemusíme, to.mas… nový
Jan Fiala 22.06.2023 16:44
Jan Fiala
Ale zahájit rozhovory o vstupu je ten úplně první nejmenší krok, pořád toho zbývá hodně - ostatně i… nový
Kurt 22.06.2023 16:54
Kurt
Dovolim si citovat z tveho prispevku: Obviously, accession process cannot start when the contry is… nový
Jan Fiala 22.06.2023 18:40
Jan Fiala
Tak můžeš si různě hrát se slovíčky, ale jde zhruba o tohle: - NATO si s Ukrajinou začne vážně poví… nový
gilhad 24.06.2023 00:17
gilhad
...Ukrajina bude muset toho ještě dost udělat s korupcí a byrokracií... Hmmm.... Když jsem četl, ko… nový
Yarda 24.06.2023 06:07
Yarda
...Česko by mělo v Evropské unii tlačit na to, aby zahájila přístupová jednání s Ukrajinou již letos… nový
Yarda 22.06.2023 17:12
Yarda
Když tlačíš tak se většinou poděláš.:-) nový
nerady 22.06.2023 18:18
nerady
To není o tomto jednom příspěvku, Yarda ty dva uvedené adoroval dlouhodobě. nový
Prasak 20.06.2023 17:49
Prasak
Co se týká vrcholové politiky, IMHO jsou to ti dva....pak dlouho nic a pak se hemží ti ostatní. Bohu… nový
Yarda 20.06.2023 18:52
Yarda
Tisíc lidí, tisíc chutí. Naštěstí dnes už není nějaká chuť povinná. nový
L-Core 20.06.2023 20:54
L-Core
Pokud je to žebříček těch největších hajzlů, tak OK. nový
Prasak 20.06.2023 22:41
Prasak
Tohle mi dnes přistálo na XK: [97644-lpp-jpg] Docela by mě zajímalo, kde to je a kdo si dal tu práci… nový
Yarda 13.10.2023 19:44
Yarda
Nyní už by to nikdo nezaplatil. Jen vím, že podobnou zastávku jsem před léty viděl v Horním Slavkově… nový
nerady 13.10.2023 21:52
nerady
Stejnou lavičku s různými nápisy jsem na internetu viděl už víckrát. Nápis dle nálady posledního měn… nový
gilhad 14.10.2023 18:47
gilhad
Google - hledání podle obrázku. Už jsi na internetu dost dlouho, abys zvládl alespoň základy hledání… nový
Kurt 15.10.2023 21:11
Kurt
Když je potřeba kopnout si do Pavla, není co řešit. nový
L-Core 15.10.2023 21:51
L-Core
Neni potřeba, on si vystačí sám. Stačí nedělat nic. nový
Jan Fiala 16.10.2023 05:27
Jan Fiala
Bus Stop, in Kollam, Kerala, India Tady to máš i s palmami a okolím v pozadí: [97724-bus-stop-kollam… nový
Karel04 31.10.2023 21:14
Karel04
Už i Indie se vměšuje do naší politiky a dokonce umí česky.:-D nový
nerady 31.10.2023 21:48
nerady
Dnes jsem narazil na zajímavý citát: „Přímá volba prezidenta republiky bude o výběru mezi kandidáte… nový
Yarda 31.10.2023 18:58
Yarda
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-lichtenstejni-chteji-obejit-benesovy-dekrety-prezident-pavel-ji… nový
Jan Fiala 07.11.2023 12:21
Jan Fiala
To je tak když se voják snaží dělat politiku. To nevím zda tam nejsou nějaké jiné vazby. :-) nový
nerady 07.11.2023 13:50
nerady
To je tak, když prezident funguje nejen jako vizuální reprezentace, ale i jako loutka zajmovych skup… nový
Jan Fiala 07.11.2023 15:22
Jan Fiala
Na Aby bylo jasno už se Pavel s Lichtenštejnama probírá minimálně měsíc. Vypadá to na velezradu, res… nový
RedMaX 07.11.2023 17:54
RedMaX
Jasně, že se to probírá, ale když o tom začnou psát i provladni média, pak se něco děje. Buď zjistil… nový
Jan Fiala 07.11.2023 19:20
Jan Fiala
Na Aby bylo jasno ukazovali rozhovor se šéfem Kofoly, což teď už byl podporovatel pětikolky, podobně… nový
RedMaX 07.11.2023 20:28
RedMaX
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-prezidentska-kanclerka-vohralikova-konci-na-hrade… nový
Yarda 25.01.2024 16:08
Yarda
Jistě, ten jeho se tam statečně držel i bez prověrky deset let. A nepochybně z toho neměl žádné výho… poslední
L-Core 25.01.2024 16:21
L-Core

A to se máme potento, že někde nějaký nevychovaný <píp> vyskakoval? ]:)

K druhému odkazu: ano, vzpomínat budeme - jako na toho, kdo michlem zařídil, abychom tu měli pořád tak vysokou inflaci. I kdyby byl ministrem zahraničí nejblbější chovanec ústavu choromyslných s IQ necvičené myši, škoda vzniklá z takovéto volby by byla oproti tomu naprosto zanedbatelná. Naštěstí už je na smetišti dějin - i když následky jeho kroků budeme muset ještě nějakou dobu snášet.

Nasa Sjuzy je tiez rovnaky konstrukt a americka agentka podla nasich sudruhov a dezole sceny.
A vidis doborovolne sa rozhodla, ze kandidovat nebude a to napriek faktu, zeby opat pravdepodobne vyhrala.
Sudruhovia a dezole scena to nevedia logicky vysvetlit (zeny amikom dosli prachy?) a tak logicky mlcia.

No vidíš. někdo tu lhát musí, aby ses mohl vyjádřit.
Jasně, že když do toho zahrneš proslovy při jmenování činitelů, které musí hlava dělat, i kdyby nechtěla, k tomu tam přidáš i jeho tweety a vyjádření, tak máš postaráno skoro o denní činnost. A to, že o takových věcech neslyším je moje chyba ó veliký.
A ne, zatím je mi špatně úplně z jiných věcí.

https://twitter.com/NewsroomCT24/status/1655105271344115714
Z tohoto pohledu aktivní je, uznávám. Mě šlo ta vážnější témata - spojování společnosti, umravňování vlády apod.

Jo, písal. On ti odpověděl lží a na to jsi už nereagoval, resp. jsi odvedl téma k vaší prezidentce. Já jsem tu lež aspoň vyvrátil odkazem na oficiální web, kde je vidět, že náš prezident je aktivní. A mimochodem, sám deklaroval, že takto aktivní nebude dlouhodobě, protože nemá potřebu se vyjádřit ke všemu a chce mluvit jen tehdy, když má co říct.

Ano. Myslel jsem byt aktivni k dulezitym vecem.
Uznavam, ze z pohledu vyjadrovani se ke vsemu je aktivni az dost.

Je mi jasne, ze tobe tohle vyhovuje - mame fesaka, ktery tweetuje a kdyz nevysla Danuse, tak aspon Pavel.
Me utkvelo v hlave pouze par veci:
- se zakonem nesouhlasim, ale podepisu ho (to uz je starsi)
- projev v PČR, kde vyzyval ke spolupraci opozici (chvalim)
- nabadani k zarazeni UA do NATO v zrychlenem rizeni (prestoze tam probiha konflikt?)
- vyzyvani ke sledovani vsech Rusu v EU

Ja jsem rad, ze se jednou za uhersky rok objevis, prestoze v pohledu na politiku se neshodneme

Co mně vyhovuje je prezident, za kterého se nemusím stydět. Konečně, po tolika letech.
Kde nabádal k "zařazení" Ukrajiny do NATO při probíhajícím konfliktu? Dodej zdroj, já dodám třeba tenhle týden starý rozhovor: https://www.rferl.org/a/czech-president-ukraine-support-nato-summit/32460184.html#0_8_10089_8766_2710_248878672
Kde mimo jiné uvedl "Obviously, accession process cannot start when the contry is still in war".
Za moje objevení může L-Core. :-x

Ještě jsem zapomněl na rozumne komentáře ke konfliktu na UA.
Ano, stydět se za něj nemusíme, to.mas pravdu.

K tomu přijetí, to co je v zavorce je muj komentář a moje podiveni.

Po jednání s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem Pavel rovněž řekl, že Česko by mělo v Evropské unii tlačit na to, aby zahájila přístupová jednání s Ukrajinou již letos, o což usiluje Kyjev.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3580596-sefka-evropske-komise-prijede-do-prahy-oznamil-pavel-jednal-i-s-dalsimi-spickami-eu

Ale zahájit rozhovory o vstupu je ten úplně první nejmenší krok, pořád toho zbývá hodně - ostatně i ČR udělala jakýsi první krok, kterým bylo přijetí programu Partnerství pro mír 5 let před svým vstupem do NATO. Za mne by bylo fér Ukrajině říci, jestli o ni NATO stojí, případně za jakých podmínek. O tom, zda by NATO mělo přijmout zemi ve válečném stavu, si asi oba myslíme totéž (kdy se nám to stane, viď).

Tak můžeš si různě hrát se slovíčky, ale jde zhruba o tohle:

- NATO si s Ukrajinou začne vážně povídat, jestli výhledově NATO chce Ukrajinu přijmout a jestli výhledově chce Ukrajina do NATO (různé žblepty politiků pro tisk (navíc ve znění prezentovaném tiskem) nemusejí být zassazené do reálného ekonomického rámce).
- pokud se shodnou (asi ano), že o to obě strany stojí, tak se začnou taky bavit o tom, za jakou cenu (například že Ukrajina nebude válčit (čili to bude muset počkat než vykopou rusáky zpátky), Ukrajina bude muset toho ještě dost udělat s korupcí a byrokracií, NATO bude muset dodat nějaká školení a zařízení pro ně, Ukrajina bude muset vyčlenit XYZ% HDP na vybavení pro dosažení NATO standardů, Ukrajina bude muset harmonizovat některé zákony, NATO třeba uzná ukrajincům technické vzdělání na východních školách (případně kterých a dokdy), atd. atd. atd.) a jestli jim to i tak za to stojí
- pokud se shodnou, že ano, tak jaké kroky je potřeba jmenovitě udělat a co je jmenovitě potřeba splnit, aby to přistoupení mohlo proběhnout
- což je teda nějakého jednání a nějaké práce a nějakého času a pořád je to jen klepání hubama a práce žádná - to klidně může probíhat už teď a o nic nejde (teda jde o to, že se dohodnou a zloprcek ostrouhá a nikdo ho do toho nenechá kecat, ale víš jak to myslím)
- no a až tohle všechno tak nějak proběhne všemi procesy a institucemi a kdovíčím dalším, tak tu budou táákhle dlouhé seznamy a ty se budou postupně odškrtávat
- a až budou odškrtané všechna potřebná políčka (jako vykopání okupantů ze země, zajištění pořádku na území, úprava zákonů, letiště se správným vybavením, co já vím co ještě dalšího), tak nastane jeden takový krásný den, kdy si řeknou - tak, potřebné kroky byly provedeny, překážky odstraněny, nic nestojí v cestě, takže tedy: Ukrajino, vstupuješ do NATO? NATO, přijímáš Ukrajinu do své organizace?

No a pak, pokud si teda opravdu řeknou své ANO, tak bude Ukrajina přijatá. Jenže k tomu je od současné fáze povídání ještě daleko.
A pak tu budou ty fáze, kdy se budou odškrtávat ty fajfky.
Jenže tohle jde dělat buď pomalu a každý krok odsouvat co se dá, až budou naprosto úplně splněny naprosto všechny kroky před ním.
Nebo se to dá udělat i zrychleně, kdy se například sestaví (a předají) nějaké odškrtávací plánu už dřív, s tím, že možná nejsou ještě definitivní ani závazné, ale neuškodí udělat něco tímhle směrem a pak to vylepšit podle toho, co ještě vyplyne.

A Ukrajina třeba může začít něco dělat s korupčníkama už teď, zatímco pořád ještě přeměňuje okupanty na hnojivo. Jasně, že ji teď nejde přijmout, ale proč by nemohla už teď dělat něco s korupčníkama?
Nebo zařadit vyšším šaržím do výcviku i angličtinu a až ta válka skončí, tak už můžou klidně umět anglicky dost na to, aby mohli komunikovat na potřebné úrovni.
A čemu (kromě zloprckova sebevědomí) by vadilo, kdyby už teď Ukrajinci věděli jak dobře musí umět angličtinu generál a jak dobře třeba plukovník? A mezitím i silně pořešili korupci. A naplánovali úpravu silnic na nové normy (a začali na ně přecházet). A ... A ... A ...

A i když budou všichni umět anglicky adekvátně, tak to ještě neznamená, že musí být Ukrajina přijatá do NATO. Ale na druhou stranu to může to přijetí dost urychlit oproti stavu, kdy by se až po ukončení války s překvapením zjistilo, že pro přijetí musí umět anglicky i plukovníci (a to by se ukázalo teprve až by se zjistitlo, že tak korupce je problém a že se s ní musí něco udělat a pak se zjišťovalo co všechno s tou korupcí jako a pak se čekalo, dokud se to s tou korupcí plně nevyřeší. ... A studánka dá slepičce vodičku za šáteček ... )

------

Jinými slovy rozhovory o vstupu jsou něco dost silně jiného, než vstup samotný.

Dokud jsou ve válce, vstup není možný, rozhovory o něm ovšem pochopitelně možné jsou.

...Ukrajina bude muset toho ještě dost udělat s korupcí a byrokracií...

Hmmm....
Když jsem četl, kolik ruských oligarchů v poslední době nějak divně končilo své životy, napadlo mne, že v Rusku už s tím něco dělat začali. Účinně.
:-/

Citát (nevím odkud):
Oddělte zrno od plev - volaly plevy.
:beer:

Nyní už by to nikdo nezaplatil. Jen vím, že podobnou zastávku jsem před léty viděl v Horním Slavkově, ale neměla vyřezané boky do tvaru srpu a kladiva. Nicméně by mě zajímalo co na to policie, toto je snad v rozporu se zákonem.

Na Aby bylo jasno ukazovali rozhovor se šéfem Kofoly, což teď už byl podporovatel pětikolky, podobně jako před pár měsíci šéf Wedosu. Prostě tihle lidi viděli, že to co dělal Babiš s tím rozhazováním peněz typu veřejná doprava pro důchodce skoro "zdarma" bylo špatně, nelíbili se jim různé jiné věci typu EET, které třeba já jako běžný občan spíš vítal. Takže byli proti němu a cpali prachy do pětikolky, teď ale už vidí svůj fatální omyl a já bych se nedivil, kdyby ho viděli i další podnikatelé typu Lukačovič, akorát se k tomu nevyjadřují veřejně, ale prostě do pětikolky přestávají rvát prachy. Tudíž otáčí i ti, kteří byli těma penězma uplácený a už nejsou, takže není už důvod psát eurohujerovské zpravodajství a najednou se dozvídáme věci, které se před měsícem ještě tajily. ;-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru