loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Na-bliti-Plytvani-na-Ukrajine-VIDEO-jako-blesk-Zjisto…
Yarda 03.02.2023 09:39
Yarda
Vsetko urcite nie...ale presne takto sa to vari...zoberies pravdu, pripmiesas s polopravdou a nakoni…
fleg 03.02.2023 13:07
fleg
Podobně jako treba tohle... https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-rusove-prodavaji-zavlec…
Jan Fiala 03.02.2023 17:11
Jan Fiala
Toto nie je to iste...toto je pravdive a vyuzite UA propagandou na vykreslenie RU ako diabla. Nic si…
fleg 03.02.2023 19:36
fleg
A jak s takovou jistotou tvrdis, ze to prvni neni pravdive? Je to clovek, ktery tam dobrovolne jel p…
Jan Fiala 03.02.2023 19:45
Jan Fiala
Pretoze ten clovek keca, ze na UA vojaci dostavaju 140k hrivien (2800eur) a ze su plateni z penazi z…
fleg 03.02.2023 22:14
fleg
Treba nekeca https://kyivindependent.com/uncategorized/ukraine-to-pay-3400-hr-100000-per-month-to-m…
Jan Fiala 03.02.2023 22:23
Jan Fiala
Och zase ta plytkost v tvojom podani. Tento platok o tom nic viac neuverejnil okrem nadpisu a odkazu…
fleg 04.02.2023 14:27
fleg
Zkusil jsem najit par odkazu pisicich o platech. Tady mas clanek z UA https://www.ukrinform.net/rubr…
Jan Fiala 04.02.2023 18:29
Jan Fiala
Jasne, ale v clankoch sa pise o buducom case (typek tvrdi, ze im to chodi uz teraz), v clankoch sa p…
fleg 04.02.2023 20:51
fleg
Ja tam nebyl, jsem odkazany na clanky, stejne jako ty. Taky jsem zaregistroval, ze vojakum plati ve…
Jan Fiala 04.02.2023 21:37
Jan Fiala
Keby cerpas aspon z vlastnych odkazov... The European Commission is working on a way to provide Ukr… nový
fleg 05.02.2023 14:23
fleg
Ptal jsi se, odkud by UA brala penize, tak jsem ti odpověděl. Nehledě na to, že tu druhou cast jsi p… nový
Jan Fiala 05.02.2023 15:37
Jan Fiala
To, ze UA nic splacat nebude tvrdis ty. Samozrejme znovu postavit hospodarstvo znicene vojnou bude s… nový
fleg 05.02.2023 18:03
fleg
Tim jsem chtel rict, ze do splatnosti "pujcek" nebude UA schopna nic platit. Ty se tu snazis byt vti… nový
Jan Fiala 05.02.2023 18:32
Jan Fiala
Zase to cele uhravas do roviny, z e zly zpad(USA) a chudasi obyvatelia UA. Po vojne sa bude krajina… nový
fleg 06.02.2023 08:26
fleg
UA je už napůl rozebraná, po válce se rozebere zbytek. Já se nebavím o firmách, které si tam vybuduj… nový
Jan Fiala 06.02.2023 11:38
Jan Fiala
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-pomahala-v-bachmutu-platny-je-kazdy-kdo-doka…
Yarda 04.02.2023 09:09
Yarda
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-generalove-ochotne-poslou-desetitisice-vojaku-na-smrt-…
gilhad 04.02.2023 09:21
gilhad
Moudřejší ustoupí. Ale on asi tím moudřejším nechce být nikdo. A obyčejní lidi kvůli tomu vesele umí…
Yarda 04.02.2023 10:26
Yarda
Je to tak, ti nejmoudřejší úkáčka ustoupili až do Čech a mě to pěkně sere. Nemám páru, kam ustoupit,…
RedMaX 04.02.2023 22:41
RedMaX
Takže každý z těch úkáček tady je rozumnější, než ty. No, že mě to ani nepřekvapuje ... ]:) nový
gilhad 05.02.2023 00:20
gilhad
To od tebe není hezký, jako mazaný jsou, když odtamtud vzali roha, ale na mou obranu musim říct, že… nový
RedMaX 05.02.2023 03:01
RedMaX
Jak ode mě? Říkáš to přece sám ]:) nový
gilhad 05.02.2023 04:42
gilhad
Ono to většinu vojáků nebaví umírat zbytečně a těch nadšených a zfanatizovaných Kremlem tam moc nebu…
Karel04 04.02.2023 12:00
Karel04
Rusům se přece nedá věřit, tak proč tady cituješ lži nějakého ruského vojáka? nový
Prim n.r. 06.02.2023 11:31
Prim n.r.
Tohle ale neříká voják, který lže o vojenských úspěších podle pokynů Kremlu, ale spíš ten, co to vid… nový
Karel04 06.02.2023 11:53
Karel04
Prosím některého z uživatelů s vyšším oprávněním, má to tu 600 příspěvků. Přes den na notebooku tohl… poslední
RedMaX 06.02.2023 23:54
RedMaX

Pretoze ten clovek keca, ze na UA vojaci dostavaju 140k hrivien (2800eur) a ze su plateni z penazi zo zapadu. Neuvedomuje si, ze pri oficialnych poctoch cca 500k muzov v \brani by to boli skoro 2mld eur/mesacne. Snad nikto neveri, ze niekto posiela na UA peniaz, z ktorych sa plati ZSu, alebo, ze vsetci odvedenci dostavaju 2800 eur/mes na ucet??? To su take zvasty, ze inak mozno zaujimave informacie od cloveka, ktory tam pravdpeodobne bol a zazil nie moc pekne veci mi pridu zrazu nepodstatne.
Kecal tam vo viacerych veciach, napriklad, ze nepouzivaju radio, pretoze im to nikto nepovedal...skoro na kazdom videu z fronty, kde je pechota maju bezne so sebou vojaci vysielacky. Silne pochybujem aj sprave o plytvani municiou, ked viem, ze jej na fronte maju nedostatok a pod.
To, ze UA armada je vedene este starymi kadrami z cias ZSSR, rovnako neshcopnymi ako ich ruski naprotivky a ze je tam korupcia tomu verim napriklad.
Inak predstava, ze ja ako dobrovolnik pridem na UA a ze oni mi hned pridelia vojakov na cvicenie je tiez naivna. Z toho videa srsi kopec otazok. Cez koho sa dostal na UA? Nejaka ofiko orgnanizacia, ci nieco sukromne, polostatne? Skolil naozaj regulerne jednotky ZSU? Ake jednotky konkretne? Kde konkretne sa pohyboval? On tvrdi, ze v Donbase, ale ved en ovladaju zvacse separatisti. Skolil vojakov priamo na fronte? DIvne. Rozprava o Charkove, ale ten na Donbase nie je.
Mal by som nanho milion otazok, po ktorych by bolo to jeho video urcite jasnejsie a mozno nie zdaleka tak bombasticke.
Nehovoriac o tom, co si z toho vynali parlamentne listy, ktore z toho spravili clanok po precitani ktoreho mas samozrejme chut prestat UA podporovat. Ja si myslim, ze je jasne komu takato propaganda nahrava.

Och zase ta plytkost v tvojom podani.
Tento platok o tom nic viac neuverejnil okrem nadpisu a odkazuje sa na oficialny telegramovy ucet Zelenskeho. V Ich odkaze, ktory by mal vies na spravu o tom plate je post o Bielorusku a jednani s (asi ) velvyslancom.
Dal som si spravu navyse a zbezne presiel Zelenekseho telegram a nikde ani zmienka o staitisovych platoch vojakov.
Takze, co tam mame dalej?

Este raz...ak by sme brali, ze kazdy vojak dostane min tych 100k hrivien a ignrovoali fakt, ze vssie hodnosti by mali dostavat viac, vojaci na fronte urcite viac ako v tyle a pod tak by UA potrebovala skoro 2mld eur len na vyplaty vojakov mesacne.
Odkial by brala tieto prachy? Len mi nepovedz, ze zo zapadu lebo ma vystrie.

Jasne, ale v clankoch sa pise o buducom case (typek tvrdi, ze im to chodi uz teraz), v clankoch sa pise o vojakoch na frontovej linie (nie o kazdom).
Na Indov by sa nespoliehal, radi kecaju, co sme sa uz parkrat presvedcili aj tu pocas vojny.
Navyse zrazu sa tu neodvolava na Zelenskeho Telegram, ale Reznikovov FB.
A teraz to pride...ten post o 100k hrivnach dal Reznikov 22.2.2022, cize pred rokom skoro.
A Indovia a spol pisu, ze nove pravidlo o 100k zacina platit od 1.2.2023.
Takze pred rokom slubili, rok neplatili a teraz akoze zacnu;o)?
Takze, co tam mame dalej mily Watson?

Ja osobne si myslim, ze nejaky bulvar si zase raz nieco nasiel, prehodil tam rok a vyrobil z komara somara.

Na zaver konspiracia.
Zjavi sa video chlapika, co drzi UA, ale je strasne sklamany lebo to tam nefunguje. Mimo ine spomenie, ze vojakom, co nic nerobia plati vlada 140k UA hrivien a zrazu sa zjavia clanky, ze od 1.2 bude vlada platit vojakom 100k hrivien a odvolavaju sa na telegramovy ucet Zelenskeho, kde nic take nie je a neskor na FB ministra obrany, kde je rok stara sprava.
Nahoda?
Nemyslim;o).

Ja tam nebyl, jsem odkazany na clanky, stejne jako ty. Taky jsem zaregistroval, ze vojakum plati ve statnich dluhopisech, splatnych v roce 2026 (ale nejsem si jisty, zda neslo o Rusy)

Penize maji, mily Sherlicku, protoze EU jim sype mesicne a bude sypat nadale, viz navrh pro 2023. Samozrejme formou pujcky, za kterou ale ruci zeme EU. Takze i kdyz vsichni vi, ze to UA nikdy nezaplati, splacet to za ne budeme my.

Keby cerpas aspon z vlastnych odkazov...

The European Commission is working on a way to provide Ukraine with around €1.5 billion of budgetary support per month next year, officials with knowledge of the discussion told POLITICO Monday.

The EU in May pledged €9 billion in so-called macro financial assistance to Ukraine, but of that, only €6 billion has received the backing of EU countries, and only €1 billion has been disbursed to date. A discussion on how to provide the remaining €3 billion is ongoing.

Takze v maji/22 pracovali na rozpoctovom budgete 1.5mld, co je hotovost, ci pozicky. Este len pracovali.
Z 9mld, ktore chceli pskytnut UA, bolo poskytnutych len 1mld a o 3mld len diskutuju...ty si fakt myslis, ze dostat prachy z takeho byrokratickeho molocha ako je EU sa da len tak?
Predstava ako mesacne pristavaju miliardy na uctoch UA z EU mi pride silne naivna.

Tim jsem chtel rict, ze do splatnosti "pujcek" nebude UA schopna nic platit. Ty se tu snazis byt vtipny ruskymi firmami, ale to nic nemeni na tom, ze za tu pujcku ruci staty EU, ktere ji budou za UA splacet.

Americke firmy niz zdarma delat nebudou. Pouze si "za odmenu" rozporcuji vsechno, co za neco v UA stoji (suroviny, zbytek zemedelske pudy atd.) a jediny, kdo to odnese bude zase jen sprosty lid. Ukrajinsky tim, ze jim v zemi nebude patrit uz vubec nic, evropsky tim, ze penize a uroky poplynou bankerum, kteri penize pujcuji.

Zase to cele uhravas do roviny, z e zly zpad(USA) a chudasi obyvatelia UA.
Po vojne sa bude krajina obnovovat a hoci tam pridu zahranicne firmy s kapitalom pracu budu davat milionom miestnym. Tvoj scestny argument je rovnaky argument ako ked pocuvam ako nas zdieraju automobilky, ktore tu neodvadzaju dane a pod. Vacsinou to hovoria jednoduchi ludia, ktori niekde nieco citali a nechapu, ze ked uz nic ine davaju tu praco priamo tisicom a nepriamo dalsim desiatkam tisicov miestnych ako subdodovatelov. Ze odvadzaju odvody do SP za svojich zamestnancov, platia im zdravotne, ze napriklad Peugeot odviedol v 2021 58.21 mil ako dan z prijmu atd.
Ich chapem, teba uz menej lebo pises ako im nebude nic patrit a podobne nezmysly...pretoze teraz im patri vsetko a maju sa najsamlepsie nie?
Ak by som bol miestnym budem po vojne zahranicny kapital vitat s otvorenou narucou a ked spivatizuje nejaky obrosky podnik za 1 hrivnu bude to len dobre pre mna.

UA je už napůl rozebraná, po válce se rozebere zbytek. Já se nebavím o firmách, které si tam vybudují fabbriky s levnou pracovní silou, já se bavím o firmách, které budou obnovovat. I při tom obnovování zaměstnají místní pracovníky, ale postaví nové továrny, postaví nové domy, které budou patřit komu? Podívej se, za kolik se teď staví u nás.
Budou se obnovovat zemědělské podniky. Když už tu půdu rovnou nedostanou za to, že tam budou podnikat, tak si ji od státu koupí/pronajmou za nějakou symbolickou cenu, aby tam vůbec začli. Tím se bude splácet dluh, který UA má vůči EU, USA a dalším.

Wow. Peugeot zaplatil v 2021 celých 58 milionů na dani z příjmů. Jaký měl prosím obrat? Kolik z toho zůstalo na Slovensku a kolik si odtáhla matka, aby to nedanila na SK?

To od tebe není hezký, jako mazaný jsou, když odtamtud vzali roha, ale na mou obranu musim říct, že to mám mnohem složitější, kam zdrhnout, aby to tam bylo lepší než tady? Kdysi bych vzal čáru do Rakouska, ale co se tam zbláznili do očkování proti covidu, tak prostě už není kam. :-/

Zpět do debat Nahoru

loading...