Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Matematika je jednoduchá, od šesti nákupů ročně se to vyplatí, takže za loňský rok bych ušetřil tisí…
jirka44 09.07.2022 07:36
jirka44
Jelikož doprava bude stále dražší, vidím to jako velmi výhodné. Jenže nahoru polezou i ceny všeho,…
IQ37 09.07.2022 15:05
IQ37
Jednou - dvakrát ročně ti to bude asi jedno. Ale pokud tam někdo nakupuje pravidelně, tak to dělá za…
Prasak 09.07.2022 21:58
Prasak
To ma a me tim taky pekne sere, takze kdyz muzu, nakupuju nekde, kde je osobni odber zadara nebo za…
merlouska 09.07.2022 23:39
merlouska
Za ty prachy Zásilkovnu, co mám vedle domu, nebo CZC, který máme ve městě s odběrem na prodejně zdar… nový
Prasak 10.07.2022 10:53
Prasak
CZC je vykurvenec. Připočítá ti k zásilce na odběrném místě něco /už nevím kolik/ peněz. To jako pro… nový
mif 10.07.2022 11:04
mif
Jo, v případě že platíš na místě. Při platbě předem to neúčtují (nebo neúčtovali, už dlouho jsem nic… nový
Prasak 10.07.2022 11:57
Prasak
Podle mě je suvereně nejlepší TS bohemia (bejvalý Alfacomputer). Tam jsem nikdy neměl problém. A hla… nový
jezekhifi 10.07.2022 15:48
jezekhifi
Já tam dříve občas něco bral, ale měli výdejnu trochu z ruky se špatným parkováním, takže jen málokd… nový
Prasak 10.07.2022 22:58
Prasak
Já mám od TSB třeba myčku nádobí, a spoustu jinejch věcí a až na vadný hdd, který jsem tam reklamova… nový
jezekhifi 17.07.2022 15:23
jezekhifi
Zase musím říct, že reklamace v alza probíhaly bez problémů a okamžitě. Za vadný harddisk jsem dosta… nový
ml1 19.07.2022 17:16
ml1
Vracel jsem v Alze pred mesicem grafiku, probihalo to zcela automatizovane pres box, vubec jsem neme… nový
RMX 19.07.2022 20:57
RMX
Asi si spočítali, že řešit každou reklamaci je vyjde dráž, než bez řečí přijmout i určité množství j… nový
Wikan 19.07.2022 21:27
Wikan
Jo, nerikam, ze v tom neni kalkul, ale pro zakaznika je proste lepsi, kdyz se nemusi nikde hadat neb… poslední
RMX 19.07.2022 22:19
RMX
Negativní reklama je taky reklama, lidi si vás zapamatujou ... Takže co začali všude prudit se zele… nový
gilhad 10.07.2022 10:04
gilhad
Naštěstí už dost lidí pochopilo, že konkurence je slušnější a levnější. Proto nakupují v Mironetu a… nový
ST 10.07.2022 11:07
ST
Taky u nich nakupuju dost nerad. A nehodnotím jen cenu, ta je tržní (a asi protože jsou známí, mohou… nový
ml1 19.07.2022 17:06
ml1

CZC je vykurvenec. Připočítá ti k zásilce na odběrném místě něco /už nevím kolik/ peněz. To jako proč? Mám to v místě bydliště, platím si tágo pro odvoz zboží, pak mě chlap na přepážce nasere přirážkou. Jsou to čuráci. Quod erat demonstrandum.

Jo, v případě že platíš na místě. Při platbě předem to neúčtují (nebo neúčtovali, už dlouho jsem nic nekupoval). Asi se jim stávalo, že si lidi nevyzvedávali objednaný zboží. Furt mi to vyjde levněji, než jakákoliv jiná přeprava a hlavně když bych to chtěl vrátit, nemusím se srát s balíkem a odnesu jim to tam na pult.
Že jsou to stejná sebranka, jako Alza a všichni ostatní, není pochyb, všichni dělají jen byznys. Stejná písnička, jako mobilní operátoři, není žádnej jeden dobrej a ostatní špatní, to jen zákazník má špatný zkušenosti s jedním a druhej s ním ještě nevydrbal. Kdyby byl někdo z nich hodnej a samaritánskej, tak s ním budou vydrbávat zákazníci. Protože všude jsou lidi.

Já tam dříve občas něco bral, ale měli výdejnu trochu z ruky se špatným parkováním, takže jen málokdy. Teď už u nás nemají žádnýho partnera (alespoň co vím), takže vyhrává CZC kvůli dostupnosti.
Ale TSB musím nechat, že když jsem vracel monitor kvůli vadnýmu pixelu, poslali peníze zpět to týdne. CZC si dalo na čas celej měsíc (ale asi chápu, že nechtějí, aby si z toho lidi dělali půjčovnu elektroniky).

Zase musím říct, že reklamace v alza probíhaly bez problémů a okamžitě. Za vadný harddisk jsem dostal ihned nový, za televizní kartu peníze zpět, podobné zkušenosti s reklamacemi nebo vracením jsem slyšel i od jiných.
Ale jestli si teď nechávají platit za pojištění okamžité reklamace, tak to asi už tak rychlé nebude, protože kdo by si takové pojištění platil?
V ostatních nemám s reklamacemi zkušenosti. Dost blbé recenze na to téma jsem četl o Softcomu, ale sám zkušenost nemám (nakupoval jsem tam povětšinou nějaké drobnosti co se nereklamují (kabely, média) a jeden disk (naštěstí vydržel, protože ty recenze mě dost vyděsily)).

Vracel jsem v Alze pred mesicem grafiku, probihalo to zcela automatizovane pres box, vubec jsem nemel sanci nekomu rict, proc to vracim. Behem 2 dnu byly penize zpatky na uctu.
Jako za me teda vraceni zbozi nebo reklamace tam stale funguji na jednicku i bez pojisteni.

Negativní reklama je taky reklama, lidi si vás zapamatujou ...

Takže co začali všude prudit se zeleným mimoněm, dosáhli toho, že jsem nakonec zablokoval celou jejich doménu 2. stupně (čímž jsem se hnusa konečně zbavil), nekoupil od nich už vůbec nic a pamatuju si, že od nich ani nikdy nic nekoupím, ani je nikomu nedoporučím. (Přitom dřív jsem tam chodil jako do každého jiného obchodu.)

Taky u nich nakupuju dost nerad. A nehodnotím jen cenu, ta je tržní (a asi protože jsou známí, mohou si dovolit vyšší ceny). Neřvou tam krávy, ale stejně se dá na pobočce pobývat jen se zacpanýma ušima, protože ty jejich ampliony řvou jako kráva. A vyřízení objednávky tam trvá neskutečně dlouho. Přitom byly doby, kdy se tam nakupovalo dobře. Jediné, co považuju za skvělé jsou ty jejich platební automaty.
Z jatek se můžou stát různé věci, v našem městě třeba v areálu bývalých městských jatek vyrábí zmrzlinu.
Mironet poslední dobou používám nejvíc, mají slušné ceny i dodací lhůty (alza toho měl spoustu okamžitě a nad cenou a tím dalším jsem přimhouřil oko). Dost používám Suntech, i když je pro mě výlet do modřan expedicí minimálně na hodinu v každém směru. Oba mají normálně fungující pobočku a rychlou obsluhu (v tom suntechu někdy bývá zboží připravené dřív než stačím s lístečkem dojít k výdejnímu okénku). Byl to kontrast hlavně před Vánoci, kdy jsem v alze stál snad půlhodinu (a předtím ješět ve frontě na platbu), zatímco v mironetu a suntechu to odsýpalo (nebylo tam prázdno, lidi si doslova podávali dveře, ale nehromadily se fronty), minulé Vánoce jsem musel využít všechny tři, protože každý byl schopný včas dodat něco jiného. TS Bohemia taky znám, nakupoval jsem tam dvakrát možná třikrát a nemůžu si ztěžovat. Nikdy jsem nepotřeboval nějaký individuální přístup, čili to zhodnotit nedovedu. Prodejců IT je víc a poslední dobou mi alza vychází nejhůř.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru