Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Mame tu nové vyjádření ministra zdravotnictvi https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nechce… nový
Jan Fiala 16.08.2022 05:39
Jan Fiala
ani slovo o tom, ze už jde o upravenou vakcínu proti novým variantám. Ale takové ještě nejsou distr… nový
L-Core 16.08.2022 10:17
L-Core
Protože tecka nezabrala, budou kidi pomalu tlacit k další dvojtečce (původní), protože jich mají pln… nový
Jan Fiala 16.08.2022 10:58
Jan Fiala
Mluvící hlavy zase chystají restrikce pro neočka, opět to vypadá na život občanů druhé kategorie. Fa… nový
Pavel 21.08.2022 15:46
Pavel
Je treba odvest pozornost od průšvihů STAN a od nečinnosti vlady v otázce inflace, od nárůstu cen en… nový
Jan Fiala 21.08.2022 18:00
Jan Fiala
Tak ono to bububu je nutne, protoze minule kdyz si lidi z vlady mastili kapsy, tak taky dokud nezaca… nový
RedMaX 21.08.2022 18:00
RedMaX
lockdown-trikrat-ockovanych nový
jirka44 22.08.2022 07:40
jirka44
Z uvedeného grafu jednoznačně a bez diskuse plyne, že třikrát očkovaní jedinci mají přibližně dvakrá… nový
fleg 22.08.2022 09:21
fleg
Krásně je vidět, jak se mění provakcinacni argumenty. Teď už nikdo netvrdí, že vakcína chrání před c… nový
Jan Fiala 22.08.2022 09:32
Jan Fiala
JaFi neser! To, ze vakcina uz ani tak nechrani pred nakazenim ako pred hospitalizaciou, tazkym prieb… nový
fleg 22.08.2022 10:24
fleg
Proc by mě to melo těšit? Nedávno jsem tu dával masirku od Valka (ministr zdravotnictví). Ten narati… nový
Jan Fiala 22.08.2022 10:31
Jan Fiala
Lenze ten clanok, na ktory odkazujes je klasicky extrem dezinfosceny. O celom probleme povieme len c… nový
fleg 22.08.2022 16:19
fleg
Takze parlamentni listy jsou dezinfoscena? Wow. Prece neni problem se kouknout na radiozurnal, coz j… nový
Jan Fiala 22.08.2022 17:54
Jan Fiala
Co konkretne ti tam vadi? Mne to prislo ok, ale mozno som nieco prehliadol/prepocul. nový
fleg 22.08.2022 20:28
fleg
Reaguji na tebe Proc by mě to melo těšit? Nedávno jsem tu dával masirku od Valka (ministr zdravotni… nový
Jan Fiala 23.08.2022 07:32
Jan Fiala
Samozrejme, ze reagujem na ten clanok...ty vidis niekde reakciu na tvoj? nový
fleg 23.08.2022 15:03
fleg
Psal jsem o clanku, ktery jsem tu daval, ty jsi odpovidal, ze jsem dal clanek z dezinfo sceny. Dal j… nový
Jan Fiala 23.08.2022 15:11
Jan Fiala
Možná vím, jak jsi to myslel. Zřejmě jsi nechtěl napsat "článek na který odkazuješ", protože jsem od… nový
Jan Fiala 23.08.2022 19:49
Jan Fiala
Ano napisal som to zle....malo to byt, na ktory odkazuje Jirka. Sporry to mi uslo;o). nový
fleg 23.08.2022 22:20
fleg
Zda se, ze zdroje vysychaji Moderna zaluje Pfizer za kopirovani. Pockali si, az budou obrovske trzb… nový
Jan Fiala 26.08.2022 15:54
Jan Fiala
Trocha informací ohledně zloviru, vakcín nakoupených a vyočkovaných, o (ne)opatřeních a (ne)testován… nový
Pavel 28.08.2022 17:51
Pavel
S Valkem byl onehdy rozhovor na ProstorX. Nic zajimaveho, ale tvrdil, ze uz zadne lockdowny, ze uz t… nový
RedMaX 28.08.2022 20:47
RedMaX
V soucasne situaci si zoufalci nemohou dovolit tlacit, bylo by to jen pritapeni pod kotlem, kteremu… nový
Jan Fiala 28.08.2022 21:20
Jan Fiala
ČSU má opět zpoždění s publikováním dat zemřelých; poslední data jsou z doby před devíti týdny. htt… poslední
Pavel 30.08.2022 16:41
Pavel

Mame tu nové vyjádření ministra zdravotnictvi

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nechceme-lidem-lhat-Ockovani-proti-covidu-muze-mit-vedlejsi-ucinky-Valek-rozjizdi-kampan-711424

Při očkování jde už především o prevenci a je těžké motivovat zdravého člověka, který se cítí fit, aby udělal něco preventivně, co mu může být nepříjemné. To je stejné jako u jiných preventivních vyšetření, u kterých mohou nastat nějaké nepříjemnosti, ale ten přínos těch preventivních vyšetření nebo opatření jako právě očkování, ten dramaticky převyšuje ta rizika a proto tu kampaň děláme,“ hájil Válek důležitost očkování.

Lidem se podle něj musí vysvětlit, že očkování chrání před těžkými průběhy, že chrání životy. „Lidé i s očkováním mohou virus šířit, mohou se sami nakazit, mít i nepříjemné průběhy, ale je tam jednoznačně menší riziko, že bude hospitalizován na jednotce intenzivní péče nebo zemře,“ apeloval Válek.

Posilující druhá dávka by měla chránit jedince zhruba šest týdnů proti nákaze, proto je podle Válka dobré se očkovat právě před podzimní vlnou. „Proti vážnému průběhu pak druhá posilující dávka účinkuje pět, šest měsíců.

Takže konečně přiznává, že mohou být nežádoucí účinky, že vakcína chrání před nákazou až 6 týdnů! Zvláštní je, že to pořád ještě nazývá "vakcínou". A ani slovo o tom, ze už jde o upravenou vakcínu proti novým variantám.

ani slovo o tom, ze už jde o upravenou vakcínu proti novým variantám.

Ale takové ještě nejsou distribuované, nebo snad ano? Takové by snad měly být až později na podzim.

Se čtvrtou (ale upravenou) vakcínou počítám, na tu původní recepturu (proti wuchan variantě) se zatím dívám jako laik dost s despektem.

Protože tecka nezabrala, budou kidi pomalu tlacit k další dvojtečce (původní), protože jich mají plné sklady.
Ale Valek priznal, že je to v podstatě normální nemoc, že vakcína nechrání před nákazou a že drastické karantény byly k nicemu. Tobjen Kubek si stojí za svém, asi dostává od pharma lobby víc.

Mluvící hlavy zase chystají restrikce pro neočka, opět to vypadá na život občanů druhé kategorie. Fakt se divím, že za tohle ještě nepadly žaloby u soudu. Jedná se o naprosto jasnou diskriminaci.

Info je z článku: Smlouva MZČR odhaluje, jak ministr Válek a jeho parta chtějí na podzim "strašit" neočkované. Donutit je k vakcinaci má obava z omezení v běžném životě. Promluvil právník Ondřej Dostál

Smlouva mezi MZČR a agenturou McCann-Erikson, kterou zveřejnil portál Hlídač státu, ale také ukazuje něco jiného, co zástupci resortu zdravotnictví už neuvedli. Zejména to, jak chtějí cílit na neočkované a antivaxery. "Argumentem pro očkování u nich může být strach z dalšího lockdownu, omezení neočkovaných v běžném životě a také nová proteinová vakcína, která pro ně může být cestou, jak se nechat naočkovat »se ctí«," stojí ve smlouvě.

"To je nejděsivější část celé smlouvy. Vláda sice slibovala, že »nedopustí další lockdown«, ale přinejmenším v hlavě úředníka, který zadání reklamní agentuře psal, je to na podzim na pořadu dne. Buď lockdown, nebo omezování neočkovaných při vstupu na sportoviště, za kulturou či do restaurací. Přitom již víme z vědeckých studií, že tyto restrikce byly úplně k ničemu. Vláda pro ně ale nouzový stav nepotřebuje – v únoru si přece prosadila novelu Pandemického zákona a pokud ji na podzim aktivuje, bude mít dost pravomocí, aby pro zavírání škol nebo sportovišť nouzový stav ani nepotřebovala. Byl bych rád, kdyby toto byl jen úlet někoho z Válkova kabinetu, který psal noty reklamní agentuře a nemuseli jsme třetí rok po sobě vést právní bitvy o naše základní svobody. Ale ve středu se dozvíme, zda tyto hrozby vláda skutečně pustí do médií. To by byl velmi varovný signál," dodal pro ŽivotvČesku.cz právník a vysokoškolský profesor Ondřej Dostál.

Tak co, budeme si zase hrát milovanou hru na tečky a QR kódy? A bude nás to zase bavit?

Je treba odvest pozornost od průšvihů STAN a od nečinnosti vlady v otázce inflace, od nárůstu cen energii, aby se vlada zoufalců udržela u koryt co nejdéle. Takže když selhává Ukrajina, když Antibabiš nezabírá, tak je třeba vylézt z covidem a rozdělovat společnost, aby se nespojila proti vládě.
Doufají, že když rozdělení na očkované vs neockované fungovalo předtím, zabere to i teď.
A pořád máme sklady plné starých vakcín. Přece to nevylejeme.

Tak ono to bububu je nutne, protoze minule kdyz si lidi z vlady mastili kapsy, tak taky dokud nezacali strasit zakazem hospod, tak to vypadalo, ze se temer nikdo ockovat nenecha. Jak udelali bububu, nahle spousta lidi obratila a ockovat se nechali. Nevinim teda z toho soucasneho stavu vladu, je pochopitelne, ze si chce nahrabat, ale blbce, kteri nosi rousky a nechaji se ockovat. Kdyby rousky vetsina lidi nenosila a nenechala se ockovat, tak ma vlada smulu a prosadit by to nedokazala. Jenze kdyz je vetsina obcanu pritroubla, tak holt se neda nic delat a zase do te hospody chodit nebudu, ikdyz ja tam vlastne stejne nechodim, takze si na me vlada neprijde.

Minuly tyden jsem byl na navsteve u doktorky (prohlidka u praktickeho lekare) a rikala, ze to tam vidi v pocitaci zaznamenany, ze jsem statecnej clovek a nenechal jsem si toho smejda pichnout. Tak to bylo povzbuzujici a ted ji nemuzu zklamat, takze to do me dostanou jen pres moji mrtvolu. :-)

Jinak teda rikala doktorka, ze zajimavy je, ze 25% jejich pacientu se ockovat nenechalo, ale pritom prave tehlech 25% nikdy na covid neonemocnelo. V podstate temer kazdy ockovany mel covid a v mnohych pripadech i opakovane po ockovani. Jako kdyby ockovani zarucovalo, ze clovek ten covid chyti. Pravda, mozna na nej nezemre, ale chyti ho. Tak jestli neni lepsi se neockovat a covid nechytit.

Z uvedeného grafu jednoznačně a bez diskuse plyne, že třikrát očkovaní jedinci mají přibližně dvakrát větší pravděpodobnost, že se nakazí tím hrozným virem. To má různé důsledky. Jeden z nich je, že se dvakrát intenzivněji podílejí na šíření té hrozné smrtící nemoci na další lidi.

Takto to dopadne, ked dnes moze pisat ktokolvek, cokolvek.
Zaujimalo by ma s kym porovnaval 3x ockovanych a ako sa dostal k cislu 2x?
Dalej by ma zaujimalo, ze preco si autor zobral len prvy graf, kde mu cisla mierne nahravaju a uplne odignoroval to, co nas zaujima ovela viac?
Nas nezaujima ani tak kolko ludi sa nakazilo, nas zaujima kolko z nich skoncilo v nemocnici, kolko na JIP a kolko zomrelo nie?\
Aha nezaujima lebo tam tie cisla stale vychadzaju v prospech ockovanych, takze o tom pisat radsej nebudeme.
Rozumiem.

JaFi neser!
To, ze vakcina uz ani tak nechrani pred nakazenim ako pred hospitalizaciou, tazkym priebehom a umrtim predsa vieme uz asi 3/4-1 rok a zrovna my to tu aj tolko riesime.
Tak preco zrazu hovoris o nejakej zmene?
Cisla jasne ukazovali, ze 3.davka uz zdaleka nebola tak ucinna voci nakaze ako 2.
A vieme to naozaj uz dlho, takze ideme objavovat znovu koleso?
Ten clanok je blbost, pretoze autor si vymyslel cisla a totalne odignoroval zvysok temy, cize ochrana vakcinami proti zahlteniu nemocnic a umrtiami.
Pretoze tam stale vakcina evidentne funguje.

Btw uz sme aj rozoberali to, ci sa teraz oplati dat si 3. 4. davku starej sarze vakciny a aj to sme uz riesili minuly rok na jesen, ze ani velmi nie, ze radsej pockat na nove verzie vakcin.
Dokonca aj ja pripustam, ze ti 2-3x ockovani by mozno mali pockat, pretoze je celkom pravdepodobne, ze nova varianta, ktora pride teraz na jesen bude slabsia ako predosle a tak by sme ju slusne vedeli prezit aj bez vakcinacie.

A trosku konspiracie pre teba na zaver:-).
Pred tyzdnom a pol som bol trosku chory a asi 3-4 dni ma bolela v kuse hlava...presne rovnako som sa citil aj predtym, ked som to mal, takze som bol a stale som presvedceny, ze som to chytil 3x uz.
Testy (antigen) domace aj na odbernom mieste dopadli sice negativne, ale ja si myslim, ze to len nezachytili lebo taku chorobu, ze ma par dni po sebe boli hlava nemavam.
Takze moja teoria pre teba je, ze novu variantu nevedia poriadne stare testy zachytit.
Potesil som ta;o)?

Reaguji na tebe

Proc by mě to melo těšit? Nedávno jsem tu dával masirku od Valka (ministr zdravotnictví).

Lenze ten clanok, na ktory odkazujes je klasicky extrem dezinfosceny. O celom probleme povieme len cast, co sa nehodi zamlcime, co sa hodi prekrutime a zvelicime.

Mozna ses jej ukouknul a reagujes na clanek od jirky, ne na ten muj, o kterem jsem psal
https://debaty.net/discussions/3140221-koronavirus-xxi#r3151031

Takze neslo o dezinfoscenu?
Ten clanek jsem daval kvuli tomu, aby bylo videt, jak se meni nazory a to i u nejvetsich propagatoru ockovani za kazdou cenu.

Trocha informací ohledně zloviru, vakcín nakoupených a vyočkovaných, o (ne)opatřeních a (ne)testování.

Stát musí zaplatit a zničit vakcíny za miliardy. Válek chce změny smluv

Česko nakoupilo okolo 48 milionů dávek vakcín proti covidu-19. Zatím se ale aplikovalo jen 17 milionů a část vakcín nejspíš skončí v plamenech. Podobný osud čeká monoklonální protilátky za 1,5 miliardy.

Stát nejspíš musí zlikvidovat vakcíny proti covidu v hodnotě sedm miliard. V neděli to uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09.

Plně naočkováno proti covidu je nyní v Česku necelých sedm milionů lidí. První posilující dávku dostaly více než čtyři miliony zájemců a druhou potom přes 149 tisíc lidí. Zájem o očkování nicméně v porovnání s nejsilnějšími měsíci ze začátku roku rapidně poklesl.

Ono to skoro vypadá (!), že ministr Válek dostal rozum. Koukám na to s otevřenou pusou.

Válek chce nicméně nadále řešit i smlouvy na covidové vakcíny. Na příští týdny plánuje schůzku ministrů EU, na kterou jsou přizváni i šéfové Pfizeru a Moderny. Záměrem je postupně přejít na standardní systém úhrad, kdy se za nespotřebované přípravky neplatí.

„Bavíme se, zda má systém u lidí bez příznaků provádět plošné screeningové testování, nemá to teď smysl. Mělo to smysl během delty, ale nemá to smysl teď. Virulence omikronu se nyní podobá spalničkám. To neutestujeme,“ dodal.

S Valkem byl onehdy rozhovor na ProstorX. Nic zajimaveho, ale tvrdil, ze uz zadne lockdowny, ze uz to stacilo a ockovani jen dobrovolne. On sam, ze je velky priznivec ockovani, udela na to i kampan, ale nasilim to do nikoho cpat nebude. Tak uvidime, jestli bude drzet slovo nebo zbabisovati a kazdy tyden bude vsechno jinak. :-)

Zpět do debat Nahoru