Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ono je to jak kde. I panelaky se stavely z ruzne silnych panelu, takze treba co bydlim ted, je slyse…
RedMaX 06.03.2022 19:12
RedMaX
Teď je otázka, jestli je to panelama, nebo sousedama. nový
Wikan 06.03.2022 20:52
Wikan
Fakt záleží na konkrétním paneláku; obecně ale slyšíš štěkat psa (i přes více pater), běhající děti,…
Pavel 06.03.2022 19:25
Pavel
Psa slysim i na chalupe pres poradny zdi a dvojity okenice a to je k sousedum na dvorek jeste tak mi… nový
RedMaX 06.03.2022 20:14
RedMaX
Když se do sebe pustí, jsou slyšet i přes půl sídliště, psi i páníčkové, co je okřikují. nový
ml1 08.03.2022 14:38
ml1
Je to jako život v tlupě. nový
Prasak 06.03.2022 19:50
Prasak
Klin sa klinom vybíja. Ak ťa rušia susedia, nasaď si slúchadlá a pusti si obľúbenú hudbu na plné pec… nový
haseimpfeffer 06.03.2022 21:28
haseimpfeffer
Ale no tak, to jsou rady. Musi ukazat, ze je lepsi nez sousedi! No, ale fakt je, ze kdyz mi kdysi so… nový
RedMaX 06.03.2022 21:46
RedMaX
Žádné zvuky,kroky, padání předmětů od sousedů? Když upadne soused, tak je to slyšet. nový
IQ37 06.03.2022 23:01
IQ37
Jak kdy, jak kde, jak u kterých sousedů. nový
host 07.03.2022 10:22
host
Plus ještě jak kdo - někoho ty zvuky děsně ruší, někdo je nevnímá. Léta jsem spal nad tramvajovou kř… nový
gilhad 07.03.2022 13:26
gilhad
V paneláku je slyšet všechno. Mě to tak nepřijde, já tam trávím celý život, tak pokud se na to nezam… nový
ml1 08.03.2022 14:51
ml1
No vidíš, mě jeden říkal, jak všechno slyší v cihle. Takže ono to je jedno kde. Ale co dost pomuže j… poslední
jezekhifi 20.03.2022 10:24
jezekhifi

Ono je to jak kde. I panelaky se stavely z ruzne silnych panelu, takze treba co bydlim ted, je slyset hlavne od sousedu nade mnou uplne vsechno. Naopak co jsem bydlel jeste loni, tak tam to bylo docela ok a tolik toho slyset nebylo. Obecne ale pokud vyzadujes ticho, tak je lepsi klasicky stary cihlovy dum, kde jsou tlustsi steny a zdaleka tak sousedi slyset nejsou.

Klin sa klinom vybíja. Ak ťa rušia susedia, nasaď si slúchadlá a pusti si obľúbenú hudbu na plné pecky. Alebo bez slúchadiel. Začni hrať na fagot, tubu alebo tympan. Kúp byty okolo svojho do osobného vlastníctva. Odstraš susedov, napríklad cesnakovým zápachom. Odstrašujúci efekt vraj majú aj jadrové zbrane, ale nemám s nimi žiadne skúsenosti.

Plus ještě jak kdo - někoho ty zvuky děsně ruší, někdo je nevnímá.
Léta jsem spal nad tramvajovou křižovatkou a žádný problém, ale taková chata v hlubokém lese, kde furt něco šustí, praská, vítr se honí ve větvích - furt nějaké nečekané zvuky, co ruší. Věřím, že horalé to mají naopak ...

V paneláku je slyšet všechno. Mě to tak nepřijde, já tam trávím celý život, tak pokud se na to nezaměřím, tak to nevnímám (ani mě hluk z chodby nevyprovokuje k tomu, abych šel ke kukátku). Stejně jako některé zdroje zvuků v okolí. Máme třeba v blízkosti střelnici, takže zvuky výstřelů, i když je to celkem daleko, se nesou až k nám (v době po ukončení lock-downu to bylo obzvlášť intenzivní, jak všichni doháněli zmeškané střelby). V podobných místech býval tankodrom (od té doby se tam plánuje spousta věcí od třídírny odpadů (pardon, logistického odpadového centra) přes bytové domy a obchodní zóny po nějaká hřiště; nevím, proč tam nemůže zůstat příroda) i ten byl slyšet. Těžko můžu srovnávat, to že je všechno slyšet (z baráku i z ulice, občas jsou slyšet i vlaky a to je sakra daleko) beru jako standard. Možná staré domy s metrovými zdmi jsou na tom lépe.
Znal jsem člověka, který se na stará kolena přestěhoval do paneláku (dům s pečovatelskou službou) a dočista se z toho zbláznil (včetně hospitalizace, pak se to snad řešilo ambulatntně, ale nějakou dobu byl hospitalizovaný), nedal si vysvětlit, že to nejsou marťani, co ho jdou unést (nebo co to mělo být), ale že v tom baráku, kde je na dlouhé chodbě strašně moc pokojů, je všechno slyšet.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru