Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Takze nam vysli nove data za minuly tyzden z openlabu a ukazuje sa, ze: - ockovani maju 3x vyssiu sa…
fleg 29.11.2021 20:50
fleg
Teď se podivej na věkové kategorie do 17 let Podle mého nazoru nemá smysl tyto kategorie očkovat, pr…
Jan Fiala 29.11.2021 21:10
Jan Fiala
To je diskutabilne...stale nam vychadza, ze ockovanie brani prenosu asi 3x viac, takze ak prihliadne…
fleg 30.11.2021 06:25
fleg
Tech kardiovaskulárních problémů hlavně u mladých přibývá a týká se to všech vakcín, nejen Astry. Ve…
Jan Fiala 30.11.2021 07:28
Jan Fiala
Tech kardiovaskulárních problémů hlavně u mladých přibývá a týká se to všech vakcín, nejen Astry. Ve…
fleg 30.11.2021 07:31
fleg
Další případ infarktu Ousmane Coulibaly 32 let, katarska liga nový
Jan Fiala 09.01.2022 13:49
Jan Fiala
Zacina to být spíš jasný víc a víc. Víc a vic to smrdí podfukem. Nákaza koronavirem se značně rozší…
Buzdogan 08.01.2022 05:33
Buzdogan
Zajimava zprava, diky. Vim, ze jsem s tim uz otravnej, ale v teto souvislosti bych podotknul, ze ja…
RedMaX 08.01.2022 09:22
RedMaX
Davno si to mohol prekonat bez toho, aby si o tom vedel. A ak si mal niekedy vacsi rozostup medzi te… nový
Palos2 09.01.2022 10:08
Palos2
Článek záměrně nepíše nic o tom, že to neplatí pro potraviny, lékárny apod.
sharkjd 08.01.2022 15:51
sharkjd
Podobně je to v Severním teritoriu v Austrálii. Pouze do obchodů s potravinami, starost o nemohoucíh…
Jan Fiala 08.01.2022 16:43
Jan Fiala
Tak se necháš očkovat a problém je vyřešen.
L-Core 08.01.2022 16:46
L-Core
A necháš si implantovat čip? Protože to klidně může být další krok, kterým se budou bránit proti "fa…
Jan Fiala 08.01.2022 17:15
Jan Fiala
Pokud by to bylo postaveno tak, že bez čipu nemůžeš nic, nemůžeš nikam - pak ano. Jako miliardy a mi… nový
L-Core 08.01.2022 18:38
L-Core
Me trochu fascinuje, jak si furt na neco okolo lidi stezujes, ale pritom ta stadovitost, ktera je po… nový
RedMaX 08.01.2022 18:50
RedMaX
Ale (stádovitost) nevyhledávám - ale prostě věřím doktorům, medicíně, vakcínám. A nevěřím konspirací… nový
L-Core 08.01.2022 19:10
L-Core
Za me teda je stadovitost bez vlastni logicke uvahy a vlastniho studia vzdy kontraproduktivni a spat… nový
RedMaX 08.01.2022 20:41
RedMaX
Cipovat sa ludia budu dobrovolne. Ked im ponuknes nalezite vyhody, tak sa este budu o cipy bit. Sra… nový
Palos2 09.01.2022 10:15
Palos2
Ten covid je rychlejší a rychlejší https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/komedie-a-spiknu…
Jan Fiala 08.01.2022 17:56
Jan Fiala
A co je na tom divného? Může snad test v čase -72 hodin zajistit bezinfekčnost v čase nula? Má vůbe… nový
L-Core 08.01.2022 18:48
L-Core
Myslíš ty testy před odletem nebo po příletu? A že máš ze 160 cestujících 145 pozitivnich po příletu… nový
Jan Fiala 08.01.2022 21:34
Jan Fiala
Před odletem. Až 3 dny před odletem. Mezitím se mohli x-krát někde nakazit. nový
L-Core 08.01.2022 21:37
L-Core
Ale prece to neznamená, že si všichni dělali testy 72h pred odletem, ale že 72h je platnost testu, t… nový
Jan Fiala 08.01.2022 21:46
Jan Fiala
To netušíme, kdy se testovali. Nakažených mohlo být třeba málo, mohlo se to (předpokládám omikron) r… nový
L-Core 08.01.2022 22:02
L-Core
asi nějak záleží na počtech kroků těch PCR testů, pokud jich bude dostatečně mnoho, prokáže se třeba… nový
RedMaX 08.01.2022 22:06
RedMaX
Takže po 8 hodinách letu covid chytnes a stačí se v tobě namnozit tak, abys byl pozitivní na testu.… nový
Jan Fiala 08.01.2022 22:24
Jan Fiala
Nikde neni zminka cim se prokazovali, ani o jake cestujici slo. Kdyz u nas jeste stacilo prokazovani… nový
Dwane Dibbley 09.01.2022 10:41
Dwane Dibbley
Psali o platnosti testů 72hodit a to se týká POUZE PCR testů. nový
Jan Fiala 09.01.2022 13:46
Jan Fiala
Tak pro očkomilce, čipomilce a další věřící je tady krásný video. Začerněné smlouvy ČT jsou vzorem t… nový
Buzdogan 09.01.2022 09:06
Buzdogan
Vem si prasek. nový
Dwane Dibbley 09.01.2022 10:33
Dwane Dibbley
Ve smlouvach organu statu, ci unie by nemelo smet byt zacernene jedine slovo, nejedna se o nic soukr… nový
RedMaX 09.01.2022 11:01
RedMaX
Plati to treba i pro armadu ci BiS? Obchodni tajemstvi je zcela normalni vec, soucasti smlouvy evide… nový
Dwane Dibbley 09.01.2022 11:23
Dwane Dibbley
Ano suhlasim, ale o ake zmluvy ide? Ak su verejne preco nie je na ne nikde odkaz? Ja by som si tie z… nový
fleg 09.01.2022 14:27
fleg
Prášek? Na ten seš zralé ty. Jen naprostý retard může schvalovat podobný přístup orgánů, který mají… nový
Buzdogan 09.01.2022 11:13
Buzdogan
Evidentne jsi mel jen nutkani svoji ptakovinu nekomu zdelit a ukazat svoji vyjimecnost ze znas "velk… nový
Dwane Dibbley 09.01.2022 11:24
Dwane Dibbley
Ty šmudlo, až přestaneš útočit ad hominem, tak se s tebou možná začne bavit i někdo, kdo má aspoň pů… nový
Buzdogan 09.01.2022 14:03
Buzdogan
A co som mal vidiet v tom videu? Poslanca, co mi ukazal nejake zaciernene papiere vytlacene na tlaci… nový
fleg 09.01.2022 13:52
fleg
Ty nic nový
Buzdogan 09.01.2022 14:06
Buzdogan
Som odzbrojeny, zargumentoval si to na pana a nemam co dodat;o). nový
fleg 09.01.2022 14:18
fleg
Jupí, zářná budoucnost je tu. Volejte hosana a aleluja. Omikron je jako plamenomet. Dávek očkování… nový
Pavel 09.01.2022 14:20
Pavel
Vakcinace sice povinná nebude, ale neočkovaný bude mít domácí vězení nový
Jan Fiala 09.01.2022 15:06
Jan Fiala
Klídek :-) Cílený bulvární clickbaitový nadpis. Ve skutečnosti nikdo netuší, jak se to bude vyvíjet… nový
L-Core 09.01.2022 15:21
L-Core
Může to dopadnout i tak, že se potvrdí konspirace, že opakované podávání mRNA vakcíny zlikviduje při… nový
Jan Fiala 09.01.2022 15:36
Jan Fiala
Čtvrtá dávka povzbudí protilátky jen krátce Po čtvrtém očkování vakcínou proti koronaviru se hladin… nový
Pavel 09.01.2022 17:03
Pavel
Zatím není jasné, co to znamená Je jasné, co to znamená. Znamená to, že další dávky te ochrání na c… nový
Jan Fiala 09.01.2022 17:17
Jan Fiala
Možná to má souvislost s jevem, co má odborný název antigenní hřích. nový
Pavel 09.01.2022 18:04
Pavel
Pro tvrdý alkohol si v Quebeku zajdou už jen očkovaní Aha, takze jedna z veci, kterou vime, ze prot… nový
RedMaX 09.01.2022 18:59
RedMaX
Kdo udela dalsi vlakno a zamkne tohle? nový
RedMaX 09.01.2022 19:00
RedMaX
Jdu na to! :-) poslední
L-Core 09.01.2022 19:08
L-Core

Takze nam vysli nove data za minuly tyzden z openlabu a ukazuje sa, ze:
- ockovani maju 3x vyssiu sancu, ze sa nenakazia
- ockovani maju 6x vyssiu snacu, ze nebudu hospitalilozani
- ockovani maju cca 20x vyssiu sancu, ze neskoncia na JIS

Cisla som odhadol podla percentualneho zastupenia roznych vekovych skupin.

To je diskutabilne...stale nam vychadza, ze ockovanie brani prenosu asi 3x viac, takze ak prihliadneme na to, ze ockovanie zatial nema negativne vplyvy ak by sa to oplatilo.
Proti moze hovorit fakt, ze sa objavili pri Astre napriklad zyvsene zapaly srdcoveho svalov o mladsich jedincov (20-30r), ktovie co to spravi s este mladsimi. Samozrejme pre antivaxerov dodam, ze stale sa jedna o desiatky pripadov na 1mil ockovani, co su promile, cize skoro zanedbatelne hodnoty.

Tech kardiovaskulárních problémů hlavně u mladých přibývá a týká se to všech vakcín, nejen Astry. Ven se dostane jen špička - když třeba fotbalista zkolabuje na hřišti.
Když ze 30 000 nakažených skončí 2 v nemocnici, tak to pro mne není důvod k povinnému očkování teenagerů. A to nejsem antivaxer.

Tech kardiovaskulárních problémů hlavně u mladých přibývá a týká se to všech vakcín, nejen Astry. Ven se dostane jen špička - když třeba fotbalista zkolabuje na hřišti.

To su zase take tvoje domnienky bez akehokolvek dokazu.
Kolabujucich mladych sportovcov sme tu mali aj v minulosti, ja tam suvis s vakcinou zatial nevidim.

Zacina to být spíš jasný víc a víc. Víc a vic to smrdí podfukem.

Nákaza koronavirem se značně rozšířila i v Antarktidě. Infikovány byly více než dvě třetiny vědců z belgické stanice, a to navzdory velmi striktním opatřením, testování a také očkování, které podstoupili. Informují o tom belgická média.

https://cnn.iprima.cz/covidova-zahada-za-polarnim-kruhem-vedci-se-nakazili-i-pres-drakonicka-opatreni-54373

Zajimava zprava, diky.

Vim, ze jsem s tim uz otravnej, ale v teto souvislosti bych podotknul, ze ja pracuju a tim padem musim zit v Praze, jezdim denne MHD minimalne 2x50 minut (tramvaj, metro, bus), nemam zadny homeoffice, donedavna jsem behal po doktorech a nemocnicich jako doprovod stareho cloveka, na opatreni si nijak vyjma povinnosti nosit hadr v MHD nehraju, jako neockovany se v praci kazdy tyden testuju, nepouzivam hojne rozsirene desinfekce, setkal jsem se s nemocnyma covidem a pritom se mi nemoc vyhyba.

Jedine, co bych mozna zminil, vzdycky jsem byl zvykly si myt vsude kde muzu ruce. Tak je mi to zahadou, proc se nemuzu nakazit. Jsem vuci tomu imunni nebo jsem jen z domova nauceny dodrzovat zakladni hygienicka pravidla?

Podobně je to v Severním teritoriu v Austrálii. Pouze do obchodů s potravinami, starost o nemohoucího a na očkování. Už zrušili i hodinovou vycházku, takže vlastně domácí vězení.
Jinak ani do práce jak oneočkovaný nesmíš. Pokud nemáš očkování a nechceš se očkovat a nemáš práci, kterou můžeš dělat na dálku, pak skončíš bez střechy nad hlavou v internačním táboře.

Me trochu fascinuje, jak si furt na neco okolo lidi stezujes, ale pritom ta stadovitost, ktera je podle me nejodpudivejsi, ti vubec nevadi a naopak ji zda se vyhledavas.

Treba si vem, jak media pisi clanky o blbcich, kteri hlasaji, ze na covid umiraji jen blbci a pak na to sami zemrou. Kde najdes clanek na tema, jak se jedna znama nechala naockovat, protoze ten Vojtech je moc hezkej a urcite mu veri. Proste blbci jsou evidentne na obou stranach, ale uz ten zamer, delat blbce jen z jednech, je preci podezrelej a uz kvuli tomu jsem opatrnej, ty bys mel taky!

Ale (stádovitost) nevyhledávám - ale prostě věřím doktorům, medicíně, vakcínám. A nevěřím konspiracím.
V mnoha jiných oblastech se chovám a mám jiné názory než mainstream, ale právě v tomhle ne.

Je mi jasné, že některá média šlapou oficiální linku - jiná jsou zase proti (taková ale v kauze covid nevyhledávám). A je mi jasné, že se proto snaží na lidi působit tak, aby antivaxerů bylo co nejméně. Média antivaxerů (či diskutéři na Novinkách i jinde) zase dělají blbce z očkovaných. Každý si může vybrat, čemu bude důvěřovat.

---
Pokud "stádo" tvrdí (a věřím tomu), že si očkováním mnohonásobně snížím riziko nemocnice, JIP či úmrtí, nevidím na takové stádovitosti nic odpudivého.

Za me teda je stadovitost bez vlastni logicke uvahy a vlastniho studia vzdy kontraproduktivni a spatna.

Myslim zrovna tohle je dokazano v historii vrchovate, viz. katolicka stadovitost, ktera nas zabrzdila ve vyvoji mozna az o 500 let dozadu.

Ockovanim si temer jiste nekdo snizi riziko nemocnice, ja to nezpochybnuji. Na tvem miste bych se ale vyhnul tomu sluvku "mnohonasobne", protoze se ukazuje, ze to snizeni rizika tak extremni nebude. Nicmene dobre, nekdo si tim zvysi pravdepodobnost preziti a nekdo si zvysi svoji pohodu (ve smyslu mel by horsi prubeh). Je ale jednoznacne, ze nekdo si nic z toho nesnizi a vi se i o pripadech, kdy to naopak situaci zhorsilo az definitivne.

Jsi ockovan, bezprostredne jsi nezemrel, urcite plus. Vis ale, ze nebudou nejake komplikace v budoucnu, ktere meli zarodek v tom ockovani? Nevis, vedet nemuzes. Nevis ani, jestli bys zrovna ty mel tezky prubeh onemocneni, takze mozna sis vubec nepolepsil. Neni teda vubec jiste, jestli sis ty konkretne ockovanim nejak pomohl, mozna ano, mozna ne.
Ja to mam jinak, podobne jako ty veris, i ja verim a sice tomu, ze jsem imunni a vubec covid dostat nemohu. Stejne jako ty svou viru odvozujes z logiky veci, nekterym lidem to pomohlo, i ja na to jdu logicky, choval jsem se vic nez rok hodne rizikove (nebudu opakovat duvody, uz jsi je jiste cetl), presto jsem covid nechytil.

Problem je jediny, neupiram tobe ani jinym lidem vase pravo se nechat ockovat, ale nekteri lide mne chteji vzit pravo se ockovat nenechat. Pritom vime z minulosti, ze kdyz se nekterym lidem bralo nejake pravo, temer vzdy to skoncilo spatne. To preci neni jen WW2, ale i kolektivizace za komunismu, vzali lidem pravo obdelavat svou pudu a zase to dopadlo spatne. At je to jak chce, obezretnost je i ted na nejvyssim miste!!!

Cipovat sa ludia budu dobrovolne. Ked im ponuknes nalezite vyhody, tak sa este budu o cipy bit.

Sranda je, ze nejakeho cipovania sa ludia boja, ale mobil (= externy cip) co o tebe moze prezradit skoro vsetko, ma prakticky kazdy.

V tomto kontexte je nejaky cip pod kozou len detska hracka.

To netušíme, kdy se testovali. Nakažených mohlo být třeba málo, mohlo se to (předpokládám omikron) rozšířit v tlačenici na gate-u při odletu nebo klimatizací během letu.
Také - a tom toho moc na rozdíl od tebe nevím - asi nějak záleží na počtech kroků těch PCR testů, pokud jich bude dostatečně mnoho, prokáže se třeba covid i u plyšového medvěda..

Vím, že se musí stát, hygiena, statistika něčeho chytnout, ale x-denní platnost testu, pokud se lidé volně pohybují, je jen kompromisní "společenská domluva", která se skutečností nemusí mít moc společného.

Takže po 8 hodinách letu covid chytnes a stačí se v tobě namnozit tak, abys byl pozitivní na testu. Proto jsem psal, že je pořád rychlejší.
Pak ale celé testovani ztrácí smysl. A to neřeším to, že asi byla většina z nich očkovaná, protože tě do letadla bez očkování už většinou nepustí. Někde ani do vlaku.

Nikde neni zminka cim se prokazovali, ani o jake cestujici slo. Kdyz u nas jeste stacilo prokazovani se samotestem, podvadeli prakticky vsichni koho znam. Velka chlastacka v hospode? Neni problem, neockovanym se doklad bezinfekcnosti jednoduse vytisknul. Tecka je taky uplne na hovno, lidi si nafotej kody a ukazou fotky. Navic zrovna frci omikron co se rychle siri i inkubuje. Pridej par falesne pozitivnich a na tech cislech neni vubec nic divneho.

Tak pro očkomilce, čipomilce a další věřící je tady krásný video. Začerněné smlouvy ČT jsou vzorem transparentnosti oproti tomu, co na vyžádání zveřejnila EU po žádosti EU poslance, aby zveřejnili smlouvy mezi EU a big pharma.

Poslanec existuje, je to za.nejakou rumunskou křesťanskou stranu.

Samozřejmě čekám, že odpůrci tohoto videa namítnou, že zveřejnil papíry z porouchané tiskárny nebo se mu na to vylil inkoust nebo to posral Putin, ale víra je svatá. Rozumím.

https://youtube.com/watch?v=ruDaSK_bdgk&feature=share

Ano suhlasim, ale o ake zmluvy ide? Ak su verejne preco nie je na ne nikde odkaz?
Ja by som si tie zmluvy rad precital, co je vlastne ich obsahom.
Na videu som videl len kus papiera a mohlo ist kludne o zmluvy na nakup toaletneho papiera;o)
Inymi slovami rad by som sa rozhorcoval spolu s tebou ako nam EU nieco taji len netusim nad cim sa mam rozculovat.

Ty šmudlo, až přestaneš útočit ad hominem, tak se s tebou možná začne bavit i někdo, kdo má aspoň půlku mozku. Já nic neobjevil a ani jsem to sem kvůli tomu nedával. Dal jsem to sem jen jako další kamínek do mozaiky a to, že to tobě nedošlo není moje chyba. Budeš jistě stejný génius, jako je tvůj avatar. Hňupům, schvalujícím státní podrazy nemám víc co říct. Běž si honit užovku nad tím, jak seš chytrej, když z tebe někdo dělá vola. A to, že seš schopen zařadit smlouvu, týkající se zdraví nás všech do kategorie obchodního tajemství, o tobě prozrazuje ještě víc než to, že jsi si schopen myslet, že pod černou většinou zabarvených listů jsou iniciály, ceny a jiné, "tajné" komerční věci, které je možné hňupům, jako seš ty, začernit. Už jen to, že jsi schopen se zastávat něčeho neprůhledného, o tobě řekne víc, než tvoje plácání zde. Něco ti řeknu, úředník je tvůj poskok, ne pán, ale klidně mu lízej boty dál.

A co som mal vidiet v tom videu? Poslanca, co mi ukazal nejake zaciernene papiere vytlacene na tlaciarni s vadnym valcom a tvrdi, ze su to zverejnen zmluvy EU s farma firmami.
AK ano, kde su tie zverejnene zmluvy? Preco ich ukazal takto na papieri a nie odkazom na web?
Pytam sa to preto, ze obstaravanie vakcin centralne v ramci EU stale nie je dohodnute a staty si zaistovali vakciny same.
Takisto pravidla pri lockdownoch, uzavery hranic, pravidla pre vstup si kazdy stat stanovuje sam a je mi divne, ze pan poslanec z toho obvinuje EU.
Vies teda o ake zmluvy idu, kde sa daju pozriet na webe a co by v nich vlastne malo ist?
Ak su to zmluvy s farma firmami tak tipujem, zeby sa mohli tykat schvalovania vakcin, ci ich nakupni v ramci EU, ci ty ocakavas nieco vacsie?

Klídek :-)
Cílený bulvární clickbaitový nadpis. Ve skutečnosti nikdo netuší, jak se to bude vyvíjet dál.

Může to dopadnout očkováním co půl roku, pokud závažnost se bude spíše zvyšovat a spoustě lidí může jít o kejhák. Přitom nikde není vyloučeno, že nějaká mutace může fatálně útočit hlavně na mladé a silné kusy.
Může to dopadnout tak, že covid půjde do vytracena, že omikron bude posledním (vážným) výkřikem.
Může to dopadnout tak, že se z toho stane něco jako sezónní chřipka, proti které se někteří očkují každoročně.
Budou tu i jiné/nové vakcíny (třeba ne-mRNA Novavax), případně i nějaké "stříkací do nosu".
A budou i čím dál tím cílenější a účinnější léky (Paxlovid), ty jsou ale bohužel dražší než vakcíny i o několik řádů.

Silným vyjádřením o tom, že už nikdy lockdown a že vakcinace povinná nebude, bych raději příliš skálopevně nevěřil, spíše mi to připadá jako taktická "ruka na usmíření" odmítačům opatření a očkování, vycházející ze současné situace.

Zatím není jasné, co to znamená

Je jasné, co to znamená. Znamená to, že další dávky te ochrání na chvilku a ochrana pak velmi rychle klesá. Tohle říkali epidemiologove, kteří nejsou moc v kurzu už dávno - opakovaná vakcinace nemá smysl. Tělo si na.ni zvykne a nebude chránit.

Zpět do debat Nahoru